Tanči, nisam mislila konkretno na tebe nego općenito na te svađe u našem narodu :D
I da, zagreb ima najveći proračun jer je najveći. evo zaprešić ima naravno manji proračun, ali ima i puno manje školaraca. radi se o raspodijeli sredstava koja očito nije dobra. pa se onda treba aktivirati na razini svog grada/mjesta/županije, prije 3-4 godine čini mi se zagreb isto nije imao besplatne udžbenike i nikome zbog toga nije bilo bolje u drugim gradovima.
Imamo ministarstvo obrazovanja koje bi se trebalo baviti time da sva djeca imaju iste uvjete, a ne grad zagreb. jer djeca u zagrebu ne dobivaju knjige od države, niti im prijevoz subvencionira država i ministarstvo, nego grad. pa što onda radi ministarstvo i zašto se to ne pita njih? ne znam razumijete li što želim reći :D
mislim da se svi ovdje slažemo da svi zaslužuju isti standard. i ako je zagreb to ostvario zašto se onda ljuti na zagreb? ljutite se na svoje lokalne vlasti i na ministarstvo i zahtjevajte ista socijalna prava kakva su u zagrebu.