Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 182 od 182

Tema: hrkanje

  1. #151
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku

    Uz to, mentalno se pripremam za posjete frizeru jer ne volim da me diraju po kosi/glavi.

    Da imam love i vremena, svaki dan bi bila kod frizera na pranju glave. Ne zbog ljepote nego uživam kad mi prčkaju po kosi

  2. #152
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Meni se ful gade naljepnice, ali ne sve nego npr one od cijena. I dječje tetovaže-sličice
    Posljednje uređivanje od Argente : 04.09.2019. at 23:46

  3. #153
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Od zvukova koje ne podnosim (osim jazza), to je dodirivanje pribora za jelo jedno od drugo, počnem se ježiti od glave do pete i to potraje po pola sata i ne mogu prestati.
    Ovo će ti vrijeme izliječiti. Meni je nekad zvuk struganja noža o tanjur parao uši, ono kad netko baš silom zapili ili mu se posklizne. Jao, kao da mi ga je zabio direktno u bubnjić. Ali nisam ga čula već valjda 15-20 godina. To je zato jer navodno sluh prirodno počne ful rano slabit.

  4. #154
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Za Vrapče, dašta! Uvijek sam govorila da ih ima više vani...

  5. #155
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo će ti vrijeme izliječiti. Meni je nekad zvuk struganja noža o tanjur parao uši, ono kad netko baš silom zapili ili mu se posklizne. Jao, kao da mi ga je zabio direktno u bubnjić. Ali nisam ga čula već valjda 15-20 godina. To je zato jer navodno sluh prirodno počne ful rano slabit.
    Ja to sve i dalje cujem (no ne smeta mi sve). A imam 17 godina vec jako dugo.

  6. #156
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo će ti vrijeme izliječiti. Meni je nekad zvuk struganja noža o tanjur parao uši, ono kad netko baš silom zapili ili mu se posklizne. Jao, kao da mi ga je zabio direktno u bubnjić. Ali nisam ga čula već valjda 15-20 godina. To je zato jer navodno sluh prirodno počne ful rano slabit.
    Joj i to je grozno, i na to se ježim. Dobro je onda ako prestane.

  7. #157
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme drago mi vidit da nisam jedina.
    Jazz ne mogu smislit, doalovce me glava zaboli,a na vise izvora zvuka ludiiiim. Recimo u autu ako radi fuck... radio, djeca otraga pricaju,i jos mi muz nesto pokusava reci aj aj..

    A raspica i nokti uzas, fuj...i kad netko nokat od nokat onako nesto prtlja. Ili jos gore vadi prljavstinu ispod drugog nokta fuuj..bez pardona zamolim.da to prestane radit. Ne mogu ni pogledat u tom.smjeru.

    Definitivno sam u kategoriji "osjetljivih na zvukove" i "nenormalnih"'

    Na.striropor se jezim, svaka dlaka prema nebu ode hahah
    Ovo je i meni gadno, ufff... Ne stiropor kao takav (jaja i kugle od stiropora su mi ok) aliii rezanje ili trganje ambalaže od istog - ufff... Ne volim ni kad je hrana u to pakirana. Nekak mi baš nije všeč.

    Još o zvukovima: iz osnovne škole imam traume od škripanja krede po ploči. U srednjoj nije bilo tak grozno, bila je škola nova novcata i neke za ono vrijeme super ploče s dobrim premazom, ali u osnovnoj i u muzičkoj - oslobodi bog...

    Od ostalih zvukova ne podnosim cvilež remena od auta - em je gadan zvuk, em pokazuje notorni nemar gazde oko auta...

  8. #158
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo će ti vrijeme izliječiti. Meni je nekad zvuk struganja noža o tanjur parao uši, ono kad netko baš silom zapili ili mu se posklizne. Jao, kao da mi ga je zabio direktno u bubnjić. Ali nisam ga čula već valjda 15-20 godina. To je zato jer navodno sluh prirodno počne ful rano slabit.
    To je jedan razlog, ali ima i drugi - ja taj zvuk čujem kod svekrve i kod mame, jer se kod njih još koristi porculansko suđe, ali kod nas doma su već dugo godina tanjuri od arc-opal stakla, pa se ne glasaju tako užasno

    Nije svejedno ni kakvi su noževi - ako koristiš one starinske od bešteka, ti znaju cviliti, ali ako (kao mi) koristiš pilaste za pizzu - puno je bolje.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.09.2019. at 08:48

  9. #159
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Nitko nije spomenuo zvukove gutanja. Mene to izluđuje. A moraš biti pristojan za stolom, a ono: gut, gut, gut... aaaa, užas.
    Imam i ja toga cijeli spisak, bez brige
    A za hrkanje mužu pomaže poprilično visoki jastuk od memory pjene iz Dormea. Kad leži na leđima, glava ne može pasti nazad, pa nema hrkanja. Ili, sam se navikla, pa ne čujem

  10. #160
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Da, taj jastuk je dobar - mm ga koristi zimi (ljeti ima neki s bambusovim punjenjem), a i moj stariji sin voli baš takav.

    Što se tiče zvukova gutanja - meni i tuđe mljackanje može pokvariti ručak, a moj stariji je godinama mljackao, sve dok ortodontski tretman nije dao rezultate. Mislim da je to prestalo one godine kad su mu izvadili prekobrojne zube, ne preko noći, ali tijekom nekog vremena. Jednostavno sada može bolje zatvoriti usta.

  11. #161
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Nisam znala da ta pojava ima ime...
    Evo malo tuđe pameti https://en.wikipedia.org/wiki/Misophonia

  12. #162
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Meni kad veliki škrgiuće zubima, on to ne kuži

    ali jedan doktorica od klinaca isto to radi pa me već sad jeza hvata kad idem k njoj za 2.5 tjedna

  13. #163
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Meni kad veliki škrgiuće zubima, on to ne kuži

    ali jedan doktorica od klinaca isto to radi pa me već sad jeza hvata kad idem k njoj za 2.5 tjedna
    Pa možda bi tu mogao pomoći retainer - ne da korigira položaj zubi, nego da spriječi škripanje zubima. Ima toga i od mekanih materijala.

  14. #164
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    komew velikom ili doktorici?

  15. #165
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Ja skrgucem zubima pa mi je zubar uzeo otisak i napravio tzv night guard. To je udlaga od tvrde prozirne plastike koja se stavi na gornju čeljust.

  16. #166
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    a ne on u javi škrguće u snu ne

  17. #167
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    u mom selu se to zovu tikovi

  18. #168
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    a gdi je to tvoje selo?

  19. #169
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Da imam love i vremena, svaki dan bi bila kod frizera na pranju glave. Ne zbog ljepote nego uživam kad mi prčkaju po kosi
    ovo i ja obožavaaam skoro zaspem.

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo će ti vrijeme izliječiti. Meni je nekad zvuk struganja noža o tanjur parao uši, ono kad netko baš silom zapili ili mu se posklizne. Jao, kao da mi ga je zabio direktno u bubnjić. Ali nisam ga čula već valjda 15-20 godina. To je zato jer navodno sluh prirodno počne ful rano slabit.
    Yes my ass, kad je to rano, evo skoro 44-ta pa čujem ko zec i dala bi se kladit da jeto funkciaj koja će mi zadnja krenut slabit s godinama

  20. #170
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Od vas koji dobro čujete imate li problem s ravnotežom? Tipa stojite i odjednom morate stopalo premjestiti jer ste krivo stali i gubite ravnotežu? Ne znam kako bih to bolje objasnila. Uglavnom, imam dobar sluh i centri za ravnotežu su u uhu, i primijetila sam da mi i klinac ima dobar sluh, i isto često gubi ravnotežu.

  21. #171
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Od vas koji dobro čujete imate li problem s ravnotežom? Tipa stojite i odjednom morate stopalo premjestiti jer ste krivo stali i gubite ravnotežu? Ne znam kako bih to bolje objasnila. Uglavnom, imam dobar sluh i centri za ravnotežu su u uhu, i primijetila sam da mi i klinac ima dobar sluh, i isto često gubi ravnotežu.
    Moj stariji je imao problema s ravnotežom u ranoj dobi, ali mislim da uzrok nije bio vezan za sluh (iako je on bio jako nagluh, ali uzrok tome je bila čista mehanika - suženje lijevog zvukovoda jer se zaležao tijekom trudnoće, imao je skoro 5 kg kad se rodio). Kod njega je glavni uzrok lošoj ravnoteži bio usporeni razvoj neurološkog sustava, tako da je isto često gubio ravnotežu, nije mogao skočiti sunožno do pete godine, nije savladao bicikl do negdje 11 godine itd. Kasnije je to prerastao. Suženi zvukovod se proširio kako je glava narasla, a neurološki sustav se isto popravio do sasvim zadovoljavajuće razine. Osim toga, on ima divergentni strabizam i ambliopiju, pa je to isto bio dio razloga za gubitak ravnoteže u ranoj dobi. Sve je to vezano... Nekako mi se čini da je tvoje dijete još u razvoju i da će jednostavno prerasti gubljenje ravnoteže.

    Ja znam imati problema s ravnotežom i vrtoglavice ako su mi začepljeni sinusi, jer to nepovoljno utječe na tlak u srednjem uhu.

  22. #172
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    To imam i ja, slabovidnost i strabizam, a kao skroz malo dijete sam nešto gurnula u uho pa su mi to vadili, ali osjetim da mi nije ista unutrašnjost lijevog i desnog uha. Klincu su četiri puta provjeravali sluh na jednom uhu u rodilištu jer iz nekog razloga nije odmah prolazilo. Inače čuje odlično. Sad još samo da vid provjerimo. Inače mislim da je do sad već trebao prerasti taj gubitak ravnoteže, ali vidim da se često zanosi onako kao da će past.

  23. #173
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Od vas koji dobro čujete imate li problem s ravnotežom? Tipa stojite i odjednom morate stopalo premjestiti jer ste krivo stali i gubite ravnotežu? Ne znam kako bih to bolje objasnila. Uglavnom, imam dobar sluh i centri za ravnotežu su u uhu, i primijetila sam da mi i klinac ima dobar sluh, i isto često gubi ravnotežu.
    Nope, ništa slično.

  24. #174
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Takodjer nista.

  25. #175
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    To imam i ja, slabovidnost i strabizam, a kao skroz malo dijete sam nešto gurnula u uho pa su mi to vadili, ali osjetim da mi nije ista unutrašnjost lijevog i desnog uha. Klincu su četiri puta provjeravali sluh na jednom uhu u rodilištu jer iz nekog razloga nije odmah prolazilo. Inače čuje odlično. Sad još samo da vid provjerimo. Inače mislim da je do sad već trebao prerasti taj gubitak ravnoteže, ali vidim da se često zanosi onako kao da će past.
    Ja imam isti takav osjećaj da mi unutrašnjost ušiju nije ista, ne čujem jednako na obje strane i sl. iako nikad nisam ništa ugurala u uho niti su mi ih ikada ispirali (za razliku od mojih sinova, koji su u ranoj dobi često morali ići na ispiranje ušiju jer im se skupljao cerumen...)

    Ne brini (za sada) ali prati onako usput... Ako se dijete zanosi, to ne mora uvijek biti znak za brigu - oni to znaju i namjerno, ispituju granice svog tijela... Osim toga, možda će kasnije trebati naočale. Moj stariji je udarao u sve uglove, mlađi nije - taj je bio puno spretniji. Stariji je (kasnije, kad je malo uspostavio bolju ravnotežu) znao dubiti na glavi, ljuljati se i slično, a kao malo dijete staro oko godinu dana lupao je glavom o pod, jer su mu uši bile začepljene, a mi to nismo znali. Svašta djeca rade. Ako te baš bude brinulo to što ti sin gubi ravnotežu, treba mu napraviti stabilometriju (mojem su to radili u Suvagu, fizijatar na preporuku neurologa).

  26. #176
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Hvala. Nisam znala da postoji takva vrsta testa.

  27. #177
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala. Nisam znala da postoji takva vrsta testa.
    To se radi kod bolesnika s vrtoglavicom ili kod djece koja imaju motoričke smetnje, a često i kod djece sa slušnim poteškoćama. Samo ispitivanje je vrlo jednostavno - dijete stoji na platformi (koja ima elektroniku) i treba imati zatvorene i otvorene oči, kako dr. kaže. Mjeri se kako zadržava stabilan (miran) položaj uz neke podražaje, slušne ili vizualne. Moj stariji nikada nije imao uredan nalaz na tome, ali mi smo svejedno vidjeli napredak tijekom rasta. Mislim da su mu zadnji put to napravili negdje u 13. ili 14. godini, više se ne sjećam. Prošlo vrijeme

    Evo, ovo je stručni članak fizijatrice iz Suvaga: https://www.bib.irb.hr/153342, ali mislim da je ona sad u mirovini. Nema veze, ako ti slučajno bude trebalo (u što ne vjerujem), bitno je da znaš gdje to možeš potražiti.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 06.09.2019. at 17:49

  28. #178
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Od vas koji dobro čujete imate li problem s ravnotežom? Tipa stojite i odjednom morate stopalo premjestiti jer ste krivo stali i gubite ravnotežu? Ne znam kako bih to bolje objasnila. Uglavnom, imam dobar sluh i centri za ravnotežu su u uhu, i primijetila sam da mi i klinac ima dobar sluh, i isto često gubi ravnotežu.
    Meni se zna dogoditi. Baš to što kažeš, kao da krivo stanem pa se moram premjestiti. Ali nisam na to gledala kao na neki problem, mislila sam da sam samo malo smotana.

  29. #179
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Problem mi je što mi se to dešava često ili klinac... stavim ga u kadu. Cure najnormalnije stoje, nije ni klizavo mada nemam onu podlogu za kade, on se zaljulja bar tri puta kao da će pasti.

  30. #180
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    A na suhom zuta?

  31. #181
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Nitko nije spomenuo zvukove gutanja. Mene to izluđuje. A moraš biti pristojan za stolom, a ono: gut, gut, gut... aaaa, užas.
    Imam i ja toga cijeli spisak, bez brige
    A za hrkanje mužu pomaže poprilično visoki jastuk od memory pjene iz Dormea. Kad leži na leđima, glava ne može pasti nazad, pa nema hrkanja. Ili, sam se navikla, pa ne čujem
    Ajde moze link na jastuk mozda bi mu kupila za rockas

  32. #182
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A na suhom zuta?
    Nešto manje, ali ako je umoran onda se ljulja na najmanji dodir.

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •