Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 254

Tema: sto klincima za veceru..

  1. #51
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    I kod nas su ustipci, peksimeti, izlivac i sl.uvijek bili za dorucak. Uz to domaca jaja, svjezi sir..
    Ili palenta sa kiselim mlijekom i maslom.

    Za rucak najcesce kuhana variva, a vecera kruh u toplom mlijeku.

    Riba petkom, neka pecenica (piletina, janjetina, teletina...) s krumpirima nedjeljom i uz to zuti kolac od jabuka.

    To je bila hrana mog djetinjstva...

  2. #52
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    I kod nas su ustipci, peksimeti, izlivac i sl.uvijek bili za dorucak. Uz to domaca jaja, svjezi sir..
    Ili palenta sa kiselim mlijekom i maslom.

    Za rucak najcesce kuhana variva, a vecera kruh u toplom mlijeku.

    Riba petkom, neka pecenica (piletina, janjetina, teletina...) s krumpirima nedjeljom i uz to zuti kolac od jabuka.

    To je bila hrana mog djetinjstva...
    Valjalo bi otvoriti neki topic sa takvim naslovom ili podići onaj stari koji je još Štrigica otvorila prije nekoliko godina o dalmatinskoj spizi, pa se proširilo i na ostalo...

    Hrana mog djetinjstva (samo večere):
    - kruh i mast + sol i crvena paprika
    - tjestenina na mlijeku ili riža na mlijeku
    - bijela kava s kruhom
    - razne kaše (prosena, hajdinska iliti heljdina)
    - šiškrli s makom ili orasima
    - široki rezanci sa špinatom ili sosom od kopra

    A za ručak su se u tjednu servirala sezonska variva ili jela od povrća. U ovo doba godine (a i ja to kuham) dolaze abšmalcane mahune, salata od mahuna kiflerica, varivo od mahuna na razne načine, karfiol s prezlima, pohani karfiol, gratinirani karfiol, carsko varivo (brokula+karfiol+mrkva), fino varivo od mladog graška (grašak+mrkvica+mladi krumpir ili noklice - to imamo danas za ručak), pa onda špinat s rižom i pečenim jajcima, varivo od tikvica, varivo od krastavaca, razne juhe od povrća, uz to relativno malo mesa (obično mljeveno ili rezano na kockice pa na saft), a tek nedjeljom pečeni ili pohani picek, svinjski šnicli na naglo, punjena teleća prsa, teleća koljenica.... i tak. Petkom riba, a ako nema, onda grah + palačinke, bez mesa.

    Od kolača: pita od jabuka ili sira, štrudla od jabuka ili sira ili tikvica ili maka ili trešanja ili... bilo čega, pa onda kifli vrsta raznih i digana tijesta.

  3. #53
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Evo, našla stari topic sa starinskom dalmatinskom spizom: http://forum.roda.hr/archive/index.php/t-34886.html

  4. #54
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    moja mama i dan danas ne priznaje niti jedne mahune osim kifleka.

    mi smio slično jeli kao Peterlin, a moja definitivno nadraža večera djetinjstva su krumpiri na pole

  5. #55
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Nitko nije spomenuo ajmprem juhu s kruhom, tako fiiiino, ali ne bas zdravo. To nam je p. baka radila kad smo bili mali

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    I meni je to baka znala napravit, sa žumancem od jaja umjesto pašti i kruha ( razmuti se u vrućoj juhi pa izgleda kao trganci).
    Ja to ne bi znala ni napraviti a bojim se da moja cura ne bi ionako htjela jesti tu juhu.

  7. #57
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    moj stariji to jede - samo što mi stavljamo cijelo jaje - onak poširano. To je jedina ajnpren juha koju i ja jedem

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Čisto komentara radi, od teme " što klincima za večeru" prešli na temu," Kaj su jeli naši stari i mi skupa s njima"

  9. #59
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Diana72 prvotno napisa Vidi poruku
    I meni je to baka znala napravit, sa žumancem od jaja umjesto pašti i kruha ( razmuti se u vrućoj juhi pa izgleda kao trganci).
    Ja to ne bi znala ni napraviti a bojim se da moja cura ne bi ionako htjela jesti tu juhu.
    Guste juhe moji jedu i obožavaju.... prežganu s jajetom ili bez, s prženim kockicama kruha i slično... U to može crvena paprika i češnjak + rastrgani dvopek i eto kompletne večere. NE staviti puno masnoće!

    Vole i slovensku juhu od gljiva koju kuha moja svekrva (sa krumpirima sitno kosanim), juhu od krumpira bez gljiva - na bijelo, s vrhnjem, od tikvica, od mrkvice, krem juhe od povrća vrsta raznih, paradajz juhu s rižom ili trgancima (ščipancima)... pa onda riblju juhu (može i od glava) pa s rižom ili tankim rezancima, juhu od kopra s grisom, a najbolji su štrukli na juhu! Mljac! http://oblizeki.com/juha-sa-struklin...-strukli-10997

    (Napomena: za majke male djece dobri su zamrznuti gotovi štrukli, a razvlačenje tijesta ostavite za dane kad klinci budu veći!)

  10. #60
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Omiljeni ljetni ručak u mojoj obitelji je bio kuhani krumpir i mahune, preliveni s otopljenim čvarcima u masti. I sve to pod brajdom...

    Omiljeni doručak, domaći kruh i maslac s nasjeckanim vlascem...

    Aaaah, da se vratiti...

  11. #61
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Čvarciiii - mljac!

    Neki dan vidim u Lidlu nekakav sirni namaz s vlascem, a gore piše Schnittlauch! To mene podsjeća na djetinjstvo, takvi izrazi i imena tipa šufnudli, he he he...

  12. #62
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    moja mama i dan danas ne priznaje niti jedne mahune osim kifleka.

    mi smio slično jeli kao Peterlin, a moja definitivno nadraža večera djetinjstva su krumpiri na pole
    I to iz peći na drva (mm bi rekao da je njegov tetak govorio "iz furune").

    Prava lička večera!

    Uz to kiselo zelje na salatu.

  13. #63
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Čvarciiii - mljac!

    Neki dan vidim u Lidlu nekakav sirni namaz s vlascem, a gore piše Schnittlauch! To mene podsjeća na djetinjstvo, takvi izrazi i imena tipa šufnudli, he he he...
    Je, ja sam tek s 25 naučila što je vlasac... Šnitlih i gotovo.

  14. #64
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Hajde sad još malo - cicvara (to znam samo u teoriji), popara (to znam u praksi - jela od starog kruha su zakon, ali kod mene se ne zove popara nego žemljača iliti Siromašni vitez) i tako dalje...

  15. #65
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    joooj, ja sam jela cicvaru neki dan u gostima, baš je bilo fino. Izgleda kao neki tekući griz. Moram pitati recept.

  16. #66
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    neki dan smo moja mama i ja doma napravile čvarke. Prefine . Kupila sam 2 kg bijelog špeka (u mesnici na Dolcu) . Kada smo to narezale, otopile i stisnule (ja volim stisnute čvarke, ono maximalno koliko se može) - izašlo nam je dvije ipol velike teglice svinjske masti i dvije hrpice (hrpica je ono što izađe iz drepalice za krumpir9 čvaraka. Trošak - 20 kn i malo vremena. fakat ne znam zašto je kila masnih čvatraka u zagrebu 100 kn. - morati ću to češće raditi.

    I amma mi je još otkrila da se u te topljene čvarke (nisam točno skužila kada) stavi malo mlijek pa su onda čvarci lijepo žuti

  17. #67
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    mlijeko ide na kraju, kad su dovoljno iscvrčili, a prije nego ih procijediš od masti. Na tu količinu, sasvim malo, baš za boju.

  18. #68
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    da, morati ću ih samostalno napraviti - a kada krenem, neću stati -obožavam čvarke

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    neki dan smo moja mama i ja doma napravile čvarke. Prefine . Kupila sam 2 kg bijelog špeka (u mesnici na Dolcu) . Kada smo to narezale, otopile i stisnule (ja volim stisnute čvarke, ono maximalno koliko se može) - izašlo nam je dvije ipol velike teglice svinjske masti i dvije hrpice (hrpica je ono što izađe iz drepalice za krumpir9 čvaraka. Trošak - 20 kn i malo vremena. fakat ne znam zašto je kila masnih čvatraka u zagrebu 100 kn. - morati ću to češće raditi.

    I amma mi je još otkrila da se u te topljene čvarke (nisam točno skužila kada) stavi malo mlijek pa su onda čvarci lijepo žuti
    MM radi isto tako čvarke doma, Ja sam Primorka, pa baš i nisam u tim vodama, kod mene se nisu jeli često čvarci. On je Slavonac,voli jesti čvarke i mast i najviše voli sam kod kuće to napravit, a s obzirom na cijenu čvaraka u trgovini , to mu je još i najjeftinija varijanta.
    isto na kraju stavlja mlijeko, a samo zbog mene skroz iscijedi čvarke (barem jednu turu), jer ja ne volim masno, a on voli masnije čvarke.

  20. #70
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    da, morati ću ih samostalno napraviti - a kada krenem, neću stati -obožavam čvarke
    Bravo! Takve i ja volim - kad su kao čips, istisnuti što je jače moguće. A to je izvedivo jedino u kućnoj radinosti.

  21. #71
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    mi smo jeli pole za ručak nekad uz meso a meni najdraže s kiselim vrhnjem.

  22. #72
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ima i na Dolcu za kupiti jako stisnutih čvaraka. Međutim, naravno, nije to niti približno fino kao friški domaći čvarci.
    Moja mama ih je isto nedavno napravila (u maloj količini).
    smiješno mi je kad se sjetim koje količine čvaraka smo imali kad sam bila dijete, uvijek su se povlačili po frižideru i nitko ih nije gledao - a danas mi je to vrhunska delicija.

  23. #73
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Evo da vratim temu na pravi smjer, kad sam već spomenula izlivač, i on ti je super ideja za večeru. Ne znam znaš li što je to, pa ću pojasniti:

    Dakle, osnova je brašno, mlaka voda, sol i jedno jaje. Uzmeš veliku duboku posudu i zamutiš unutra količinu za 1 pleh. Smjesa mora biti gusta, ali tečna, da se izlijeva u pleh (zato se i zove izlivač). Kada se izlije u pleh, može biti debljine do maksimalno 2 cm (ja stavim i manje, mi volimo tanji i hrskaviji, dok moja svekrva pravi taj debeli, da se ima u što zagristi ). Pa ti sada procijeni odokativno, ja stvarno ne znam točan recept.

    E sada, u taj osnovni sastav možeš po želji dodavati i druge sastojke, mi jedemo ili tako sam ili kombinacija luk + krumpir (najčešće kod svekrve) ili kombinacija svježi sir + tikvice (tako ja najčešće radim).
    Za kombinaciju luk i krumpir, samo još u osnovnu smjesu naribam 1 veliki crveni luk i 2-3 krumpira srednje veličine.
    Za kombinaciju svježi sir + tikvice, stavim cca 500 gr svježeg sira (može i manje), i 2 tikvice srednje veličine ili jednu veliku. Sir i tikvice su vodenasti, pa ova kombinacija bude malo mljackavija, sirovija.
    Po želji možeš dodati malo papra i slatke crvene mljevene paprike, to je posebno dobro u luk krumpir kombinaciji.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Samo malo ,tema je što klincima za večeru. Super tema,tražim ideje a onda čitam o ručkovima,pripremi čvaraka itd

  25. #75
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Pa evo miffy, vidiš da smo se vratili na pravi put, naj se odmah ljutiti.

    Došla sam još napomenuti da se izlivač peče na 200 oC cca 30-40 min, može se jesti uz jogurt, sir, kajganu... Ja upravo uživam u svom, mmmm!

  26. #76
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj miffy34 prvotno napisa Vidi poruku
    Svježi sir,jaje,gris ,malo soli i šećera izmiksati. Omjer sira i grisa od oka tak da bude kompaktno al ne pretvrdo.pustitda odstoji kojih pola sata u frižhderu. Žlicom vadit u uzavrelu vodu,kuhat kratko. Kuhane njoke procjedit i stavit u tavvu s malo preprženim omiksanim orasima. Izvadit i zasladit javorovim sirupom. Moja curica to obožava. U smjesu se može stavit ribane tikvice i mrkva.
    Zanimljivo
    mislim da cu probati

  27. #77
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj miffy34 prvotno napisa Vidi poruku
    Samo malo ,tema je što klincima za večeru. Super tema,tražim ideje a onda čitam o ručkovima,pripremi čvaraka itd
    Pa sad, nema tu neke razlike, osim što prehranu prilagodiš dobi djece i potrebama obitelji. Moji od druge godine mlate i špek i čvarke i kruh+mast (to je doduše zimska hrana, sad ipak manje) ali eto... Ima razloga zašto je to na topicu. Ne hranim ih ptičjom hranom.

    Dok su klinci bili mali, MI smo jeli ono što i oni (najela sam se oslića i drugih riba na lešo za pol života), a sad kad su veći, ONI jedu ono što i mi - čvarke, sir i vrhnje, kulen... Da jedu, he he he, PRIPREMAJU to zajedno s nama. Jer klinci su naši klinci zauvijek, ne samo do treće godine. Moji i te kako znaju kako se topi mast, iako to radim izuzetno rijetko. I znaju kako se priprema zimnica. Znali su to od malih nogu. Ne jedu samo hrenovke iako ne bježimo ni od toga.

    Ont. večeras utamanili ostatke sira i vrhnja + integralni kruh (ja bez kruha i bez vrhnja, samo sir).

    Inače, baš sam mislila koji dan napraviti quiche lorraine s tikvicama. Ali dok su mi djeca bila ispod tri godine, nije mi na kraj pameti padalo mijesiti prhko tijesto i nadijevati ga povrćem - domet je bio povrće na lešo, kako su već mnogi rekli.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 27.06.2014. at 21:04

  28. #78
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    probala knedle od sira i griza i jako mi se sviđaju jer:
    - su jednostavne za pripremu
    - brzo su gotove
    - ukusne i topive u ustima
    -mogu se kombinirati u raznim varijantama

    stavila sam najjednostavniji mogući preljev - maslac i prezle+ čaša jogurta, mljac!

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Jako mi je drago flopice da su uspjele knedle i da se sviđaju djeci

    Peterlin, ne mogu a da se ne nasmijem o ptičjoj hrani. Tak i ja mislim o pahuljicama i sličnom. Zapravo i inače volim tvoje postove.

  30. #80
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kako sam zaboravila spomenuti nabujak od riže?
    To svi obožavamo... A spada u obje teme, i što djeci dati večeru i što su jeli naši stari.

  31. #81
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    A spada u obje teme, i što djeci dati večeru i što su jeli naši stari.
    Pa to po meni slobodno može biti jedna tema…hrana je hrana, a naši stari su nekad također bili djeca i također su večerali

    Oluja ideja je odlična, svatko izabere što mu paše i obratno.

  32. #82
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    joj blago vama, koliko super ideja....
    ja više ne znam kaj da dam svojim alergičarima za večeru.
    jel ima netko neki recept za popečke od povrča, a da nejde jaje i gluten?

  33. #83
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja moram priznat da nisam nikad u životu jela za večeru nešto tipa ručka.
    Uvijek je večera bila laganija.
    ma kako da ne
    prženice, peksimeti, uštipci, palačinke, štrukle, knedle... totalno lagana hrana, za razliku od ovoga što je hatatitla nabrojala

    a ja bih se ubila da za večeru moram nešto peći ili pržiti
    a mislim da ni moja djeca ne bi bila sretna s time
    bolje da im "givit" stavim u želudac

  34. #84
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ja sam općenito prženje maksimalno zamijenila pečenjem u pećnici, dosta toga se može tako riješiti.
    I prije nego zdravlje, težina takve hrane i bacanje ulja, razlog mi je što mrzim dugotrajno stajanje za šporetom uz ulje koje prska, na kraju mi sve ispadne sirovo jer jedva čekam da završimo s tim.

    sada pravim polpete od tikvica, tako da pomiješam ribane tikvice, par jaja, svježi sir, sitno sjeckanu pancetu i nešto brašna (ne pitajte me za količine) i ispečem u kalupima za muffine.

  35. #85
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    tako i ja ponekad
    izmiješam povrće, zobene pahuljice, jaja i vrhnje/mlijeko i u kalupe za muffine

    ali to prije za doručak nego za večeru

  36. #86
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ma kako da ne
    prženice, peksimeti, uštipci, palačinke, štrukle, knedle... totalno lagana hrana, za razliku od ovoga što je hatatitla nabrojala

    a ja bih se ubila da za večeru moram nešto peći ili pržiti
    a mislim da ni moja djeca ne bi bila sretna s time
    bolje da im "givit" stavim u želudac
    X

  37. #87
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja cak ni ne stavljam u kalupe, ako su polpete. Pa drze se same od sebe u koliko-toliko polpeta obliku. U kalupu pecem projice i slicne stvari.

  38. #88
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ako imaju dosta tikvica koje puste vodu, draže mi je u kalupima, prvi put kad sam radila probala sam oboje i ove su mi bile bolje. nije polpeta oblik, ali to mi nije bilo bitno.
    Inače mesne pravim na pek papiru samo.

  39. #89
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    moje su sinoć za večeru jele kravlji sir i narezanu zelenu papriku
    večer ranije jogurt i jabuku
    ni ja ne dajem prženo za večeru, svima nam to teško "sjeda" na želudac

  40. #90
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne zalijepi li vam se to za rubove kalupa?

  41. #91

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    ja bas imam potrebu nesto jace im dat pred spavanje...valjda jos brijem kak ce spavat cijelu noc od toga

  42. #92
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa onda im daj normabel

    mislim, ako je cilj da dijete spava, pa i pod cijenu nedobrosti, šta se mučiš

  43. #93
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Imaš ti pravo,al možda bolje tablete za spavanje. Šta je sigurno,sigurno je.

  44. #94
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Večera (ako je jede, najčešće ne, tj. malo i čudno jede)
    jogurt (ponekad dodam sitno sjeckane suhe smokve, grožđice, neko suho voće)
    palenta i svježi sir
    skuta i crne masline ili škripavac i masline
    pecivao od sjemenki (sjemenke buče, suncokreta, lana i sezama miksam i povežem jednim jajetom ili chia sjemenkama), pečem 20 min. na masnom papiru, dodam feticu skute - prefino!
    peciva od svježeg sira, jednog jajeta, sezama i mrvice brašna od pira (20 min. pečenja, prefino nešto, sutradan su jako svježe i mirisne, dosta mekane iznutra, izvana je hrskava korica)
    palačinke od zobenog brašna (zobene, jaje, mrvica nekog mlijeka, voda, prstohvat sode bikarbone) namazane sa bademovim/indijskim maslacem i malo meda
    sjemenke zoba
    pahuljice od pira sa medom (bez ičega), da hoće bilo bi rižino ili bademovo mlijeko
    zobene i miksano voće
    ako ne ruča probam uvijek sa ručkom
    Posljednje uređivanje od palčica : 06.07.2014. at 20:29

  45. #95
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nama je vecera nekako najmanje bitna pa jede... nesto. Voce uvijek zeli, pa to prodje, ako sve drugo odbije. Za dorucak voli jogurt (sa zobi i vocem) pa onda to obicno ne dobije za veceru. Jucer je jeo naan, ugrijan u pecnici s mekim kozjim sirom i pecenom puretinom. Danas ne znam, predaleko mi je jos to...

  46. #96
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    mi jedemo za večeru često i šta ostane od ručka jer kasno ručamo
    tipa ostatak mesa, salatu - ali to su male količine
    općenito malo večeramo jer ručamo poslije 5.
    jedemo lešo povrće (npr blitvu, pire od tikvica, pire od brokula i krumpira), svježe sireve, jaja kuhana
    domaći krumpir na pole
    puru ili griz
    fermentirano mliječno - jogurte i sl.
    spominjane muffine od povrća ili voćne sa zobenima
    zobene kuhane na mlijeku s malo kakaa (lažni čokolino popularno zvan kod nas)
    rižine kuglice s povrćem

    za pecipale, palačinke i slično treba bit poseban dan hahahah, a uglavnom ću to radije napravit za doručak, prosjek je možda 2 puta mjesečno, kad se požele.
    ne znam otkud taj mit da je dobro nadupan spavati, to je nezdravo i teško je spavat kad organizam radi nešto što je trebao napraviti prije 3h.

  47. #97
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Slažem se sa krumpiric. Ja nekako navedeno serviram ako nije jeo ručak. U protivnom jogurt ili banana, ne bih pravila bakanalije prije spavanja. A za sve što pečem mi treba ni 5 minuta pripreme, a pećnica ostatak odradi sama, tako da mi je to najmanji problem - ili je to takva perspektiva mame čije dijete slabo/malo/izbirljivo jede.

  48. #98
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Kod nas su palačinke, štrudle i topli sendviči često za večeru. Meni je veći problem takva jela servirati za doručak, isključivo zbog ranog ustajanja.
    Naravno jede se i griz, žganci, ostaci od ručka, sendviči, pekmez.....

  49. #99

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Sve ovisi jel popodne ili ujutro u skoli, jel na praznicima i kada ide spavati. Tako da imamo raznih kombinacija. Od ostataka rucka ili jace vecere do lagane vecere.
    S time da ona nikada nije bila jutarnji jelac.Tek ju od podneva krene. Sto se tice pecenih jela domet mi je pureci snicli ili pecena jaja kad je recimo u skoli do 7 i dode gladna ko vuk ili recimo palacinke za koje je zaduzen MM.

  50. #100
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    kad čitam vas... moja djeca su fakat jadni jadničci
    nema šanse da se kod nas potroši više od dvije minute na pripremu večere

    pečeno jaje je vrhunac angažmana

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •