Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Otvaranje Obrta Za Vrijeme Porodiljnog

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    2

    Početno Otvaranje Obrta Za Vrijeme Porodiljnog

    Pozdrav,
    zanima me mogu li otvoriti obrt za vrijeme trajanje porodiljnog ? Gubim li pravo na porodiljni obzirom da sam vec zaposlena u drugoj firmi na temelju cega sam i ostvarila pravo a porodiljnu naknadu, a sad bi otvorila obrt ?
    Hvala

  2. #2
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Možeš malo objasiti kakav obrt želiš?

    Ostati ćeš raditi tamo gdje jesi zaposlena, pa ćeš prijaviti dodatnu (povremenu) djelatnost ili ćeš dati otkaz tamo gdje jesi i otvoriti obrt gdje ćeš se zaposliti?

    Za prvi slučaj nisam sigurna, morala biš se raspitati na poreznoj. A za drugi slučaj bojim se da je nemoguće, morat ćeš zamrznut porodiljni, kojeg onda možeš iskoristiti do djetetove 8. godine. Kasnije, ako si zaposlena u obrtu (i nema nikog drugog zaposlenog) morat ćeš staviti obrt u mirovanje dok koristiš porodiljni.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    2

    Početno

    stvar je bila ovakva... zaposlena sam za stalno u jednom poduzecu, i sad sam htjela pokrenuti obrt za zabavne djelatnosti, kada sam zvala hzzo i mirovinsko i bila u uredu za gospodarstvo rekli su mi da mogu otvoriti obrt za vrijeme porodiljnog posto mi drzava sada sve placa a kada istekne porodiljni stari poslodavac nastavlja s placanjem doprinosa. medjutim sada sam saznala da NAVODNO ne smijem otvoriti obrt jer gubim pravo na porodiljni, kada sam zvala u RRIF savjetovaliste dobila sam 3 razlicita odgovora, s tim sto jedan sve govori - ako me hoce kaznit mogu me, ako me nece, ne budu pa si ti sada misili i radi kako hoces... zovem u Obrtnicku komoru tj njihovu pravnicu vec 2 dana i nitko mi se ne javlja, ovi u podrucnim uredima nemaju pojima... pa ako ima tko kakvih iskustva, veze negdje da mi pomogne to preispitati bila bih jako zahvalna jer sam vise luda, svi znaju samo jedno - nista !

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Znam da dizem temu iz pepela, jena jesi uspjela sto rijesiti? Isto pitanje imam i ja a nitko se nigdje ne javlja

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •