Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 124

Tema: Popust na školekse knjige za blizance

  1. #1
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno Popust na školekse knjige za blizance

    Da li tko zna postoji li kakav popust na školske knjige za blizance? kao ono, popust na količinu

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Pojma nemam za popust , mozda cu ispasti bezobrazna ali troskovi su jednaki meni koja imam 2 skolarca razlicite dobi kao i nekom s blizancima

    Sent from my LG-E440 using Tapatalk

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Nema popusta u knjižarama, možda ti grad u kojem živiš da nekakav popust.

    Kupila ti tri kompleta knjiga i bilježnica, za tri različita razreda, za troje djece raznih godišta, itekakva količina , popusta nema! Jedino kako koji grad.

  4. #4
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    jep. četiri kompleta za mene....nema ništa u Rijeci. izgleda - bez uvrede - da su djeca u Zagrebu mnogo vrijednija od mojih.

  5. #5
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj dupla duplica prvotno napisa Vidi poruku
    jep. četiri kompleta za mene....nema ništa u Rijeci. izgleda - bez uvrede - da su djeca u Zagrebu mnogo vrijednija od mojih.
    joj joj opet po istom....zagreb ima veći proračun jer ima i veći prirez.....više plaćamo, pa se više i vraća...

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    a jel će Bandić održati obećanje da će još 2-3godine bit besplatne knjige za Zagrepčane?

  7. #7
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    ne zna se... već je i ove godine bilo upitno hoće li biti....

    inače je i grad Varaždin objavio da će biti besplatni kod njih!!!

    to ovisi o lokalnoj samoupravi... očito ostali gradovi misle kako je to nepotrebno ( bez uvrede, morala sam, i potpis na deaedi, nitko ne pita koliko odvajamo od plaće u ZG)

  8. #8
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    za zagreb, pogledajte proracun, ako su sredstva u proracunu ove godine onda nemate frke.

    a selo nadomak zagreba nema to u svom proracunu, tako da mi kupujemo knjige i isto ove godine dva skolarca. sta je tu je. ali o popustu nisam ni sanjala da bi nekom pao na pamet.

    edit: grad split je imao neko vrijeme neke bonove za kupovinu knjiga, dakle samo su djelomicno subvencionirali iste. da li to jos postoji isto ne znam
    Posljednje uređivanje od spajalica : 05.06.2014. at 11:51

  9. #9
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    pa neki dan sam čitala da je Bandić rekao da će knjige biti besplatne i za 2014.

  10. #10

  11. #11
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    to ne ovisi sta ce bandic reci vec da li ce skupstina prihvatiti proracun i sta c eu njemu pisati. meni se neda sad kopati po proracunu za ovu godinu za grad zagreb.

  12. #12
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    pa da, objavljeno neki dan. Kako sam u vijeću roditelja i pkolskom odboru, imala sam info prije svega 10 dana da nije sigurno o besplatnim knjigama. ali je stigao dopis prošli tjedan tako da grad zagreb sigurno ima besplatne knjige

  13. #13
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    to ne ovisi sta ce bandic reci vec da li ce skupstina prihvatiti proracun i sta c eu njemu pisati. meni se neda sad kopati po proracunu za ovu godinu za grad zagreb.
    pa s obzirom da je to populistička odluka, bandić tu može biti samo na dobitku.

    Ako prođe na Skupštini, njegova je ideja, on dobiva bodove.

    Ako nema love, reći će da Skupština ne da, on bi dao...opet njemu bodovi.

  14. #14
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    ma bit će sigurno, kažem vam da je škola dobila obavijest, te je ista plasirana roditeljima naše škole.

  15. #15
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa Vidi poruku
    ma bit će sigurno, kažem vam da je škola dobila obavijest, te je ista plasirana roditeljima naše škole.
    Pa to je vec odluceno prosle godine, a ne sjecam se rebalansa, ipak pogledala i u Glasniku stoji:


    Službeni Glasnik Grada Zagreba godina 2013, Broj 24 od 29. studenoga 2013.
    Točka 10. mijenja se i glasi:
    "NABAVA BESPLATNIH UDŽBENIKA Plan: 43.400.000,00 kuna
    Grad Zagreb će nabaviti školske udžbenike, besplatne za učenike osnovnih škola Grada Zagreba u školskoj godini 2013./2014., za učenike 106 redovnih osnovnih škola, 4 osnovne škole za učenike s teškoćama u razvoju, 4 privatne škole i 3 ustanove u sustavu socijalne skrbi te za učenike koji imaju prebivalište u Gradu Zagrebu, a pohađaju škole izvan Grada Zagreba (u Zagrebačkoj županiji - 29 škola, Karlovačkoj županiji - jedna škola, Krapinsko-zagorskoj županiji - dvije škole i Varaždinskoj županiji - jedna škola). Udžbenički naslovi usklađeni su s Katalogom obveznih udžbenika i pripadajućih dopunskih nastavnih sredstava za osnovnu školu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta."

    Deaedi, jasno je to meni, ali ipak nije samo njegova odluka, e sad kako je ko prezentira i skuplja politicke bodove je drugi par rukava.

  16. #16
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    znam da je do proračuna. ali se taj proračun ne puni samo iz džepova građana i prireza koji vama jest veći,
    nego i od poreza. a porez velike firme sa sjedištem u Zagrebu kao VIP, t-com i svi ostali koji vrte PRAVU lovu,
    mogu plaćati zato jer im svi mi ostali iz cijele RH plaćamo skupe usluge.

    tako da - nije to većinom novac građana. to je lijepo, ali nije ni izbliza fer. jer da sam u Zg dobila bih I udžbenike I poticaj na peto dijete koje je kod vas 56.000kn! ovdje sam dobila 1000 za opremu novorođenčeta. samo hoću reći - ista država, isti porezi, da- različiti prirezi, ali oni su manji dio kolača - a razlike u kvaliteti života: stostruke. jedna država koja drži do sebe bi pazila da ipak ne čini TOLIKE razlike od obitelji do obitelji, koje jednako rade, doprinose i nastoje odgojiti dobre buduće porezne obveznike.

    ništa osobno. samo diskutiramo.

  17. #17
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Da, ja se slažem da bi pronatalitetna politika trebala biti svugdje ista, ili barem približno ista.....
    I neke stvari nisu fer... trebalo bi ih mijenjati....

    pa opet onako aktualno zadnjih mjeseci....koliko bi se knjiga koupilo za one skupe aute......

  18. #18
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    dupla duplica, mozda i je tako kao sto ti pises, ali recimo Blato na Krculi daje jos vece nakande za novorodjencad, a cak im je i prirez manji. nemoj se ljtutiti, ali eto i ja sam godinama davala u ZGB proracun, cak i jos neko vrijeme kad sam se preselila na selo, ostala sam prijavljena u ZGB, te mislim da je sve stvar odabira. ja sam izabrala zivjeti na selu u kojem neke stvari ne dobijam, ali sam zato dobila na drugim stranama. tako da ta rasprava mi i vi i oni ne vodi nigdje. organiziraj se priupitaj svoje lokalne politicare zasto vase mjesto ne izdvaja npr. za udzbenike. mozes pitati i svoju zupaniju. ne znam di zivis, pa nemam ni osjecaj koliko je siromasno tvoje mjesto.

  19. #19
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    ma nema ljutnje, naravno. i jasno da je to moj izbor....nebih se selila radi novaca, upravo zato jer mi to nije prioritet toliki. a rođena sam i rasla u Zg.
    međutim, tako velike razlike u tako maloj državi nisu poticajne za miran suživot. lokalna samouprava je jedno, a ovaj naš Texas....nešto drugo nažalost.

    to je samo moje mišljenje.

    i ja živim tako da aktivno reagiram i tražim promjene, ali znamo kako ide u politici...ipak oni odlučuju kako smatraju. eto i naše naknade za roditelje blizanaca koje su mizerija u drugoj i trećoj godini....opalilo me po džepu to što sam imala sreću dvaput rodit blizance pa mi se skupilo...... oprostite na zachetavanju teme,
    vraćamo se na knjige!

  20. #20
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    dakle, u mojoj glavi nismo "vi i mi", nego su nažalost uglavnom "oni" (vlada, namjerno malim slovom) i mi (građani koji se trudimo i radimo i odgajamo djecu i izdvajamo u proračun).

  21. #21
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Isla je obavjest da su ove godine besplatne knjige za sve osnovnoskolce i srednjoskolce iz obitelji sa vise od 3 djece.

  22. #22
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    3 i više
    ili više od 3?
    na razini cijele hr?

  23. #23
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj dupla duplica prvotno napisa Vidi poruku
    znam da je do proračuna. ali se taj proračun ne puni samo iz džepova građana i prireza koji vama jest veći,
    nego i od poreza. a porez velike firme sa sjedištem u Zagrebu kao VIP, t-com i svi ostali koji vrte PRAVU lovu,
    mogu plaćati zato jer im svi mi ostali iz cijele RH plaćamo skupe usluge.

    tako da - nije to većinom novac građana. to je lijepo, ali nije ni izbliza fer. jer da sam u Zg dobila bih I udžbenike I poticaj na peto dijete koje je kod vas 56.000kn! ovdje sam dobila 1000 za opremu novorođenčeta. samo hoću reći - ista država, isti porezi, da- različiti prirezi, ali oni su manji dio kolača - a razlike u kvaliteti života: stostruke. jedna država koja drži do sebe bi pazila da ipak ne čini TOLIKE razlike od obitelji do obitelji, koje jednako rade, doprinose i nastoje odgojiti dobre buduće porezne obveznike.

    ništa osobno. samo diskutiramo.
    Slažem se s tobom.

  24. #24
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    za sve osnovno školce su besplatne,
    a za srednjoškolce nisam sigurna.....bilo je riječi da za one koji imaju troje i više školske djece (dakle ne ukupno, nego školaraca) da će za njih biti besplatno!!!

  25. #25
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    samo za grad zagreb

  26. #26
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    3 i više
    ili više od 3?
    na razini cijele hr?
    Pise za obitelji sa 3 i vise djece. Za Zagreb. Mi dobili potvrdu u skoli.

    Evo, ovo je objava na stranici Milana Bandica na Faceu
    Na brojne upite, udžbenici za sve zagrebačke osnovnoškolce će biti besplatni u 2014./2015., kako je Gradonačelnik i najavio. Također, Grad će osigurati i knjige za srednjoškolce u obiteljima 3 i više djece.
    "Grad Zagreb osigurat će i u 2014./2015. školskoj godini udžbenike besplatne za učenike s prebivalištem na području Grada Zagreba:
    - osnovnih škola kojima je osnivač grad Zagreb (106 redovnih osnovnih škola i 4 osnovne škole za učenike s teškoćama u razvoju),
    - privatnih osnovnih škola (5 škola) koje organiziraju odgojno-obrazovni rad na području Grada Zagreba,
    - ustanova u sustavu socijalne skrbi (3 ustanove);
    - učenike s prebivalištem na području Grada Zagreba a koji polaze Osnovnu školu Velika Mlaka."

  27. #27
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Sigurno nije za obitelji sa tri i vise skolarca, vec sveukupno djece, jer smo mi morali dostaviti u skolu potvrdu o svoj djeci koju imamo.

  28. #28
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    I kod nas, ali je pisalo isključivo za školsku djecu, trebalo je upisati koji razred ikoja škola u idućoj školskoj godini.

    znaj ga sad.....

  29. #29
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Ma da?!
    Eto vidis, svako svoju politiku vodi...

    Ma, mi ulazimo ovako i onako u tu kategoriju, na jesen imamo 4 skolarca.

  30. #30
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    aha, samo zagreb, ništa onda
    kod nas je besplatna samo školska kuhinja za treće dijete, ako svo troje idu u školu :rolleyes:

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    duplica možda se može i pitat u dučanu dal da ti daju popust, ili barem bilježnice gratis.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Pitati u ducanu ?Da prodavacica plati ili kako?

    Sent from my LG-E440 using Tapatalk

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    uvijek se može tražiti popust, ak ne bar pitati, ak prođe prođe.

  34. #34
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    aha, samo zagreb, ništa onda
    kod nas je besplatna samo školska kuhinja za treće dijete, ako svo troje idu u školu :rolleyes:
    Kod nas ni to. Čak ni popust za trećeg školarca. Pa ću i od toga odustati dogodine

  35. #35
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    joj joj opet po istom....zagreb ima veći proračun jer ima i veći prirez.....više plaćamo, pa se više i vraća...
    B
    aš, opet po istom. Ja sam isto tako jednom naišla podatak o tome koliko su u Zg plaće veće za ista radna mjesta nego u ostatku Hr. Znam ja da si ti posebno osjetljiva na ovu temu, i ja sam isto i ne mogu izdržati da ne napišem. Mi smo izgradili svoja dva apartmana, svojim kreditima i novcima. Bavimo se turizmom. Kad se zbroje vaši pronatalitetni dodaci, besplatne knjige, mi smo opet u minusu naspram vas s tom našom zaradom od turizma. Znači sve ovo što radimo, samo da bi skoro pa zaradili ono što vi dobivate. (a ne volite pričati o tome, uvijek spominjete te prireze i one silne novce koje dobivate svake godine na račun broja djece i besplatne knjige, koje su meni ogromna stavka, kao da su nevažni). E pa hebeš ti te prireze vaše i takvu državu, di sve to tako funkcionira, to ću ja tebi reći. I još moram slušati priče kako mi Dalmatinci kakamo novce preko maminih i tatinih apartmana, živimo od vas itd..

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    221

    Početno

    Trina, ali vi to zaradite u 3 mjeseca sezone, a u ovdje ljudi rade cijelu godinu i izdvajaju poreze i prireze i što sve ne da bi dobili besplatne udžbenike. A da ne pričamo o tome koliko košta stan u zagrebu naspram stana bilo gdje drugdje, pogotovo na selu, ne mora bit nužno dalmacija. Tu su troškovi života veći pa su veće i plaće.
    Ja nisam odrasla u zagrebu i cijelo djetinjstvo sam bila uvjerena da je tamo hollywood.
    Moja teta i tetak žive u slavoniji, i kad su oboje dobili otkaz u istoj firmi, mogli su živjet od onog što su dobili s burze jer su imali vrt i životinje. ako u zagrebu muž i žena dobiju otkaz, ne mogu ni režije platit. jer nema ni vrta ni životinja ni apartmana.
    Ja zbilja ne mislim da dalmatinci žive od kontinenta i zapravo me ljute ta vječna prepucavanja tko od koga živi (a zapravo svatko od sebe)
    Ali valjda su to trajni kompleksi cijelog naroda koji se teško mijenjaju.

    Inače, meni bi bilo logičnije da se pronatalitetna politika usredotoči na manje naseljene krajeve, a ne 3 velika grada u kojima ne možeš dijete upisat u vrtić koliko ih ima.
    Iako to opet nije "krivnja" zagreba, nego onih koji se time (ne) bave na razini države.

  37. #37
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I ja sam rođena u Zagrebu i cijeli svoj život radim u Zagrebu, ali ne stanujem pa nemam pravo na ništa i sve skuplje plaćam od prijevoza, grijanja HEPu pa na dalje...
    Nema veze. Nisam htjela o tome, već o prirezu.
    Koliki je prirez na prosječnu plaću u Zagrebu? Cca 150 kn, zar ne?
    Straaaašna lova, ma da.
    Nije štos u tome, nego je štos što je u Zagrebu puno poreznih obveznika pa se lako skupe milijuni.
    U Zagrebu je prirez 18%, a u Zaprešiću 12% što ne čini neku značajnu razliku u financijskom pogledu, ali Zagreb ima oko 800 000 stanovnika, a Zaprešić sa svom okolicom jedva 25 000 i naravno da je onda u Zagrebu vrtić 200 kn ili čak besplatan, a u Zaprešiću 800 kn ili čak i više. Naravno da Zagreb poklanja knjige, a Zaprešić to ne može ...
    Ista situacija je svugdje po Hrvatskoj i nitko ne može tvrditi da Zagrepčanima nije i bolje i lakše. Je, tako je i iako se i ja smatram Zagrepčankom, ipak to papirnato nisam jer me dijele 4 autobusne stanice od Zagreba.
    Posljednje uređivanje od Tanči : 06.06.2014. at 22:51

  38. #38
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj annvilli prvotno napisa Vidi poruku
    Trina, ali vi to zaradite u 3 mjeseca sezone, a u ovdje ljudi rade cijelu godinu i izdvajaju poreze i prireze i što sve ne da bi dobili besplatne udžbenike. A da ne pričamo o tome koliko košta stan u zagrebu naspram stana bilo gdje drugdje, pogotovo na selu, ne mora bit nužno dalmacija. Tu su troškovi života veći pa su veće i plaće.
    Ja nisam odrasla u zagrebu i cijelo djetinjstvo sam bila uvjerena da je tamo hollywood.
    Moja teta i tetak žive u slavoniji, i kad su oboje dobili otkaz u istoj firmi, mogli su živjet od onog što su dobili s burze jer su imali vrt i životinje. ako u zagrebu muž i žena dobiju otkaz, ne mogu ni režije platit. jer nema ni vrta ni životinja ni apartmana.
    Ja zbilja ne mislim da dalmatinci žive od kontinenta i zapravo me ljute ta vječna prepucavanja tko od koga živi (a zapravo svatko od sebe)
    Ali valjda su to trajni kompleksi cijelog naroda koji se teško mijenjaju.

    Inače, meni bi bilo logičnije da se pronatalitetna politika usredotoči na manje naseljene krajeve, a ne 3 velika grada u kojima ne možeš dijete upisat u vrtić koliko ih ima.
    Iako to opet nije "krivnja" zagreba, nego onih koji se time (ne) bave na razini države.
    Troškovi života su veći?! Ja stvarno nekad mislim da nitko od vas nikad nije izašao iz Zagreba. Nemoj molim te. Na jednoj temi se razglaba o tome koliko su dalmatinske cijene veće od vaših, pa onda se komentiraju naši stanovi kako su sa svojim cijenama nadmašili sve granice..a onda dođemo do financijski jednostavnog života u Dalmaciji (i u drugim djelovima Hrvatske, da nebi bilo zabune, ja sam tu pa pričam iz svojih cipela).

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Trina kako ne kuzis , nama domacima su troskovi zivota nizi, a tete na blagajni raspoznaju turiste i njima naplacuju duplk

    Sent from my LG-E440 using Tapatalk

  40. #40
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    nemojte se cure posvadit!
    ali - Trina je u pravu, i svatko tko misli da je živjeti u Zg teže, financijski,
    trebao bi probat koji mjesec ili godinu preselit na jug npr. mi ovdje nemamo vrtove ni životinje,
    a imamo itekako potrebu vodit djecu u vrtić.

    SVI smo mi ISTA država, a država koja sama dopusti TOLIKE razlike među ljudima nema NIKAKVOG senzibiliteta.

    tako! umjesto da se svađamo, svatko neka razumije poziciju onog drugog, kolko može, i nek vjeruje ljudima da je njihovo iskustvo i doživljaj ITEKAKO realan.

    Mene će npr.knjige koštat cca 4,000kn.
    Stambeni kredit koji sam, eto greške, uzela u švicarcima, uzeo mi je ravno 50,000kn više nego sam dogovorila u startu kroz samo 2 godine. Vrtić i škola su me koštali oko 3,000mjesečno za njih 4-oro, BEZ subvencije, jer je netko u HR zaključio da je nama dve prosječne plaće sasvim dosta. Pa vi zbrojiti šta smo jeli ovih godina....fala Bogu da dobijem svu robicu od dobrih ljudi.

    nije stvar u lovi. al nemojte mi ubit ljudsko dostojanstvo! i moji su preci ovu zelju gradili...

  41. #41
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja eto i robu svima kupujem. A kao što sam već i napisala, naši su toliko senzibilizirani da nam je i šk kuhinja po istoj cijeni za svih troje školaraca a knjige će me doći ko zna koliko, strah me i računati. A od dogodine nas čeka i autobus za srednju, mjesečna karta će nas doći cca 700 kn. Ne znam za Zg, jel tamo učenici imaju kakve popuste za tramvaje i buseve? Mislim, glupo je tu prostirati troškove svakog od nas ali izjaviti da je svugdje osim u Zagrebu jeftiniji život mi je na nekakvoj vrtićkoj razini. ma baš nikoga iz Zg nikad nisam čula da spominje te dodatke, besplatne knjige i novce koje dobivaju i da je rekao kako je to ogromna i važna stvar. Evo moji gosti, prijatelji, žive u Zg, imaju troje djece. Na knjigama su uštedili za dva put ljetovati. Pa nije to baš tako malo i nebitno. mene to baš ljuti. Ne mora nitko meni pomagati niti me financirati, ali da netko dobiva nešto zbog čega naši ljudi moraju dignuti kredit, i još pričaju kako je to malo ili ništa, to mi je zločesto.

  42. #42
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Trina, 120 kn je mjesečna srednjoškolaska ili studentska karta u Zagrebu, osnovnoškolska 90 kn.
    Slažem se da nije fer i da nemaju svi iste uvjete.
    Mnogi iz manjih sredina odustaju već od srednje škole jer roditelji nemaju za prijevoz ili isti uopće i ne postoji.

  43. #43
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    to je karta ako djete stanuje u zgb, i ide u školu u zgb,

    ako je iz Samobora to je cifra 3x veća

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    usput djeca koja idu iz jednog grada u drugi u školu imaju subvenciju

  45. #45
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Trina, 120 kn je mjesečna srednjoškolaska ili studentska karta u Zagrebu, osnovnoškolska 90 kn.
    Slažem se da nije fer i da nemaju svi iste uvjete.
    Mnogi iz manjih sredina odustaju već od srednje škole jer roditelji nemaju za prijevoz ili isti uopće i ne postoji.
    Ah, što onda reći. U kur.cu je taj prirez zagrebački. Za kaznu će moj sin za jedan mjesec plaćati kao zagrepčani za pola godine. I kupiti sam svoje knjige. Neću više komentirati, dobivam tahikardiju.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    221

    Početno

    Ne mislim da je život financijski lagan bilo gdje u ovoj zemlji. I kao što sam već rekla, ja bi bila najsretnija da SVI školarci u Hr imaju besplatne knjige i prijevoz.
    Trina, 700 kn za mjesečni pokaz je nenormalno skupo i ja se slažem s tobom. Ali mislim da je ljutnja krivo usmjerena na zagreb. pa nije na razini države odlučeno da će djeca u zagrebu imati besplatne knjige, a drugdje ne. svaki grad raspolaže svojim proračunom i neće se problem riješit tako da se vi ljutite na zagreb, nego na svoje gradonačelnike koji vaš gradski proračun usmjeravaju u krive stvari. neće drugima biti bolje ako zagrepčanima ukinemo besplatne knjige niti će tvoja djeca dobiti jeftinije knjige ako nama poskupe. Dok će trajati te besmislene svađe zagreb- dalmacija nikome neće bit bolje.

  47. #47
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Da, potpuno se slazem!

  48. #48
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj annvilli prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mislim da je život financijski lagan bilo gdje u ovoj zemlji. I kao što sam već rekla, ja bi bila najsretnija da SVI školarci u Hr imaju besplatne knjige i prijevoz.
    Trina, 700 kn za mjesečni pokaz je nenormalno skupo i ja se slažem s tobom. Ali mislim da je ljutnja krivo usmjerena na zagreb. pa nije na razini države odlučeno da će djeca u zagrebu imati besplatne knjige, a drugdje ne. svaki grad raspolaže svojim proračunom i neće se problem riješit tako da se vi ljutite na zagreb, nego na svoje gradonačelnike koji vaš gradski proračun usmjeravaju u krive stvari. neće drugima biti bolje ako zagrepčanima ukinemo besplatne knjige niti će tvoja djeca dobiti jeftinije knjige ako nama poskupe. Dok će trajati te besmislene svađe zagreb- dalmacija nikome neće bit bolje.
    Nisu svađe i ne živim u Dalmaciji pa me svejedno ljute takve diskriminacije.
    Zagreb je velik grad i ima velik proračun, svi ostali puno, puno manje.
    U tome je štos i otuda tolike razlike.
    Imam jedno dijete i znam koliko košta uopće imati dijete, a ne mogu si ni zamisliti kako je vama s blizancima, troje, četvero pa i petero djece i zato kažem da je ovo što se događa kod nas čista diskriminacija.
    Svi radimo i plaćamo i pdv i sve ostale poreze koji su među najvećima u EU, ali ispada da sva djeca ne vrijede isto, nažalost.

  49. #49
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    A da kojim slučajem sva lova od prireza ide u jednu, zajedničku kasu, a ne kao do sad u ruke lokalne samouprave, pitam se kako bi onda bilo?
    I mislim da bi to bilo poštenije jer bi vladalo načelo jednakosti kao kod npr. zdravstvenih usluga, a u startu ne uplaćujemo svi isto za to, ali imamo svi ista prava kod liječenja.

  50. #50

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Knjige u Zagrebu djeca dobivaju jer je gradska vlast tako odlučila i ove godine, ljudi koji žive u Zagrebu ni na koji način nisu odgovorni za činjenicu da u drugim dijelovima Hrvatske nije tako. Bilo bi divno kad bi i vlasti u drugim gradovima donijele istu odluku, ili kad bi se svoj djeci u Hrvatskoj knjige kupovale iz državnog proračuna, da ne bude diskriminacije. Ali ako bi išlo iz državnog proračuna, za to bi bilo odgovorno MZOŠ - piši kući propalo, bojim se.

    Što se tiče Zagreba i prireza - nije stvar u prirezu, on nije toliko veći zapravo. Radi se o porezu koji također ide u prihod Grada, a broj stanovnika je veliki. Objasnila je to pred par godina jedna forumašica:

    Citiraj gita-xy prvotno napisa Vidi poruku

    Svi samo spominju prirez, ali oni je minoran u ovoj priči. I porez i prirez na dohodak su prihodi Grada Zagreba, odnosno na 100 uplaćenih kuna poreza, Gradu Zagrebu ide 79 kn, a u fond poravnanja ide 21 kn. Proračun Zagreba za 2011 je 6.850.000.000 kn, a prihodi od poreza i prireza iznose 4.270.000.000 što znači da 62 % proračuna dolazi iz naših plaća. (tu je razlika između Zagreba i ostalih gradova, naprosto broj ljudi, za informaciju onima koji prigovaraju da Zg ima jeftine vrtiće)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •