Stranica 16 od 16 PrviPrvi ... 6141516
Pokazuje rezultate 751 do 774 od 774

Tema: Reciklaža u mom gradu (ha-ha)

  1. #751
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne kužim, ovo je najobičniji donji dio trenirke.

  2. #752
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Pa većina vjerojatno i nosi trenirke. Ali nije baš da u toj dobi nema nijednog djeteta koje nosi nešto drugo.
    Moj je viši razred OŠ i ne želi ništ osim trenutku, eventualno kratke hlače prolaze.
    Veliki je u tim godinama htio i traperice

  3. #753
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Kod nas je era trenirki za u školu trajala manje od jedne školske godine. Već sam napisala, nisam branila ali nabirala sam nos. Prestalo je samo od sebe bez ikakvih intervencija. To je bila faza. Vjerojatno bi dulje potrajalo da smo dizali veću frku.

  4. #754
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Curke, napominjem da se moda mijenja i da je ovaj trend prisutan zadnjih par godina. Ne znam kako je bilo u doba kad su vaši studenti bili u osnovnoj školi. Drugo doba.
    No čini mi se da pričamo o ovim sad generacijama u osnovnim školama.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.10.2023. at 21:52

  5. #755
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kužim, ovo je najobičniji donji dio trenirke.
    Yeap. Trenirka kao trenirka. Nikako ne mogu prihvatiti da cinjenica da kosta 60 eura odredjuje da je to fina odjeca za skolu, doktora i crkvu A zapravo ne znam za sto bi bila, nit je za nogomet, niti je za po doma, niti je za valjanje po parku. Nit mi je to modno opustena raja koju Jadro spominje, naprotiv.
    Nisam znala sto su gaseri, morala sam ici guglati.
    Lili, ako bude foruma, javim za koju godinu je l jos u hlacama ide u skolu. Srce ce mi puknut

  6. #756
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ma neće Jelena, ako nije meni, neće ni tebi.

    Moj je bio tip od košulja, hlača, čak i leptir mašna za priredbe, svečane evente, donosio cvijeće curkama za Dan žena i voila evo nas sad.

    Od malog gospona do trenirki (srećom ne onih vrećastih).

    Hlače hoće nosit al isključivo van škole
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.10.2023. at 22:20

  7. #757

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    koliko sam shvatila, gaseri su oni koji nose te skupe brendirane trenirke, majice

    (mi nismo u toj skupini, nama je dobra i bershka i reserved i pullandbear, u zadnje vrijeme i secondhand...i za moju mušku i žensku djecu brendirano je veliki NO! nedvno je bilo doslovno okretanje očiju i gađenje na ponuđenu majicu popraćeno riječima - to nose samo gaseri a meni se baš svidjela majica, nisam ni gledala šta piše)

  8. #758
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Zapravo nadam se da će kod vas hlače ostati u djiru.

  9. #759
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    koliko sam shvatila, gaseri su oni koji nose te skupe brendirane trenirke, majice

    (mi nismo u toj skupini, nama je dobra i bershka i reserved i pullandbear, u zadnje vrijeme i secondhand...i za moju mušku i žensku djecu brendirano je veliki NO! nedvno je bilo doslovno okretanje očiju i gađenje na ponuđenu majicu popraćeno riječima - to nose samo gaseri a meni se baš svidjela majica, nisam ni gledala šta piše)
    Moji isto imaju iz svih vrsta dućana, svih marki, bitno da je pamuk. No nemam nikakav big no samo zato što je nešto marka jer i sama volim kvalitetnu robu a na sniženju se nadje povoljno.

    Evo sad mi sin jako voli neku trenirku iz Mane jer je uski model kako on voli (tanak je, vižlav).

    Kupim ono što mi se svidja, nije marka to što presudjuje(jer danas ima povoljno svega po sniženjima) nego jel nam se nešto svidja i kako nam to nešto stoji.

    Nešto bezvezno što mi nije sjelo neću kupit ni u New Yorkeru,ni u dućanu Massimo Dutti.

  10. #760
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    I koliko god mi gaseri bili ajme majko mila (ja bih rekla snobovi u dječjem obliku i užasavam se toga), nikad ne bih htjela imat predrasude tipa da ni slučajno zbog toga neću kupit komad robe zato što je neka marka.
    Meni je sve to naopako. I jedno i drugo.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.10.2023. at 22:40

  11. #761
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Zapravo nadam se da će kod vas hlače ostati u djiru.
    Moj ozbiljan cilj je da ga ne potrefe kakve droge ili da ga tko ne pretuče. Lako cemo za hlace. Neka ide u cemu hoce, na njemu je.

  12. #762
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Mi smo imali roditeljski jednom na temu tih izraza koje ni sama nisam znala, pa u 100 čuda bila kad sam čula te riječi i značenja (kidara, botara, gaseri...).Kukulele...

  13. #763
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Moj ozbiljan cilj je da ga ne potrefe kakve droge ili da ga tko ne pretuče. Lako cemo za hlace. Neka ide u cemu hoce, na njemu je.
    I to što kažeš, to je puno bitnije.

  14. #764
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Gaseri? Svašta. Prvi put to čujem.
    Kupujem rijetko i kupujem kvalitetno.
    Moja kći je odrasla i čuva robu.
    Linkanu trenirku ima u tri boje. Kupila sam ih na Mytheresi na sniženjima i kao nove su. Vrlo kvalitetne i lake za održavanje.
    Ne nosi ih na faks.
    Na faks ide u hlačama ili trapericama i gore majica, a budući da se ionako presvlači u scrubs ili kutu, ovisno o odjelu na kojem je, svejedno je kaj ima na sebi kad dođe na faks pa bi generalno mogla i trenirku, ali to ne radi.
    Na ispite ide u bluzici i hlačama na crtu.
    Ima nekoliko takvih kombinacija i to vrti.
    Kupila sam joj i dva kvalitetna blejzera da ima.
    Nisam dovoljno bogata da kupujem jeftine stvari.
    H&M i sl. je nosila ko klinka kad je sve brzo prerastala. Sad ne. Sad joj kupim jednu stvar, ali stvarno kvalitetnu i onda to ima godinama.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #765
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ja došla pisati o tome kako na reciklažnom ne preuzimaju ogledalo, a ovdje o svi tech fleece trenirkama i sustavu vrijednosti
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 03.10.2023. at 07:28

  16. #766
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja došla pisati o tome kako na reciklažnom ne preuzimaju ogledalo, a ovdje o svi tech fleece trenirkama i sustavu vrijednosti
    S ovim smo se i mi sreli... na kraju smo nagovorili ljude da to preuzmu, jer je bilo cijelo i upotrebljivo za daljnju prodaju, pa su stavili sa strane i tko zna kako je to završilo.

    Pokušavam se sjetiti što su nam još odbili - drvene kuhinjske ormariće (stari bojler su uzeli, ali namještaj ne - fizički nisu imali mjesta). Prije odvoženja velikih stvari korisno je provjeriti mogu li oni to primiti. Čovjek bi odvezao direktno na deponij, ali tamo su naplaćivali ulaz. Ne znam kako je sada, ovo se događalo prije godinu i pol ili tu negdje.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 03.10.2023. at 07:44

  17. #767
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Mi sad imamo i stari krevet za baciti, reciklažno nam je na 50 m, i ako ga ne preuzmu, što ćemo s njim? Uopće me ne čudi da su nam šume pune glomaznog otpada!!!! Užas.

  18. #768
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi sad imamo i stari krevet za baciti, reciklažno nam je na 50 m, i ako ga ne preuzmu, što ćemo s njim? Uopće me ne čudi da su nam šume pune glomaznog otpada!!!! Užas.
    Mi smo se opametili što se tiče namještaja i sl. MM postavi oglas na Njuškalo da poklanja i ode u roku dan-dva.

  19. #769
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi sad imamo i stari krevet za baciti, reciklažno nam je na 50 m, i ako ga ne preuzmu, što ćemo s njim? Uopće me ne čudi da su nam šume pune glomaznog otpada!!!! Užas.
    Zaboravih napomenuti - možeš poslati Holdingu onaj zahtjev za odvoz glomaznog otpada, ali iz iskustva - mi smo jako dugo čekali da dođu po dva stara kreveta, pa smo na kraju ipak to riješili na drugačiji način. Ne mogu se sjetiti koga smo zvali. Nije bio Reto centar (nisu imali slobodno vozilo) nego netko drugi.

  20. #770
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Ja sve prije neg odnesem na reciklažno, stavim u Sharing grupu. Odnosno, na reciklažno uglavnom nosim strgane stvari.

    Kaj se tiče obleke, drago mi je da imam odraslu djecu. Jedan si odkjeću sam financira, mlađoj još mi kupujemo, al ona baš ne voli skupe stvari. Pokušavam ju "preodgojit" u smislu toga da kupi kvalitetniji materijal, al prilično sam neuspješna. No nosi i moju odjeću, i odjeću mojih prijateljica..

    Moj ormar je tak krcat da niš ne kupujem.

  21. #771
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Ja sam prošli tjedan mužu kupila košulju. Usudila sam se, jer sam dvije doderane bacila u smeće. Raspale su se manžete (to bi se još i dalo srediti, tj. odrezati rukave na kratke) ali i okovratnici, pa nije bilo spasa. Prije toga sam s njih odrezala gumbe, da imam za popravke postojećih (to mi uvijek fali).

  22. #772
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Siporex i šutu isto već dugo uopće ne preuzimaju na reciklažnim.

  23. #773
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Nama su uzeli par vreća šute i rekli da više od toga ne može, pa smo platili firmu koja to odvozi.

  24. #774
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Priča mi kći kako im je jedna profesorica ispričala jednu situaciju:
    Imala je razgovore za specijalizaciju i osim nje još dva prof dr su bili u komisiji i ulazi mladi doktor. U razderanim trapericama. Koljena su mu skroz vani.
    Kaže prof da u životu nije vidjela tak dlakava koljena i da je samo u to gledala.
    Ni riječi se ne sjeća što je dotični govorio.
    Samo pamti koljena i razderane traperice.
    Ostala dva prof dr iz komisije su isto poslije komentirali.
    Dotični nije dobio specijalizaciju.
    Za sve treba imati mjeru i za sve postoji vrijeme i mjesto.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ja sam pred par godina išla sa kćeri na pregled u jednu medicinsku ustanovu.
    U čekaonici smo, ulazi čovjek, nekakav mix rokera i blago rećeno nezaposlene osobe.
    Ispalo je da je to profesor koji je bio naš doktor.
    Prof. dr.sc.
    Iznimno stručna, profesionalna i ugodna osoba.
    Kasnije je samo imao kutu preko onoga u što je bio obučen.
    Tako da odijelo ne čini čovjeka a niti izgled.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 03.10.2023. at 21:00

Stranica 16 od 16 PrviPrvi ... 6141516

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •