Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Aroma lampe

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    2

    Početno Aroma lampe

    Pozdrav,

    Volim koristiti aroma lampe s etericnim uljima i vodom da mi prostor lijepo miriše.
    Čitao sam postove od kobile suzy (nadam se da je još aktivna ovdje) i molio bih da mi i ona odgovori na moje pitanje jer smatram da je stručna.

    Vidio sam da osim 2-3 marke etericnih ulja druge ne preferirate. Ja imam vise ulja iz DM-a proizvođača Elementis ili Atea, a poš to ih koristim samo i isključivo u aroma lampi, zanima me mogu li napraviti neku štetu budući da se udišu sa zrakom. Lijepo mirišu, pa me još zanima jesu li uz to i štetna?

    Hvala

  2. #2
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    nisam kobila, nije dugo navracala na forum, ali koliko se sjecam puno bolje je koristiti difuzere, jer ih se ne zagirjava.

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    ajde onda još jedno imam himalajsku lampu jel se po njoj može kapnuti neko ulje?

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    nisam kobila, nije dugo navracala na forum, ali koliko se sjecam puno bolje je koristiti difuzere, jer ih se ne zagirjava.
    Hvala na odgovoru. Difuzer nemam i ne planiram ga još kupovati, ali zanima me samo moguća štetnost tih ulja. Lijepo na njima piše i latinski naziv, sastojci ulja... za lavandu piše Lavandula hybrida oil, a koliko sam vas citao to je zapravo lavandin. Sastojci su: lavandula hybrida grosso herb oil, citral, citronellol, coumarin, eugenol, geraniol, limonene, linalool. Što vi mislite o tom ulju za miris?

  5. #5
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    dugo nisam koristila ulja za lampice ali znam da postoji razlika među njima. Največa razlika je cijena- a time i kvaliteta. ja sam jednom u životu kupila ulje jasmina u minijaturnoj bočici i platila sam ga oko 100 kn. Ova ulja što se prodaju po DM-u, mulleru, konzumu, plodinama..... to je industrija. Ko zna što iz njih sve ne isparava. Ali moram priznat mirišu sjajno. ..... Baš imam ljubičicu i idem sad zapalit aroma lampicu...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    197

    Početno

    I meni ulja iz DM-a mirišu sjajno , o kvaliteti ne razmišljam.
    Oko nas je sve upitne kvalitete.
    Još i da se oko toga zamaram.

  7. #7
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    kupiš ulje od 100 kn i ispod zapališ lučicu koja u sredini fitilja ima crnu nit koja izgara neš kancerogeno.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    197

    Početno

    koju lučicu onda kupiti

  9. #9
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Onu koja ima cijeli fitilj bijeli. Evo sad sam pogledala (samo za tebe) ove lučice iz lidla imaju cijeli fitilj bijeli. Najbolje se vidi ta crna nit npr na lampionima za groblje. Mislim da radi nje fitilj stoji uspravno. To je info od žene koja je radila u ljevaoni sviječa.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    197

    Početno

    moji fitilji su cijeli bijeli, hvala ti

  11. #11
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    onda slobodno zapali ulje iz dm-a. Nek se dimi!!!!!!!!

  12. #12
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,414

    Početno

    Citiraj Optimisticna prvotno napisa Vidi poruku
    Onu koja ima cijeli fitilj bijeli. Evo sad sam pogledala (samo za tebe) ove lučice iz lidla imaju cijeli fitilj bijeli. Najbolje se vidi ta crna nit npr na lampionima za groblje. Mislim da radi nje fitilj stoji uspravno. To je info od žene koja je radila u ljevaoni sviječa.

    a otkud info o kancerogenosti crne niti? isto od zene iz ljevaone svijeca?

    ja koristim lucice koje imaju skroz bijeli fitilj (izvor DM ili Muller)

  13. #13
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    da
    ti fitilji se koriste uglavnom za sviječe koje gore vani (lampioni), ali imala sam prilike vidjeti i lučice s tim. Uglavnom neki metal koji nije dobro da gori u zatvorenom prostoru.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •