Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
"prvenstveno vodite brigu o dostojanstvu ljudi pogođenih ovom elementarnom nepogodom – nemojte im slati stvari kojih se želite riješiti i koje vi više ne nosite radi njihove starosti i neispravnosti"

ovo je jako jako vazno
ja ne znam kako to jasnije napisati, da se ne uvrijedi donatore, ali donosi se svasta

najbolji je savjet po meni - daj samo ono sto bi i ti u ovom trenutku nosio, koristio
nista losije od tog

a ne govorim to bezveze

1991. smo sestra i ja bile u zg, a nasi roditelji u blokiranom gradu, bez ikakvih primanja i oni i mi, trajalo je to mjesecima
sestra nije, za razliku od mene, vec zivjela u zg, dosla je doslovno s par komada robe
napravile smo ono sto su svi u to vrijeme, posle po iskaznicu za pomoc pa u caritas i crveni kriz
nije se tad mogao naci nikakav posao, zivjele smo na hrani iz menze, gledale besplatno filmove u kinoteci na iskaznicu, gazdarica nam je prastala neplacanje do boljeg vremena
isle smo u slovensku po robu za nju, u caritas po hranu
i sad se mogu sjetiti tog vrtloga osjecaja, dok sjedimo na krevetu i jedemo na zlicicu one kuglice napitka benko od banane iz donacije, jedino slatko sto smo imale - ta mogucnost da odemo gledati filmove u kinoteci je bilo jedino sto nam je vracalo dostojanstvo

roba koju smo mogle birati u slovenskoj i u ck bila je, a fakat smo bile skromne, takva da bi radije isle u istoj majici i hlacama pa ih svaki dan prale
to su ljudi po europi izvadili iz svojih podruma gdje im je stajalo 20-30 godina
(ok, pricalo se dosta i da je netko sve prebrao prije, dok bi mi stigle na red)

ja svoju robu rado poklanjam, osim one koju prodajem LOOL
ali nikad nikad necu pokloniti dalje nesto u cemu ne bi ove sekunde i ja izasla vani, odma me vrati u devedesete

ako ne mogu ja nositi, ne treba ni netko drugi
neka ide u reciklazu