Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Putovanje vlakom

  1. #1
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno Putovanje vlakom

    Za nekoliko sati Smjehuljica i ja sjedamo u vlak i idemo u Rijeku, pa autom do Pule.
    Prvo sam htjela voziti sve do Pule... ali nekako mi se vlak učinio sretnijim rješenjem jer mi pažnja neće biti podijeljena između nje i ceste, pa ćemo imati priliku lijepo se družiti.

    Volim vlakove, ranije sam jako puno putovala vlakom... a što se više približava vrijeme polaska, sve se više pitam hoću li i dalje imati tako romantičan pogled na vlak... što ću bude li tražila na wc :bakteriofob: a tražiti će, ipak vožnja traje 4 sata... Kakvi su danas uopće vlakovi?

    Od zabave sam pripremila bandolino knjigicu (vrpcom se spajaju pripadajuće slikice), omiljenu knjigu s pričama, ostavila sam njoj na izbor par igračaka... Imam i lutku- žabu koja se navlači na ruku, ona ju uvijek oraspoloži... Naravno, imamo i pohanog piceka sokove, štapiće, suho voće... samo se pitam što ću ako joj bude dosadno... premala je za igre tipa kaladont i sl...
    Mislim da danas od uzbuđenja neće ni spavati... bude li kenjkava, a svakog čuda, pa tako i vlaka brzo bude dosta.... posebno ako je umorna... i tako.

    Pucajte iskustva... ideje...

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Joj, moja djeca bi se prodala za vožnju vlakom! To su obožavali dok su bili mali, a i danas im nije mrsko, ali ne vozimo ih otkad su narasli jer su karte tak skupe da me manje košta gorivo za nas četvoro nego povratne karte za vlak.

    Vlak ti je bolje rješenje nego bus - možeš i prošetati, razgledati... ali djeci je to zanimljivo iskustvo pa su obično tak dobri da se čovjek začudi... Sad mi je žao što to nismo češće koristili.

  3. #3
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    A kak si ih sve zabavljala kad / ako bi im bilo dosta?

  4. #4
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Z Kakvi su danas uopće vlakovi?
    kad je riječ o HŽ-u, bome isti kao i prije 30 godina

    inače, prije 2-3 tjedna smo m i ja išle tim vlakom iz rijeke do fužina. meni je bilo super, ja volim putovati vlakom, a nisam već dugo. m je bila oduševljena. naročito tunelima i onim drndavim prijelazima iz vagona u vagon, kroz koje vidiš tračnice
    a zahod ko zahod - ne izgleda baš nešto, al je čist.

    a za dosadu...tu je vlak super jer možeš šetati. dok pređete cijeli vlak, tamo i nazad, bar sat vremena prođe. pa picek i sok, pa opet. malo ćiriš po kupeima koga sve ima a možda se nađe i koje dijete pa se zaigra.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 18.06.2014. at 14:21

  5. #5
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Jao cvijeta, hvala.... zaboravila sam na tunele na toj pruzi... to je glavna atrakcija na putovanju autom. Super!
    E da, pa vlak je sam po sebi atrakcija... već vidim da ne budemo puno u kupeu.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ma super će vam biti u vlaku, moja je tako jednom s tatom putovala u Osijek i odlično su se zabavljali i ona i cijeli kupe. Ostalim putnicima je bilo fora slušati njena ppitanja i promišljanja

  7. #7
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    meni je vlak u nivou dnevnog boravka
    moš sjest, moš se dić, moš hodati okolo i zavirivati u tuđe kupee...

    najmanji bi mi problem s djetetom bio željeznički prijevoz
    svi ostali su čupaviji

  8. #8
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Mislim da bi gledanje kroz prozor svega i svačega moglo bit zanimljivije od bilo kakvih igračaka. Čekaj Mojca koliko je ona stara?

  9. #9
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Dvije godine i 8 mjeseci.

  10. #10
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,235

    Početno

    Obozavam vlakove. Oduvijek. Prosle godine smo mo i ja putovale iz zgb u sibenik. To je 6 sati voznje i na kraju joj je dosadilo. Istina bila je zima j mrak je brzo pao pa je bilo manje zanimljivo gledatk van. Nije zaspala od uzbudjenja iako bi nam to olaksalo put. Nazad smo se vracale nocu u spavacim kolima i to joj je bilo isto super.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Dvije godine i 8 mjeseci.
    http://www.youtube.com/watch?v=PzH4kg1w16E


  12. #12
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Baš kao pred 30 godina... Kasni 35 min u polasku, odnosno dolasku iz Osijeka.

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    moj klinac je pred drugi ročkas išo u Ibiku ( Šibenik)na more ( naravno s nama) išli noćnim sjeli u vlak mali skoro zaspalk, ujutro kad je došo mali se probudio, sišli popišal se u kahlicu i krenuli dalje, tada smo putovali s jednim ruksakom, a sad nam stvari jedva stanu u auto.

  14. #14
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Utrpali se u kupe s troje klinaca i skuliranom mamom, super je.

  15. #15
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    ajme ja sam posivila kad sam putovala zadnji put vlakom, pa trebalo mu je ja mislim 5 sati na toj dionici Rijeka-Zagreb od tad radije putujem autobusom ako ne mogu autom, sretno!

  16. #16
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Jao, radije 12 sati vlaka nego 2 sata autobusa, pogotovo s malim djetetom! Mojca, blago vam se! Je li Smjehuljica oduševljena?

  17. #17
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Mojca, sta sve neces napraviti da izbjegnes tekmu

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    mi smo putovali vozom na more kad je šmizi imala 15 meseci
    legli uveče i probudili se ujutru da siđemo
    lažem, budilo nas na granici jednom
    to je bila prva noć u njenom dotadašnjem životu da se nije budila za sisanje

    sa 2.5 godine smo išle same busom na planinu
    skoro 6h puta, još je bila friško izašla iz pelene
    bez problema izgurala

    i uopšte, koliko god da je nemoguća inače, na putovanjima je super
    ali ja mislim da je to zato što ja uživam i obožavam da putujem, tad mi je sve lako i lepo, pa dete pokupi tu pozitivu

  19. #19
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca, sta sve neces napraviti da izbjegnes tekmu

  20. #20
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kao da u Istri nema navijača.
    Evo budne smo.

  21. #21
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Jedno divno i slatko sjećanje s vožnje vlakom daaaavno, daaaaavno. Jašile smo po tati seka i ja, smijale se do suza (a i on i mama), špangice mu stavljale u kosu i k`o fol pravile frizure!

    Kasnije je mama rekla kako ju je gospođa što se s nama u kupeu vozila pitala kako on nama dozvoli da se mi tako ponašamo prema njemu, da njen muž to nikada ne bi dozvolio.

    Pa eto, možda da se spremite za "frizuru" života, curi u ruke šnalice, gumice i nek improvizira do mile volje, ehehehe! Neka vam je sretno putovanje svakako!

  22. #22
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Dakle...
    Put do Rijeke bio je sjajan... dijelili smo kupe s mamom i troje klinaca, u vagonu je bilo još 4 djece, pa se cijeli vagon pretvorio u igraonicu. Iako je je bilo dosta kašnjenja u dolasku vlaka u Zagreb, nismo u konačnici puno kasnili jer su skratili stajanje od pola sata u Zagrebu. Sve u svemu 10 stanica i 4 sata putovanja prošli su relativno brzo, vlak je bio klimatiziran, bilo je ugodno...

    Ali... povratak na praznik je bio... hm... u najmanju ruku živopisan. najveći razmak između dvije stanice bio je 9 minuta... najkraći 2 minute... u prosjeku smo stajali svakih 5 minuta... vlak bez klimatizacije, vožnja uz otvorene prozore i u kupeu i na hodniku... ma kao pred 30 godina...
    Dobro je bilo to što smo imale kupe samo za sebe, sreća smo imale dosta prtljage za rasporediti po svim sjedalima i sreća pa sam to mogla napraviti jer nije bila gužva.

    Smjehuljica je super podnijela sve to, striček s crvenom kapom koji kaže vlaku da može krenuti bio je glavna atrakcija! Kako fakat nije brzo vozio, često smo bile na otvorenom prozoru i uživale u vjeru u kosi... lol! Zbilja ni u jednom trenu nije pokazala znakove dosade, čega sam se najviše bojala. Došle smo doma ljepljive, smrdljive, ali nasmijane!

    I... iako sam jučer, dok smo se vozile rekla "nikad više"... već sam sinoć počela razmišljati kako bi tim istim vlakom mogli nekud pa na biciklarenje, jer ima i pol vagona za bicikle.

  23. #23
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Jao, radije 12 sati vlaka nego 2 sata autobusa, pogotovo s malim djetetom! Mojca, blago vam se! Je li Smjehuljica oduševljena?
    Dobro to je bilo iskustvo bez djeteta dakla ja sama bila u vagonu, nisam znala što bih od dosade a nikako da stignemo, imali smo vlak kao prije 30 godina, a autobusi su ipak brži i suvremeniji bar ovi od Autotransa s kojima putujem. Inače i ja sam obožavala vlakove kao klinka no tada su bili i brži od autobusa jer nije bilo autoceste kao danas i onih zavoja kroz Gorski Kotar...

  24. #24
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Jao, radije 12 sati vlaka nego 2 sata autobusa, pogotovo s malim djetetom! Mojca, blago vam se! Je li Smjehuljica oduševljena?
    Ajme tek sad vidim ovaj post...

    Da, uzbuđenje je bilo vrlo visoko svo vrijeme.
    Nije joj bilo dosadno, stalno je nešto tražila za gledati, na putu prema Ri smo prošetale cijeli vlak... na povratku smo se držale kupea, nije bilo nikog da nam baci oko na stvari.

  25. #25
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Nije za 1-3 ali imam opcenito pitanje.

    Kada ste dijete 1.put pustili samo da se vozi vlakom/autobusom? Ja se dan danas sjećam kada su mene pustili, išla sam u 5.razred i bilo je ljeto, putovala sa pola sata do bake i dede na selo. Sjećam se i što sam obučeno imala na sebi hehe.

    E sad, poslala bih možda svog juniora na 15min vlakom iz sela u selo3 stanice ima. Nisam pametna. On je inače za svoju dob dosta ozbiljan i odgovoran, vjrerujem da bi to glatko prošlo iako...nekako mi je još "mali" ima 11god. 5 razred.

  26. #26
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Mašnice, mislim da je tvoja procjena da je on dovoljno zreo za taj mali izlet najvažnija.
    Ja se ne mogu sjetiti točno s koliko godina su moji prvi put išli sami u drugi grad, unutar grada se javnim prijevozom sami voze od cca 9 godina starosti. Sa 12 se sjećam da su išli sami avionom baki, to znam jer je do te dobi obavezna pratnja stjuardese. Ali avion je drugo, tu ne mogu izaći na krivoj stanici.
    Posljednje uređivanje od Barbi : 09.10.2021. at 14:15

  27. #27
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pa s 11 bi sigurno pustila Ali pod uvjetom da smo bar jednom zajedno prosli put. Ja sa svom s 11 godina jednom prosla kako doc tramvajem do treninga (ima sve skupa 45 minuta i dva tramvaja) i to je bilo to iduci put je išla sama. Za slučaj da negdje zapne ima mobitel za nazvati.

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Da predlog od silly je najbolji

  29. #29
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Pa s 11 bi sigurno pustila Ali pod uvjetom da smo bar jednom zajedno prosli put. Ja sa svom s 11 godina jednom prosla kako doc tramvajem do treninga (ima sve skupa 45 minuta i dva tramvaja) i to je bilo to iduci put je išla sama. Za slučaj da negdje zapne ima mobitel za nazvati.
    Ovo smo i mi radili. 11 godina nije prerano za poznati put. Prigradski vlak je u rangu gradskog prijevoza. Eh, sad, u špici zna biti gužva i kojekako, pa je bitno da roditelji imaju točnu sliku što dijete može očekivati na putu.

  30. #30
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Mašnice, mislim da je tvoja procjena da je on dovoljno zreo za taj mali izlet najvažnija.
    x
    plus kako se dijete osjeća oko tog putovanja
    jel mu ok, ne boji se, veseli se ...?

    moji su i jedan i drugi prvi put sami putovali s 14 godina, na more, busom
    gradski prijevoz bus/tramvaj ranije

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,414

    Početno

    meni se vlak čini opasnijim za samostalno putovanje nego bus, u busu uvijek imaš vozača kojeg možeš zamoliti da stane

    što ako ne uspije otvoriti vrata od vlaka (ne znam jesu li sva automatska?) pa ga uhvati panika i krena prema drugim vratima, a vlak krene dalje
    je li dijete dovoljno veliko da siđe samostalno s vlaka i na mjestima gdje je platforma stanice vrlo niska...

    ako ste prošli nekoliko puta taj put i ako ima mobitel i ako ste prošli scenarije što napraviti u slučaju da vlak ne stane na stanici, zaboravi izaći na stanici i sl., onda vjerujem da ne bi trebalo biti problema.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •