Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 169 od 169

Tema: 2. godišnjica Zakona o mpo-koliko postupaka imate još pravo na teret HZZO-a?

  1. #151
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    Imam nekoliko pitanja. U 2010. sam iskoristila 2 stimulirana, u 2011. sam ostvarila trudnoću. Sad idemo po drugo dijete i zanima me na šta imam pravo po novom zakonu jer sam totalno, ali baš tooootalno ispala iz đira! Na ljeto ću 38 godina pa me zanima ima li i tu kakvih restrikcija obzirom na godine.

  2. #152

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Po novom zakonu imaš pravo na 4 stimulirana ivf + 2 prirodna ivf. Imaš pravo i na 4 aih. Ograničenje na godine je 42.
    S obzirom da je zakon od 2012 mislim da ti se do tada postupci "brišu" ali nisam sigurna.

  3. #153
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Brišu se pošto je ostvarena trudnoća... Sad za novu trudnoću opet imaš pravo ispočetka tih 4 + 2.

  4. #154
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    mare157
    imaš pravo na 4+2 jer se postupci određeni za tzv. milinovićeg zakona 2009-2012. ne računaju

    zakon koji je na snazi od 2012. ne predviđa pravo na resetiranje postupaka nakon rođenja djeteta. ta odredba je bila u prethodnom zakonu.
    sada osiguranica hzzo-a ima pravo samo na 4+2, rođenjem djeteta ne ostvaruje ponovno pravo na 4+2

  5. #155
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Sorry, ja sam mislila da se i dalje resetiraju

  6. #156
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    Ok, hvala žene. Sad jos da vidim da li cu moci u betaplusu preko hzzo-a.

  7. #157
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj angel 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Sorry, ja sam mislila da se i dalje resetiraju
    na žalost, novi zakon ne predviđa da žena nakon što rodi ima opet pravo na 4+2 postupka preko hzzo-a.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 18.05.2016. at 18:39

  8. #158

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Imam još jedan stimulirani i 2 prirodna preko HZZO-a.
    Nadam se da će se novim zakonom o mpo stari postupci brisati, kao što su se i prije

  9. #159
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    2009. - 2012. u Hrvatskoj je na snazi bio jedan od najrestriktivniji MPO zakon u svijetu. Tih godina Hrvatska je u MPO-u stajala uz bok Bangladeša i Salvadora.

    2012. godine, stupanjem na snagu, sada važećeg MPO zakona koji predviđa resetiranje prava iz osiguranja, nastojalo se ja barem malo popraviti zapravo nepopravljivu štetu nanesenu hrvatskim građankama i građanima. U tri godine primjene nestručnog i svjetonazorski utemeljenog, tzv. milinovićevog zakona, svim građanima i građankama bilo je uskraćeno pravo na liječenje u skladu sa suvremenim bio-medicinskim dostignućima.

    Te tri crne godine primjene suboptimalnih procesa liječenja mnogima je uništilo ili bitno smanjilo šansu za roditeljstvom, a resetiranje postupaka zapravo je vatrogasna mjera koja je pomogla manjem broju neplodnih parova jer izgubljene 3 godine fertilnog života žene nitko i ništa ne može nadoknaditi.

    Ako sada i dođe do nekih promjena u zakonu, zasigurno te promjene neće ići u smjeru resetiranja prava osiguranica na liječenje preko HZZO-a.

  10. #160

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    36

    Početno

    Ja sam sokirana!!!!! Nisam to znala!!! Meni osobno nije bitno jer necemo ici na trece iako nokad ne znas sto ti zivot nosi.....ali, znaci ako se za prvo dijete potrose postupci.....gotovo???!!!!!
    To je strasno i prestrasno!!!! Pa koja lova se tu vrti da je lijecenje tako restriktivno??!!! U lovi je stvar??!!!!!

  11. #161
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    ostalo nam je jos:
    1 stimulirani i 1 prirodni preko hzzo.
    aih i ne racunam jer s obzitom na dijagnozu ga nema smisla koristiti

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  12. #162
    MalaMa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    835

    Početno

    O pa ja ovo nisam znala.
    Znaci u 2012. je bio 1 stimulirani ivf i 1 prirodni-trudnoca i u 2013.porod.
    Sada su bila 2 stimulirana i 1 prirodni. Znaci ostao mi samo 1 stimulirani??!
    Ne idem ispocetka nakon poroda?

  13. #163

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj MalaMa prvotno napisa Vidi poruku
    O pa ja ovo nisam znala.
    Znaci u 2012. je bio 1 stimulirani ivf i 1 prirodni-trudnoca i u 2013.porod.
    Sada su bila 2 stimulirana i 1 prirodni. Znaci ostao mi samo 1 stimulirani??!
    Ne idem ispocetka nakon poroda?
    Ne resetiraju se postupci nakon poroda, ali se pocinju brojati od 7/2012 kad je donesen zakon. Znaci ovaj iz 4/2012 se ne racuna.

  14. #164
    MalaMa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    835

    Početno

    Hvala bubekica. Zivjela sam u neznanju. Sad sam zbilja sokirana. I ovako je to malo postupaka,a sad jos i to da se ne resetira. Strasno! Pa neke zene uspiju tek iz 6 pokusaja. I znaci gotovo,ako nemas smrzlica snadji se kako ces platiti privatno.

  15. #165

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj MalaMa prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala bubekica. Zivjela sam u neznanju. Sad sam zbilja sokirana. I ovako je to malo postupaka,a sad jos i to da se ne resetira. Strasno! Pa neke zene uspiju tek iz 6 pokusaja. I znaci gotovo,ako nemas smrzlica snadji se kako ces platiti privatno.
    A neke ne uspiju ni iz tih 6...
    Evo nama se doduse posreci iz prve kad smo otisli privat. A suza i suza sam na vuku isplakala.

  16. #166
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Zalostan je taj nas zakon. Ja sam ispucala 3 stimulirana, obzirom na dijagnozu aih ne radimo i ostaju mi 2 prirodna na koja gotovo i ne racunam jwr ni u stimuliranom ponekad uz svu silnu terapiju ne dobinem stanicu. I vec sad razbijam glavu odakle skupiti novce i krenuti dalje u borbu

  17. #167
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Nije stvar u tomu što imamo malo postupaka, nego sfušaju i to na što imamo pravo.

  18. #168
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    I sto nisu omogucili ni ove na koje imamo pravo, vani barem kad su kod nas neizvedivi

  19. #169
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Nije stvar u tomu što imamo malo postupaka, nego sfušaju i to na što imamo pravo.
    to potpisujem , stavljeni smou nezavidnu situaciju, i u principu se moramo same snalaziti informirati.
    vise sam saznala na forumu nego kod svih doktora izuzev privatno gdje sam samo odradila konzultacije i dobila more informacija !
    zlosno ali istinito.
    ja imam jos ovaj fet za odraditi a ako ne uspije idem privatno koliko god tesko je to izgurati financijski, nekako cemo se snaci!

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •