Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: Stanje u hrvatskim državnim bolnicama po pitanju MPO-što treba poboljšati/promijeniti

  1. #1
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno Stanje u hrvatskim državnim bolnicama po pitanju MPO-što treba poboljšati/promijeniti

    kako znamo da nas čitaju u bolnicama, ovu temu otvaramo kako bismo utvrdili nedostatke u državnim bolnicama po pitanju MPO, nema smisla da se ovo pretvori u temu u kojoj hvalimo naše liječnike, biologe, opravdavamo zašto je to tako, nego čisto da vidimo koji su nedostaci pojedinijh klinika kako bi se konačnici mogli obratiti tim klinikama sa zahtjevima:

    Stoga Vas molim da kopirate niže navedeno u plavnoj boji te dodate pojedinoj klinike nedostatke ili stvari koje treba promijeniti na dobrobith svih nas.



    1. Petrova




    2. Sveti Duh
    - duge liste čekanja (preko godinu dana)
    - NErad nedjeljom pa čak i vikendom (zato fulane punkcije)



    3. Vuk Vrhovec
    -NErad nedjeljom i zbog toga ponekad fulana punkcija
    -NEpostojanje anestezije
    -Ne


    4. Vinogradska
    - duge liste čekanja (sad već 8 mjeseci)
    - klomifenski postupci se računaju kao stimulirani



    5. Split



    6. Osijek
    -problemi u komunikaciji s biologicom




    7. Rijeka




    8. poliklinika Škvorc (za postupke na teret HZZO-a)

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno



    1. Petrova
    - pregledi kod raznih doktora za vrijeme jednog postupka




    2. Sveti Duh
    - duge liste čekanja (preko godinu dana)
    - NErad nedjeljom pa čak i vikendom - pogresan timing punkcije



    3. Vuk Vrhovac (KB Merkur)
    -NErad nedjeljom - pogresan timing punkcije i neostvarivanje kulture blastociste kod velikog broja embrija ako 5-i dan pada na nedjelju
    -NEpostojanje anestezije
    - ovjere kod javnog bilježnika za svaki postupak


    4. Vinogradska
    - duge liste čekanja (sad već 8 mjeseci)
    - klomifenski postupci se računaju kao stimulirani



    5. Split



    6. Osijek
    -problemi u komunikaciji s biologicom




    7. Rijeka


    8. poliklinika Škvorc (za postupke na teret HZZO-a)

  3. #3
    reny123 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    894

    Početno

    Samo provjeravam, da li i za sv. Duh treba upisati računanje klomifenskih postupaka kao stimulirani?

  4. #4
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Rijeka- prvi ultrazvuk tek na 6dc..to je jedina mana, ostalo sve super.radi se vikendima,uvijek isti doktor osim ako je vikendom drugi dezuran,postoji anestezija, klomifeni su prirodni ivf, nema listi cekanja,doktori,biolozi i sestre svi jako strucni i ljubazni..i molim nemojte nam sad svi nahrliti da se ne stvore guzve i liste cekanja.hvala!

  5. #5
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Inace,s mobitela pisem i fali mi uvodni post iz nekog razloga pa ne znam dal se pisu samo mane ili vrline pa sam oboje stavila..ako samo mane treba neka se ostalo obrise..ne znam zasto mi ne otvara pocetak..

  6. #6
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Citiraj reny123 prvotno napisa Vidi poruku
    Samo provjeravam, da li i za sv. Duh treba upisati računanje klomifenskih postupaka kao stimulirani?
    pa da ako ga računaju kao stimulirani

  7. #7
    reny123 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    894

    Početno

    Citiraj amazonka prvotno napisa Vidi poruku
    pa da ako ga računaju kao stimulirani
    htjela sam da se javi netko tko zna kako ga računaju, mislim da je bilo govora da ga broje i da su oni prvi imali tu praksu

  8. #8
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    cure u postupcima trenutno u klinikama

    S. Duh
    Vinogradska
    Petrova
    Vuk Vrhovec
    Split
    Osijek
    Rijeka

    nema više nedostataka, to je sve? Dalo bi se zaključiti da je stanje gotovo i dobro, ili se varam?
    Posljednje uređivanje od Kadauna : 28.05.2014. at 10:58

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    na VV najgore stanje, a najveca guzva

  10. #10
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Moje mišljenje je da nedostaje individualan pristup pacijenticama (bila sam u petrovoj i VG). U VG također kroz postupak prođete kroz ruke 2 ili 3 liječnika.

  11. #11
    Mala28 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    181

    Početno

    vv ne dobivanje vlastitih nalaza ili teško dobivanje nalaza
    moraju se ostaviti orginali markera

  12. #12
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    7. Rijeka
    - cijena postupka o svom trošku veća nego u ostalim državnim klinikama

  13. #13
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    1. Petrova
    - pregledi kod raznih doktora za vrijeme jednog postupka
    -dugo čekanje-lista za lijekove-6 mjeseci- kada sam komentirala da je to dugo rekli su mi- onda se vratite otkud ste došli-šamar br 1.
    -šetanje s nalazima, prvo jedan, pa drugi,pa treći...nebi odmah mogli dati sve, nego ja šetam svaki mjesec na konzultacije..
    -sestre su nepristupačne,neljubazne,na vrata svoje kancelarije su zaljepile: zabranjeno kucati i zabranjeno ulaziti bez poziva...samo što ne pišu ODJ.... svi iz čekaone!iznimka je divna sestra(Irena)
    -dugo se čeka( naručena u 10:30, došla na red oko 13)
    -i štednja lijekova,slabe stimulacije, barem moja zadnja je bila tako, dosta slaba..
    - i teta biologica je bila dosta bezobrazna u komunikaciji..reagirala je kao da sam joj ja kriva što mora raditi svoj posao..




    2. Sveti Duh
    - duge liste čekanja (preko godinu dana)
    - NErad nedjeljom pa čak i vikendom - pogresan timing punkcije



    3. Vuk Vrhovac (KB Merkur)
    -NErad nedjeljom - pogresan timing punkcije i neostvarivanje kulture blastociste kod velikog broja embrija ako 5-i dan pada na nedjelju
    -NEpostojanje anestezije
    - ovjere kod javnog bilježnika za svaki postupak


    4. Vinogradska
    - duge liste čekanja (sad već 8 mjeseci)
    - klomifenski postupci se računaju kao stimulirani



    5. Split



    6. Osijek
    -problemi u komunikaciji s biologicom




    7. Rijeka


    8. poliklinika Škvorc (za postupke na teret HZZO-a)

  14. #14
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Vinogradska - sada već duge liste čekanja (8 mjeseci)
    klomifenski postupci se računaju kao stimulirani, a dodala bih i nema
    pregleda prilikom konzultacija kada se i određuje način stimulacije

  15. #15
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    ček, to je i Vinogradska gdje se kreće u stimulaciju bez inicijalnog uzv. 2. ili 3. dan da se isključi mogućnosti ciste, right? to je Vg?

  16. #16
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    VG, barem je u moje vrijeme tako bilo.

  17. #17
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    pa ja mislim da se u svim državnima osim na VV kreće bez tog pregleda 3dc?

  18. #18
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Citiraj kameleon prvotno napisa Vidi poruku
    3. Vuk Vrhovac (KB Merkur)
    -NErad nedjeljom - pogresan timing punkcije i neostvarivanje kulture blastociste kod velikog broja embrija ako 5-i dan pada na nedjelju
    -NEpostojanje anestezije
    - ovjere kod javnog bilježnika za svaki postupak
    Znam da nije utjeha, ali dotakla bi se ovog, naime kod javnog bilježnika se mogu uzet ovjerene kopije koje koštaju nešto manje od 20,00kn. Može ih se dobit maksimalno 10 na jednu ovjeru.
    I meni je to baš bzvz što svaki put plaćamo, pa sam probala ovako i može! Provjereno!

  19. #19
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    1. Petrova
    - pregledi kod raznih doktora za vrijeme jednog postupka
    -dugo čekanje-lista za lijekove-6 mjeseci- kada sam komentirala da je to dugo rekli su mi- onda se vratite otkud ste došli-šamar br 1.
    -šetanje s nalazima, prvo jedan, pa drugi,pa treći...nebi odmah mogli dati sve, nego ja šetam svaki mjesec na konzultacije..
    -sestre su nepristupačne,neljubazne,na vrata svoje kancelarije su zaljepile: zabranjeno kucati i zabranjeno ulaziti bez poziva...samo što ne pišu ODJ.... svi iz čekaone!iznimka je divna sestra(Irena)
    -dugo se čeka( naručena u 10:30, došla na red oko 13)
    -i štednja lijekova,slabe stimulacije, barem moja zadnja je bila tako, dosta slaba..
    - i teta biologica je bila dosta bezobrazna u komunikaciji..reagirala je kao da sam joj ja kriva što mora raditi svoj posao..
    - počinjala sam sa stimulacijom bez pregleda..prvi uzv je 8.-10. dc
    - najviše me smetalo što mi moj dr nije bio ni na jednoj punkciji,ET-u,i o meni je odlučivao dr kojeg nisam ja odabrala
    Posljednje uređivanje od žužy : 03.06.2014. at 14:02

  20. #20
    Kyra Ars avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    234

    Početno

    Split

    - ne rade nedjeljom
    - ne prate estradiol tijekom stimulacije (pa mi se dogodilo da od tri folikula dobijem tri js, od toga dvije nezrele)
    - ne obaviještavaju što se događa u laboratoriju nakon aspiracije (npr. ako je aspiracija bila u petak morate doći u ponedjeljak, a ne znate hoće li transfera uopće biti)
    - čini se da ICSI rade samo kod lošeg spermiograma (ne i kod malo js)
    - dugo čekanje na fm, taj se dan pozdravite s poslom (možete doći na red u 9, ali i u 14 sati)

  21. #21
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Evo onda i za Rijeku još malo mana:
    - isto se ne vadi estradiol
    - ne obavještavaju o razvoju događaja u labu (ali to meni koja sam iz Rijeke nije mana jer mi je bolje doć na 3.dan i usput još porazgovarat detaljno s doktorom nego zivkat stalno i dobivat informacije koje ne moraju uopće biti odraz konačnog stanja,ali da ljudima iz drugih gradova ne daju mogućnost da nazovu hoće li biti transfera nego moraju u Ri dolazit, to mi je bez veze).
    - ICSI isto rade samo ja mislim kod lošeg spermiograma jer bi da nije tako onda u prirodnom IVF-u radili uvijek ICSI,a meni je biologica rekla da je zbog jako lošeg spermia bila prisiljena na ICSI..a samo je naravno jedna oocita bila u pitanju..
    Posljednje uređivanje od red pepper : 04.06.2014. at 10:23

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Mali broj oocita nije razlog za davanje prednosti icsi pred klasicnim ivf-om. Icsi se radi kod loseg sgrama ili lose stope oplodnje u prijasnjem postupku (imunoloski faktor).
    Priroda radi puno bolju selekciju spermija nego sto ju radi oko biologa, zbog toga se icsi ne radi u svim slucajevima, vec u gore navedenim.
    Sry za offtopic.

  23. #23
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    i ja ću offtopic - ali jeste vani i u mnogim klinikama ipak odluka ići na ICSI kod malog broja j.s. bez obzira na spermiogram dobar.

    Ima tu često i nešto drugo u pitanju a to je da spermići samim IVF-om ne mogu probiti sami u j.s. meni se to dogodilo unatoč krasnom spermiogramu - IVF-om se obje jajne stanice nisu oplodile pa je propao cijeli prirodnjak klomifenski zbog toga. Ubuduće su svi išli na ICSI.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Kadauna, upravo je to taj imunoloski faktor koji sam spomenula.
    Ali js ima na sebi receptore za "dobar" spermij, morfoloski, laicki receno js sama sebi bira najbolji spermij, bolje ga bira nego sto ga bira biolog. Naravno, ako ima is cega birati i ako onda taj spermij moze prodrijeti unutra

  25. #25
    nina32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    359

    Početno

    Meni su u Kbc RI u dobitnom postupku radili ICSI-imala sam 4 j.s. i dobar sgram.

  26. #26
    Kyra Ars avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    234

    Početno

    Govorim ovo za ICSI jer mi se nekako čini prevelik rizik jednu js ostaviti prirodi. Sad mi se dogodilo da se ta preostala, dobra jajna stanica oplodila s dva spermija (triplodija).

  27. #27
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Kadauna, upravo je to taj imunoloski faktor koji sam spomenula.
    Ali js ima na sebi receptore za "dobar" spermij, morfoloski, laicki receno js sama sebi bira najbolji spermij, bolje ga bira nego sto ga bira biolog. Naravno, ako ima is cega birati i ako onda taj spermij moze prodrijeti unutra
    potpis na ovo

  28. #28
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    sorry bube, predvidjeh u tvom postu i slučaj kad se j.s. ne oplode IVF-om unatoč dobrom spermiogramu.

    Meni i dalje draže da rade ICSI na malom broju j.s. moram priznati, ali valjda isključivo iz svog vlastitog iskustva a znam da to i Maribor radi, VV ne radi koliko znam.


    Što se tiče oplodnje j.s. s 2 spermića - Kyra Ars - prosurfaj malo, mislim da je greška veća u samoj jajnoj stanici a manje u činjenici da nije rađen ICSI.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Mislim da je to jedna od stvari u mpo svijetu kod koje su misljenja podijeljena.
    Da sam na mjestu biologa i imam ispred sebe mali broj oocita, dobar sgram i iskustvo dobre stope oplodnje iz prethodnih postupaka, pustila bih ih da se druze u petrijevci.
    Icsi je najinvazivniji postupak u mpo svijetu i vjerujem na samom pocetku svoje istrazenosti - sto se selekcije spermija za sam postupak tice. Mnoga istrazivanja danas idu upravo u smjeru da se selekcija spermija u lab vrsi na nacin sto slicniji onom u prirodi.

  30. #30
    gigii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    61

    Početno

    Imam drugačiju info za Rijeku sto se tice ICSI.
    Meni su u Kbc RI rekli da ako je 2 ili više jajašaca da se možemo dogovoriti. Imala sam 4 j.s. i dobar sgram., a dogovorili smo raditi pola pola.
    Znači može se dogovoriti. Mišljenja sam da ako postoji ta mogućnost da valja ići na pola pola da se povećaju šanse.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Evo mogu ponoviti ovo sta je napisala Red P.
    Znaci, u Ri ne rade prvi uzv na 3 dc (tako sam ja usla u stimulirani postupak sa cistom)
    I smeta mi to sta preko telefona ne govore o stanju sa embrijima, tj. hoce li biti ET ili ne, jer mi je glupo putovati sat i nesto da bi mi rekli da nece biti ET
    A i nekako im je i komunikacija zastekala... mozda im je bio takav period..

    To je to za sada... javim kad ponovno krenem u sve to..

  32. #32
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    kako je trenutno sa listama čekanja? kakvi stimulacijski se provode u bolnicama? cure koje ste u postupcima, pišite malo...

  33. #33
    tal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    286

    Početno

    Cure dali neka zna šta se dešava u kbc splitu ??? Rečeno mi je da počinju s radom iza tri kralja ali se niko ne javlja na telefon ...dali je neka od vas upučena šta se točno zbiva ?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Ja dobila 200 Puregon Pen od 2 dc... Kbc Ri, sto se liste cekanja tice isto je kao i prije. Dosta brzo se dođe na red, nema liste cekanja

  35. #35
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    super za Rijeku, zna li se što o Splitu? tal - jesi dobila koga na telefon?

  36. #36
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    tal ja ne znam da li su počeli raditi u kbc Split, ali znam iz iskustva kad sam dolje bila jednom u postupku, da što se tiče zvanja na tel da ih je jako, jako teško dobiti. Trebalo mi je i po 10-15 puta zaredom zvati jedno jutro da bi mi se. sestra Zdenka javila i onda još bi me stavila na čekanje par minuta dok završi šta ima. Treba biti jako uporan jer dolje je gužva sestri uvijek i ona asisitira na punkc, transferima pa i niej uvijek uz telefon i teško je sa tim dobivanjem veze. Najbolje bi bilo otići dolje fizički i raspitati se, al tal znam da ti to ne možeš jer si iz Šibenika. Možda je najbolje zvati negdje između 13 - 14h jer tada je sestra za šalterom, dolaze za uzorke sgam-a i naručivanja i prođu punkcije, transferi i ostalo, pa je više uz telefon nego u jutranjim satima, a ona je , nažalost jedina koja se javlja na telefon, barem je tako bilo kada sam ja bila u postupku, a to nije bilo tako davno, prije 11 mjeseci.

  37. #37
    tal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    286

    Početno

    Na potpomognuta split sam napisala opširnije ......uglavnom nakon pustih telefona na humanoj i centrali kojih nemam odgovor sila u auto i došla do st ...ni tamo nema definitivno točnog odgovora šta je sa humanom jer se ona još nije ni počela renovirati ....u četvrtak je moj dr. u ambulanti pa ču njega pitat i znat više ....opet auto i via st . Malo je žalosno šta nigdje nema informacija o tome kad počinju s radom ...da bar stave na svoju stranicu ili zalipe koji komad papira na vrata od humane ili da se neko javi na telefon i reče šta se zbiva ,ovo stvarno nema smisla pa nečekamo na neki markirani dučan da se otvori

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •