Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 53

Tema: hitno - potraga za blagom

  1. #1
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno hitno - potraga za blagom

    treba mi brza brza pomoć. kao i obično kod mene, sve u zadnji čas. dakle, sutra organiziram rođendan moje m, sedmi, mjesto radnje: stan i park ispred stana. doći će 125-tak djece, cca 6-7 godina.
    obećala m da ću napraviti potragu za blagom.
    izgledalo mi jednostavno, a sad, kad sam malo razmislila, pa i nije baš a ne mogu odustati jer ova već svima najavila
    a nema se baš puno vremena.
    dakle, u parku sam mislila sakriti kutiju od cipela, punu bombona, čokolada, ako stignem, one čokoladne dukate bih kupila, al otom potom. samo - di u parku
    djecu podijeliti u 2 skupine, jednu bih vodila ja, jednu mm, pa ko će prvi do blaga.
    samo - kako?
    na svakom slijedećem mjestu ostaviti poruku s hintom di je slijedeća poruka - jedno 5-6, ne više. il više?
    kako osmisliti te hintove?
    kako djecu organiztirati da traže po parku u dvije skupine, a da se ne svađaju i ne sudaraju i ne otimaju oko tih poruka?

    HEEEELLPPP!!!

  2. #2
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

  3. #3
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    sačuvaj me bože, ne 125, nego 15 djece.

  4. #4
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    zuska, nisam, hvala, popodne ću to sve pogledati!

  5. #5
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa da, hintove za slijedeće mjesto, ali da moraju malo razmisliti. Npr. Sheldonova majica sa mrljom je hint za Sheldon's spot.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    a imaš li osiguranje ako je to vani

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Ja sam tak nešto znala radit klincima doma kad im je bilo dosadno, pa sam kod svake slijdeće poruke dala neki zadatak, npr. obiđi tri puta oko stabla zatim idi 15 koraka naprijed, čučni, ili npr. napravi 3 + 2 + 5 koraka naprijed ili neka zagonetka sukladno dobi djece. S tim da moji imaju na raspolaganju cijeli voćnjak i veliko dvorište pa im to bude full zabavno.
    I R. ima uskoro ročkas i mislim da će ove godine slaviti doma pa mislim napravit nešto slično.

    Što se tiče 2 skupine mislim da nije pametno da obje idu istim putem jer se neće moć izbjeć gužva naguravanja a vjerojatno i svađa već bi ja za svaku skupinu napravila poseban put s istim odredištem skrivenog blaga ili kako bi i tu izbjegla svađu za svaku skupinu posebno ili da na istom mjestu budu skrivene dvije kutije.
    Posljednje uređivanje od Roko_mama : 23.05.2014. at 14:44

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Jelena O. cvijeta je napisala da bi jednu skupinu vodila ona a drugu NJM, pa mislim da tu ne bi smjelo bit problema

  9. #9
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    I meni nedostaju slične ideje. Isto rođendan na otvorenom. Potraga za blagom zvuči super, kao i neki sitni zadaci. A neka tombola?

  10. #10
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Možda je mislila osiguranje u slučaju kiše?
    Meni zvuči super ta ideja potrage za blagom, klinci to vole, tombola možda da bude kao alternativa

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Roko_mama prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena O. cvijeta je napisala da bi jednu skupinu vodila ona a drugu NJM, pa mislim da tu ne bi smjelo bit problema
    ma da neko ne mrkne prije blago!

  12. #12
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Uzmi komad papira, napiši na njemu upute, šifrirane, odnosno asocijativne... npr. klupa nije klupa već mjesto odmora ili drvo koje se dalo u službu penzionerima , neke dijelove nacrtaj, napiši unatraške, naopačke... napravi mozgalicu od uputa... pa kad si gotova dobro zgužvaj, zapali jednu svijeću, zapali rubove tog lista papira, stavi nad plamen da potamni, požuti... ono, nek izgleda staro... Nacrtaj gusarske simbole po tome...

    Blago nemoj sakriti u prvo što nađu, tamo nek ih u prvom cilju čekaju upute za dalje... otvaranje tih "međuciljeva" neki isto bude izazov, neka kutija bude umotana u daljnje upute, tako da moraju biti jako pažljivi da ne potrgaju... ili im piši nevidljivom tintom (upute napišeš voskom i uz njih serviraj jednu voštanu bojicu, pa nek skuže što moraju napraviti da bi pročitali (pofarbati papir voštanom bojom, tamo di je vosak boja neće primiti)...
    Zadatak međucilja može biti da nađu neku određenu odraslu osobu i da-ne pitalicama izvuku upute za dalje...


    Tak bi ja... ovak iz glave...

  13. #13
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    meni je ove godine ovo bilo idealno rješenje i za 3. i za 7. rođendan
    http://www.l-et-a.com/dvorci.asp

    nikad se toliko malo nisam trebala truditi, a djeca bila oduševljena više nego ikad

  14. #14
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ovo tvoje mi se čini dosta komplicirano za provođenje jer moraš smisliti mjesta na kojima ćeš sakriti, a još i mjesta gdje ćeš staviti poruke i još što će pisati na njima. Koliko njih tečno čita?
    Ne bih stavila blago u jednom komadu - ako nabasaju na to u prvih par minuta - sve propalo. Pedesetak sitnih stvarčica - samo zapamti broj - pa nek traže.

    Ne bih ni da su u grupi, nego da se raštrkaju. Ako možeš naći neke jeftine stvarčice da nisu samo slatkiši, onda možeš dati zadatke za pojedince da traže baš nešto određeno, a što to, možeš im i nacrtati: npr. olovku, gumicu za kosu, naljepnice.
    Ako baš zapne, navodila bih ih s hladno-toplije-vruće, i tako moraš dežurati i nadgledati ih.

    To što sakrivaš i ne mora biti nešto što vrijedi zadržati, nego neki predmeti gdje bi im cilj bio samo tko će prvi skupiti - tada i mogu biti u grupama. Amerikanci igraju scavenger's hunt - gdje je cilj pronaći sve stvari s popisa, ali da ih nitko nije prethodno sakrio, nego se sami moraju snaći - što uključuju i obilaženje kuća, pitanje prolaznika, ali to, naravno, nije baš sigurno s manjom djecom. Tipa: zadaš im da pronađu kamen s dvije rupe, cvijet žute boje, duguljastog puža, praznu kesicu smokija itd.

    Sviđa mi se i Mojcina ideja o karti s blagom, to sam i ja htjela.

    Možeš i iskoristiti više ideja odavde, jer nekad se stvarno prebrzo odvije pa da ne ostanete kratkih rukava.
    Posljednje uređivanje od Jurana : 23.05.2014. at 15:52

  15. #15
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ja sam sto puta već mislila organizirati tu potragu za blagom, i svaki put odustala tik pred realizaciju... Uvijek mi se na kraju učinilo ipak prekomplicirano.
    A mislim da bi klinci poludili od sreće kad bih to stvarno napravila.
    Ajde Cvijeto budi nam sad primjer

  16. #16
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ja sam to puno igrala s klincima kad sam morala mirovati u trudnoći. Sakriješ nešto i napišeš na papiriće zadatke ili pitanja koji vode od jednog do drugog. Kreni od cilja prema početku. Naime inače bi moje upute završile mimo cilja Nek se podjele u dvije grupe s par/nepar, fliflaflu ili papir/škare. Ti odredi vođe grupa oni su glavni i moraju voditi grupu do cilja i pravedno raspodjeliti pljen inače auzmeš.

  17. #17
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    A da traže dijelove slagalice, pa na kraju kad spoje sve dijelove, dobiju lokaciju blaga ili tako nešto.

  18. #18
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Mi to radimo često, ali nismo nikad za grupu djece.

    Ja bih kao Jurana-raštrkala ih tako da svak dobije dio plijena. Zagonetke piši u stihovima, mom je to sa šest godina bila turbofora, i danas pamti one koji su ga se dojmili.

    Jedino se meni čini zgodnije potragu napraviti u stanu, treba vremena dok se sve posloži, a onda čekati još dok klinci krenu s potragom. U našem parku ne bi imali više što tražiti.

    Mojima je zanimljivo to odugovlačenje s tragovima, najdraže im je bilo za sedmi rođendan (7godina-7 kuverti-7 tragova od kojih zadnji vodi poklonu). Stavljala sam i sitnice na svaki trag, bombon, lizu, žvake...

    Ma oboružaj se papirom A4, bojicama i maštom, iznenadit ćeš se kako ćete se ti i tm dobro zabaviti. Mi smo znali plakati od smijeha tamo negdje oko 2-3 sata ujutro (traje to nama malo duže )

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Mi smo lani organizirali potragu za blagom za 4.rockas, ali bilo je samo troje djece, od toga dvoje skolaraca.

    Muz i ja napisali smo poruke-zagonetke u stihovima od kojih je svaki upucivao na mjesto gdje je skrivena slijedeca poruka. Nismo ih palili niti pisali nevidljivom tintom, samo smo ih zarolali i zavezali spagicom.

    Prvu poruku smo im urucili mi, dalje su morali traziti. Prosetali smo ih po cijeloj plazi uzduz i poprijeko, da bi zadnja poruka (koja je vodila do blaga tj kutije sa slatkisima) vodila natrag u kucu, pa je "blago" ipak bilo na sigurnom tijekom cijele potrage da ne bi netko zvan ili nepozvan slucajno na njega nabasao.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

  21. #21
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Potragu je bolje završiti negdje u stanu ili zgradi, da se blago ne otopi.

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    i jel nađeno blago?

  23. #23
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    evo dakle ovako. oprostite, ovaj post će biti poooduži, pa kome se čita nek čita :D ali moram. :D između ostaloga i malo se pohvaliti jer je ovaj rođendan bio...hm, a podvig za pamćenje lol

    i ulazi definitivno u kategoriju gdje moraš napisati upozorenje - mi smo preživjeli, al ovo nikako ne pokušavajte izvesti kod kuće. i, shvatite ovo upozorenje najozbiljnije moguće

    kao prvo, dala sam m pozivnice, 15, no ona je pozvala i mimo pozivnica, tako da kad su me u subotu ujutro počele zvati mame na telefon - mi ćemo doći, a najrađe bih pitala, a ko ste to vi...lagano me počela vatati panika.
    srećom, osim ove potrage za blagom, smislila sam još dvije igre - kviz i ples sa balonima, a na kraju smo, iz čistog očaja, improvizirali i nogomet, sa sucima u liku mm-a i j, jer bi to bila katastrofa.
    naime, rođendan je počeo u 5. roditeljima sam rekla da dođu po djecu u 8 (prva greška - PREDUGO!). U 5 i 15, u mom dnevnom boravku je bilo 24 totalno divlje i razularane djece. u minuti su počeli vrištati, skakati, urlati, a nakon 5 minuta njih par je već plakalo pite boga zašto i kud prije su se uspjeli - posvađati, udarati, gurnuti, you name it.
    dok sam vjerovala da će ih biti manje, mislila sam prvih sat vremena pustiti slobodnu igru, al obzirom da bi bilo valjda mrtvih, vrijeme je bilo za momentalno djelovanje.

    TIIIŠIIINAAA!!! zaurlao je mm onako opasno, i svi su iste sekunde utihnuli i smirili se.

    od krep papira sam izrezala 24 kvadrata, 12 narančastih i 12 ljubičastih i poslagala sam ih po dnevnom boravku. rekli smo im da svatko sjedne na jedan papir. kad su sjeli, morali su dignuti papir ispod guzice u zrak, i tako smo ih podijelili u dvije grupe - narančaste i ljubičaste. srećom sam na to mislila jer bi ih bilo nemoguće inače bez svađe i plakanja podijeliti. moji su bili ljubičasti, a mm je preuzeo narančaste.

    slijedila je prva igra - kviz.

    imala sam nekih 30 pitanja. onaj tko prvi zna odgovor trebao je dignuti ruku, ja sam čitala pitanja, a moja mama, mm i moja sestra su pažljivo i pravedno sudili tko je prvi.
    i ta igra je prošla, narančasti su nas potaracali, to im je bilo strašno zabavno, pitanja su bila iz područja bajki, tipa kad je pepeljuga napustila bal, pa onda što nastaje iz gusjenice, pa tele je mladunče od..? kad sam skužila da im je zabavno, maksimalno sam rastegnula da prođe čim više vremena jer mi se osam sati činilo beskrajno beskrajno daleko.
    čim je kviz završio, iste sekunde su počeli urlati i skakaki i skandirati LJU-BI-ČA-STI!!! NA-RAN-ČA-STI!!! i odmah si morao imati spremno slijedeće.
    a slijedeći je bio ples s balonima. dakle, par mora držati balon između glava, bez ruku, i kome ispadne balon, taj ispada iz igre. ovo je najloše prošlo, jer nismo imali razrađen sistem kako ih podijeliti u parove. plus nisu bili svi zadovoljni izborom HAPPY za ples, plus neki nisu htjeli uopće plesati.
    al dobro, nekako smo uspjeli...i tu smo ubili nekih jadnih 15-tak minuta.

    e onda je slijedila potraga za blagom. to je bio pun pogodak. sad smo već imali narančaste i ljubičaste, ja sam imala sve spremno dan prije, nakon tog plesa, sam išla napraviti zadnje pripreme, a ostali su ih držali nekako pod kontrolom.
    dakle, dali smo i prvima i drugima (jedni su s mm-om kretali iz spavaće sobe), a drugi sa mnom iz dnevnog boravka, prve ceduljice. svaka je bila umotana u svitak i zavezana s ljubičastom ili narančastom mašnom, svaka grupa je dobila svoju.
    i na njoj se nalazila zagonetka koja ih je upućivala na mjesto gdje je bila druga ceduljica. mjesta su bila - ogledalo u stanu, u parku - klackalica, stol za stolni tenis, tobogan, ljuljačka, i na kraju blago je bilo skriveno u škrinji, u ledu. blago je bila kutija za cipele, omotali smo ju je u aluminijsku foliju i napunili do vrha bombonima.
    ispod svakog tog mjesta smo zalijepili dva svitka - jedan za narančaste, jedan za ljubičaste, svaki svitak sa svojom bojom mašne. svaka grupa je imala svoju rutu. dakle jedni su išli - ljuljačka-ogledalo-tobogan-stolni tenis-klackalica-ljuljačka-škrinja.
    a drugi su imali ogeldalo-stoni tenis-ljuljačka-klackalica-tobogan-škrinja.
    ovo je bilo ključno, mm i ja smo večer prije razradili te šeme i napisali što moramo gdje zalijepiti kako bi ih vodilo po zamišljenim rutama.

    tekst sam ja izmislila i tu ću vam ga staviti da vidite kako je bilo fora

    OVAJ ZADATAK RIJEŠIT JE LAKO: MORAŠ IĆI TAMO GDJE SE MOŽE GLEDATI SVATKO! TU I SVOJE OČI VIDJETI MOŽEŠ, STANI ISPRED NJEGA I RECI - HA, EVO DJECO TU KRIJEM SE JA!

    SLIJEDEĆA PORUKA KRIJE SE TU: NALAZIM SE U PARKU. PRVO SE PENJEM POMOĆU STEPENICA, PA ONDA BRZO BRZO SPUŠTAM SA ILI BEZ RUČICA. POGLEDAJ ISPOD MJESTA GDJE NOGE DOTAKNU POD, TU ĆEŠ ME NAĆI TI, ALI I KAD ME NAĐEŠ, NAŠ PUT JOŠ NEĆE ZAVRŠITI!

    KAKO NAĆI SLIJEDEĆU PORUKU? I ONA SE U PARKU KRIJE - ZA OVU SPRAVU POTREBNO NAS JE DVIJE! ILI DVOJE ILI PAR, I ONDA KREĆE ZABAVA - GORE-DOLJE, GORE - DOLJE, DO MILE VOLJE! POGLEDAJ ISPOD SREDINE I TU ĆEŠ ME NAĆI!

    GDJE SE KRIJE SLIJEDEĆI TRAG? OVO ĆE BITI TEŽE, U PARKU MORAŠ NAĆI ZNAK. A ZNAK JE JEDAN KAMEN VEĆI, A NA NJEMU CVIJEĆE, ODMAH U POTRAGU KREĆI! KAMEN SE KRIJE ISPOD STOLA GDJE SMO GOST ČEST, A KOJI JE TO STOL - E, TO JE OVAJ TEST!

    ZA SLIJEDEĆI TRAG, IDEMO U PARK KOJI NAM JE SVIMA JAKO JAKO DRAG. POGLEDAJ ISPOD MENE. A TKO SAM JA? DJECA ME JAKO JAKO VOLE, JER NA MENI MOGU IĆI VIIISSOOOKO GORE I DOLJE!

    VRIJEME JE ZA KUĆI POĆI. NAKON CIJELOG OVOG POSLA, POTRAGE JE BILO DOSTA! GDJE JE BLAGO PITAM SE JA? POGLEDAJ NA MJESTO GDJE SUNCE NE SJA, GDJE JE HLADNO KAO LED, I KAD KUPIMO U DUĆANU, TU DRŽIMO - SLADOLED!

    eto, ovake upute sam očekivala na ovom topiku, a ne te vaše

    šalim se, ideju su mi dali linkovi, a ovaj savjet od charlie se ispostavio kao super - da blago bude negdje u kući, a ovo od trampoline velika istina - mm i ja smo doslovce plakali od smijeha, ko dva idiota, kad smo se negdje u petak u ponoć, pogubili skroz i sve pobrkali, šta treba zalijepiti ispod klackalice, šta ispod tobogana lol

    još jedan savjet - ovi od mm su bili puno brži, ja sam imala par cura koje su se stalno svađale, tako da sam negdje na pol rekla mm-u da malo uspori, da zajedno dođemo do škrinje. jer da nismo, opet bi bio neki plač. a greška, nismo mi uspjeli doći prvi ispred škrinje nego je to učinilo 25 djece, tako da dok sam ja reagirala oni su se naguravali i uspjeli slomiti ladicu. no dobro, to je ujedno bila jedina šteta u stanu.

    eto tako. svi su se na kraju naždrali tih bombona, počeli su trpati ko sumanuti u džepove ko da nikad bombone nisu u životu vidjeli. htjeli još jednom njima to pis of kejk.

  24. #24
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    meni je ove godine ovo bilo idealno rješenje i za 3. i za 7. rođendan
    http://www.l-et-a.com/dvorci.asp

    nikad se toliko malo nisam trebala truditi, a djeca bila oduševljena više nego ikad
    Lut hvala ti do neeeeba, jer si mi rejsila ovogodisnji balerinin rodjendan

    sinoc je u trajbaru cmoljila jer nece slaviti tamo rockas, ali ja na zalost ne zaradjujem toliko da bi joj to omogucila.

  25. #25
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    e, nakon toga smo instant, kako rekoh iz očaja, smislili nogomet. što je isto bio pun pogodak, jer ih je dobro izmorilo i oznojilo, oni koji nisu htjeli igrati nogomet su bili u parku, nas tri ih je kontroliralo, ali bili su ok.
    nakon toga - torta.
    pa opet u park, sad su već bili vrlo prostojni i dobri, dečki su nastavili s nogometom, ostatak se lijepo igrao.
    u osam su došli roditelji po njih, i polovica ostala do devet i pol na kraju. al to me više nije bilo briga jer sam ih u jednom komadu predala
    od hrane - sendviči, oni socijalistički francuz, sir i čajna, grickalice i torta, a od pića sam imala colu, al svi su najviše tražili vodu jer su umirali od žeđi
    bar sam jeftino prošla, ako ništa drugo.
    šalim se, svi su rekli da im je bilo super.

  26. #26
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    bravo cvijeta, treba imati zivaca za sve to.

  27. #27
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    cvijeta bravo, super ste to izveli, divim se svakome tko se upusti u ovako nešto

    Inače mi smo imali doma rođendan ove godine (ali sa animatoricom - mojom nećakinjom i mađioničarem kao gostom iznenađenja), bilo je malo više od pola gostiju nego kod vas, a nećakinja koja inače studira psihologiju pa je baš imala neki predmet iz dječje psihologije mi je rekla da ne brinem jer djeca kad se nađe puno u malom prostoru ne divljaju kao kad ih je npr. troje u istom prostoru.
    e pa na ovom tvom primjeru se vidi blagi raskorak između teorije i stvarnog života

  28. #28
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    da blagi

    cvijeto, odlično, baš mi je drago što je sve tako dobro bilo!
    nego, a abi?! kako je ona tu gungulu doživjela?

  29. #29
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Bravo!

  30. #30
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Sjajno...
    priznajem da sam malo u strahu od budućnosti.

  31. #31
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    priznajem da sam malo u strahu od budućnosti.
    evo, da te odmah utješim
    ova proslava je bila u subotu, a u nedjelju je j slavio rođendan.
    prvi put - htio biti sam. od pet do devet, mi bili protjerani iz kuće.
    pripremili im piće, malo narezaka, tortu, ostavila novce da si naruče pizzu i u pet izišli iz stana. bilo njih 13.
    vratili se u devet.
    a unutra kao kad smo otišli - sve su pobacali u crne vreće, pospremili, pobrisali - ma genijalno!
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 26.05.2014. at 13:35

  32. #32
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    I mene je strah, počinjem štedjeti za animatore

  33. #33
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    I mene je strah, počinjem štedjeti za animatore
    Da... I ja sam naglo promijenila mišljenje o roditeljima koji ih angažiraju.

  34. #34
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ma jooj, ovo je bilo iznimno, bilo je jako puno djece.
    do sad je svaki rođendan prošao genijalno, bez ikakve animacije - osim odraslih. lol
    djeca su se igrala sama i sama smišljala igre. bilo ih je uvijek manje od 10.
    al nije mi žao, ovo joj je zadnja godina u vrtiću, pa nek je proslavila.

    am, abi je bila super, al dok je bila najveća gužva u stanu, izveli smo je vani. bilo nas je pa je imao ko biti zadužen i za abi.

  35. #35
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    I kod nas do sada bez animacije, ali isto tako ove godine planiramo više uzvanika, pa ću kopirati tvoju animaciju.

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    evo, da te odmah utješim
    ova proslava je bila u subotu, a u nedjelju je j slavio rođendan.
    prvi put - htio biti sam. od pet do devet, mi bili protjerani iz kuće.
    pripremili im piće, malo narezaka, tortu, ostavila novce da si naruče pizzu i u pet izišli iz stana. bilo njih 13.
    vratili se u devet.
    a unutra kao kad smo otišli - sve su pobacali u crne vreće, pospremili, pobrisali - ma genijalno!

  37. #37
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Cvijeto, koliko dugo si na forumu a još nisi naučila:

    Koliko godina-toliko uzvanika!

    Kod mene je to skoro pa bez iznimke, jedan od najkorisnijih savjeta s foruma

    Jer da nije tako mislim da bi E. solirao na rođendanu a H. bi pozvao cijeli kvart i cijelu vrtićku grupu.

    Drago mi je da je sve prošlo super, a naročito da ste se ti i tm zabavili, meni su to stvarno posebni trenuci u životu.

    Sad jedva čekam idući dječji rođendan!

  38. #38
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko godina-toliko uzvanika!
    Netko s ovim nastavi cijeli život

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    cvijeto, svaka čast, želiš li možda honorarno raditi kao animator na dječjim rođendanima?
    mi smo sudjelovali u potrazi za blagom u Novigradu, hotelski animatori su to organizirali i bilo je jako zabavno i poučno i bilo bi savršeno da neki odrasli članovi nase ekipe nisu sve jako ozbiljno shvatili i na kraju rasplakali (svoju) djecu, pa time razljutili svoje bračne drugove ...
    svaka je ekipa odmah dobila sva pitanja - zagonetke (sedam ih je bilo) koja su vodila do mjesta gdje su bili sakriveni predmeti koje smo skupljali (svaka ekipa svoju vrstu - narukvice, patkice, privjesci...itd). kad se skupilo svih sedam - trk s odgovorima na recepciju. pitanja su bila promotivno-turističkog sadržaja - kapacitet kampa, broj stanovnika...i sl. odgovore nije imalo smisla tražiti na netu, jer tamo nisi mogao doći do predmeta koji skupljaš. mi smo totalno amaterski pristupili, prva tri smo tražili čoporativno, umjesto da se odmah podijelimo, trčali i mi i djeca kao muhe bez glave, dok MM nije rekao - dosta - vi tamo, vi tamo,ja ovdje...jako zabavno, ali stvarno, ja bih da netko to organizira za odrasle - djeca su nam samo smetala , a neki se odrasli ponašali kao djeca.

  40. #40
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Bravo, Cvijeta! Sad si bome postavila ljestvicu visoko, ko će te nadmašit?
    Iz dobro organiziranih rođendaonica naučila sam odličnu stvar primjenjivu na kućne proslave s manjom djecom: roditeljima reći da je fajrunt TOČNO u određeni sat kad ćeš spustiti djecu pred zgradu (kuću). I onda djecu 10 minuta prije isteka roka kreneš oblačiti u cipelice i jakne, posložiš ih ko pionire i izvedeš ih u točno vrijeme.
    Ovo ostajanje, pričanje, beskonačno držanje kvake, kašnjenje po više od sata...to mi je užas. Ako zabavljam djecu na kućnom rođendanu od 4 do 8, pa ne možeš mi doći po njih tek iza 9 jer kao, ne smeta, sigurno se još lijepo igraju....

  41. #41
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    .. ili se zapiti sa roditeljima do ponoći kao MM

  42. #42
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Pa ne bi toliko ostao da domaćinima nije bio ugodno društvo .

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Bravo, Cvijeta! Sad si bome postavila ljestvicu visoko, ko će te nadmašit?
    Iz dobro organiziranih rođendaonica naučila sam odličnu stvar primjenjivu na kućne proslave s manjom djecom: roditeljima reći da je fajrunt TOČNO u određeni sat kad ćeš spustiti djecu pred zgradu (kuću). I onda djecu 10 minuta prije isteka roka kreneš oblačiti u cipelice i jakne, posložiš ih ko pionire i izvedeš ih u točno vrijeme.
    Ovo ostajanje, pričanje, beskonačno držanje kvake, kašnjenje po više od sata...to mi je užas. Ako zabavljam djecu na kućnom rođendanu od 4 do 8, pa ne možeš mi doći po njih tek iza 9 jer kao, ne smeta, sigurno se još lijepo igraju....
    Sad si me podsjetila na jednu kućnu proslavu rođendana kad su svi klinci otišli osim jednog koji je ostao do iza 9 jer su roditelji imali goste na roštiljanju na Jarunu pa im je bilo zgodno da imaju na brizi jedno dijete manje
    Sreća da je mali bio prilično pristojan, A. i on su se sasvim lijepo igrali, preživjeli smo.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Cvijeto, tebi svaka čast na strpljenju, organizaciji i dobroj volji, mislim da bi mene uhvatio napad panike već pri pogledu na toliki broj sedmogodišnjaka koje treba zabavljati!

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    cvijeto

    moja je kao trampolinin H, s tim da smo mi dozvolili da pozove ceo kvart i celu vrtićku grupu
    ovo im je zadnja godina u vrtiću i svi su zvali sve (16 ih je u grupi)
    a dete mi je druželjubivo izuzetno tako da je bilo i dece iz mlađe grupe, kvarta, parka
    imali smo 28 dece

    60 eura za mađioničara su mi najbolje potrošeni novci ever
    sat i po je zabavljao i decu a i odrasle, svi smo ga gledali ne trepćući

  46. #46
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Njih 28 ga je pratilo cijelih sat i pol?!

    Vaaau, moj naklon čovjeku!

  47. #47
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Cvijeto, bravo, pa ti si doktorirala na tom rođendanu. I odmah dobila nagradu sa zabavom od J!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Bravo, bravo!! Skidam kapu

    Super su vam porukice, i mi smo imali slicne i uzasno mi je zao da ih nismo sacuvali (ali zato smo barem snimali potragu i namontirali kratki filmic za uspomenu).

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Njih 28 ga je pratilo cijelih sat i pol?!

    Vaaau, moj naklon čovjeku!
    dva dečaka su jednom trenutku otišla na trambolinu, ali su se vratili

    a ostali da, čak i oni mali, mlađa braća i sestre

    meni je zanimljivije da su ga i muški četrdesetogodišnjaci pratili sat i po, čak i naseli na neke trikove

    još je na kraju napravio svima kape od onih duguljstih balona, tip je stvarno

  50. #50
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Ima li vas još punih ideja za potragu s blagom za sestogodisnjake? Lokacija je dvoriste, vrt i vocnjak...

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •