Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Teretana za ovu dobnu skupinu - da ili ne?

  1. #1
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno Teretana za ovu dobnu skupinu - da ili ne?

    Na vidiku su ljetni praznici.

    Smišljam na koji način bih djeci popunila dane, a da ne bulje u ekrane...

    Bicikli - u redu, role - stariji više ne želi (a i nema, jer mu je noga 46 - nisam ni pokušavala tražiti kad je rekao da ga to više ne zanima).

    Koje su alternative? Atletiku su prerasli (to su išli do prošle odnosno ove škg).

    Imamo u kvartu teretanu koja ima popust na jutarnji termin. To mi se učinilo zgodnim, da odu 2x tjedno, ali nisam sigurna da li je to prava stvar... Svakako, trebao bi im trener napraviti program vježbi primjeren uzrastu. U dilemi sam što učiniti... Mlađi sin bi rado išao, a starijega bi se isto dalo nagovoriti (taj ne voli fizičke aktivnosti, ali razumije potrebu za tim).

    Što mislite?
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.06.2014. at 11:29

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    201

    Početno

    Teretana se ne preporucuje djeci koja jos rastu jer navodno opterecenje misica zaustavlja rast (pogledaj dizace utega, sve neki niski). Vjerojatno bi u obzir doslo nesto poput voznje bicikla, traka za trcanje i sl. sprava bez jakog opterecenja tezinom.

  3. #3
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nekako sam nesklona teretani. Imam dojam da klinci vole pretjerivati. Moj četrnaestogodišnjak ima blizu 190cm visine i dosta mišićne mase, pa ga svejedno ne bih još puštala u teretanu. Oni se lako fiksiraju na nekakve ideje koje su možebitno nerazumne. Draže mi je da igra nogomet ko i dosad.

  4. #4
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Uzmi u obzir da se u teretanama redovno reklamiraju nekakvi proteinski i ini dodaci koji također mogu postati predmet opsesije.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    201

    Početno

    Mojem je sad fora ovo treniranje po parkicima, ali toga bas kod nas i nema kao u Zg... Onda se skupi njih par klinaca pa rade zgibove, malo trce, istezu se... Samo treba birati ranije ujutro ili kasnije popodne kad ne przi sunce. Na zraku su, druze se, malo rekreiraju, a nema pretjerivanja.

  6. #6
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    uf, ja ne volim teretane. rađe bih da ujutro - bulji

  7. #7
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Moja je iz zdrastvenih razloga trebala u teretanu i rečeno mi je da mlađi od 16 moraju biti u pratnji roditelja.
    Mi smo morali ojačavati mišiće oko koljena na preporuku fizijatra.

  8. #8
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ni ja ih ne volim.Bazen, vaterpolo, picigin, veslanje, surfanje... meni je ljeto za ljetne sportove, ali ja sam Dalmatinka i ne izlazim iz mora tri mjeseca.Slažem se s Cvijetom, rađe bi da bulje nego da ulaze u taj svijet.

  9. #9
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,233

    Početno

    Moj brat je isao negdje nakon prvog srednje. Naglo je izrastao i poceo se siriti u bokovima pa ga je tata sprasio u teretanu. Tamo mu je neki trener slozio program za njega i skroz se preoblikovao. Mislim da to nije trajalo dulje od 6 mjeseci.
    Ali mozda je problem bio u tome sto se moj brat nije redovito bavio nikakvim sportom

  10. #10
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne
    jedino ako će samo voziti bicikl i trčati na traci
    i vježbati bez utega pod nadzorom trenera
    ali nikakve vježbe pod utezima

  11. #11
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj a_je_to prvotno napisa Vidi poruku
    Mojem je sad fora ovo treniranje po parkicima, ali toga bas kod nas i nema kao u Zg... Onda se skupi njih par klinaca pa rade zgibove, malo trce, istezu se... Samo treba birati ranije ujutro ili kasnije popodne kad ne przi sunce. Na zraku su, druze se, malo rekreiraju, a nema pretjerivanja.
    I mojem, odu njih par na svetice i tam se glupiraju...moj bi imao trbusnjake za maturalac
    On je u super formi radi kosarke a i od svega toga ne stigne i ne moze toliko ozbiljno vjezbati da bi si mogao nastetiti.

  12. #12
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Da li bi im skola tenisa bila zanimljiva?
    Sjetila sam se ove teme kad sam vidjela ovo: http://www.crnojaje.hr/Deals/Details/3649

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    I mojem, odu njih par na svetice i tam se glupiraju...moj bi imao trbusnjake za maturalac
    On je u super formi radi kosarke a i od svega toga ne stigne i ne moze toliko ozbiljno vjezbati da bi si mogao nastetiti.
    Išli su moji na atletiku na Svetice godinama, do prošlih ljetnih praznika, ali sad su odbili - kažu da je uglavnom sve puno male djece, a moj stariji je visok 180...Osim toga, radije bi nešto da se ne prže na suncu (bili su treninzi od 10-12 h).

    Evo, atletski treninzi su i ove godine u to vrijeme: http://www.skolski-sport-zg.hr/odmor.../PLodmLJ14.pdf

    Moj mlađi je jako osjetljiv na sunce, tako da ne bih...

    Ne znam ni sama. Vjerojatno će ići na bazen Utrina tramvajem.

  14. #14
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,414

    Početno

    moj S. (uskoro 16g) ide povremeno u teretanu
    prvo je isao s tatom nekoliko puta, sad ide sam
    vazno je da imaju nekog tko ce im pokazati kako pravilno i sto raditi

  15. #15
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Išli su moji na atletiku na Svetice godinama, do prošlih ljetnih praznika, ali sad su odbili - kažu da je uglavnom sve puno male djece, a moj stariji je visok 180...Osim toga, radije bi nešto da se ne prže na suncu (bili su treninzi od 10-12 h).

    Evo, atletski treninzi su i ove godine u to vrijeme: http://www.skolski-sport-zg.hr/odmor.../PLodmLJ14.pdf

    Moj mlađi je jako osjetljiv na sunce, tako da ne bih...

    Ne znam ni sama. Vjerojatno će ići na bazen Utrina tramvajem.
    Ma ne idu na atletiku odu oko pola 8 navecer i tam ima nekih spravica pa se druze, rade zgibove, trbusnjake itd...

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    KrisZg - to je nekaj drugo... To bi još i bilo prihvatljivo, ako im se ne bude dalo ići na bazen.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 10.06.2014. at 13:14

  17. #17
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Moj poznanik vodi teretanu i svoju kći, završava 7. raz. još ne pusti u teretanu, kaže, moći će ići kad krene u srednju školu. E sad neznam što misli kada dečki mogu krenuti, dali ima razlike...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    cure u prosjeku sazrijevaju 2 godine prije dječaka što bi značilo da cure u teretanu mogu 2 godine ranije

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    221

    Početno

    Meni bi bilo blesavo davat novac za to da trčim po traci ili vozim bicikl u teretani kad to mogu besplatno vani, na zraku :D
    pa bi onda to isto primjenila i za djecu budući da "prave" sprave u teretani nikako nisu za djecu od 14 godina

  20. #20
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •