Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Mačji izmet

  1. #1
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno Mačji izmet

    Treba mi pomoć. Unatrag mjesec dana mačke (nisu naše, preskoče ogradu kako bi ušle u naš vrt; ne hranimo ih ni ništa slično) nam pred sjenicom "ostavljaju" svoj izmet i to uvijek na istome mjestu. Jučer sam jednu prvi put vidjela "na djelu" i kad sam je htjela otjerati, samo me mrtvo-hladno gledala. Budući da nemam nikakvih iskustava s mačkama, ima li tko kakav savjet kako da ih odviknem od toga? Mogu li zemlju čime politi da ih otjeram, ili nešto drugo, stvarno mi se gadi svakodnevno uklanjati njihov izmet, tu se i klinci igraju i stvarno mi je - fuj. I, da - zašto to rade?

  2. #2
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Sjećam se par savjeta, ne znam koliko će biti korisni:
    1. navodno im smeta miris citrusa, pa baciti kore limuna i naranče na takva mjesta.
    2. nabaviti one gumene zmije - igračke i staviti ih na takva mjesta. Trebalo bi da se, samo zbog toga jer vide nešto nalik zmiji, klone toga mjesta.

    Eto, nisam probala, ali se sjećam tih savjeta. A zašto rade - ne znam. Pa neće valjda kakati tamo gdje jedu? Definirale su si tvoj vrt za wc.

  3. #3
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Da, i meni se čini. Pokušat ću s citrusima, hvala. Pao mi je na pamet ocat, sol, ne znam ni sama. Prošle smo se godine borili s mravima, godinu prije s ptičjim izmetom na klupčicama prozora (u nevjerojatnim količinama), a sad su na red došle mačke(tine). Hvala na savjetu

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Nama je u tu svrhu služio papar, ali metoda ima nedostatak - nakon vjetra i kiše stvar treba ponoviti. Problem je učinkovito riješila susjedova kujica. Sad se mačke drže na distanci.

  5. #5
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Iz mog iskustva, smeta im jedino miris klora. Ja sam probavala i citruse, i papar, ali jednostavno sam sva mjesta na travnjaku (a imale su par omiljenih) nekoliko puta pošpricala razrjeđenom varikinom, i nakon nekog vremena tamo nisu više išle. Naravno, na tim mjestima je trava požutila i uvenula, izgledalo je grozno, a vjerojatno taj klor u zemlji nije ni zdrav pa to nije metoda za blizinu biljaka koje se jedu. Ali eto, drugačije nije išlo.

  6. #6
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Super, curke, hvala na prijedlozima. MM mi kaže da pomiješam varikinu s paprom i limunovom koricom, sigurno bi bila dobitna kombinacija. Da nije na travnjaku, i benzin bih polila

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    a ovo
    Mačke ne vole ocat. Iskoristite to pa mjesta na koje ne želite da dolaze poprskajte octom - izbjeći ćete tako i grebanje namještaja.

    Sačuvajte dio vrta od mačaka namočivši spužvu octom. Ostavite je tamo gdje ih ne želite.

    iz
    http://magazin.net.hr/dom-vrt/zanimljivo-i-korisno/necete-vjerovati-sto-sve-mozete-uciniti-s-octom

  8. #8
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Kao što sam gore napisala, nekako mi je ocat instinktivno pao na pamet, valjda će ih nešto od svega ovoga otjerati, hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •