Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: home exchange- ima li tko iskustva

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno home exchange- ima li tko iskustva

    https://www.homeexchange.com/hr/

    zainteresirana sam,
    ima li tko kakvih iskustava?

  2. #2
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja nemam ali imala sam goste iz Belgije, koji su na taj način proputovali čitav svijet.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    ja duže vrijeme razmišljam,
    iskustva sa drugih foruma, istina nije ih puno,
    su uglavnom pozitivna,

    imam kuću kraj zagreba i kuću na pagu
    pa bi to kombinirala

  4. #4
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I ja razmišljam o tome i onda idem pogledat kaj se nudi kad ono sve neke viletine s bazenom
    Čisto sumnjam da bi se mijenjali sa mnom

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    ma i ja se čudim slikama,
    ova kuća u švedskoj koju sam zapikirala
    je u nacionalnom parku,

    ali mislim si, stavit ću slike
    pa kome se sviđa...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    pratim si ovo..

  7. #7
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Nemojte da vas vile zastrase. Moja prija je sad s djecom provela 3 tjedna na jugu Francuske (u vilama I jednom prekrasnom stanu) u zamjenu za mali stan u splitskoj varosi I apartman na bracu. Sad se cak misli trampiti s jednim dubrovcaninom na jesen. Uglavnom francuzi su u st I na bracu bili prosli ljeto a oni u fr ovo proljece.

    Lakse je ako imas drugu nekretninu nego ako trampis bas svoj stan/kucu. Cisto radi termina. Teze je pogoditi tako razmjenu ali nije nemiguce.

    Pisem s moba sorry na greskama

  8. #8
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Ja nemam nista na moru, pa me zanima mogu li i kontinentalne nekretnine doci u obzir / Slavonija i Baranja

    Sent from my RM-941_eu_croatia_929 using Tapatalk

  9. #9
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Kako mi idemo na ljetovanje i necemo biti u nasem stanu u Dubrovniku od 1.8.-10.8. pala mi je na pamet ideja da napravimo kompenzaciju ili nesto slicno. Znaci da neka od vas koja moze dode u tom periodu s obitelji i stoji kod nas , a za uzvrat da mi nekad dodemo kod te obitelji, ili ako to nije moguce, onda bi stan ''iznajmila'' uz neki malu naknadu (ako je nemoguce izorganizirati zamjenu). Koliko sam uspjela pohvatati po booking stranicama, cijene se krecu oko 1000 kn nocenje za dvoje, no ja bi dala za puno povoljniju cijenu. Ako ima vise zainteresiranih, ne bih po sistemu tko prvi njegova djevojka, nego bi ja izabrala.
    Ako sam na krivoj temi, molim moderatore da me preusmjere.

  10. #10
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako mi idemo na ljetovanje i necemo biti u nasem stanu u Dubrovniku od 1.8.-10.8. pala mi je na pamet ideja da napravimo kompenzaciju ili nesto slicno. Znaci da neka od vas koja moze dode u tom periodu s obitelji i stoji kod nas , a za uzvrat da mi nekad dodemo kod te obitelji, ili ako to nije moguce, onda bi stan ''iznajmila'' uz neki malu naknadu (ako je nemoguce izorganizirati zamjenu). Koliko sam uspjela pohvatati po booking stranicama, cijene se krecu oko 1000 kn nocenje za dvoje, no ja bi dala za puno povoljniju cijenu. Ako ima vise zainteresiranih, ne bih po sistemu tko prvi njegova djevojka, nego bi ja izabrala.
    Ako sam na krivoj temi, molim moderatore da me preusmjere.
    Dogovor pao.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    baš mi je drago, mi smo u dogovorima s jednom obitelji iz švedske

  12. #12
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ja bi isto mijenjala zg u zimskom periodu (moze i ljeto ako mi je slobodno) za more 6-9 mjesec ili bilo gdje u hr cijele godine. ILI u zamjenu za domacu hranu, masl.ulje itd...

  13. #13
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    ja bi isto mijenjala zg u zimskom periodu (moze i ljeto ako mi je slobodno) za more 6-9 mjesec ili bilo gdje u hr cijele godine. ILI u zamjenu za domacu hranu, masl.ulje itd...
    od 11.11. jer do tad imam iznajmljeno

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    ispod Sljemena
    Postovi
    113

    Početno

    za ovo znam i prije nego je došlo u hrvatsku, (prijateljica iz švedske putuje svuda i to s malom djecom!)ali muž ne odobrava, možda bi da imamo drugu nekretninu. inače, zgodnije je kad imate neku vikendicu ili sl. pa se snađete u tom terminu, ali nije nemoguće organizirati, ponekad se i 3, 4 familije zamjene za domove.
    meni je to fantastično, upoznate druge načine života, običaje, često vas dočeka i neki prijatelj ili susjed pa vam je "na usluzi".
    što se tiče slavonije, mislim da je strancima nepoznata. bilo bi zgodno ako ste prijavljeni na home exchange da stavite fotografije znamenitosti u vašoj sredini i mjesta za izlete( neka obiteljska gospodarstva, eko selo...), uz kratke opise, jer to ih privlači. oni inače "aktivno " provode odmor, a dobro je i napisati koliko km imate do mora (naime, nama je 500 km punooooo, a nekome iz sad-a je to ćasak posla). osobno mislim da slavonija ima puno toga za ponuditi u turizmu samo što to očito nekome nije u interesu...
    vile...nekome je to način života, ali takvi su obično spremni mijenjati nekretninu i za puno manju jer vole putovati ( i to im je način života), tako da se ne morate bojati da naši mali stanovi neće naići na zainteresirane.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    ispod Sljemena
    Postovi
    113

    Početno

    Citiraj studena prvotno napisa Vidi poruku
    baš mi je drago, mi smo u dogovorima s jednom obitelji iz švedske
    jeste li realizirali zamjenu? baš bi voljela čuti iskustvo!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    I mene bi zanimala novija iskustva iz RH

  17. #17
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Sjetila sam se ove teme kad sam vidjela temu o Barceloni, jer smo ljetos otišli posjetiti Barcu na jedan dan..
    Mi smo se mijenjali prošlog ljeta s jednom obitelji iz južne Francuske

    Imali smo nekakve planove i ideje o povoljnim putovanjima (sva moja djeca imaju crve u guzici, na ćaću; ja sam više kućni tip, ali prilagodila sam se većini), registrirali smo se na guest-to-guest. Muž se pobrinuo za to, stavio slike našeg stana i hrpu linkova Zagreba i okolice, Plitvica i mora, i dobili smo puno više ponuda nego što smo mogli realizirati. Uglavnom, lani smo preskočili odlazak na naše more, i zaputili se u Kataloniju, išli smo autom i putovali smo nekoliko dana, noćili putem; usputni smještaj smo našli preko booking.com. Bilo je super iskustvo; i da, mi smo ustupili stan, a bili smo u kući (s montažnim bazenom ) Naši Francuzi imaju dvije curice, i oduševljenje novim igračkama na Fr/Hr adresi je isto bilo obostrano.

    Pa nam se to dopalo, i mijenjali smo se jesenas s jednom slovenskom obitelji, za vikend-izlet.
    A planiramo i Italiju nakon Uskrsa.

    Sve u svemu, ako nemate problema s time da svoj dom ustupite nekome na korištenje, toplo preporučujem, naša iskustva su jako dobra.

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    U isto vrijeme ste davali i primali uslugu? Ko je to organizirao za vas?

  19. #19
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Marija, jel se placa koristenje tog site-a?

    Mi smo par puta mijenjali stanove, preko couch-surfinga (koji nije bio namijenjen bas tome, al moglo se preko nekih grupa), svaki put nam je bilo super

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Plaća se godišnje 450kn

  21. #21
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Mi smo išli preko ove stranice

    https://www.guesttoguest.com/en/

    i na toj stranici ne plaća se članarina;

    kad smo se mijenjali s Francuzima, naša domaćica je stavila depozit od 200 eura, pa smo onda za tu razmjenu i mi stavili isti depozit. Od tog depozita site uzima nekih 3-4% tako da nas je ta razmjena koštala cca 7 eura (ostatak depozita nam nisu ni skidali s računa, pretpostavljam da to se to skida ako se nešto ošteti i sl). Može se staviti i osiguranje koje onda gost uplaćuje stranici, a oni rade isplatu domaćinu ako se nešto uništi, ali to nismo stavljali ni mi ni Francuzi.

    Kod razmjene sa Slovencima nismo stavljali ni depozit ni osiguranje.

    Stranica
    https://www.homeexchange.com/en/ naplaćuje članarinu, i mislim da oni imaju veću ponudu, ali nama je i ova besplatna stranica skroz OK.

    Jelena, da, razmjena je bila u isto vrijeme, jer mi nemamo vikendicu i sl. (jednostavnije je opcija ako imaš nekretninu viška), ključeve smo si poslali poštom; sve smo dogovorili porukama i mailovima.

    Jadranka, ja sam mislila da je couch-surfing samo opcija da primaš nekoga kad si ti kod kuće; nisam znala da se i preko njih može mijenjati

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Dobra ideja s ključevima

  23. #23
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku

    Jadranka, ja sam mislila da je couch-surfing samo opcija da primaš nekoga kad si ti kod kuće; nisam znala da se i preko njih može mijenjati
    Nisam vec par godina na couchsurfingu, zapravo otkako je postao masovan i komercijalan... uglavnom, postojao je forum na stranicama couchsurfinga, na kojem su bile razno-razne grupe (tipa. grupa Zagreb, grupa vegetarijanci, ovo, ono... ), a jedna od tih grupa je bila i Home Swap grupa. I tamo bi stavio oglas da mijenjas stan i uglavnom bi se netko nasao tko se htio zamijenit. Bilo je ok jer si za tog tko dolazi mogao vidjeti reference vezane uz couchsurfing pa si ipak imao neku razinu povjerenja. Nama su sva iskustva bila ok, i kod te zamjene stanova, ali i kod klasicnog primanja ljudi u kucu, odnosno odlaska kod drugih ljudi...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •