Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Privatna poduka jezika vs. škola stranih jezika (za djecu)

  1. #1
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno Privatna poduka jezika vs. škola stranih jezika (za djecu)

    1. Ima li netko tko je probao oboje, što je učinkovitije?

    2. Ima li smisla istovremena priv.poduka dvoje djece (ići će u 1. i 4.r.) ako su oboje početnici u tom jeziku? Ova iz 1.r. tečno čita i piše pisanim slovima, ima ogromnu koncentraciju, ali još ne barata pojmovima tipa imenica, glagol, pridjev i sl.

  2. #2
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    apsolutno privatno
    ja sad tražim nekog za svoju N
    dobila preporuku za neku super teachericu 1,5h za 100kn

  3. #3
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Mene bi zanimao njemački jezik.

  4. #4
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja bih rekla da je privatna poduka učinkovitija i ima više smisla, škola stranih jezika je više za socijalizaciju i zabavicu.
    Privatna poduka ima i prednost da se plaća samo kad se održava.
    A ove razlike sa djecom, to ne znam.

  5. #5
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    probala oboje, nastavljamo s privatnom podukom 2 jezika i tražim za ruski osobu.

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    mislim da je to vrlo individualno, nekoj će djeci više odgovarati rad u grupi, drugoj individualno učenje. moji oboje idu u školu stranih jezika na drugi jezik. Mudrac je u toj školi stranih jezika baš puno naučio i "rastura", preskakao je grupe, kad je u školi dobio taj jezik već je bio puno bolji od onih koji ga uče od 1. razreda kao prvi jezik. Šefica je drugačija, nije toliko zainteresirana, iako i njoj ide jako dobro. vjerujem da bi ona više naučila uz individualnu poduku. Općenito, mislim da je možda za početak učenja, dok su djeca u nižim razredima oš možda bolje da rade u grupi, dok se u višim razredima već može osjetiti veća razlika, odnosno prednosti individualnog nad grupnim učenjem.

  7. #7
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Općenito je za učenje jezika bolje podučavanje u skupini.
    U jeziku su bitni točnost i tečnost. Za točnost je sasvim dobra individualna poduka (to je, recimo, poznavanje gramatike), a tečnost - fluentnost će teško steći u komunikaciji samo s jednom osobom - profesorom.

    Što se tiče poznavanje gramatičkih kategorija, ne bi trebalo početi učenje jezika gramatikom, nego se kreće od usvajanja vokabulara i točnog izgovora i komunikacijskih obrazaca (dakle govorenje i slušanje), a pisanje slijedi, dok je gramatika još kasnije.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    2

    Početno

    Ja sam osobno više za privatnu poduku, pogotovo za njemački jezik, jer se puno brže i kvalitetnije nauči jezik.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •