Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: vraćanje zamrznutih morula - kada??

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    2

    Početno vraćanje zamrznutih morula - kada??

    Drage moje,

    u svemu ovome sam relativno nova i još nisam zapamtila sve skračnice i značenja nekih naziva i unaprijed se ispričavam ako ova tema već postoji.

    Naime, u 5. mjesecu sam imala prvi IVF kada su mi vraćene 2 morule... 13. dan (14. nisam mogla dočekati) beta mi je bila 0 i tu noć sam dobila M (tu skračenicu sam skužila)... u tom postupku su mi i zamrznuli dvije morule..

    gledala sam po forumima ali sam na nekim mjestima pročitala oprečna mišljenja...

    da li da idem na transfer što prije (kada je tijelo još puno hormona iz simuliranog postupka) ili da čekam barem 2 mjeseca kako kažu neki doktori???

    rečeno mi je da im se trebam javiti 10-og dana ciklusa i da mogu ići kada zaželim jer je to samo postupak vraćanja i ne računa se u onih 6 puta koliko pokriva HZZO.

    ja bih naravno sve što što prije...

    hvala vam na odgovorima...

  2. #2
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    little princess ,žao mi je što nije uspjelo.
    Koja vam je dijagnoza i gdje ste u postupku?
    Ako se osječaš dobro,nema razloga da ti ne vrate zametke odma sljedeči ciklus..naravno,ako se i doktor složi,u dogovoru sa tobom.
    A vidim da ti je več rekao da dođeš.
    Uglavnom doktori preporuče preskočiti ciklus,dva nakon stimulacije,ali velim..sve je kako se dogovorite.
    I da,FET (frozen embrio transfer) se ubraja pod IVF postupak iz kojeg su zamrznuti embriji proizašli.
    Sretno dalje!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    122

    Početno

    Draga little princess,
    meni je moja dr. također preporučila da za vraćanje zamrznutih embrija počekamo 2-3mjeseca i iskreno meni je to bilo čisto uredu, da se malo oporavim i predahnem i budem spremna za novi transfer. Mislim da je čak i bolje da se tijelo malo očisti od hormona! Da li igra ulogu medicinski, iskreno nemam pojma. Ne znam što kaže tvoj mpo dr.
    Meni su bile zamrznuti trodnevni embriji, a vraćene dvije morulice. Sada čekam betu i nadam se lijepoj brojčici.
    Sretno!!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    2

    Početno

    joooj... draga lina2 stvarno se nadam da ce ti uspjeti...

    ja sam u postupku u petrovoj sa dijagnozom neprohodnih jajovoda...

    mislim da cu onda ipak pricekati 09. mjesec... nakon godisnjeg dok mi se sve slegne...

    hvala vam na odgovoru..

  5. #5
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Nema medicinskog razloga za odgodu ukoliko nisi imala hiperstimulaciju. Da je tijelo puno hormona iz stimuliranog postupka u sljedećem ciklusu i da to pogoduje trudnoći nije dokazano. S fizičke strane to može procijeniti samo tvoj liječnik, za tvoj specifični slučaj. I ti, naravno, znaš kako se osjećaš. Ima tu i politike tvoje klinike...i tako. Odvagni pa vidi!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •