Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Zadane teme

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno Zadane teme

    Opet mi je teta u vrtiću lagano natuknula da imaju problema sa Adiem kada se treba crtati nesto na zadanu temu. Iako druga teta kaze da je sve OK i njoj uvijek hoce crtati, ipak me ovo lagano muci jer je i meni doma jako tesko nagovoriti ga da crta ono sto mu kazem.
    Ono sto me muci je da li bi on u toj dobi (tocno 4 god) uopce trebao raditi po uputi ili je to ok da njemu masta radi ko luda. Npr ja kazem ajmo crtati cvijetice. A on kaze "ne ajmo crtat sto tko hoce" i onda nacrta ulicu, kuce, alarm na kuci da ne dodu lopovi, dim iz kuce od kojeg se stvara oblak isl.

    Jel to ok ili bi ga stvarno trebala poceti uciti kao u skoli da i on mora raditi sto i svi drugi?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Samo da ti se pridruzim Moja Annabel je ista takva a jos i nije neka crtacica. Samo sara po papiru. koncentracija nula. Kad donese svaki petak sta su crtali u skoli na crtezima pise njeno ime ali stvarno se pitam da li je ona to napravila ili ne jer kod kuce nece nista.

    Sad su u skoli dobili neke male slikovnice koje imaju kod kuce od petka do petka . Slikovnica je vrlo jednostavna i ima jednu kratku recenicu na svakoj stranici i po jedna slikica. Poslali su pismo iz skole da vjezbamo jednom dnevno po 15 min i da cilj nije da znaju citati ali da prepoznaju rijec. Evo primjera

    Trazim svoju kapu - ovo ja citam
    Annabel- IZGUBIO JE KAPU
    Ja - Evo je
    Annabel- Nasao je

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno


  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Moj Dino uopće ne crta nešto bogznamšto lijepo i prepoznatljivo a ima već skoro 5 godina. U zadnje vrijeme sam primijetila da mu ipak ide bolje i mislim da je to zasluga vrtića. Ali ni on ne voli crtati, moje je mišljenje zato što to rade ipak prečesto (jer nije baš da su sva djeca luda za crtanjem-slikanjem) i zato što imaju zadane teme, a on onda neke stvari ne zna nacrtati pa se srami. Neki dan me je baš pitao da li on može teti kad mu ona veli da nešto nacrta reći da on to ne zna, jel može nešto drugo. Ja sam rekla da može i da teta vjerovatno neće imati ništa protiv, ali da ona njemu zadaje da crta neke stvari baš zato da bi naučio.Ali zato Dino čita sve (i novine), a počeo je samoinicijativno i pisati slova i već zna napisati oko 10-ak štampanih velikih.

  5. #5
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    eugen neke stvari jako lijepo zna nacrtati, npr strasno me iznenedilo kako dobro crta visibabe, to je naucio u vrticu.

    iako uglavnom vise voli crtati ono sto sam zeli, ponekad ga ja nazicam da crta nesto drugo (npr on bi uvijek crtao cvijece, mamu..., a ja bi da ubacimomalo muskih tema, auto, kamion...), i onda crtamo zajedno, svaki svoje.

    zna napisati eugen, ali ponekad zaboravi koje slovo.

  6. #6
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    e, zaboravih, u svrhu vjezbanja su nam super one radne biljeznice. tu nema vrdanja, kad pocnemo rjesavati neki zadatak, ne prelazi se na slijedeci dok ovaj nije gotov. ne mora ga rjesavati odjednom, moze kroz 2-3 dana, ali tek kad je taj gotov idemo na slijedeci.

    to ga jako veseli i vrlo je ponosan kad vidi rezultat.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Davorka vrlo slicno kao i Dino. I on voli slova, dugo su ga jako drzala slova a sad je defitivno u fazi brojeva.
    Slova dosta lijepo pise ali se uzasno zivcira ako ne ispadnu kako on hoce
    to je ustvari kod njega najgore sto on zeli da to zadovoljni njegove kriterije a ako crta iz maste onda je sve savrseno . uf.

    njega uzasno opterecuje dinamika na crtezu on silno zeli nacrtati, da to zvoni jako zvoni i da auto jako brzo juri, isl.

  8. #8
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno ???

    Zasto bi morao bas crtati na zadanu temu?? Mozda se djetetu bas ne crta to kaj teta hoce!!! I na kraju ima samo 4 godine!!!!
    Imala sam klinca koji je odbijao crtanje dve godine uopce likovne aktivnosti!!! Sad padnem u nesvjest kak dobro nacrta !!! :D

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    144

    Početno

    Moj Vid jee zanima. Doma je jedino kad crta ako ja s njim crtam vodenim bojama. Zna nacrtati cvijet, auto loptu, mamu (!!!!!) i to je to. Vidim da im teta cesto nacrta neki lik (npr. snjegovic, leptir i sl.) pa oni bojaju. No on se ne zamara sa svojim "talentom" i svaki dan me doceka s necim "posaranim" na papiru i veli: Gle kako sam krasno tebi šumu nacrtao. Meni je malo zao sto ga to ne zanima, ali sam odustala od nagovaranja i kupovanja desetog kompleta bojica ili flomastera.

  10. #10
    branka0112 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    Ja bi ga pustila nek uživa u svojim kreacijama. Važno je da razvija maštu i motoriku. Ima vremena za crtanje na zadanu temu. Važnije je da razvije svoj izraz nego da crta po šabloni. Oni u ovoj dobi crtaju ono što znaju o predmetima i pojavama iz života i zato što su im crteži dinamičniji i ispunjeniji detaljima to bolje.

  11. #11
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    nikad , ama bas nikad vise nece imati priliku bas toliko uzivati u svojoj masti kao sad...neka gusta ako te bas muci - probaj kompromis - nacrtaj mi jednu sliku na temu, a zatm cu ja tebi nesto nacrtati i sl

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Flo mene muci samo zato sto tetu muci Ako ti kazes da je ok onda ni mene vise ne muci

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •