Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 169

Tema: 2. godišnjica Zakona o mpo-koliko postupaka imate još pravo na teret HZZO-a?

  1. #1
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno 2. godišnjica Zakona o mpo-koliko postupaka imate još pravo na teret HZZO-a?

    Bliži se druga godišnjica donšenja Zakona o medicinski potpomognutoj oplodnji u kojem je broj pokušaja liječenja neplodnosti ograničen na 4 stimulirana postupka i 2 postupka u prirodnom ciklusu.

    Koliko ste postupaka ostvarili u protekle 2 godine i na koliko još i kojih postupaka imate pravo na teret HZZO-a?

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Evo ja sam potrosila 3 stim i sad idem u prvi prirodnjak. Kako je kod tebe? Da imam pravo 4+2 nadam se da necu vise trebati

  3. #3
    tina_julija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    331

    Početno

    Potroseno 3 stimulirana, ostali 2 prirodna i 1 stimulirani..

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj tina_julija prvotno napisa Vidi poruku
    Potroseno 3 stimulirana, ostali 2 prirodna i 1 stimulirani..
    X-am

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    41

    Početno

    Potrošen 1 stimulirani, ostala 3 stimulirana i 2 priridnjaka. Unutar tog jednog postupka bila do sada 3 FET-a, ali to spada sve pod taj jedan postupak (?). Mislim da je tako, ispravite ako grijesim.

  6. #6
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Ostao mi još jedan stimulirani

  7. #7
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj antony34 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja sam potrosila 3 stim i sad idem u prvi prirodnjak. Kako je kod tebe? Da imam pravo 4+2 nadam se da necu vise trebati
    3 stimulirana u 2 godine-je li to vaš odabir ili je klinika svojim listama čekanja diktirala tempo?

  8. #8
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Potrošena 2 stimulirana i 2 prirodna, preostala 2 stimulirana.

  9. #9
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    U godini dana dva postupka. Dalje ne mogu zbog godina. To je to.

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Inesz to ti je u zadnjih sest mj. Prije toga nisam isla. Krenula sam prosle god u 10 mj prvi put sad vec idem cetvrti. Brzo ti to kod mene ide.

  11. #11
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    antony pretpostavljam da si na VV-u. Ne znam gdje bi drugdje tako brzo moglo ići.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    65

    Početno

    Imala 3 stimulirana svakih 6 mjeseci,znaci ostao jos jedan, a na prirodnjake nema smisla ici jer mi treba stimulacija.


    Failure is part of success

  13. #13
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Tek krenula, iskoristila 1 stimulirani ostalo jos 3 stimulirana i dva prirodnjaka. Ako me zdravlje ne iznevjeri do druge god u ovo vrijeme biti cu na 0.

  14. #14
    orhideja. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    368

    Početno

    5/2013 stimulirani
    9/2013 FET beta

    11/2013 stimulirani
    6/2014 FET

  15. #15
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    motam se od 9.mjeseca 2013. na humanoj..
    odradila do sada samo 2 prirodnjaka..ali samo jednom je postupak odgođen njihovom krivicom..za ostalo odugovlačenje sam ja kriva..

  16. #16
    theorema avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    88

    Početno

    Jedan stim, jedan prirodni

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Amazonka da jesam na vv. Mogu reci da sam zadovoljna tamo jer se ne ceka kao kod drugih

  18. #18
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Iskoristila 4 stimulirana do 11. mjeseca prošle godine, ostala su mi 2 prirodna.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    67

    Početno

    dino84, i ja sam iskoristila sva 4 stimulirana, ostala mi još dva prirodna. Što planiraš dalje? Ja ću još svakako pokušati i ta dva pa što Bog da!
    Nadam se da ću to uspjeti u rujnu jer sad kreću godišnji pa ništa od toga!

  20. #20
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Obzirom da sam 2012. g. rodila, po drugo dijete smo krenuli 2013. g. i tada sam iskoristila samo 1 stimulirani. Dalje ne mogu na teret HZZO-a jer sam prešla 42. godinu...

  21. #21
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Potrošili smo 2 stimulirana,imamo još 2 i 2 prirodnjaka.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    Potrošila 2 stimulirana, ostala još 2 stimulirana, 2 prirodnjaka i 4 AIH-a. Nadam se da mi neće trebati

  23. #23
    Ajvi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    270

    Početno

    Ja sam na pola puta - odradila 2 stimulirana i 1prirodnjak.

  24. #24
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    2 stimulirana potrosila, ostala dva stimulirana +2 prirodna!

  25. #25
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    svi koji su majčinstvo ostvarili bi po priči sad već bivšeg ministra trebali imati pravo na nova 4+2 postupka!!! iako to u zakonu ne piše!

    Iskoristila sam jedan stimulirani postupak na teret HZZO-a, sve ostalo odrađivali privatno i zatrudnili. KOd nas stimulirani postupak s ovim smiješnim stimulacijama - odnosno slabim stimulacijama ne bi imale smisla i vjerojatno ne bih sad držala svoju djecu u rukama (

    Pobjegla 2010. prvi put u inozemstvo (iz hrvatskih državnih klinika) zbog MIlinovića i onog ridikulnog zakona i zatrudnila, sad sam zbog loše situacije u hrvatskim državnim klinikama opet otjerana u privatnu kliniku u HR i zatrudnila. I dalje mi je jako jako žao cjelokupne situacije, žao mi je loše uspješnosti, mnogo propalih postupaka, polustimulacija koje se broje kao stimulacije, žao mi je i dalje preporučujem da tko god može proba i privatne poliklinike zbog ipak mnogo veće uspješnosti zbog adekvatne stimulacije. Ovo što nam trenutno pružaju državne klinike - je loše!

  26. #26
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Baš sam i ja htjela napisat ovo što je Kadauna boldala. Dakle, svima koje su zatrudnile bi se postupci trebali brojati od početka, zar ne!?
    Ja bolje da ne pišem o svojim postupcima da ne ubijem u pojam nove. I tako više nemam pravo zbog godina pa sam od muke spontano zatrudnila.

  27. #27
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj nina70 prvotno napisa Vidi poruku
    Baš sam i ja htjela napisat ovo što je Kadauna boldala. Dakle, svima koje su zatrudnile bi se postupci trebali brojati od početka, zar ne!?
    Ja bolje da ne pišem o svojim postupcima da ne ubijem u pojam nove. I tako više nemam pravo zbog godina pa sam od muke spontano zatrudnila.
    ja se nadam da dok ja ispucam svoje postupke da će se promijenit zakon pa da idem ispočetka
    iako znam da će zakon biti grozota ako ga izglasa hdz..ali i to bi mi bilo bolje nego ništa...

  28. #28
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj red pepper prvotno napisa Vidi poruku
    ja se nadam da dok ja ispucam svoje postupke da će se promijenit zakon pa da idem ispočetka
    iako znam da će zakon biti grozota ako ga izglasa hdz..ali i to bi mi bilo bolje nego ništa...


    uf Red nemoj tako usko gledati i ne tako egocentrično - get the bigger picture ako HDZ promijeni zakon, nagrabusit ćete svi

  29. #29
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    A znam,ali ja sam u velikom strahu trenutno od neuspjeha i ispucavanja ovih postupaka sa ovako slabim stimulacijama i znam da gledam malo egocentrično i žao mi je radi toga...a ionako to što ja mislim ih neće sriječiti niti zaustaviti ako to namjeravaju

  30. #30
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Nažalost, svaki novi zakon nekom nešto da, a drugom oduzme. Iako sam bila protiv Milijevog zakona, meni je više pasao jer nije bilo dobne granice. Bilo bi logično da su izmjenili samo ono što ne valja u starom zakonu, ali tada ne bi niš uštedjeli. Ispričavam se ako sam off, slobodno brišite

  31. #31
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Ma najgore je ja mislim smanjenje broja js za oplodnju ili tako nešto ako uvedu..ili da se ne smije zamrzavati ili tako nešto..to je katastrofa za svih..Ovo sve ostalo je kako kažeš nina za nekog bolje za nekog gore..meni se osobno kod prošlog zakona sviđao i neograničen broj prirodnjaka..

  32. #32
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Da, da su bar prirodnjake ostavili.
    Vidim da gore nitko ne spominje inseminaciju. Ima li koja bez ili sa začepljenim jajovodima da je dobila u zamjenu 2 prirodna umjesto AIH-a?

  33. #33
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Bliži se druga godišnjica donšenja Zakona o medicinski potpomognutoj oplodnji u kojem je broj pokušaja liječenja neplodnosti ograničen na 4 stimulirana postupka i 2 postupka u prirodnom ciklusu.

    Koliko ste postupaka ostvarili u protekle 2 godine i na koliko još i kojih postupaka imate pravo na teret HZZO-a?

    Cure, dečki...
    Hajmo, napišite koliko još postupaka preko HZZO-a imate.

  34. #34
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Nina sta se to moze mijenjati? Pa onda bi trebali dopustiti i onima ciji je spermio prelos za aih..

  35. #35
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    U god dana potrošeno 8 postupaka, ostala još 2 stimulirana

    Sent from my C6603 using Tapatalk

  36. #36
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    3 AIH, 3 stimulirana IVF-a potrošeni, ostala 2 prirodnjaka i 1 AIH...

    Sent from my PAP5430 using Tapatalk

  37. #37
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    ...i još 1 stimulirani IVF za iskoristiti

    Sent from my PAP5430 using Tapatalk

  38. #38

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Krenuli prije godinu dana u mpo vode...iskoristila 2 AIHa i kod planiranog treceg AIHa sa klomifenom završila na IVFu zbog 4 folikula...pa ne znam jel se to računa kao stimulirani ili ipak ipak mogu računati da su mi ostala 4 ? Na jesen prvi pravi stimulirani IVF...

  39. #39
    cerepaha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    117

    Početno

    Za sada smo iskoristili 2 AIH-a, ali u MPO vodama smo tek nekoliko mjeseci. Na jesen se planira IVF.

  40. #40
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj sladja01 prvotno napisa Vidi poruku
    Krenuli prije godinu dana u mpo vode...iskoristila 2 AIHa i kod planiranog treceg AIHa sa klomifenom završila na IVFu zbog 4 folikula...pa ne znam jel se to računa kao stimulirani ili ipak ipak mogu računati da su mi ostala 4 ? Na jesen prvi pravi stimulirani IVF...
    to ti se računa kao prirodnjak u većini bolnica,ali negdje se nažalost računa i kao stimulirani i to čini mi se u Petrovoj i još negdje..
    Posljednje uređivanje od red pepper : 27.06.2014. at 08:53

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Jedan od razloga za otvaranje ove teme je uvid u brojcano stanje onih kojima se "blizi kraj" pokusavanju na trosak drzave da mozemo pratiti sto se dalje dogadja s tim pacijentima. Jer uskoro ce krenuti val - ispucali smo 4+2....
    A onda ce krenuti ideje poput, konkretno za moj slucaj - mijenjanja inseminacija za prirodnjak i sl.
    Posljednje uređivanje od Argente : 27.06.2014. at 13:54

  42. #42
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    bubekica pa šta se može mijenjati?ti je netko to baš rekao ili je to samo ideja?Jer ja isto bi mijenjala 4 aih-a za jedan prirodnjak barem..Mislim, nije isto kad je u igri muški faktor i kada ga nema..Ne bi smjeli svi imati iste postupke beziznimno na raspolaganju..

  43. #43
    Mary123 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    781

    Početno

    Meni ostao jedan stimulirani i dva prirodna..koma

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    red, tocno je ono sto sam napisala - ideja. ne vjerujem da ce nam to proci, ali jos nitko nije niti pokusao - jer nismo jos u toj situaciji... ali blizi se, blizi...

  45. #45
    mona22 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    bjelovarsko-bilogorska
    Postovi
    480

    Početno

    Meni ostao jedan stimulirani i jedan prirodni...a prije toga još imam jedan fet

  46. #46
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    meni su ostali prirodni i 2 stimulirana , kod nas aih ne prolazi, moja jajna stanica "prizna" samo inekciju, s tim da smo "za pravo" krenuli od 09. mjeseca prošle godine
    Posljednje uređivanje od arlena : 27.06.2014. at 19:28

  47. #47
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Red, recimo ja bih to tražila (čisto da vidim reakciju), ali nisam stigla potrošiti ništa osim 1 ivf i 1 prirodnjak (po starom zakonu) i 1 ivf u novom zakonu.

  48. #48
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    ispucano sve osim jednog majušnog stimuliranog koji se planira za rujan... Bože pomozi...

  49. #49
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Pitati cu svakako ako moze kakva zamjena aih-ova za prirodnjak..cim mi se primakne kraj..vjerojatno nece oni to ni moc odobrit nego ce trebat neku molbu pisati i tko zna sta jos..ali glupo bi bilo ne pokusati..

  50. #50
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj inana prvotno napisa Vidi poruku
    ispucano sve osim jednog majušnog stimuliranog koji se planira za rujan... Bože pomozi...


    inana, zašto mora bit "majušan"?

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •