Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: 3,5 godišnjak prvi puta na moru... što za "plivanje" kupiti?

  1. #1
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno 3,5 godišnjak prvi puta na moru... što za "plivanje" kupiti?

    ...kolut, rukaviće...?
    Planiramo baš biti u vodi ako mu se svidi, ne samo brćkanje nego i da zajedno se malo otisnemo od obale... što za ovu dob uzeti, što ste vi koristile?

  2. #2
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Rukaviće, to moj koristi od 7 mj.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 06.06.2014. at 13:21

  3. #3
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    ima netko da mi pojasni "pro" i "kontra" rukavići i swimtrainer...?
    ja sam kao klinka imala rukaviće i to mi je bilo super koliko se sjećam
    ali vidim da se swimtrainer na veliko preporučuje zbog položaja tijela i sl.

    i ako je swimtrainer bolja opcija, možemo li odmah startati od narančastog (14,5 kg ima sada)?

  4. #4
    em_kay avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    zapadno od Zagreba, skoro pa u deželi...
    Postovi
    152

    Početno

    Junioru je u toj dobi bio super prsluk za plivanje https://www.google.hr/search?q=prslu...w=1280&bih=842
    jer mu je sigurno držao glavu iznad površine i sprečavao prskanje vode po licu i glavi, što nikad nije volio...
    (zamisli samo kako nam je do nedavno bilo kad je trebalo kosu prat )

    probali smo i:
    - rukaviće - nije ih volio jer se osjećao nesigurno s njima
    - odijelo za plivanje ( http://www.konfidence-hr.com/content...dence%E2%84%A2 ) ali ni njega nije volio jer ga je previše dizalo na površinu, i nije imao osjećaj sigurnosti...a osim toga, iz nekog razloga nisu mu se sviđale plutače koje se stavljaju u džepiće od odijela...

    dok je s prslukom je plivao k'o veliki, bez straha je čak i u duboko s nama išao...
    sam si ga je skidao i oblačio...
    što se nas tiče, mi nemamo nikakvih zamjerki, prsluk nam je super stvar i preporučamo...

    ali što je - je: prsluk je koristan samo za plivanje u dubokoj vodi, za praćakanje u plićaku je nezgodan...
    mi smo za plićak koristili ili kolut ili ništa...

  5. #5
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Neli prvotno napisa Vidi poruku
    ima netko da mi pojasni "pro" i "kontra" rukavići i swimtrainer...?
    ja sam kao klinka imala rukaviće i to mi je bilo super koliko se sjećam
    ali vidim da se swimtrainer na veliko preporučuje zbog položaja tijela i sl.

    i ako je swimtrainer bolja opcija, možemo li odmah startati od narančastog (14,5 kg ima sada)?
    moj je 11 dana mlađi od tvojeg i od početka je s rukavićima...
    to mi je naidealnije jer ih stalno ima na rukama, a konstantno su u vodi/van vode (znači unutra/van)..

    ovaj kolutić će mu biti nezgodan za nositi po plaži, znači stavljala bi ga samo kad ide u vodu pa pri tome moraš paziti ono ful da ne uleti u vodu...

    s rukavićima ga pustiš da trči po plaži i nikom ništa i ako uroni

  6. #6
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    moj je 11 dana mlađi od tvojeg i od početka je s rukavićima...
    to mi je naidealnije jer ih stalno ima na rukama, a konstantno su u vodi/van vode (znači unutra/van)..

    ovaj kolutić će mu biti nezgodan za nositi po plaži, znači stavljala bi ga samo kad ide u vodu pa pri tome moraš paziti ono ful da ne uleti u vodu...

    s rukavićima ga pustiš da trči po plaži i nikom ništa i ako uroni
    Upravo tako...rukavice ima većinu vremena po plaži, jer obično ide van/unutra po 100x...pa tko bi stalno skidao/oblačio to odijelo ili prsluke...A još gore da to ima na sebi po 2-3h na plaži...

    Inače, taj prsluk mojem nije bila opcija, ima ih u onom Vodenom parku u Solarsu, ali je iz nekog razloga dobio fraze kad sam mu to pokušala obući.

  7. #7
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    rekla bih da je taj swimtrainer za bebe, ali kad su malo veći, dosta ograničava kretanje u vodi.
    Za učenje plivanja inače se preporučaju daske za plivanje, ali ako je dijete neplivač ne bih za prvo vrijeme išla u veće dubine bez nekog dodatnog osiguranja.
    Narukvice su nama dosta dobro funkcionirale, a kasnije kako nismo stigli nabaviti dasku uzeli smo mali jastuk za napuhavanje i "zaboravili" ponijeti rukavice.
    Od plivanja držeći se za taj jastučić bio je samo mali korak do samostalnog plivanja.

  8. #8
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Iskustvo s mojim unukom je na strani neoprenske opreme za plivanje. Bez problema je ulazio u more, štitilo ga je od temperaturne promjene i sunca.

  9. #9
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sam svojim uvijek koristila rukaviće za u more. zato što mi je to nekako najprirodniji položaj za izvježbati se plivati, koliko se to uopće može. Mora raditi i rukama i nogama, nekakvu kontrolu imaju s tim čudom. Probali smo i onaj fredov kolut, to mi je bezveze, a posudila sam ga samo zbog milijardu pozitivnih komentara na to, tu na forumu. Daklem, ja svoje rano stavljam s rukavicama u more i svi su rano proplivali, većina s 4 godine.

  10. #10
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Inače, na plaži znam viđati teške kerefeke s djecom a najgora solucija mi je onaj sigurnosni prsluk, netko ga je gore spomenuo. To ne služi za plivanje, to je nešto što se koristi kao sigurnosna oprema u brodovima.

  11. #11
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    S 3,5 rukavice smo koristili non stop, a s 4,5 mala daska za plivanje i sama proplivala i bez nje.

  12. #12
    Kayyya avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    moje su obe s 2 god imale samo rukaviće, mlađa čak nije imala ni pune 2.
    brzo dijete skuži da treba podići bradu da se ne naguta, a onda je aktivno - nema ležanja kao u kolutu.
    starija je s 4 proplivala, ovo ljeto ćemo vidjeti hoće li i mlađa

    za ispod godinu dana je fredov kolut super, fino sam se naplivala s njima
    Posljednje uređivanje od Kayyya : 08.06.2014. at 14:58

  13. #13
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Neli ako budeš uzimala rukavice u Zagrebu obavezno ih isprobaj. Mi smo došli na more sa prekomotnim leptirićima.
    Imali smo izrazito tanke ruke.

  14. #14
    Kayyya avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    a mi smo jednom kupili preduge - preko lakta su joj išli. ti bi i meni pokrili cijelu nadlakticu, kamoli ne djetetu

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Neli ako budeš uzimala rukavice u Zagrebu obavezno ih isprobaj. Mi smo došli na more sa prekomotnim leptirićima.
    Imali smo izrazito tanke ruke.
    Isto je bilo i s mojima. Ali ovisi o prigodi... Jedne godine je L. zaradio upalu uha na moru, pa smo mu kupili kolut da se ipak može kupati, a da mu glava bude iznad vode.

    Inače, moji su proplivali u toj dobi - L. sa 4 godine, E. sa 5 godina. Nisam se uopće nikada trudila da obavezno moraju imati orukvice za plivanje, ali smo dobro stražarili te dvije tri sezone dok nisu naučili plivati kako treba. (Nije to preporuka za svakoga - lako je meni stražariti tih desetak dana, ali ako je dijete cijelo ljeto na moru, to može biti zamorno).

  16. #16
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Mi smo imali za prvo dvoje klinaca fredov obruc i nije bio bas najbolje rjesenje, za treceg sam nabavila ovo http://www.amazon.co.uk/Swimfin-Kids.../dp/B00CHM513K i nama je zakon. Kupila sam ga na nekom snizenju cisto iz fore da probam ( najmanji nije htio leptirice, ni obroc, nista ) i ispalo totalno super, malac ima 5 g i jos uvijek moze to imat na ledjima kada idemo u dublje i na malo duze plivanje.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  17. #17
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    U fazi učenja plivanja moje su od svih tih pomagala najviše voljele noodles. Zgodna igračka i za plivače (i ja je volim), a uz malo mašte može se korisno upotrijebiti i na suhom.

  18. #18
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo imali za prvo dvoje klinaca fredov obruc i nije bio bas najbolje rjesenje, za treceg sam nabavila ovo http://www.amazon.co.uk/Swimfin-Kids.../dp/B00CHM513K i nama je zakon. Kupila sam ga na nekom snizenju cisto iz fore da probam ( najmanji nije htio leptirice, ni obroc, nista ) i ispalo totalno super, malac ima 5 g i jos uvijek moze to imat na ledjima kada idemo u dublje i na malo duze plivanje.
    Sent from my iPad using Tapatalk

    hahahahaha!!!

    ovo mi je predobro!!!

    puno vam hvala, odluka je definitivno pala na rukaviće. i super mi je ova napomena da ih probati treba, to mi uopće na pamet nije palo... a žgoljo je, stvarno bi nam se moglo dogoditi da mu neki napamet kupljeni budu preveliki.

    ja se sjećam k'o klinka da su meni rukavići bili zakon, valjda će i njemu fercerat... iako mi je ova peraja mrak!

  19. #19
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam svojim uvijek koristila rukaviće za u more. zato što mi je to nekako najprirodniji položaj za izvježbati se plivati, koliko se to uopće može. Mora raditi i rukama i nogama, nekakvu kontrolu imaju s tim čudom. Probali smo i onaj fredov kolut, to mi je bezveze, a posudila sam ga samo zbog milijardu pozitivnih komentara na to, tu na forumu. Daklem, ja svoje rano stavljam s rukavicama u more i svi su rano proplivali, većina s 4 godine.
    Ovako i mi. U biti koristili smo ih samo kad je starija cura imala 1,5 g., već sljedeće ljeto sa 2,5 smo maknuli i njih, i plivala je držeći se meni za ruke, u biti koliko sam skužila, što ranije počnu bez ikakvih pomagala to brže i nauče plivati. Sad ima skoro 4,5 i pliva već samostalno. Za malog ove godine korostimo isto rukaviće, a sljedeće ljeto vjerojatno ćemo i njemu skinuti i njih.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •