Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 191 od 191

Tema: polozaji u marami-novorodjencad

  1. #151

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    235

    Početno

    ja sam neki dan tražila za sebe i našla zgodan site:

    http://www.taylormadeslings.com/instructions.html

  2. #152
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Mozete li mi reci je li ovo ispravan polozaj u marami za bebu od mjesec dana?

    http://www.free4up.com/ShowImages.as...9168123250.jpg

    Je li bebač previše ukoso? Jedna nogica mu je uvijek (sva tri puta :)) malo niže, ali ne znam kako ga postaviti u jedan krak, a da nije ukoso?
    I može li mi netko, ali stvarno u verziji "for dummies", objasniti kako da najjednostavnije zavezem maramu na način da u njoj mogu dojiti? Radi se o Kamarisovoj marami od 4,5 m, njihove upute mi nisu uopce jasne, a najdalje sam dosla s ovim instrukcijama http://www.cs.cmu.edu/~elly/rebozo/, samo imam previše tkanine plus kad pokusam staviti Tina unutra sve završi vrištanjem.[/img][/url]

  3. #153

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=23722
    tu su svi linkovi
    a ja bi ti preporučila ovo
    http://www.kantoliinakanava.fi/sidon...ir=./kietaisux

    to je obični križni, tu na slici je veliki klinac, ali za malu bebu je isto odličan način, samo ćeš mu rukice stavit unutra i gornji rub povuć do pola glavice da ju podržava.
    Ja sam tako nosila od drugog tjedna starosti bebe. A ovaj način koji si slikala je dupli križni, s njim smo počeli kad je držala dobro glavicu,a sad nam je taj najdraži jer se brzo sveže.
    Ja sam ti sljedeći vikend u ri kod rodbine, pa ako ti treba ubrzani tečaj samo se javi.

  4. #154
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Hehe, Balarosa, vidim da nisam jedina s idejom fotkanja.

    Dakle, evo našeg današnjeg pokušaja. http://img147.imageshack.us/img147/5926/marama01ar9.jpg

    Čini mi se da je sva ukošena, iako ona unutra spava blaženo. Ali nogice joj budu stisnute na trbuh i raskrečene. A glavicu mogu fiksirati jedino ako ju totalno prekrijem, a to će joj sigurno smetati.

    I jedno blesavo pitanje - kak idete na wc? Mislim, kad stisne. 8)

    I ima li neka dobra iskusna dušica koja bi mi pokazala vezanje, tj. da vidi radim li ja to dobro? Još smo jako mali pa nam treba sva moguća pomoć.

  5. #155

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    evo Jelka ja stižem u zg početkom 9. mjeseca pa ti mogu pokazati.
    Vidim da i ti vežeš dupli križni, probaj obični križni, taj je stvarno super za početak, beba je stvarvo fino učvršćena i ne iskrivi se.
    Možda je teže za zavezat na početku, al ja sam se tako bila izvježbala od svakodnevnog nosanja da bi ga i na slijepo mogla zavezat.
    WC-mene je sram , al ja sam i na WC išla s njom u marami.

  6. #156
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    jelka, tako i nama stoje nogice, ali u slingu. a glavicu smo isto skroz pokrivali, ali poslije smo uspjeli i zafrkati sling. ne znam kako je s maramom, al saznat ću uskoro

    što se tiče wc-a; ja sam sama sa svenom od tjedan dana dolaska iz bolnice i isto nisam niti jela, niti išla na wc i tako sam se zeznula, jer sam pukla i šavovi bi mi krvarili kad bih otišla na wc tek kad je muz dosao doma pa sam shvatila da to nema smisla i sad idem kad treba, a svenu vičem s wca da me čuje . poslije ga dignem na ruke i izljubim puno i bude ok.

  7. #157
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj Školjkica prvotno napisa
    a ja bi ti preporučila ovo
    http://www.kantoliinakanava.fi/sidon...ir=./kietaisux

    to je obični križni, tu na slici je veliki klinac, ali za malu bebu je isto odličan način, samo ćeš mu rukice stavit unutra i gornji rub povuć do pola glavice da ju podržava.
    Ja sam tako nosila od drugog tjedna starosti bebe. A ovaj način koji si slikala je dupli križni, s njim smo počeli kad je držala dobro glavicu,a sad nam je taj najdraži jer se brzo sveže.
    Uspjela sam nesto napraviti s ovim linkom, vjezbala sam na lutki... opet mi nedostaje treca ruka za pridrzavati glavicu dok ga spuštam unutra, ali nekako se savijem pa ide. Prvi put sam krivo postavila lutku pa su i nogice ostale unutra, a beba je bila malo više ukoso... to mi se cak cinilo i stabilnije nego kad su nogice vani, se smije tako? I jesam dobro shvatila da se ovako moze i dojiti u marami ako spustim naramenicu na strani gdje je glava? Ovaj nacin mi izgleda puno jednostavniji za skidanje od onog "mog", onako mi treba krevet i hrpa vremena da se odmotamo.

  8. #158
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    nogice trebaju biti vani, raširene a krakovi marame rastegnuti da prolaze ispod bebinih koljena - to je pravilni položaj za kukiće. dakle ne smiju noge visjeti kao u klokanici.

    pa... jedna od dobrih strana marame je da možeš otići na zahod! problem je samo povući vodu ako beba spava! 8)

  9. #159
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa
    ...sad idem kad treba, a svenu vičem s wca da me čuje . poslije ga dignem na ruke i izljubim puno i bude ok.
    Ovo sam i ja radila... a sad ga stavim u autostolicu i spustim na pod u hodnik tako da se gledamo pa je uglavnom miran, a ako i zaplace, umiri ga zvuk vode...

  10. #160

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Jel ide netko danas na tečaj vezanja marame u Crnetkovu? I btw. gdje je to točno?

  11. #161

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Uh, pa ja sam znala s uspavanom Nevom ići na zahod, pa bih se još i začitala (kraj zahoda držimo gimnazijsku čitanku, pa dva reda poezije po posjetu).

    Nego, ja sam moju Nevu počela nositi sa jedno tri mjeseca, bila je već kasna jesen. Sada čekam novu bebu, rodit će se u svibnju, pa mi se čini da bi joj preko ljeta moglo biti vruće u Kamarisovoj, ipak neće biti baš novorođenče. A sigurna sam da će biti stalno u marami jer mi se to sviđa i jer teško da će ići drugačije u 22 mj. stariju sestricu.
    Prijedlozi za maramu ili materijal?

  12. #162

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    nemam prijedloga, ali kamaris je definitivno prevruć za ljeto, zato smo mi ovog ljeta nabavili sling i bili stalno u njemu. Par puta ovog ljeta kad je zapuhala bura i bilo ujutro"hladno" sam se znala s njom prošetat u marami, a vratila se kući znojna skupa s njom.

  13. #163

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Jel zna netko za kakav link o koristi, tj. neštetnosti nošenja malog djeteta u marami (od rođenja ili u mom slučaju od 6 tj)?

    Pritom mislim na nešto recimo znanstveno dokazano, riječ fizijatara i sl. Ovo s portala sam isprintala.

    Treba mi za moju okolinu. Milsim, ne moram se ja nikome opravdavati, ali ne bi bilo zgorega da imam čvrste argumente, riječ stručnjaka da im turnem pod nos

  14. #164

  15. #165

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Hvala. I to sam već bila isprintala

  16. #166
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Branka1 ja sam imala negdje tekstove na njemackom. Moram ih potraziti, medutim koliko ce ti na njemackom koristiti?

  17. #167
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Jel mislite da se s bebom starom gotovo 2 mjeseca može u marami u javni gradski prijevoz?

    Sorite, znam da je OT, ali da ne otvaram novi topic.

  18. #168
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ne kužim, zašto ne bi mogla?

    radi sigurnosti, radi zaraze?

  19. #169
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ma ja bih bez problema, već sto puta (naravno kad bi Jana htjela biti u marami ), ali trebam argumente i iskustva da razoružam MM-a. On je paničar i misli baš to - milijun infekcija u tramvaju i sl.

  20. #170
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ha čuj, netko dijete prvih 6 mjeseci ne vodi u šoping-centre da se ne razboli a netko s bebom od mjesec dana ide u mercator (khm, khm ).

    isto ti je i s tramvajima. moraš sama odlučiti... ako ništa drugo, marama ti pruža neku zaštitu za bebino lice.

  21. #171
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    ako ništa drugo, marama ti pruža neku zaštitu za bebino lice.
    To mu i ja velim, ali me ne ferma.

  22. #172
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    onda nek vas vozi kad vam se sprdne nekamo otići

    (ok, osobno mrzim tramvaje i hodam kad god mogu, ali neki put ne mogu...)

  23. #173
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Kaj je najgore, to i radi! Zapravo, ostavi mi auto, a on bajsom na posao. A ja ne želim ovisiti o njemu, ni o parkirnim mjestima, ni o teškoj AS.

  24. #174

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Samaritanka, hvala , ali neće mi koristiti na njemačkom.
    A stvarno bi mi dobro došli jer ponekad se jako suzdržavam da ne izgubim živce. A oni tekstovi su naravno ostali nepročitani. Jer " nije ni uvijek tako kako oni napišu"
    Pa zra bih ja svjesno ugrožavala zdravlje svoje djece??????

    ha čuj, netko dijete prvih 6 mjeseci ne vodi u šoping-centre da se ne razboli a netko s bebom od mjesec dana ide u mercator (khm, khm
    Ajme, što je već Lana s nama prošla!!! Sram me uopće nabrajati. Evo, jučer je čak bila s nama na vjenčanju od 3 popodne, a i pola sata na svadbi
    Ne znam, ponekad mislim je oi to bed, ali ponekad je ne mogu nikako ostaviti, tj. radi čestog dojenja je moramo svugdje voditi sa sobom

  25. #175

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    50

    Početno

    ja sam danas nosila malog u marami i super je osjecaj, ali mu glavicu nikako da mu namjestim uvijek mi je malo ukrivo inace ga nosim u onom duplom kriznom. Jel u redu da glavica bude malo ukrivo, jel mu to smeta??

  26. #176

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Nika prvotno napisa
    Mi smo se nosili u duplom križnom pa mi je tinar pokazala ovaj http://echarpes.ouvaton.org/frames.html (desno ispod gdje piše Mes modes de portage préférés - croix enveloppé, sličan je duplom križnom samo se počinje odnapred. Bolji mi je.
    Mi nemamo maramu nego "nešto" što se ne veže ali ovako izgleda. Imam 2 pitanja u vezi ovog položaja:

    1. Smiju li ruke biti vani?
    2. Kako spriječiti da žvače tkaninu? (to se desi ako su mu ruke unutra, taman mu tkanina fino dođe do usta, a on prione na posao ).

    Napominjem da on skroz stabilno drži glavicu, tako da je stabilan i kad su mu ruke vani, ali ne znam je li to loše za kralježnicu.

  27. #177
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa
    Ma ja bih bez problema, već sto puta (naravno kad bi Jana htjela biti u marami ), ali trebam argumente i iskustva da razoružam MM-a. On je paničar i misli baš to - milijun infekcija u tramvaju i sl.
    ma daj, pa i rodbina i prijatelji koji ti dodu vidit dijete mogi bit zarazni. a oni ga jos diraju, nosaju pa cak i ljube (sto je meni osobno malo :/ ), pa nikom nis.

  28. #178
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    samo da izrazim svoje odusevljenje maramom!

    danas smo prvi puta uspjeli svezati maramu i uzivamo obje

  29. #179
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    pobjeze mi, a htjela sam pitati; ima li ogranicenja za ovako male bebe (8 dana) sto se tice duljine boravka u marami?

    vezemo se onim dvostrukim kriznim... nogice su dosta razdvojene (kao kod sirokog prematanja).

    da li je potrebno postepeno produzavati boravak u marami? evo, zvjezdica vec pola sata spava u njoj bez namjere da se probudi...

  30. #180
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Ege

    I ovo moje pitanje je možda malo OT i ispričavam se unaprijed.
    L. je naravno beba koja se stalno nosi
    Maramu niti sling nismo nabavili zbog MM-a. Naime, njemu je to nespretno i nesigurno i nikako sebe nije mogao zamisliti u tome, pa smo kupili bjornicu. I oduševili se (valjda smo jedini na forumu koji smo stvarno zadovoljni sa klokanicom), ali od jučer sam malo u frci.
    Naime, prema našoj pedijatrici Leon je blago distoničan i sljedeći tjedan idemo kod neuropedijatra, fizijatra i na uzv mozga.
    Dakle, nemam točnu dijagnozu šta mu je, ali sam sada zbog svega u panici pa i zbog nošenja u bjornici gdje mu je glavica uvijek okrenuta na stranu.
    Da li je još netko prolazio ovo?
    I kako ste nosili bebe?
    Imala sam namjeru ovih dana naručiti sling, ali sada nisam pametna šta bi bilo najbolje- sling ili marama ili i dalje bjornica?

  31. #181
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Jučer smo dobili maramu i ja sam :shock:
    Totalno sam smotana i nikako mi ne uspijeva.
    Ili mi je preširoko ili predugačko, a kada sam koliko toliko složila dupli križni i pokušala lavića staviti unutra, rasplakao se tako da sam ga jedva smirila
    uffff baš se mučimo, a tako sam se veselila.

  32. #182
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj lara01 prvotno napisa
    Jučer smo dobili maramu i ja sam :shock:
    Totalno sam smotana i nikako mi ne uspijeva.
    Ili mi je preširoko ili predugačko, a kada sam koliko toliko složila dupli križni i pokušala lavića staviti unutra, rasplakao se tako da sam ga jedva smirila
    uffff baš se mučimo, a tako sam se veselila.
    Tin se ponekad rasplače kad ga stavim unutra i onda u 90% slučajeva pomogne brzo hodanje po stanu, smri se za desetak sekundi. Većina nas se mučila na početku, nije tragedija

  33. #183

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Da ne bih otvarala nov topic... Pitanje za mame iskusne maramasice... Tek sam skoro saznala za maramu (sto i nije strasno jer sam jos trudna pa imam vremena za nabaviti/sasiti). E sad mene zanima jedna stvar: marama i veeeelike grudi... nekako mi se cini da bebe od njih ne bi imala gde glavicu da drzi. A jos ce mi verovatno porasti kad budem dojila :shock: mada i ovako ne znam sta bih sa njima. Jel imao neko slicno iskustvo?

  34. #184

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    280

    Početno

    marama+velike grudi=ja bez problema, i dojimo se u marami

  35. #185
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    Da ne bih otvarala nov topic... Pitanje za mame iskusne maramasice... Tek sam skoro saznala za maramu (sto i nije strasno jer sam jos trudna pa imam vremena za nabaviti/sasiti). E sad mene zanima jedna stvar: marama i veeeelike grudi... nekako mi se cini da bebe od njih ne bi imala gde glavicu da drzi. A jos ce mi verovatno porasti kad budem dojila :shock: mada i ovako ne znam sta bih sa njima. Jel imao neko slicno iskustvo?
    Moj zabije nos među njih kad ga smeta sunce i onda zaspe blaženo , ali sam pretupa da svladam dojenje u marami

  36. #186

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    30

    Početno

    CORRECT POSITIONING - For the Safety & Comfort of your Newborn
    http://www.familialibre.com/pages/Correctp.php

    korisni saveti

  37. #187
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj Školjkica prvotno napisa
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=23722
    tu su svi linkovi
    a ja bi ti preporučila ovo
    http://www.kantoliinakanava.fi/sidon...ir=./kietaisux

    to je obični križni
    Smijem li ovako zavezati maramu, ali bez da raširim krakove tj. da mu leđa pridržava samo ova traka oko struka? Dakle, da to zapravo izgleda kao na 6. slici? On tako nije čvrsto uz mene i može se puno vrtiti i gledati okolo pa je sav zadovoljan, ali je li to loš položaj za njega? Ima 7 mjeseci, još ne sjedi, nema problema s motrikom, nije u neurorizičnoj skupini.

  38. #188

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    mislim da je to ok
    pa u biti kad je dijete u slingu sličan je princip, ima samo jednu "traku", mi smo se u to vrijeme i nosili u slingu,
    ili kad bi ga na bok svezala isto bi bilo
    vidim da ste se ipak uspješno omaramili
    baš mi je drago

  39. #189
    maaja79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    bih
    Postovi
    178

    Početno

    ja sam htjela pitati isto sto i skoljkica, samo za jos manjeg bebaca (4 mjeseca)
    malac bas bas uziva kad mu oslobodim ruke, ali nisam sigurna jel to smijemo

    mislila sam da na bok smije tek kad pocne samostalno sjediti, ili?

  40. #190
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj Školjkica prvotno napisa
    mislim da je to ok
    pa u biti kad je dijete u slingu sličan je princip, ima samo jednu "traku", mi smo se u to vrijeme i nosili u slingu,
    ili kad bi ga na bok svezala isto bi bilo
    vidim da ste se ipak uspješno omaramili
    baš mi je drago
    Nadala sam se da ces mi se ti javiti Postali smo ovisnici o marami, kolica su uglavnom za spavanje i bila sam na sto čuda kad je počeo protestirati u "našem" položaju. Sad vec počinjem misliti što ćemo na ljeto po vrućini, kako ste vi to riješili?

  41. #191

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    Ljeti smo se nosili samo u slingu, u marami je bilo prevruće, a već je bila veća pa je ruke imala vani, a tkanina joj je bila malo iznad struka,znači nije bila puno prekrivena, ali ionako se najviše znojiš tamo di vam se tijela diraju
    Na uputama od kamarisa za nošenje na boku piše od kad drži glavicu samostalno, ali u našem slučaju meni to nije pasalo. Mi smo se na ljeto nosili na boku, znači negdje sa 7-8 mjeseci.
    Neki klinci kad su veći neće u maramu i zavole kolica i to je isto ok.
    Moja ima 15. mjeseci , još ne hoda i neće (meni)u kolica. Baki se htjela vozit u kolicima, zadnji put kad sam ja probala prije kojih mjesec dva vožnja je trajala 10 minuta i odmah joj je dosadilo i počela je tražit da ju nosim. Marama mi je sad opet bolja od slinga zbog njene težine, ali kad prohoda vjerojatno ćemo se opet vratit slingu radi toga jer će se manje nosit, a i praktičniji je za kraće ture

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •