Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Samo 3 obroka u jednom danu?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    31

    Početno Samo 3 obroka u jednom danu?

    Pozdrav, imam bebaca starog 5ipo mjeseci koji je danas je jako malo jeo.Cijeli dan je klopao 3 puta+jednom je na kratko cugnuo, a inace trazi klopati bar 6 puta dnevno.Nismo jos poceli s dohranom, samo je na mlijeku.Moze li to imati veze s tim sto je jucer cijeli dan jeo, malo je zahladilo u odnosu na prethodne dane a i danas smo od ranog jutra u skitnji tako da mu je dnevni raspored bio skroz pobrkan. Cinio mi se dobro raspolozen i nebi rekla da ga je ista mucilo (osim skitnje), dali da se brinem?

  2. #2
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    mozda je strajk dojenja

  3. #3
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Ja sam mu, kad je imao par štrajkova s 4-5 mjeseci, davala na žličicu (iz bočice nikad nije naučio piti). Ako bi okretao glavu od dojke, posjela bih ga u AS, izdajala direktno iz dojke u žličicu i njemu u usta, tako je htio jesti. Znalo je potrajati danima.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    31

    Početno

    Nadoknadio je sve sinoc, nisam oka sklopila jer je cijelu noc klopao i istovremeno se pokusavao okrenut na trbuh, kad bi shvatio da ne moze od mene udri u plac-i tako jedno 30 puta.Ujutro u 7 kad sam napokon zaspala on se probudio i tukao me nogama da vidi hocu se razbuditi i igrati s njim.Ajme meni, ako me danas ne drmne infarkt nece nikad.

  5. #5
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno Moja je tri i pol mjeseca, ali...

    danas između 7 h ujutro i 5 h popodne samo je triput cicala. Još će jesti oko 7-8 h, dakle pred spavanje, i tokom noći dvaput. Takav ritam imamo sada već oko tjedan dana čini mi se. Smanjila je s cicanjem otkako je počela baliti i žvakati igračke.

    Je li ovo uobičajeno? Ima li negdje popis koliko obroka mora imati dijete s 3, 3 i pol, 4... mjeseca da se mogu prema tome ravnati?

  6. #6
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    zutaminuta, do prije nekoliko godina je bilo uobičajeno da beba starija od 3 mjeseca ima 5 obroka dnevno. Tako da, bila bi baš po "pravilu"

    No, kako doji rjeđe od uobičajenog, morala bi paziti da li dobiva dovoljno tekućine. Najbolje da pitaš pedijatricu da li je potrebno da joj dodaš prokuhane vode između obroka, zato što ima velike razmake između podoja.
    Da li dobro dobiva na težini? Da li je živahna i radoznala? Da li ima dovoljno popišanih pelena ( barem 5 )? Da li kaka redovno?

  7. #7
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Da, taj razmak mi je čudan.
    Uredno dobiva na težini, kaka i piški. Radoznala je tako-tako.

  8. #8
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    danas između 7 h ujutro i 5 h popodne samo je triput cicala. Još će jesti oko 7-8 h, dakle pred spavanje, i tokom noći dvaput. Takav ritam imamo sada već oko tjedan dana čini mi se. Smanjila je s cicanjem otkako je počela baliti i žvakati igračke.

    Je li ovo uobičajeno? Ima li negdje popis koliko obroka mora imati dijete s 3, 3 i pol, 4... mjeseca da se mogu prema tome ravnati?
    Uobicajeno bi trebalo biti da beba jede na zahtjev. U principu je ovo malo, ali bitno je kakve su joj pelene. Koliko je popisanih i pokakanih u 24h? Kako se inace ponasa?

    Viroza, sad ili nedavno? Rastu li zubi?

    Ovo s vodom, molim te zaboravi. Iskljuceno dojenom djetetu nikako ne treba dati vode, prokuhane ili iz pipe ili iz boce, ma sto koji pedijatar rekao o tome. Ako se ispostavi da jede premalo, onda ces ubacivati dodatne podoje ili izdojeno mlijeko. U slucajevima kad dodatni podoji i/ili izdojeno mlijeko nisu moguci (sto nikako nije vas slucaj, nego samo stavljam ovdje informacije radi), onda se daje AD. Dojenoj djeci nikako voda, caj, ili sok prije navrsenih sest mjeseci.

  9. #9
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    88% majčinog mlijeka čini voda. AD se radi na vodi. Voda je dio ljudskog tijela. Ljudi ne mogu bez vode.
    Logičan zaključak je lako izvodiv.
    Beba ne smije dehidrirati, naravno da mama to prati. Ako beba ne želi ili ne može jesti redovno, treba se konzultirati sa pedijatrom, a ne samo s internetom.

  10. #10
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Samo kao primjer, moj najstariji je od negdje dva mjeseca života sisao točno pet puta na dan (na zahtjev, odnosno ja bi mu ponudila jer nekad bi "zaboravio" tražiti, previše drugog posla je imao valjda).
    Super je napredovao i vidjeo se da sve štima, pa nisam imala potrebu ništa mijenjati.

  11. #11
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    88% majčinog mlijeka čini voda. AD se radi na vodi. Voda je dio ljudskog tijela. Ljudi ne mogu bez vode.
    Logičan zaključak je lako izvodiv.
    Beba ne smije dehidrirati, naravno da mama to prati. Ako beba ne želi ili ne može jesti redovno, treba se konzultirati sa pedijatrom, a ne samo s internetom.
    Dojene bebe ne trebaju konzumirati vodu, caj ili bilo kakve druge napitke, osim u specijalnim slucajevima kad postoji konkretna dijagnoza. Vecina pedijatara, nazalost, o dojenju pojma nema.

    Ako beba ne jede, svakako da treba nesto poduzeti, no to nesto nije casa/boca/zlica vode.

    Zutaminuta, prati znakove dehidracije - pelene, fontanele, kozu, opce stanje bebe. Ako lagano ustipnes kozu, mora se vratiti na 'staro'. Ako ostaje naborana, vjerojatno postoji problem. Ako su pelene suhe, takodjer. Fontanele ne smiju biti usukane i, naravno, beba opcenito treba biti u dobrom stanju.

  12. #12
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Nisam baš brojila, ali potroši negdje preko 10 pelena na dan (popišane), pokaka se 1-2. Ponaša se u redu, rekla bih, ali počela je baliti i stavlja ruke u usta, i rasplače se ako ju ne nosam. Viroze nije imala. Fontanela, ne znam to baš odrediti, ali mislim da je u redu. Ono, nije usukana. Koža je ok.

    Ne znam. Možda brinem bezveze.

  13. #13
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Prema pelenama, nema nikakvog razloga za brigu. Puno je mokrih pelena, a pokakane su sve na broju.

  14. #14
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Evo i mene...
    2.5 meseca, pre sedam dana svi imali virozu. Tad je manje sisala, ali ocekivano. No, jos uvek ima slab apetit. Vesela je, raspolozena, svaka pelena je popiskena ali manje nego uobicajeno... Ne znam sta da radim, jer ako nudim mislim da pravim gore, kad hoce trazi. Imamo 2 podoja nocu, preko dana 3-4 i cuckanja nekih po malo...

  15. #15
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kakve su pokakane pelene; koliko ih je u 24h?

    Sto su tocno ova 'cuckanja'? Vjerojatno su podoji, ako su pelene u redu. Beba od 2.5 mjeseca moze posisati sto joj treba prakticki u par minuta. Nudi joj, zasto mislis da je to gore? Ne forsirati, ali neka joj bude dostupno.

  16. #16
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Kakve su pokakane pelene; koliko ih je u 24h?

    Sto su tocno ova 'cuckanja'? Vjerojatno su podoji, ako su pelene u redu. Beba od 2.5 mjeseca moze posisati sto joj treba prakticki u par minuta. Nudi joj, zasto mislis da je to gore? Ne forsirati, ali neka joj bude dostupno.
    Pokakane nam nisu merodavne, jer ona od pre punih mesec dana kaki na 3 dana iako dobro napreduje. Tu jedino vidim promenu u izgledu - ima slinaca, verovatno od prehlade.

    Cuckanje - znaci da malcice sisne cisto da se smiri, zaspi i slicno...A pod podojom podrazumevam kad sisa onako bas, isprazni dojku. A ako nudim kad nece zna da se razbesni, oduvek pristaje da sisa samo kad ona inicira. Bojim se da ne stvorim kontraefekat.

    Ne znam koliko posle viroze je ok da traje smanjen apetit.

  17. #17
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    To je vjerojatno skroz subjektivno, koliko kome treba da se stvarno osjeca bolje ili dobro. Ako kazes da dobro napreduje, da su pelene u redu... onda ne bih brinula oko toga koliko cesto sisa i koliko vremena provede na dojci. Ako joj je dojenje dostupno na zahtjev, a jest, posluzit ce se kad treba.

  18. #18
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    To je vjerojatno skroz subjektivno, koliko kome treba da se stvarno osjeca bolje ili dobro. Ako kazes da dobro napreduje, da su pelene u redu... onda ne bih brinula oko toga koliko cesto sisa i koliko vremena provede na dojci. Ako joj je dojenje dostupno na zahtjev, a jest, posluzit ce se kad treba.
    Da, ali ona sada manje piski nego inace. Ima taj min broj popisanih pelena, ali svaka kolicinski manje. Ona dobro napreduje inace, ali poslednjih sedam dana imam problem. Na njenu kilazu nece joj nista faliti ni da izgubi zbog ove preglade, ali malo se pribojavam i da mi se ne smanji mleko i da ovo ne predje u neki duzi strajk.

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj lady.x prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali ona sada manje piski nego inace. Ima taj min broj popisanih pelena, ali svaka kolicinski manje. Ona dobro napreduje inace, ali poslednjih sedam dana imam problem. Na njenu kilazu nece joj nista faliti ni da izgubi zbog ove preglade, ali malo se pribojavam i da mi se ne smanji mleko i da ovo ne predje u neki duzi strajk.
    Da, ovo je točno.

    Osim toga, djeca se razlikuju. Moj stariji bio je "protočni bojler" (a takav je i danas, relativno često zna noću ustati radi pišanja), a mlađi je "deva" - taj može sa dva pišanja dnevno, ali onda kad uđe u zahod, ne izlazi dulje vrijeme - ispusti iz sebe čitave rijeke...

  20. #20
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj lady.x prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali ona sada manje piski nego inace. Ima taj min broj popisanih pelena, ali svaka kolicinski manje. Ona dobro napreduje inace, ali poslednjih sedam dana imam problem. Na njenu kilazu nece joj nista faliti ni da izgubi zbog ove preglade, ali malo se pribojavam i da mi se ne smanji mleko i da ovo ne predje u neki duzi strajk.
    Ako stvarno piski manje i sisa nesto manje, vjerojatno ce proizvodnja mlijeka reagirati, ali nemas razloga za brigu. Samo nastavi sve kao i do sad, nemoj forsirati dojenje kad ne zeli, ali nudi i napravi dostupnim prakticki u svakom trenutku. Viroza utjece na apetit i raspolozenje, tako da kad se sve smiri, vratit ce se i ona boljem sisanju, a proizvodnja ce se opet ustaliti tako da odgovara potraznji. Sve to ide u normalan tijek dojenja, oscilacije u proizvodnji, razlicita ponasanja djece, a i majki.

  21. #21
    micamaca30 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    negdje iza šuma
    Postovi
    352

    Početno

    Pozdrav svima
    Ne znam dal da tu pisem ili ne ali ako ne spada neka se brise..vise sam izbezumljena
    Imam bebu staru 2 i pol mjeseca unazad 3 dana odbija hranu.Do sada uredno papao.Stolice je imao jucer dvije i bile su zelene,vidim da je gladan ali odbija uredno bocicu.Evo po noci uopce nije jeo i ujutro na silu jedva pojeo 30 ml uz pljuvanje van .Jucer u cijelom danu ako je pojeo 100 ml.molim pomoc sta raditi slom zivaca dobivam polako ovo traje vec par dana

  22. #22
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    možda najbolje da nazoveš Sos telefon za dojenje SOS TELEFON ZA DOJENJE: 01 61 77 520 i 091 22 77 220
    bez obzira što nije riječ o dojenju, sigurna sam da ćeš dobiti korisne savjete
    sretno!
    Posljednje uređivanje od maca papucarica : 26.12.2015. at 09:47

  23. #23
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj micamaca30 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima
    Ne znam dal da tu pisem ili ne ali ako ne spada neka se brise..vise sam izbezumljena
    Imam bebu staru 2 i pol mjeseca unazad 3 dana odbija hranu.Do sada uredno papao.Stolice je imao jucer dvije i bile su zelene,vidim da je gladan ali odbija uredno bocicu.Evo po noci uopce nije jeo i ujutro na silu jedva pojeo 30 ml uz pljuvanje van .Jucer u cijelom danu ako je pojeo 100 ml.molim pomoc sta raditi slom zivaca dobivam polako ovo traje vec par dana
    Je li rijec o AD-u ili izdojenom mlijeku?

    Ima li ikakvih drugih simptoma, je li netko u kuci bolestan?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •