Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 124

Tema: Popust na školekse knjige za blizance

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    221

    Početno

    Tanči, nisam mislila konkretno na tebe nego općenito na te svađe u našem narodu :D
    I da, zagreb ima najveći proračun jer je najveći. evo zaprešić ima naravno manji proračun, ali ima i puno manje školaraca. radi se o raspodijeli sredstava koja očito nije dobra. pa se onda treba aktivirati na razini svog grada/mjesta/županije, prije 3-4 godine čini mi se zagreb isto nije imao besplatne udžbenike i nikome zbog toga nije bilo bolje u drugim gradovima.
    Imamo ministarstvo obrazovanja koje bi se trebalo baviti time da sva djeca imaju iste uvjete, a ne grad zagreb. jer djeca u zagrebu ne dobivaju knjige od države, niti im prijevoz subvencionira država i ministarstvo, nego grad. pa što onda radi ministarstvo i zašto se to ne pita njih? ne znam razumijete li što želim reći :D
    mislim da se svi ovdje slažemo da svi zaslužuju isti standard. i ako je zagreb to ostvario zašto se onda ljuti na zagreb? ljutite se na svoje lokalne vlasti i na ministarstvo i zahtjevajte ista socijalna prava kakva su u zagrebu.

  2. #52
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ah, da, odrasla sam s tim da je zagreb (da ne kažemo nekad i neki drugi grad) kriv za sve
    pa sam došla i zagreb i začudila se da ulicama ne teku med i mlijeko
    trina falila si totalno sa postom
    i ja sam plaćala pokaz u srednjoj školi tadašnjih 200 njemačkih maraka
    ali mi za to nije bio kriv zagreb
    već lokalni prijevoznik koji drži monopol i kom lokalna vlast to dopušta i ne subvencionira učenički prijevoz

  3. #53
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Danka, je stvar je u mnogoljudnosti Zagreba. To je točno. Zato Zagreb ima toliko novca na raspolaganju.
    Ali onda će male sredine izumrijeti.
    Ionako većina ide za Zagreb, što zbog fakulteta, što zbog posla.
    Ispada da se uopće ne isplati ostati živjeti na selu i u manjim gradovima.
    Što se tiče prijevoza; za Zaprešić vozi zagrebački ZET. Zaprešić redovito isplaćuje ZET-u dogovorenu subvenciju.
    Unatoč tome, cijena je duplo veća nego unutar Zagreba i vozni red non stop doživljava redukcije pa je tako po zadnjoj redukciji došlo do toga da je razmak između nekih polazaka po pola sata pa kad bus napokon dođe pola ljudi ostane na Črnomercu gdje je početna stanica jer se ne mogu ukrcati u bus.
    Ali sve je to još i dobro kako li je tek u selima podalje od Zaprešića gdje voze privatnici.
    Što se tiče bogatstva lokalnih samouprava, Bol, malo mjesto na Braču, ali elitno za turizam ima dobar proračun zahvaljujući turizmu i tamo je prijevoz busom i trajektom za sve domaće besplatan, a poglavarstvo čak financijski pomaže parovima koji se liječe od neplodnosti, odnosno financiraju im potpomognutu oplodnju...a mogao bi načelnik potrošiti te novce na novog Audija...

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Ova tema je u off topicu , ali jos nigdje nije argumentirano zasto je uvrijezeno misljenje da je nama zivot jeftiniji nego u metropoli

    Sent from my LG-E440 using Tapatalk

  5. #55
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne znam tko je to rekao i tko to misli

  6. #56
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    Tanči, dobar je osjećaj da razumiješ o čemu pričamo. Hvala.

    Ja ću još jednom ponoviti SVOJ stav- NE prigovaram ni Zagrepčanima ni Zagrebu, niti želim da bude nekome skuplji život. Dapače.
    NEgo toliko razliku i diskriminaciju - koja je čak i protu-ustavna! - naprosto neću prešutiti.

    Za mene nema "mi i vi" govora. A time niti potrebe da mi netko iz Zg objašnjava kako se moram obratiti svojoj samoupravi. Ma nije u tome štos.
    Nego ovo što Danka citira i znamo odavno - Zg proračun se puni iz plaća mnogo ljudi, a veliki dio proračuna se puni i iz plaća svih nas ostalih u Hr, koji plaćamo usluge najvećim firmama sa sjedištem u ZG.
    E - TO je nešto što je država dopustila i gdje ne radi ništa da se statusi obitelji ujednače.

    Samo to kažem.
    I neće bit socijalne ravnopravnosti u ovoj zemlji dok oni kojima je zeru bolje (trenutno su to stanovnici metropole) nemaju osjetljivosti za ostale sunarodnjake.
    Pa nije rješenje - "sami se izborite da i vama više daju, ali nemojte na naš račun". Svi mi izađemo na izbore, i reagiramo i tražimo.
    Trebalo bi cijelu poreznu politiku razbucat i ispočetka presložiti, poštenije,
    i onda vidjet kolko ZAPRAVO love ima. i za šta ide.

    A vjerujem da u biti ni Zagreb ni vi koji tamo stanujete ne želite da svi mi doselimo gore kako bi i naša djeca imala bar približno iste uvjete!
    Ne želimo ni mi. (opet zvučim "mi i vi", ali to je samo radi jasnoće) Samo želim odgajat svoju djecu u svom rodnom kraju i priuštit njima minimum.
    Pa zašto moja djeca koja žive na moru ne mogu na plažu ljeti niti koliko i netko iz Zg-a, tko si upravo radi uštede na svakodnevnim stvarima, kjnigama i vrtiću, može priuštit i hotel i ljetovanje? A ja ne mogu.

    Trina - nemoj se živcirat...kažem ja, ali i mene to sve duboko dira.

    Eto, mir svima nama....

  7. #57
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Moja kći je ove godine drugi put zaredom pobijedila na državnom natjecanju iz tehničke kulture.
    Lani je od Saveza tehničke kulture dobila ljetnu školu u Kraljevici vrijednosti 2500 kn.
    Od župana je dobila 1000 kn u Profilovim bonovima.
    Od škole; nekoliko knjiga.
    Od gradonačelnika- ništa.
    Od ministarstva, države...- ništa.
    Ove godine je od škole dobila fotoaparat po svom izboru vrijednosti 3200 kn i opet knjige.
    Sutra ide kod župana pa ćemo vidjeti, a danas kod gradonačelnika opet ništa.
    Od države, naravno- ništa.
    Ni udžbenike.
    Ništa!
    A moja kći je jedina u Zaprešiću i jedina u 160 godina postojanja škole koja je postigla takav uspjeh.
    Ali se zato svi naslikavaju s njom i vuku ju okolo da se hvale s njom.
    A nitko nije ni pitao kako je došlo do tog uspjeha, ni nju, ni njenu mentoricu koje su silne sate slobodnog vremena uložile u to. O kupovini alata i materijala te vožnje osobnim autima od svojih novaca da ne pričam
    I sad moja kći kaže; mama, ak opet župan da bonove za Profil, kupit ćemo udžbenike za to.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #58
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    da, tipično!
    bravo za kćer i bravo za tebe i mentoricu!!!

    Kćer će od toga profitirati dugoročno,
    a oni od svoje škrtosti i nepoticajnosti također će imati posljedice svojih odluka. sve dođe na svoje.....vidim da se nedate demotivirati, a to je bitno!

  9. #59
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Tanči

    Moj danas ide u općinu na "prijem" da mu daju nekakvu plaketu, ne znam bi li okretala očima ili vrištala od smijeha.

  10. #60
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam tko je to rekao i tko to misli
    Evo:
    Trina, ali vi to zaradite u 3 mjeseca sezone, a u ovdje ljudi rade cijelu godinu i izdvajaju poreze i prireze i što sve ne da bi dobili besplatne udžbenike. A da ne pričamo o tome koliko košta stan u zagrebu naspram stana bilo gdje drugdje, pogotovo na selu, ne mora bit nužno dalmacija. Tu su troškovi života veći pa su veće i plaće.
    Ja nisam odrasla u zagrebu i cijelo djetinjstvo sam bila uvjerena da je tamo hollywood.
    Moja teta i tetak žive u slavoniji, i kad su oboje dobili otkaz u istoj firmi, mogli su živjet od onog što su dobili s burze jer su imali vrt i životinje. ako u zagrebu muž i žena dobiju otkaz, ne mogu ni režije platit. jer nema ni vrta ni životinja ni apartmana.
    Ja zbilja ne mislim da dalmatinci žive od kontinenta i zapravo me ljute ta vječna prepucavanja tko od koga živi (a zapravo svatko od sebe)
    Ali valjda su to trajni kompleksi cijelog naroda koji se teško mijenjaju.

    Inače, meni bi bilo logičnije da se pronatalitetna politika usredotoči na manje naseljene krajeve, a ne 3 velika grada u kojima ne možeš dijete upisat u vrtić koliko ih ima.
    Iako to opet nije "krivnja" zagreba, nego onih koji se time (ne) bave na razini države.


    Evo kopirala sam ti post. Ne samo da troškovi nisu veći nego eto, ispada da obitelji s djecom ipak imaju nekakve povlastice u Zg, za razliku od ostatka Hrvatske. A budući da živimo u istoj državi, smatram da bi bilo fer da svi imamo jednaka prava. Što meni znači to što pišete da su krivi načelnici i županije? Što to mene briga, kakvog ja utjecaja imam na to? Nije mi namjera svađati se, niti mi je želja da se vaše beneficije ukinu. Želja mi je da se svi ljudi u istoj državi tretiraju jednako. Jer, kao što rekoh, samo knjige su ogromna stavka u budžetu jedne obitelji s više djece i ovdje masa ljudi diže kredit da bi kupila knjige.

  11. #61
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Da javim: danas je od župana


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #62
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Trina, a zašto onda ja moram svaki prelazak krčkog mosta platiti 30 kuna a oni koji žive na Krku imaju besplatan prolaz.
    Niti to nije fer.

  13. #63
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Iz istog razloga zbog kojeg otočani bez mosta imaju (u nekom postotku) subvencioniranu kartu za trajekt ili brod. Ljudi idu na posao i u škole svaki dan.

  14. #64
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Trina, a zašto onda ja moram svaki prelazak krčkog mosta platiti 30 kuna a oni koji žive na Krku imaju besplatan prolaz.
    Niti to nije fer.
    Kakvo ti je to pitanje? Zašto ja plaćam trajekt za otok na kojeg mogu pljuniti iz kuće po punoj cijeni a stanovnici tog otoka tri put manje? Pa valjda je odgovor logičan. Školske knjige nisu zagrebačke nego Hrvatske

  15. #65
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Kakvo ti je to pitanje? Zašto ja plaćam trajekt za otok na kojeg mogu pljuniti iz kuće po punoj cijeni a stanovnici tog otoka tri put manje? Pa valjda je odgovor logičan. Školske knjige nisu zagrebačke nego Hrvatske
    Oprosti, po toj logici je i krčki most naš jer su ga izgradili naši roditelji od onoga što se moralo izdvajati..

  16. #66
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Da javim: danas je od župana


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ne znam gdje mi je nestao ostatak posta.
    Htjedoh reći da je danas moja kći od župana dobila bonove za City centar one u vrijednosti 1000 kn.
    Muž se zeza da nam je dijete počelo zarađivati.
    Što se tiče udžbenika, opet kažem da nikako nije fer da sva djeca ne dobivaju udžbenike besplatno.
    Mi smo mala zemlja. Djece je sve manje i nije u redu da Vlada, odnosno ministarstvo ne vodi brigu o našoj djeci, već je to ostavljeno u rukama lokalne uprave.
    Ja vjerujem da bi svaki gradonačelnik i načelnik dao djeci svašta kao i Bandić pa možda i više da ima odkud.

  17. #67
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja eto i robu svima kupujem. A kao što sam već i napisala, naši su toliko senzibilizirani da nam je i šk kuhinja po istoj cijeni za svih troje školaraca a knjige će me doći ko zna koliko, strah me i računati. A od dogodine nas čeka i autobus za srednju, mjesečna karta će nas doći cca 700 kn. Ne znam za Zg, jel tamo učenici imaju kakve popuste za tramvaje i buseve? Mislim, glupo je tu prostirati troškove svakog od nas ali izjaviti da je svugdje osim u Zagrebu jeftiniji život mi je na nekakvoj vrtićkoj razini. ma baš nikoga iz Zg nikad nisam čula da spominje te dodatke, besplatne knjige i novce koje dobivaju i da je rekao kako je to ogromna i važna stvar. Evo moji gosti, prijatelji, žive u Zg, imaju troje djece. Na knjigama su uštedili za dva put ljetovati. Pa nije to baš tako malo i nebitno. mene to baš ljuti. Ne mora nitko meni pomagati niti me financirati, ali da netko dobiva nešto zbog čega naši ljudi moraju dignuti kredit, i još pričaju kako je to malo ili ništa, to mi je zločesto.
    Prethodne dvije godine je Ministarstvo školstva ( ili kako se već zove ) sufinanciralo kartu srednjoškolaca na međugradskim linijama, tako da je od mog mjesta do grada umjesto 680 kuna, koštala između 160 i 230, kako koji mjesec, zavisno o praznicima.
    Doduše, danas sam čula da ministar odlazi, pa tko zna što će biti na jesen. Možda bude još bolje ( ako nam ne treba )

  18. #68
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Oprosti, po toj logici je i krčki most naš jer su ga izgradili naši roditelji od onoga što se moralo izdvajati..
    Ne vidim ja tu logike.

  19. #69
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Prethodne dvije godine je Ministarstvo školstva ( ili kako se već zove ) sufinanciralo kartu srednjoškolaca na međugradskim linijama, tako da je od mog mjesta do grada umjesto 680 kuna, koštala između 160 i 230, kako koji mjesec, zavisno o praznicima.
    Doduše, danas sam čula da ministar odlazi, pa tko zna što će biti na jesen. Možda bude još bolje ( ako nam ne treba )
    Nema toga kod nas

  20. #70
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Nema toga kod nas
    Ako živiš u Hrvatskoj, tada ima. Subvencionira Ministarstvo, vrijedi za cijelu zemlju. Dio daje lokalna uprava, ali većinu oni. Bar je tako bilo prethodne dvije godine.

  21. #71
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Malo sam guglala pa sam pronašla da se djelomično subvencionira prijevoz učenicima koji ili stanuju dalje od 5 km od škole ili su slabog imovinskog stanja.
    Za što, naravno treba prikupiti tonu potvrda da se dokaže slab imovinski status.
    Pitam se što je s djecom koja su udaljena 4,9 km od škole? Oni moraju pješačiti? To je sat vremena pješačenja. Po snijegu i više.
    Dakle, najčešće je to tako u praksi, a u Zagrebu svi imaju istu cijenu prijevoza i svi dobivaju knjige bez obzira na imovinsko stanje.
    Eto, to nije u redu.

  22. #72
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Malo sam guglala pa sam pronašla da se djelomično subvencionira prijevoz učenicima koji ili stanuju dalje od 5 km od škole ili su slabog imovinskog stanja.
    Za što, naravno treba prikupiti tonu potvrda da se dokaže slab imovinski status.
    Pitam se što je s djecom koja su udaljena 4,9 km od škole? Oni moraju pješačiti? To je sat vremena pješačenja. Po snijegu i više.
    Dakle, najčešće je to tako u praksi, a u Zagrebu svi imaju istu cijenu prijevoza i svi dobivaju knjige bez obzira na imovinsko stanje.
    Eto, to nije u redu.
    Moj će biti 30 km udaljen od škole ali mi nismo slabog imovinskog stanja. Ali kad kupim sve knjige i kad on krene u srednju, bit ćemo

  23. #73
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ja vas ne kuzim, pa zalite se uredima i svojoj lokalnoj upravi. Evo Tanci ja se nasoj zalila preko nekoliko puta. Lijepo sam iscitala pravilnike i non stop se bunim, jer jedno pise u pravilniku, a drugo na uplatnici. Ponekad sam ostvarila svoje pravo, ponekad ne.
    Ako vec potezete pitanje besplatnih udzbenika, mozete potegnuti i pitanje boravka, koje je isto tako pod lokalnom upravom.

    Meni ne smeta sto ZGB ima besplatne knjige, uopce. Niti me smeta sto su, ciji ono? varazdinski klinci, dobili tablete prosle godine, dok u nasoj skoli treci razredi su ove godine imali nastavu u knjiznici. To je pitanje lokalne uprave. Pitanje proracuna.
    Ajd sad iskreno koliko vas uopce procita prijedlog proracuna za svoje mjesto? Meni to dodje ko hobi. Pa pogledajte malo koliko novaca odlazi na skroz glupe stvari u tom proracunu.
    I ne nisam osoba koja podrzava gradonacelnika grada zagreba, dapace, spadam u one kojima nikako nije drag. ni moj gradonacelnik mi nije simaptican. ali nemam volje i snage jos se trositi na toj fronti. Tako da ako ste nezadovoljni, imate snage i volje, lijepo krenite u akciju. Pokrenite peticiju, skupite potpise. zanima me koji broj ljudi ne bi potpisao da bi besplatne udzbenike?

  24. #74
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja kužim.
    Ne zato što sam u istom sosu jer nisam.
    Imam jedno dijete i škola joj je odmah do naše zgrade pa ne putuje.
    U srednju će u Mioc, cca 30 km, ali tata će ju voziti i to je naš izbor ( i trošak)
    Udžbenike nisam kupila već dobila od Ivarice i Cathy ( hvala cure)
    Nisam nikome jalna na onome što dobije, ali za djecu bi to trebalo biti jednako.
    Svugdje jednako.
    I jesam. Razgovarala sam s gradonačelnikom i pročelnicom za obrazovanje i rekli su da je u proračunu planirano 200 000kn za nadogradnju dvorane za tzk, a za ostalo nema novca.
    Otkud bi i bilo?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #75
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    a sad mene zanima priča se da će za novu školsku godinu bit i novo štampane knjige, jel to istina ili patka?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 11.06.2014. at 11:54

  26. #76
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a sad mene zanima priča se da će za novu školsku godinu bit i novo štampane knjige, jel to istina ili patka?
    Istina. Od nove šk godine idu nove knjige, bar većina njih.

  27. #77
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a sad mene zanima priča se da će za novu školsku godinu bit i novo štampane knjige, jel to istina ili patka?
    da idu komplet nove knjige za komplet osnovnu školu.
    Tu i je problem, vlada ne bi pomogla oko financiranja novih knjiga a moraju se koristiti nove knjige.
    Moj grad pomaže prvašiće sa 400kn. Mada lako za prvašiće za njih su knjige ako se ne varam komplet oko 550kn, kaže mi kolegica da su za predmetnu 1500kn (dođe ti da se raniš kada imaš dvoje).
    U mom gradu ogorčeni roditelji organiziraju prosvjed kome prosvjeduju ne znam, udžbenici su izabrani vjerovatno i krenuli u tisak.
    Po meni sam ljuta na sebe i sve nas što se sada bunimo, to da idu novi udžbenici znali smo i mogli smo prije reagirati.

  28. #78
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    varazdinski klinci, dobili tablete prosle godine, dok u nasoj skoli treci razredi su ove godine imali nastavu u knjiznici. To je pitanje lokalne uprave. Pitanje proracuna.
    koje tablete?! nisu ih dobili nego su ih nosili od doma na nekakav ogledni sat ili što već, ali se pisalo ko da su ih dobili

    ove godine su navodno besplatne knjige

  29. #79
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    bok svima

    evo u Šibeniku nema nikakvih bespl. udžbenika, niti bespl. prijevoza....
    ja imam 3 sina, i ove godine će svo troje ići u školu...naravno knjige nisu besplatne tako da je to ogroman izdatak, al šta je tu je, znaš da te to čeka pa štediš tokom godine...
    drago mi je cuti da su negdje ljudi na funkcijama humaniji pa nude bespl.udžbenike, prijevoz i to, bilo bi lipo kad bi vecina njih takva bila...nažalost nisu

    šta se tice škole, moji idu u katolicku osnovnu i popust je tek na trece dijete i to 50%...znaći škola će me izaći oko 1800 kn za svo troje....Naravno nisam ih morala tu upisat, ali mi više odgovara da su u produženom boravku jer ja radim do 14h, tako da nisu sami doma.

    eto

  30. #80
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj trina prvotno napisa Vidi poruku
    istina. Od nove šk godine idu nove knjige, bar većina njih.
    jel večina ili sve, ima li popis propis kaki?

  31. #81
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    koliko sam ja upoznata, sve će knjige biti nove! (jerbo je ministar naš dragi rekao da će biti laganije od prošlih, a tim i bolje za djecu)...tako da mislim da se neće moći posuđivati od prošlih generacija

  32. #82
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    jelena, ovisi sta su ucitelji iz vase skole izabrali. dakle cekas popis koji ce biti na stranicama vase skole.
    edit: a da bi se zadovoljio kriterij smanjenja tezine skolskih torbi svi ce biti na tanjem papiru
    Posljednje uređivanje od spajalica : 11.06.2014. at 13:28

  33. #83

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Ne treba čekati da škole ažuriraju popis udžbenika na webu, sve je već objavljeno na webu Ministarstva:

    http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=10044&sec=2354

  34. #84
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ne treba čekati da škole ažuriraju popis udžbenika na webu, sve je već objavljeno na webu Ministarstva:

    http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=10044&sec=2354
    ja sam upravo sad isto isla proguglati, ali mi ne da otvoriti priloge

    napisala sam mejl mzos.u da li ce se mijenjati kompletno ili ne (zanima me srednja skola)

  35. #85
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Moj sin, koji će biti drugaš, dobio je popis knjiga i samo za jedan premet će ići nove. Kćer će u 6. moći ostaviti samo povijest a za osmaša još ne znam

  36. #86

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam upravo sad isto isla proguglati, ali mi ne da otvoriti priloge

    napisala sam mejl mzos.u da li ce se mijenjati kompletno ili ne (zanima me srednja skola)
    Kako, ja ih normalno otvaram? I to i na poslu i od kuće.
    Ako ne dobiješ odgovor iz MZOS-a, pošalji mi e-mail adresu na pp, pa ću ti poslati popise.

  37. #87
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Trina, mozda se knjige isto zovu, al bit ce drugacije samo zato da moras kupit nove.

  38. #88
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    baš me zanima kakve će biti te nove "lakše" knjige
    jer već evo ja osobno petu godinu redom slušam kako je prioritet olakšati dječje torbe i spasiti njihova leđa
    mamicu im lažljivu svima
    eto

  39. #89
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    pa da, i jest poanta u tome da se kupe
    pa imamo od čega, jel..
    ma ne mogu više slušati, ne mogu, utroba mi se okreće

  40. #90
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Trina, mozda se knjige isto zovu, al bit ce drugacije samo zato da moras kupit nove.
    nema vise radnih biljeznica, ako sam ja dobro zapamtila.

  41. #91
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    nema vise radnih biljeznica, ako sam ja dobro zapamtila.
    Ima. na ovom popisu na stranici naše škole ima i udžbenika i radnih, isto sranje, drugo pakovanje

  42. #92
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Trina, mozda se knjige isto zovu, al bit ce drugacije samo zato da moras kupit nove.
    samo novo izdanje, s nekim manjim ili vecim izmjenama? izdanje 2014

  43. #93
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    citam sad u Jutarnjem da Banderos za novu sk.g. obecava besplatne udzbenike za zg srednjoskolce
    bez nekih detalja tipa da li samo za djecu koja zive u gradu Zagrebu i idu tu u skolu
    ili i za sve djake zg srednjih skola

  44. #94
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Za sada samo za srednjoskolce iz obitelji sa troje i vise djece, a kao od one druge godine za sve.

  45. #95
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    Za sada samo za srednjoskolce iz obitelji sa troje i vise djece, a kao od one druge godine za sve.
    pise za sve zg srednjoskolce
    obitelji s 3+ djece se takodjer spominju, posebno

  46. #96
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ima. na ovom popisu na stranici naše škole ima i udžbenika i radnih, isto sranje, drugo pakovanje
    je u pravu si, samo bar iz matematike nemaju 3 knjige, vec dvije. bar ovi do 4 osnovne u nasoj skoli. a to sam jedino gledala

  47. #97
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    E onda je to nesto novo.
    Negdje gore sam stavila objavu Bandica od prije par dana, ali ako dobijaju svi to je onda super.

  48. #98
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Trina, mozda se knjige isto zovu, al bit ce drugacije samo zato da moras kupit nove.
    Nisam sigurna.
    Nama su na roditeljskom za 1. razred dali popis knjiga i rekli da vrijede stare, osim hrvatskog jezika, koji je i radna biljeznica i knjiga u jednom.

  49. #99
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Malo sam guglala pa sam pronašla da se djelomično subvencionira prijevoz učenicima koji stanuju dalje od 5 km od škole
    Za što, naravno treba prikupiti tonu potvrda da se dokaže slab imovinski status.
    Pitam se što je s djecom koja su udaljena 4,9 km od škole? Oni moraju pješačiti? To je sat vremena pješačenja. Po snijegu i više.
    Ne trebaju nikakve potvrde, tj. ove školske godine koja završava, nisu trebale. Nikakv socijalni status nije ispitivan. SVI imaju istu subvenciju od države. Ne znam koja je granica udaljenosti da se prijevoz sufinancira.
    Škola dostavi popis učenika sa relacijom na kojoj putuju, ime prijevoznika, i podatke o školi. Roditelji nisu trebali ništa. Dijete bi došlo na šalter autobusnog kolodvora i kupilo kartu, već je bilo sve obračunato.

    Pa, vjerujte ponekada . Stvarno je zadnje dvije godine prijevoz srednjoškolaca subvencioniralo Ministarstvo, čiji nam je ministar, od danas, bivši.

  50. #100
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam sigurna.
    Nama su na roditeljskom za 1. razred dali popis knjiga i rekli da vrijede stare, osim hrvatskog jezika, koji je i radna biljeznica i knjiga u jednom.
    Ne vjerujem. Vec mi se to dogodilo. Imala sam knjigu za A, otisnutu prije HNOS-a (sjećate li se još tog propalog projekta) i on ju nije mogao koristiti. Bila je na nekoliko mjesta drugačija od novijeg izdanja i učiteljica je stalno prigovarala zbog toga....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •