Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 169

Tema: 2. godišnjica Zakona o mpo-koliko postupaka imate još pravo na teret HZZO-a?

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Nema nikakve veze rodila nerodila i gdje je zaceto dijete.
    Postupci su se resetirali stupanjem novog zakona na snagu i po novom zakonu imas pravo na 4+2 postupka IVF-a.

  2. #102
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Nema nikakve veze rodila nerodila i gdje je zaceto dijete.
    Postupci su se resetirali stupanjem novog zakona na snagu i po novom zakonu imas pravo na 4+2 postupka IVF-a.
    Hvala!

  3. #103

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Citiraj nina70 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, da su bar prirodnjake ostavili.
    Vidim da gore nitko ne spominje inseminaciju. Ima li koja bez ili sa začepljenim jajovodima da je dobila u zamjenu 2 prirodna umjesto AIH-a?
    Ko mi može ovo objasniti? Ja sam bez jajovoda.
    Iskoristila 1 prirodni i 1 stimulirani. ( od 9.mj.2014.)
    2.prirodni pukla folkula prije aspiracije, rekli mi da se to ne računa u postupak.
    Inače se ne razumijem u te kartice, pa mi može ko objasniti tu zamjenu, što to znači?

  4. #104
    Katjuša avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    196

    Početno

    Iskorištena 3 AIH-a i jedan prirodni IVF
    Ostala tri stimulirana i 1 prirodni
    Imala još jedan prirodni ivf - puknuo folikul prije punkcije - nisu računali

    Lajka, mislim da se o tim zamjenama pisalo samo kao o ideji..

  5. #105
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Lajka prvotno napisa Vidi poruku
    Ko mi može ovo objasniti? Ja sam bez jajovoda.
    Iskoristila 1 prirodni i 1 stimulirani. ( od 9.mj.2014.)
    2.prirodni pukla folkula prije aspiracije, rekli mi da se to ne računa u postupak.
    Inače se ne razumijem u te kartice, pa mi može ko objasniti tu zamjenu, što to znači?

    Zamjena nema. Dakle ako se neki postupci ne mogu iskoristiti zbog dijagnoze (npr. jako loš spermiogram ili odstranjeni jajovodi pa AIH otpada kao opcija postupka) nije moguća zamjena ta 4 AIH-a za npr. jedan prirodnjak ili stimulirani.
    Dakle ako si iskoristila 1 prirodni i 1 stimulirani imaš pravo još na 3 stimulirana i 1 prirodnjak. To je to. I uvijek imaš opciju ta 4 AIH-a koji ti nemaju nikakvog smisla.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Dobro, to sam si tako i sama računala. Ali što uopće znači AIH?
    Gdje bih mogla naći objašnjenja svih tih kratica?
    Iskreno, tek sam jučer skuzila što znači IVF, a to mi piše i u papirima.
    Sram me...

  7. #107
    Katjuša avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    196

    Početno

    AIH je kratica za "arteficial insemination husband", to je i IUI - intrauterine insemination..
    Informacije o svemu stvarno možeš naći po webu, a i sigurna sam na ovim Rodinim stranicama

  8. #108
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Lajka jesi procitala ovo

    http://www.roda.hr/uploads/dokumenti...014_A5_web.pdf
    To je pocetak. Sretno

  9. #109

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Hvala na ovom ,pak! Svakako ću si proučiti, jer stvarno sve učim sama kako to prolazim (
    Shvatila sam da bi aih trebala biti inseminacija, ako je tako kako bi netko kome je dijagnoza neprohodni jajovodi inseminaciju mogao mijenjati za bilo što, kad takvima ona ionako ne dolazi u obzir???
    Ja bih na pr.radije mijenjala stimuliranje za prirodne. Recimo da mi jedan stimulirani zamijene za tri- cetiri prirodna.

  10. #110
    Katjuša avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    196

    Početno

    i ja sam tako uhodu učila i još imam puno pitanja
    Tako je, aih je inseminacija..
    A za ove zamjene ti ne znam što reći.. Razumijem što ti želiš reći, ali nema zamjena

  11. #111

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

  12. #112
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ja sam ispucala jedan stimulirani i ostvarila trudnoću... Imamo još 2 smrzlica. Kako se računa FET u svemu tome?

  13. #113
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Kao dio onog postupka u kojem su oni dobiveni. Znači kad/ako budeš išla na fet to ti sve spada pod ovaj postupak u kojem već jesi ostala trudna.

  14. #114
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Bliži se treća godišnjica donšenja Zakona o medicinski potpomognutoj oplodnji u kojem je broj pokušaja liječenja neplodnosti ograničen na 4 stimulirana postupka i 2 postupka u prirodnom ciklusu.

    Koliko ste postupaka ostvarili u protekle 3 godine i na koliko još i kojih postupaka imate pravo na teret HZZO-a?

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Prije mjesec dana potrosili smo svoj zadnji hzzo postupak.
    U dva postupka stimulirana klomifenom nismo dobili jajne stanice, dok smo u stimuliranima dobili, 10, 7, 8 i 11 jajnih stanica. Nakon transfera ukupno 11 embrija razlicitih stadija razvoja, ali uvijek dobre kvalitete "dogurali" smo do 2 male biokemijske i nula klinickih trudnoca.
    Nadamo se uspjehu u privatnim vodama u rujnu.
    Dosadasnjim lijecenjem nismo razocarani, vecinom je sve odradjeno korektno, ali mjesta za poboljsanje uvijek ima.

  16. #116
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Bliži se treća godišnjica donšenja Zakona o medicinski potpomognutoj oplodnji...
    Inesz, nije da se bliži, nego je danas točno tri godine od njegovog donošenja u Saboru.

    Bio je petak 13., sjećam se, nekima je tada činjenica da će neplodni parovi moći ostvarivati roditeljstvo iz zamrznutih zametaka bila "najveća je tragedija hrvatskog naroda nakon Jasenovca i Bleiburga".

    http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...ca-i-Bleiburga

    Zahvalna sam i dan danas svim forumašicama i forumašima koji su se borili za izmjenu Milinovićevog zakona i tada dozvole oplodnje samo tri jajne stanice, činjenica je da smo dobili puno zamrzavanjem embrija, no prava koja su u odnosu na prijašnji zakon reducirana osjetitili su već mnogi parovi.

    Nadam se da će i ostale cure iznijeti svoja iskustva sa samom primjenom zakona...

  17. #117
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Hvala Ljube na ispravku.

    Da, mnoge forumašice i forumaši mogu se s knedlom u grlu sjetiti i tzv. Milinovićevog zakona i svega vezanog za donšenje sada važećeg zakona o mpo.

    Sjećamo se raspravi o zamrzavanju embrija koja predstavlja zlatni standard liječenje neplodnosti, izjava i optužbi da su neplodni parovi ubojice svoje djece, da zamrznuta djeca vrište iz frižidera, da djeca iz mpo-a imaju psihičke smjetnje jer se sjećaju vremena provedenog u frižideru, da ubijemo nekoliko djece kako bi imali jedno... (slične optužbe ovih dana mogla su je čuti i u poljskom Parlamentu u raspravi o donošenju Zakona o liječenju izvantjelesnom oplodnjom).

    Za izjave poput ovih koje uspoređuju zamrzavanje zametaka sa smrću desetaka tisuća nedužnih civila ubijenih radi pripadnosti drugoj naciji, drugoj vjeri ili drugoj političkoj orijentaciji, u svakoj demokratkoj i pravo uređenoj zemlji uslijedio bi krivični progon radi širenja mržnje.

    Prije tri godine, na žalost ovo je bila zbilja neplodnih parova:

    "Novi zakon o umjetnoj oplodnji najveća je tragedija hrvatskog naroda nakon Jasenovca i Bleiburga. Težnja za životom u ovom zakonu sije smrt, a njime se podržava eugenika, znanost o poboljšanju rase koju su prakticirali nacisti, poručeno je danas s press-konferencije u HDZ-u gdje se uoči donošenja zakona o medicinski potpomognutoj oplodnji traži javna rasprava o tom pitanju.

    - Ovim se zakonom omogućuje ubijanje nedužnih. Desetero djece žrtvovat će se da bi se dobilo jedno dijete, a trideset posto zametaka, odnosno ljudskih života, bit će uništeno - poručio je ginekolog Ante Ćorušić , tvrdeći da iza svega stoji interesni lobi liječnika i farmaceuta koji izvlače profit iz umjetne oplodnje.

    Po riječima potpredsjednika HDZ-a Damira Jelića , ovakav je zakon "u razini najvećih hrvatskih tragedija, Jasenovca i Bleiburga", a HDZ namjerava stati tome na kraj."

  18. #118
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    2014/2015 ostvareno 3xAIH i 2xIVF u prirodnom ciklusu. Rezultat je jedna klinčka trudnoća.
    Ostalo 1xAIH i 4xIVF u stimuliranom ciklusu.

    Usporedba MPO i Bleiburg/Jasenovac...

  19. #119
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Imala sam 1 stimulirani postupak u 3/2015. , znači imam pravo na još 3 stimulirana...(zbog suprugove dijagnoze i lošeg iskustva s prirodnjacima od prije ne mislim se upuštati u tu priču)

  20. #120

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    227

    Početno

    Iskoristila 4 stimulirana IVF -a = nema rezultata. Ostala 2 IVF u prirodnom koja najvjerovatnije nikad necu moci iskoristiti, trenutno stanje endometrioza, endimetriom, miom, ca 125 3 puta veci od normale....

  21. #121
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    Ja sam iskoristila sve postupke preko hzzo...
    iz toga imala jednu trudnocu koja je završila missed.
    Zadnji stimulirani je bio razočaravajući... prvi put bez transfera..
    Ostaje mi Fet u Pfc i to bi bilo sve iz moje mpo priče

  22. #122

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj una99 prvotno napisa Vidi poruku
    Iskoristila 4 stimulirana IVF -a = nema rezultata. Ostala 2 IVF u prirodnom koja najvjerovatnije nikad necu moci iskoristiti, trenutno stanje endometrioza, endimetriom, miom, ca 125 3 puta veci od normale....
    Una, vv klomifenske racuna pod prirodnjake. Prijateljica je gore sa slicnom dijagnozim tvojoj ostala trudna u klomifenskom. U jacu stimulaciju je nisu pustili zbog zdravlja.

    Pa mozda kao ideja...

  23. #123
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Dvije inseminacije, dva polustimulirana i jedna puna stimulacija. Iz pune stimulacije proizašla trnutna trudnoća (9+4tt).
    Još imam dva smrzlića i nadam se da više neću prolaziti agoniju stimulacije.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    227

    Početno

    Bubekica hvala na informaciji, razmotriti cu i tu opciju

  25. #125
    Katjuša avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    196

    Početno

    Iskorištene 3 inseminacije, 1 prirodni IVF i 1 stimulirani IVF.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj una99 prvotno napisa Vidi poruku
    Bubekica hvala na informaciji, razmotriti cu i tu opciju
    nema na cemu mila. mislim da se svakako isplati pokusati.
    moje misljenje je da "prirodnjaci" na vv imaju vecu vrijednost nego u drugim klinikama. znam cure koje su iz klomifenskog dobile i blastice, a cak i smrzlice.

  27. #127
    bubicazubica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    902

    Početno

    Više nemam pravo niti na jedan postupak preko HZZO-a.
    Godine=42+
    Iskoristila:
    1 prirodni IVF(ako ga se tako može nazvati,jer nismo došli do punkcije,napravljena IUI)
    2 Stimulacije(prva bez jajne stanice;druga rezultirala trudnoćom/kiretažom;iz te stimulacije urađen FET)

  28. #128
    antonija15 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    174

    Početno

    iskoristila 2 prirodna i 1 stimulirani,za sad bez uspijeha

  29. #129
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Iskoristila dvije inseminacije, dva ivf- u blagostimuliranom ciklusu i jedan ivf puna stimulacija

  30. #130

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Lokacija
    Negdje na oblacima
    Postovi
    10

    Početno

    Ja sam iskoristila tri insemincije, jedan prirodni ivf i jedan stimulirani ivf ( bio je uspješan, ali nije lijepo završio). Imamo još jednog smrzlića, a za drugo dijete ne znam da li ću imati 4+2 ili nastavljamo gdje smo stali

  31. #131
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj amelia prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam iskoristila tri insemincije, jedan prirodni ivf i jedan stimulirani ivf ( bio je uspješan, ali nije lijepo završio). Imamo još jednog smrzlića, a za drugo dijete ne znam da li ću imati 4+2 ili nastavljamo gdje smo stali
    Žao mi je.
    Što se tiče postupaka, nastavljate gdje ste stali. Prvo morate iskoristiti FET i onda imate još 1 AIH, 1 prirodni i 3 stimulirana.

  32. #132
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Pod kakav bi postupak spadala blaga stimulacija?
    Klomifeni + 7-8 Menopura
    I postupak gdje se koristio samo Klomifen?

  33. #133

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Lokacija
    Negdje na oblacima
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Žao mi je.
    Što se tiče postupaka, nastavljate gdje ste stali. Prvo morate iskoristiti FET i onda imate još 1 AIH, 1 prirodni i 3 stimulirana.
    Znači,nema veze ako dođe do prijevremenog poroda i dijete je živo rođeno, nastavljamo gdje smo stali

  34. #134
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Medeja prvotno napisa Vidi poruku
    Pod kakav bi postupak spadala blaga stimulacija?
    Klomifeni + 7-8 Menopura
    I postupak gdje se koristio samo Klomifen?
    Blaga stimulacija uz par Menopura/Gonala/štogod se svugdje računa pod stimulirani postupak.
    Za Klomifen zavisi od ustanove do ustanove. Negdje ga računaju kao stimulaciju dok npr. u KBC Ri se ubraja u prirodnjak.

  35. #135
    dazler avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    286

    Početno

    Potrošila sve na teret HZZO-A

  36. #136

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Citiraj Medeja prvotno napisa Vidi poruku
    Pod kakav bi postupak spadala blaga stimulacija?
    Klomifeni + 7-8 Menopura
    I postupak gdje se koristio samo Klomifen?
    Mislim da bi to mpo lijecnik trebao napisati u protokolu. Meni svaki put pise "odlucili se za blagu stimulaciju", iako sam prvi put primila samo 8 gonala, a drugi put 22 , njima su obje blage.
    No, moram reci da sam prvi put sama trazila blagu, drugi put nisam zucnula nego je dr. sam rekao da cemo u blagu, i propisao je 20 i koji gonal i onda cetrotide.
    Mislim, ak je to blagi, bojim se i pomisliti kakav je puni stimulirani?
    Bolje sam reagirala na onaj prvi blago stimulirani od 8 gonala- 4folikula3stanice;
    A od 22 gonala5cetrotida- 2 stanice1cista.

  37. #137
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Puna stimulacija je npr. 3 gonala (ili menopura) na dan. Obicno desetak dana pa ispadne tridesetak. Ja sam tako dobivala po 12-15 jajnih stanica i od toga po 6 do 9 dobrih embrija.

  38. #138
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Lajka prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da bi to mpo lijecnik trebao napisati u protokolu. Meni svaki put pise "odlucili se za blagu stimulaciju", iako sam prvi put primila samo 8 gonala, a drugi put 22 , njima su obje blage.
    No, moram reci da sam prvi put sama trazila blagu, drugi put nisam zucnula nego je dr. sam rekao da cemo u blagu, i propisao je 20 i koji gonal i onda cetrotide.
    Mislim, ak je to blagi, bojim se i pomisliti kakav je puni stimulirani?
    Bolje sam reagirala na onaj prvi blago stimulirani od 8 gonala- 4folikula3stanice;
    A od 22 gonala5cetrotida- 2 stanice1cista.
    Što se računanja tiče, da li je stimulacija bila jaka ili blaga i koliko stanica se dobilo je nebitno, broji se kao 1 od ona 4 stimulirana.

  39. #139
    antonija15 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    174

    Početno

    Do sad potrošila dva stimulirana i dva prirodna postupka,do sad bez uspijeha.imamo jednu zamrznutu blasticu ali nije baš neke kvalitete tako da...
    Posljednje uređivanje od antonija15 : 25.11.2015. at 12:06

  40. #140
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    Do sad potrosena 2 stimulirana ( neusmjesno)i jedan prirodni je u tijeku....

  41. #141
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj dazler prvotno napisa Vidi poruku
    Potrošila sve na teret HZZO-A

    koji su vam daljnji planovi dazler?

  42. #142
    dazler avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    286

    Početno

    Kadauna moram riješiti povišeni prolaktin (koji mi je prvi put u životu povišen nakon zadnjeg stimuliranog postupka) i onda kod dr.Lucingera
    Posljednje uređivanje od dazler : 28.11.2015. at 16:39

  43. #143
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Pazi da ti prolaktin vade iz kanile jer kod običnog vađenja se meni desio stres kod uboda igle i prl je ispao povišen. Pila sam nekoliko mjeseci Dostinex zbog lažno povišenog PRLa i naravno, odgađali su mi postupak mjesecima.
    PRL se vadi tako da stave kanilu, ležiš do pola sata i onda izvade krv. :mad:

  44. #144
    dazler avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    286

    Početno

    Varnica idem bromokriptinski test,bit ću u dnevnoj bolnici i ležati,pa će točno vidjeti
    Cure sretno u postupcima!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Posljednje uređivanje od dazler : 01.12.2015. at 00:00

  45. #145

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav svima..prijatelji iznad 40 g. Su krenuli u mpo....prvi put su dobili jednu oplodjenu ali nazalost nije doslo do trudnoce...drugi put vrc u laboratoriju nisu prezivjeli jajasce i spermij...zanima me dal su u ovom drugom putu oni potrosili drugu besplatnu sansu na teret hzzo-a??? Ili nisu?

  46. #146
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Ancica, dobrodošla na forum. Prema sadašnjem Zakonu žena ima pravo na šest postupaka na trošak HZZO-a do svoje 42. godine. (osim ako nisu u pitanju medicinski opravdani razlozi)

    Dakle, ako ti je prijateljica prešla 42. nema više pravo na besplatne postupke, odnosno na postupke na trošak HZZO-a.
    Posljednje uređivanje od amazonka : 20.12.2015. at 11:26

  47. #147
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Potrošila 3 stimulirana (čekam rezultat ovog zadnjeg).
    Ostaje mi još 1 stim. i 2 prirodna ako budemo još trebali.

  48. #148

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    5

    Početno

    Razumijem to.mislim da.su oni odmah isli na stimulirane zbog godina.oni imaju oboje 40 g.moje je pitanje jer im taj drugi put nije uspjelo u labosu prezivjeti spajanje spermica i jajasca dal su tada potrosili drugu sansu??

  49. #149
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    nije došlo do transfera, da jesu.

  50. #150
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    za sada potrošena 2 stimulirana. U veljači je plan ići u prirodnjak

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •