Stranica 1 od 16 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 774

Tema: Reciklaža u mom gradu (ha-ha)

  1. #1
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno Reciklaža u mom gradu (ha-ha)

    Zašto haha?Shvatićete već.U stvari je više žalosno,ali,eto,mogla bih se i smijati od muke.
    U ovoj godini u našoj su ulici postavljeni kontejneri za reciklažu,znate već:za smeće,papir,pet,odjeću i obuću.Kako sam primjetila,svi smo se počeli lijepo i kulturno odvajati papir,staklo...Kontejneri se pune i sve super.
    I prije nekoliko dana sam se sasvim slučajno zadesila kad je kamion za smeće prošao ulicom.Inače ne bih ni znala.Prvo postave kontejner za smeće i on frk ode u kamion.Onda zavire u kontejner za papir,ooo pa i on je pun!,frk i njega u isti kamion.A staklo se može još puniti nek stoji(tako tumačim njihovu gestikulaciju).PET puna,ajmo i nju u isti kamion,frk!I doviđenja vi budale koje odvajate smeće,jer svejedno završi u istom kamionu!Pa-pa budaletine jedne!!!!!

    I šta sad?

  2. #2
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Piši javno gradskom komunalnom poduzeću. Neka se očituju - je li to osobna i trenutna odluka vozača ili je praksa poduzeća.
    Ako imaju fejsbuk stranicu - onda tamo. Ako nema - piši mejlove, kontaktiraj telefonom odgovorne osobe, ima načina.
    Treba napraviti buku!
    Ja sam u za naš kvart u Zagrebu pisala mejlove i na fejs čistoće, reciklaže, glomaznog otpada, gradonačelnika i holdinga.
    Postigla sam da se sredi samo naša hrpetina smeća .
    Za sve ostalo samo ubrzo saznali da Zagreb nema ni plan niti strategiju rješavanja otpada - ima samo gradonačelnika u reklamama

  3. #3
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ovo mene odavno muči, jer sam čula priče kako grad, npr moj, opet sve prikuplja na isto mjesto, jer nemaju osigurana posebna odlagališta. Čak mi se čini da je najmanji problem da građani odvajaju otpad, mnogi ljudi jedva čekaju da to mogu smisleno činiti. Mm i ja smo ko blesavi mjesecima po gradu vozili i tražili kontejner za odlaganje stakla i nismo ga našli.
    Evo ovdje u članku hrpa datuma dokad bi trebalo što, za jedno 20 godina bi mogla čitava stvar skoro pa klapati http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...je-otpada.html

  4. #4
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Što se tiče stakla, naš kontejner za staklo je mjesecima bio prepun i isto smo muž i ja ko zadnje budale krstarili Zaprešićem nebili našli neki drugi kontejner.
    Nije ga bilo pa su se staklenke skladištile na mom balkonu.
    Neki dan je kontejner napokon ispražnjen i staklenke smo odložili u isti.
    Ali ne bi me čudilo da je svo staklo iz kontejnera na kraju završilo s ostalim otpadom jer i Zaprešić nema riješeno pitanje odvajanja otpada i recikliranja.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Tema je ponovno aktualna i rokovi se približavaju.
    Na koji način se može stvoriti pritisak na lokalnom komunalnu službu i možete li staviti link na temu o otpadu: bilo se govorilo o tome kakav papir nije prihvatljiv u papirnom otpadu( masni, npr.od pizze) i kakva plastika naprimjer ona sa uljem (plastične boce od ulja) nisu prikladne za odlaganje među plastičnu ambalažu jer se ne mogu dalje reciklirati.

  6. #6
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    U papirnati otpad odlažu se: novine, časopisi, prospekti, katalozi, bilježnice, knjige, slikovnice, pisači i fotokopirni papir, pisma, uredske tiskovine, papirnate vrećice, mape, karton, kartonske kutije (bez plastike i stiropora i dr.) i kartonske fascikle.
    U papirnati otpad ne odlaže se: indigo papir, fotografije, fotopapir, nauljeni i prljavi papir, plastificirane etikete, pelene i sl., tetrapak ambalaža, plastificirani papir.

    U plastični otpad odlažu se: polietilenske vrećice, folije, boce od jestivog ulja, destilirane vode, sredstava za čišćenje i pranje, kozmetike, prehrambenih proizvoda, čaše i posude od mliječnih proizvoda i sl., pjenasta ambalaža od koje su izgrađeni podlošci za prehrambene proizvode, boce osvježavajućih napitaka, čepovi, plastični tanjuri i pribor za jelo,metalne limenke od napitaka i hrane, konzerve i metalni poklopci, tetrapak ambalaža.
    U plastični otpad ne odlaže se: ambalaža s ostacima boje i lakova, ambalaža jakih kemikalija i zapaljivih tvari, boce i limenke od zapaljivih i eksplozivnih tekućina, boce i limenke pod tlakom.

    U biootpad odlaže se: kuhinjski otpad (ostaci kora voća i povrća, ljuske jaja, talog od kave, vrećice čaja, ostaci kruha, listovi kupusnjača), vrtni ili zeleni otpad (uvelo cvijeće, granje, otpalo lišće, otkos trave i živice, zemlja iz lončanica, ostaci voća i povrća i sl.) i ostali biootpad (kora drveta, piljevina, papirnate maramice, borove iglice, male količine papira u koje su zamotani kuhinjski otpaci.)

    U biootpad ne odlaže se: meso, riba, kosti, koža, tekući ostaci hrane, mliječni proizvodi, ulja i masti, pepeo, ambalaža, guma, opasni otpad, obojeni i lakirani drveni otpad, papirnati i stakleni otpad, odjeća, cigarete i dr.

    U staklenu ambalažu odlažu se: staklene boce, staklenke svih boja i staklene čaše.

    U staklenu ambalžu ne odlažu se: prozorsko, medicinsko i automobilsko staklo, ambalaža jakih kemikalija i zapaljivih tvari, kristal, ogledala, porculan, keramika, žarulje i neonske svjetiljke.

    U miješani komunalni otpad odlaže se sav otpad koji nije naveden za pojedinu kategoriju.

    U miješani komunalni otpada ne odlažu se : zapaljive i eksplozivne tvari, tvari jakih kemikalija, bilo koje vrste stakla, lešine, vruć pepeo, te građevinski otpad.
    http://www.zelkom.hr/
    Posljednje uređivanje od emily : 11.12.2017. at 11:49

  7. #7
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    ova podjela nije univerzalna
    prema gornjem popisu, tetrapak ambalaza ide u plasticni otpad, dok recimo u Zagrebu postoje plavi kontejneri za papir, na kojima je i znak za tetrapak ambalazu

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Bravo, hvala

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    zanima me kutija papirnata od prašnastog praška, smije li to u papir, (mislim da ne)

  10. #10
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    jelena sto je prasnasti prasak?
    ako je papirnata onda da, ako ima onu foliju prevuceno onda ne. evo sad procitah kod emily u postu plastificirani papir ne.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Zanima me skupite li više plastike ili papira u domu za reciklažu?
    Kod nas je plastike puno više... Ambalaža, boce od mlijeka, jogurta, plastične vrećice od voća i povrća iz dućana i sl.

    Dobili smo kantu za papir prije nekoliko mjeseci, ali za plastiku nismo. (u naselju s kućama) A meni bi više trebala ona za plastiku.... One po kvartu su uvijek pune i oko njih hrpe smeća, pa opet vozim u zeleni otok ... INače, zeleni otok posjećujem jednom tjedno. Uvijek ima nešto za baciti u poseban kontejner koji nemam u blizini kuće ...

    Planiraju li u ZG i kante za plastiku pred kuće?

  12. #12
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    tezinski geldano papir, ali plastika je veca po volumenu, uvijek tiskamo i tiskamo kontejner. imamo svoj.
    iako boce spljostimo koliko je to moguce, tetrapak isto, ali vrecice nabujaju za cas.

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    jelena sto je prasnasti prasak?
    ako je papirnata onda da, ako ima onu foliju prevuceno onda ne. evo sad procitah kod emily u postu plastificirani papir ne.
    prašak za veš u prahu, ne tekučina, kutija bez obloge.

    i mi imamo jako puno plastike, jučer na cesti oba kontejnera za plastiku prepuna, pola toga šuta vjetar po cesti.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 12.12.2017. at 11:05

  14. #14
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    kutije od praska nisu oblozene, obicni debeli karton (barem ovi koje ja kupujem).
    to bi onda islo u papir

  15. #15
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me skupite li više plastike ili papira u domu za reciklažu?
    Kod nas je plastike puno više... Ambalaža, boce od mlijeka, jogurta, plastične vrećice od voća i povrća iz dućana i sl.
    kod nas puuuno vise plastike

    novine kupujemo rijetko, ostali papir je ambalaza uglavnom

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    kutije od praska nisu oblozene, obicni debeli karton (barem ovi koje ja kupujem).
    to bi onda islo u papir
    zakaj pitam, ista stvar da je tekuća u plastici ne bi smjela u plastiku.

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    novine kupujemo rijetko, ostali papir je ambalaza uglavnom
    i kod nas papir većinom od ambalaže, reklama,rješavanja zadaća i dječjih uradaka

  18. #18
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Kod nas su u ulici neki dan došli tipovi s kombijem i istovarili kontejner s papirom, sebi u kombi.
    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    zanima me kutija papirnata od prašnastog praška, smije li to u papir, (mislim da ne)

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    zakaj pitam, ista stvar da je tekuća u plastici ne bi smjela u plastiku.
    Zašto ne?
    Pa u naputcima piše da smije

    Isto tako i boca od jestivog ulja

  20. #20
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    kod nas smije, ali se preporuca isprati.

  21. #21
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Kod mene je neusporedivo više papira (dječji radovi, tj. ćerkini radovi :D i posao). Plastike imam malo i ništa, malo toga kupujemo u ambalaži plastičnoj.

  22. #22
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    ja ispirem svu plasticnu ambalazu

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ja ispirem svu plasticnu ambalazu
    Ja pokatkada... ako ispirem, onda trošim vodu...

  24. #24
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ja pokatkada... ako ispirem, onda trošim vodu...
    pa koliko vode potrosis ako isperes casicu od jogurta?
    ili flasu od mlijeka?

  25. #25
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    pa koliko vode potrosis ako isperes casicu od jogurta?
    ili flasu od mlijeka?
    U usporedbi s pražnjenjem kotlića

    Možda će nekog zanimati plastika u EU 2016.
    Hrvatska je peta po udjelu plastike koji ide na smeće (str. 25)

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Danas prođem pored duhana i celi kontejner pun štajgleca

  27. #27
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me skupite li više plastike ili papira u domu za reciklažu?
    Kod nas je plastike puno više... Ambalaža, boce od mlijeka, jogurta, plastične vrećice od voća i povrća iz dućana i sl.
    Na žalost, ispada da je više plastične ambalaže. I duša me boli radi svake kutije od npr. sira ili sirnog namaza, ali nemam više inspiracije za što bi se to još moglo iskoristiti.

    Mene recimo užasno smeta količina plastike, konkretno plastičnih čaša, koje potrošimo na poslu. Imamo svoju kantinu, ali ako tamo piješ kavu ili čaj iz njihove keramičke šalice ne daj Bože da te vidi šef, onda si neradnik, tako da si ponesemo na radno mjesto. Ja sam nosila svoju keramičku šalicu od čaja, ali mi je teta rekla da mi ne smije iz aparata točiti vodu direktno u moju šalicu jer da nije u skladu sa sanitarnim pravilima, nego da mi mora prvo natočiti u plastičnu čašu pa onda preliti u moju šalicu .
    Razmišljala sam da pokušam pokrenuti nekakvo zbrinjavanje plastičnih čaša, ali čemu kad ionako to sve završi na istoj hrpi.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    pa koliko vode potrosis ako isperes casicu od jogurta?
    ili flasu od mlijeka?
    Mogla bih računati, ali ne da mi se...ali mislim da potrošim (tj. da se potroši) puno i previše.
    Nije to jedna čašica jogurta...To je boca mlijeka dnevno, boca jogurta svaka 3 dana, jogurti raznih vrsta barem 5-6 tjedno, namazi - barem 2 tjedno, margo - jedan u 2 tjedna, svježi sir i vrhnje jednom u dva tjedna, pa prašci za rublje, nepovratne boce kakve vode ili soka, boce od ulja itd.itd....

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    I dodatna tema - opet su iskrcali glomazni otpad uz cestu (prošli tjedan), i sad dovoze nove kauče, daske i sl....i to će sad stajati i stajati nasuprot mog prozora ...
    A reciklažno dvorište ni 1000 metara od mjesta gdje su istovarili ...
    Za plakati ...

  30. #30
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Mogla bih računati, ali ne da mi se...ali mislim da potrošim (tj. da se potroši) puno i previše.
    Nije to jedna čašica jogurta...To je boca mlijeka dnevno, boca jogurta svaka 3 dana, jogurti raznih vrsta barem 5-6 tjedno, namazi - barem 2 tjedno, margo - jedan u 2 tjedna, svježi sir i vrhnje jednom u dva tjedna, pa prašci za rublje, nepovratne boce kakve vode ili soka, boce od ulja itd.itd....
    A trebalo bi kupiti direktno od proizvođača u karnister mlijeko i doma napraviti jogurt, al tko to stigne... Ja sam radila super jogurt neko vrijeme od mlijeka s placa, ali to traje cijeli dan - skuhaj par litara pa ohladi pa raspodijeli po flašicama pa "peci" 6 sati u pećnici...

  31. #31
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    Mene recimo užasno smeta količina plastike, konkretno plastičnih čaša, koje potrošimo na poslu.
    uf kako te kužim
    mislim da se ovaj problem može riješiti jedino tako da izmisle neko environment friendly posuđe za jednokratnu upotrebu
    kao i u situacijama kad organiziraš neki događaj na otvorenom i dijeliš neko piće i hranu (tipa sportski neki događaj), tu nama plane 500-600 čaša i 400 tanjura ko ništa
    a bilo koja druga varijanta je potpuno nepraktična

  32. #32
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    A trebalo bi kupiti direktno od proizvođača u karnister mlijeko i doma napraviti jogurt, al tko to stigne... Ja sam radila super jogurt neko vrijeme od mlijeka s placa, ali to traje cijeli dan - skuhaj par litara pa ohladi pa raspodijeli po flašicama pa "peci" 6 sati u pećnici...
    offt
    kakvo pecenje jogurta?
    ja zagrijem litru mlijeka, umijesam unutra casicu gotovog jogurta, poklopim i ostavim na sobnoj tempareturi. za 24 sata imam litru joguta gotovog koji pospremim u frizider

  33. #33
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Audrey prvotno napisa
    Mene recimo užasno smeta količina plastike, konkretno plastičnih čaša, koje potrošimo na poslu.
    natocim si u flasu od pola litre, i ne trosim case

  34. #34
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    offt
    kakvo pecenje jogurta?
    ja zagrijem litru mlijeka, umijesam unutra casicu gotovog jogurta, poklopim i ostavim na sobnoj tempareturi. za 24 sata imam litru joguta gotovog koji pospremim u frizider
    E sad, je l da odgovorim na ovoj temi Dobiješ drugačiji proizvod. Ima milijun recepata za jogurt i preporučenih temperatura.

  35. #35
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    E sad, je l da odgovorim na ovoj temi Dobiješ drugačiji proizvod. Ima milijun recepata za jogurt i preporučenih temperatura.
    nemoj tu, da se ne zachatava dalje (kad sam ja vec pocela )

  36. #36
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

  37. #37
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Zašto Zagreb jednostavno ne iskopira pametna rješenja odnekud iz svijeta? Ove vreće na javnim površinama, pa to će sve biti potrgano i razbacano po ulicama.

  38. #38
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ej i ja sam se pitala i pitala zašto ne uzmu model neke nama slične susjedne zemlje npr. Slovenije ovo kod nas će biz užas i kaos,to nam je već svima jasno.

  39. #39
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    A kad sam pročitala da su za model u centru grada (bez spremnika, ostavljanje vrećica po pločnicima) gledsli Bruxelles, kao jedan od prljavijih europskih gradova s totalno koma odvozom smeća aj aj pa kud njih nadjoše za model

    Svaki put kad sam dolazila iz Zg u Bxl sam bila u šoku koliko je prljav, smeća na sve strane, metro da ne spominjem (osim kvarta EU institucija i još nekih dijelova, a centar Bxl najgori od svih dijelova Bxl).
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 25.09.2022. at 19:58

  40. #40
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ajme, ja nisam ni pročitala što će biti i kako. Užasno mi se to ne da. Vjerujem da nisam jedina.
    Bruxelles ni meni nije ostao u sjećanju kao čist. Pretpostavljam da su gledali što je izvedivo za male novce.
    Dakle, nisam pročitala, ali živjela sam već s vrećama za recikliranje koje se iznose jednom tjedno. Nije to bilo strašno vani, nego unutra ti zauzme 1m2 kuhinje tolika kanta. Ja sam živjela u potkrovlju pa je ionako taj dio bio neiskoristiv, ali sad nemam pojma kako bih. Valjda s balkonom kombinacija.

  41. #41
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Uglavnom je jasno što je s ljudima koji žive u centru i kamo će zasad odlagati otpad (do travnja bi trebalo biti osposobljeno svih xy odlagališnih punktova), ali kada odvoze smeće onima koji žive u kući, to još nisam pohvatala? Istim danima kao i dosad?

    https://zgvrecice.cistoca.hr/sto-se-mijenja/10

    Vidim da ćemo mi u prvo vrijeme i dalje odlagati komunalni otpad u one crne kante, ali kad iznesem kantu na ulicu, tko mi jamči da neki slučajni prolaznik neće nešto ubaciti unutra?
    Isto tako, dajem ruku u vatru da će se sad svašta bacati u one smeđe vrećice za biootpad, otvarati ih sigurno neće, a naš je narod oduvijek dovitljiv. Još ako si ekološki neosviješten, evo dobitne kombinacije.

  42. #42
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

  43. #43
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Nije da nam štakori ne šetuckaju ležerno gradom, a ljudi blagog pojma ne znaju ostaviti li komad starog kruha skupa s papirom u vrećici ili sa plastikom.

  44. #44
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mi još nismo imali sastanak stanara a koliko čujem nisu ni okolne zgrade jer predstavnici još nemaju konkretnu info iz Grada oko tih bokseva koje SAMI moramo kupiti da nam slučajni prolaznici ne ubacuju smeće u kontejnere (imamo one pod nastrešnicom).

    Jedino što sam čula je cijena tih boxeva (50.000kn) koja me prenerazila.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 26.09.2022. at 13:55

  45. #45
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi još nismo imali sastanak stanara a koliko čujem nisu ni okolne zgrade jer predstavnici još nemaju konkretnu info iz Grada oko tih bokseva koje SAMI moramo kupiti da nam slučajni prolaznici ne ubacuju smeće u kontejnere (imamo one pod nastrešnicom).

    Jedino što sam čula je cijena tih boxeva (50.000kn) koja me prenerazila.
    Rješenja dorađena, kao i uvijek... Pa nema šanse da im to prođe.

  46. #46
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Rješenja dorađena, kao i uvijek... Pa nema šanse da im to prođe.
    Ne znam što bih rekla čini mi se neprovedivim u praksi, barem pola toga što su dosad naveli kako su to oni zamislili.

    Al ajd budemo pametniji od idućeg tjedna i valjda imali više informacija.

  47. #47
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Eh, Lili, pa postoji lista odobrenih dobavljača za te boksove: https://www.gskg.hr/default.aspx?id=2613 Bilo bi zanimljivo istražiti vlasničku strukturu tih firmi, da vidimo je li netko u sukobu interesa

  48. #48
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Zanimljivo mi ke da nitko nije razmišljao o velikom broju ureda koji posluju u Centru. Evo, ja radim u jednom. Baš me zanima tko bi se od nas trebao vratiti u ured između 20 i 22h da izbaci smeće.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 26.09.2022. at 14:39

  49. #49
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, Lili, pa postoji lista odobrenih dobavljača za te boksove: https://www.gskg.hr/default.aspx?id=2613 Bilo bi zanimljivo istražiti vlasničku strukturu tih firmi, da vidimo je li netko u sukobu interesa
    Booožeeee Peterlin, od kud ti takva ideja
    Posljednje uređivanje od mitovski : 26.09.2022. at 14:38

  50. #50
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimljivo mi ke da nitko nije razmišljao o velikom broju ureda koji posluju u Centru. Evo, ja radim u jednom. Baš me zanima tko bi se od nas trebao vratiti u ured između 20 i 22h da izbaci smeće.
    Ma show pa na smjene, svaki put neki drugi djelatnik dolazi od doma naveče da baci smeće

    Ili samci koji recimo rade u smjenama po tjednima npr. u trgovini još negdje van centra, pa lijepo cijeli tjedan si popodnevna i ne možeš bacit smeće jer nisi doma u to doba.

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Booožeeee Peterlin, od kud ti takva ideja
    sulude ideje ima jel de? haha

Stranica 1 od 16 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •