Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Operacija hidrokele i preponske kile u Rijeci

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno Operacija hidrokele i preponske kile u Rijeci

    Tražila sam teme po forumu, ali nisam se našla ni u jednoj sa sličnom tematikom. Moj sin ima 13 mjeseci. Na prvom pregledu kod pedijatrice mu je dijagnosticirana hidrokela. Par mjeseci kasnije, na kontrolnom pregledu uočena mu je i preponska kila. Svaka tri do četiri mjeseca odlazili smo na kontrolu u dječju bolnicu na Kantridi. Čekalo se da se hidrokela povuče, ali nažalost, na nedavnom pregledu doktorica je preporučila operativni zahvat kojim će se riješiti oboje, i kila i hidrokela.

    Zanima me kakvi su sad uvjeti prilikom smještaja djeteta do 5 godina i da li postoji mogućnost cijelodnevnog boravka sa djetetom za mame dojilice? Ja još uvijek dojim, dva do tri puta po danu i jednom do dva puta po noći. Voljela bih ako netko ima svježe informacije o postupku i oporavku nakon operacije, da mi se javi ovdje ili na pp.
    Do sada nisam imala nikakvog iskustva sa boravkom djeteta u bolnici, pa sam sva izvan sebe od brige iako do operacije su još tri mjeseca.

  2. #2
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Moj sin je operirao sa 2 god preponsku i sa 2,5 god hidrokelu. Nisu htjeli odjednom. Kod preponske je prespavao noc i ujutro isao doma, a kod hidrokele je operiran ujutro a popodne smo isli doma.. Oporavak je bio brz i lagan, prvi dan je smio samo lezati, drugi i treci dan sjediti. Jos tjedan dana nista tesko dizati i naprezati se. Nista ga nije bolilo uopce. Posudila sam kolica i vozila ga van jer mu je doma bilo dosadno sjediti.
    Mi smo operirali u Klajcevoj. Ako te jos nesto zanima pitaj.

  3. #3
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    Moj J je sa 9 mj operirao testis i kilu usput, u Rijeci. Bilo je i vece djece tako da sigurno ostajes s njim. Na jutro operacije od cca 5 ujutro ne smije dojiti,jesti,piti ovisi koja na redu si na programu,ali to bih jos provjerila. Ti ga nosis do rikavera,tamo se moj malo igrao,dala mu neki sirupic na spricu da se umiri valjda. Onda su ga sestre odnijele al vec je bio skoro zaspao pa se nije nis zalio. Onda cekas u sobi (imas fotelju na razvlacenje,kinderbet). Onda te zovu,moga je nunala sestra dok nisam dosla,i odmah smijes dojiti! Jos je malo plakao pa zaspao,brzo se i ustajao, ja sam ga sprijecavala koliko sam mogla. A daljnji oporavak, njemu kao da nis nije bílo. Treci dan kuci. I jos par dana mijenjas zavoje al to brzo zaraste.

  4. #4
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    I imas 2 ili 3 obroka u zgradi prekoputa,ako ti dijete zaspe ili se mijenjas sa cimericom.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Eci i Anasti ,hvala vam na odgovorima.
    Znači , sve skupa, sa pripremom i oporavkom poslije operacije, ostanak u bolnici je oko tri dana. Rekla mi je sestra da će mi sve objasniti kad budem došla potvrditi termin operacije, ali voljela bih da se mogu ipak malo ranije pripremiti na to što nas čeka. Svaka mi je informacija dobro došla, a posebno što se tiče iskustava unazad par mjeseci u dječjoj bolnici Kantrida, jer sam primjetila da se dosta razlikuju uvjeti po bolnicama.
    Nadam se samo da se ništa nije mijenjalo u ove dvije godine, jer prema vašim odgovorima, dječica su vam bila na operaciji prije dvije ili više godina, a kod nas se zakoni mijenjaju češće nego vrijeme. Bilo bi mi vrlo teško kad ne bi mogla biti sa malenim preko noći u bolnici, pogotovo zato što on i inače spava sa mnom i MM.

  6. #6
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    nema problema, ako te još što zanima pitaj, mi smo bili pretprošle godine na kantridi na kirurgiji gdje ćete i vi biti.
    brzo će to proć, u biti je nagora faza ovo gladovanje prije op, ali tvoj će biti već stariji nego je moj bio kad se operirao, pa će to lakše podnijeti.
    mame se tuširaju u drugoj zgradi, prošvercaj si nešto za jesti ili nek ti donesu, jer se može dogoditi da ne stigneš na ručak/večeru pa da ostaneš gladna, sestre u pravilu kažu da dijete nahraniš tako da ti zaspe oko ručka da možeš otići jesti, ali svi mi znamo da se spavanje zna poremetiti, pogotovo u novoj sredini. ja sam npr. samo dvaput išla jesti jer se nisam usudila ostavljati maloga samog. tako da, ponesi bilo što za svaki slučaj.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj anasti prvotno napisa Vidi poruku
    nema problema, ako te još što zanima pitaj, mi smo bili pretprošle godine na kantridi na kirurgiji gdje ćete i vi biti.
    brzo će to proć, u biti je nagora faza ovo gladovanje prije op, ali tvoj će biti već stariji nego je moj bio kad se operirao, pa će to lakše podnijeti.
    mame se tuširaju u drugoj zgradi, prošvercaj si nešto za jesti ili nek ti donesu, jer se može dogoditi da ne stigneš na ručak/večeru pa da ostaneš gladna, sestre u pravilu kažu da dijete nahraniš tako da ti zaspe oko ručka da možeš otići jesti, ali svi mi znamo da se spavanje zna poremetiti, pogotovo u novoj sredini. ja sam npr. samo dvaput išla jesti jer se nisam usudila ostavljati maloga samog. tako da, ponesi bilo što za svaki slučaj.
    Nadam se da neće biti problema, a sto se tiče gladovanja prije OP, moj mali izjelica će to teško podnijeti, jer prva riječ kad je progovorio mu je bila ne mama ili tata nego am, am.Što se mene tiče, ne brinem se zbog jela , snaći ću se već nekako, glavno da mali bude dobro. Ako mi što bude trebalo, muž će mi donijeti. Sad tek shvaćam kako je bilo mojoj mami za vrijeme mojih operacija glave (hidrocefalus).
    Zanima me još, koliko traje sam zahvat? Ne znam što će prvo operirati pa bih voljela znati koliko traje operacija kile, a koliko operacija hidrokele.

  8. #8
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    Nama je op trajala ako se dobro sjecam pol sata.. Za hidrokelu ne znam..

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Meni je doktorica na pregledu rekla samo da se javim se sestri za dogovor operacije, ali nije naglasila koje, pa sad ne znam da li će hidrokelu operirati prvu, pa onda kilu ili sve zajedno. Kila se javila unazad par mjeseci, a hidrokelu ima od rođenja. Medicina nije moje područje, ali ja mislim da je hidrokela uzrok pojavljivanju kile. Ne znam da li je moguće da se nakon operacije hidrokele kila sama povuče ili mora biti operirana?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Da malo osvježim temu.
    Uskoro idemo na operaciju, naručeni smo 17. 09, između 10 i 11 sati, i tu nastaje problem, jer mi je sestra rekla da bebača jutro na dan operacije dovedem na tašte i onda čekamo red za operaciju, tako da mi sad ovaj dolazak između deset i jedanaest sati nije baš jasan.
    To je u stvari samo upis za operaciju ili ? (Nisam stigla pitati a usput sam i pisala zabilješke , previše informacija odjednom, pa mi je sad sve zbrkano)

  11. #11
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    Moj mali je za op testisa stigao na red tek oko 2 čini mi se, jer se op prije njega odužila. Ako ti je rekla da dođeš na dan op natašte znači da je taj dan op.
    mi smo došli dan ranije,ali nismo iz rijeke pa navodno zato, i jer smo trebali bit puno ranije ujutro na programu.
    ako hoces bit mirna zvrcni za svaki slucaj odjel. Ne sjecam se koji je br centrale..

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj anasti prvotno napisa Vidi poruku
    Moj mali je za op testisa stigao na red tek oko 2 čini mi se, jer se op prije njega odužila. Ako ti je rekla da dođeš na dan op natašte znači da je taj dan op.
    mi smo došli dan ranije,ali nismo iz rijeke pa navodno zato, i jer smo trebali bit puno ranije ujutro na programu.
    ako hoces bit mirna zvrcni za svaki slucaj odjel. Ne sjecam se koji je br centrale..
    Ja sam se i naručila telefonski, tako da imam broj, ali mi je malo sad bed opet zvati da mi objašnjava.
    Vidjet ću kad dođem na pregled kod anesteziologa, pa ću onda pitati, za svaki slučaj, da ne napravim nešto pogrešno. Mene je pitala da li sam iz Rijeke, pa kad sam joj potvrdila, rekla da onda možemo ići doma i doći ujutro na tašte, to me je u stvari i zbunilo.

  13. #13
    a90 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    39

    Početno

    Malo da podizem temu

    Imamo iperaciju hidrokele za mjesec dana. Ima koja mama cije je dijete operiralo u zadnje vrijeme da podjeli malo iskustvo?

    Hvala

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav a90 da li moze malo friskih informacija moj maleni uskoro puni 5 godina i trebamo se sad 1.9 naruciti na operaciju hidrokele

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •