Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Depresija nakon prekida dojenja?

  1. #1
    Destiny child avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Somewhere in between
    Postovi
    213

    Početno Depresija nakon prekida dojenja?

    Dojila sam 18 mjeseci,uglavnom kada je i koliko dijete htjelo, svojom voljom sam prekinula, a i dijete je bilo spremno na to jer je prekid s njegove strane odlično prihvaćen. Bila sam umorna i iscrljpljena, imala problema sa štitnjačom... Uglavnom od prekida dojenja osjećam se loše, razdražljivo, uplašeno, plačljivo, budim se noću u vrijeme kada sam ga inače dojila, ponekad iz sna samo skočim i gledam da li je ispao iz krevetića, tražim ga po našem krevetu, puno puta to radim čak i u nekom polusnu, poslije toga ne mogu zaspati 2h, a ujutro treba na posa. Danju sam stalno 2 koraka iza njega, bojim se da ne padne, da nešto ne proguta i uguši se, kad ga vidim da se penje negdje visoko samo me prereže u prsima i ne mogu to gledati...ako ovako nastavim znam i sama da ću poluditi. Svjesna sam da to nije dobro ni za njega ni za mene,ali ne znam kako si pomoći. Vrištim na muža kada se on udari, on stvarno ima konjske živce i sve to za sada dosta dobro trpi, ali i najjača žica u jednom trenu pukne. Ne prepoznajem se u koju sam se osobu pretvorila. Od optimistične i društvene osobe, u ovih 3 mjeseca od kada sam prekinula dojenje, pretvorila sam se u zaštitara koji stalno prati svoje dijete i svim drugima naređuje kako da ga paze. Ne znam da li se to slučajno poklopilo sa prestankom dojenja ili ne, ali zanima me da li je netko od vas imao slično iskustvo nakon prestanka dojenja. Da li su to hormoni? Neka podsvjesna tuga i strah da nam je on možda jedino dijete (inače on je MPO beba)? Posljedica nepravilne i neredovite prehrane tijekom dojenja? Ako ima veze sa hormonima kada se oni vraćaju u normalu? Neki savjet kako to prebroditi?

  2. #2
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Ja sam isto dojila godinu i pol i bilo mi je uzasno kad sam prestala. Nije pomoglo ni to sto je moja curka prestala sama od sebe, drugim rijecima, nisam ju silila da prestane. Vjerujem da su ti hormoni u totalnom kosmaru, a i to sto je rijec o jednom djetetu isto ne pomaze. Poznato je da nad jedincima roditelji dosta drhte. I sama sam takva.Daj si vremena. Uzmi si mjesec dana da se sve vrati u normalu. Ako bude trajalo dulje od toga, mozda bi bilo dobro da potrazis pomoc strucnjaka.

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    hormoni su ti sigurno uzburkani, ali ja bih ovo prije pripisala štitnjači nego prekidu dojenja, odnosno kombinaciji štitnjače i prekida dojenja

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

  5. #5
    Destiny child avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Somewhere in between
    Postovi
    213

    Početno

    Hvala vam na odgovorima, posebno na linkovima na ove teme s foruma. Malo je lakše pročitati da nisam jedina,a nadam se da ću uskoro biti bolje...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •