Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: zagrcavanje i gusenje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno zagrcavanje i gusenje

    Imamo bebicu od 2tj i sinic nam se dogodilo nesto syrasno. Naime cula sam ga da se lagano meskolji u kreveticu i uzela ga k sebi te vidjela da se zagrcnio i bljucnuo. Jos je tada bio dobro, ali kad san ga odlozila na krevet da se pripremim za dojenje poceo se gotivo gusit, crvenit i imao je sline uz nosa. Otezano je disao, kao da prestaje i da ce se ugusit.
    Trajalo je to 10min do dolaska hitne. Tamo su nam rekli da je zdrav i krcna slika mu je ok i da se samo zagrcnuo??
    No meni taj prizor ne izlazi iz glave ;(
    Da li je tko slicno dozivio??

  2. #2
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Uf least... nama se jednu noc dogodilo da sam cula da se meskolji i kasljuca. Dok sam ja upalila svjetlo mlijeko mu je pocelo ici van na usta i na nos. Srecom tad je jos spavao na boku. Brzo sam ga primila,okrenula na trbuh i malo lupkala po ledima.
    Jadan se bio prepao i neko vrijeme plakao. Al mene je bilo strah opet ga staviti spavati,uzas... dugo sam ga nosila uspravno na sebi

    Srecom to se samo jednom dogodilo,al mislim da su nama roditeljima ti prizori nocna mora
    Posljednje uređivanje od Vrci : 28.06.2014. at 09:47

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    zagrcnuo se. u biti vjerojatno se prenajeo i počeo povraćat, to se dogodilo meni sa mojim prvim sinom dok je imao 2,3 tjedna. zaspao je i u snu povraćao zagrcnuo se i počeo se gušiti grozno nešto ( od tada sam ga stavljala spavat na bok između onih rolica. bilo me jako frka

  4. #4
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    Moja beba (sad već pravi dečko) jako puno bljuca, i desilo nam se nešto slično (isto je imao par tjedana). Nismo nikad zaustavili bljucanje, ali smo ga ipak malo ublažili na način da ga nikad nisam stavila u ležeći položaj dok još nije podrignuo (a znala sam čekati duuugo), a i nakon svakog hranjenja ga nosimo bar 20 minuta pa probaj tako (ja sam bila jako uplašena nakon toga, pa mi je znao i drugo hranjenje dočekati na rukama-sad sam već ohladila).

  5. #5
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    Htjela sam napisati da ga nakon svakog hranjenja nosimo uspravno bar 20 minuta.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Hvala cure...
    Jako sam uplasena, tih 10min trajalo je cijelu vjecnost. A jel su vam bebice tada slinile? Mojem je slina bila na ustima, crvenio se i nisam znala dise li uopce malo ili nimalo. Jer nekad opcenito ne mogu skuzit dal dise, ono trebas se bas zagledat, a u takvim placu osobito. Uglavnom mislite da nije nesto strasno??
    Istina moj je u zadnja 2 dana poceo jako bljuckat i sigurno mu je to smetalo pa se i prepao i sve skupa dovelo do kaosa. Koliko je to kod vas trajalo?

  7. #7
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    Kod nas još traje... (mislim na bljucanje, a sad ima 5mj)
    Obavezno pedijatru napomeni, ne znam šta bih ti rekla, jer ovaj moj je disao normalno odmah poslije (sve skupa je trajalo možda minutu).
    A kako stojite s podrigivanjem?

  8. #8
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Moj B od rodjenja spava na uzdignutom madracu,bez jastuka,a prvih par mjeseci smo ga polagali na bok sa onim podupiracima,pa smo mjenjali stranu svakih par sati. Jaaaako dugo smo ga morali nosati da podrigne i bljucne prije polaganja u krevet. Ali sve to je pocelo sa nekih par sedmica i prestalo do 4 mjeseca. Nadam se da vam se to ruzno iskustvo nece opet ponoviti.

  9. #9
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    Citiraj alma_itd prvotno napisa Vidi poruku
    Moj B od rodjenja spava na uzdignutom madracu
    E, i ovo sam zaboravila napisati, čupavi isto ovako spava, ali pošto ima madrac od memorijske pjene pa se deformira kad se ispod njega stavi nešto, stavili smo ispod nogu od krevetića dvije dašćice iste veličine.

  10. #10
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Moj kao i od innu, čim je izbuljucao malo je plakao i bilo je normalno.

    Dok je bio tako "nepomičan" spavao je na boku obvezno i uvijek. I naravno povišen madrac, to i dan danas još ima, ali manje

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Kako mislite povisen madrac? Stavite nesto na dascice??
    Moj je 10 minuta bio u takvom stanju...nikako doci k sebi
    Ne znam sto da radim, pa valjda mu nije nista ;(
    Danas je normalan.
    Jel ima netko kome je to duze trajalo?

  12. #12
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Staviš par knjiga,ručnika,časopisa ispod madraca gdje je glava,tako da madrac ima pad. Ako me kužiš. Kad se tako beba zagrcne neznam ček bih li ju uspravljala jer treba to izbaciti. Kad se cimerici beba tako zagrcnula (bilo je baš gadno,počeo je bebač plaviti) ona se nije od bola mogla dignuti,a ja sam skočila i uzela bebu. Nagnula sam ga čak glavicom malo prema dolje da to izbaci. Bile smo tihe da možemo čuti bebino disanje. Kad sam ga nagnula počeo je bolje hvatati zrak i onda sam ga uspravila na sebe. Nisam liječnik pa neznam koliko sam ispravno postupila,ali radila sam po intuiciji i bez panike. Njenom se dečku to par puta ponovilo. I nama je uvijek povišen madrac baš zbog tog bljuckanja,bar dok beba ne ojača da sama sebi može pomoći. Ako su skloni tom zagrcavanju važno je da podrignu nakon jela.

    Ovakve su situacije kod beba česte,mada mi mislimo da nisu. Želim vam sreću i da vas prođe ovaj šok. Jači su ti mali smotuljci nego šta mi mislimo. Uvijek u svakom nezgodnom trenutku zatomite strah i stres i ostanite pribrani. Proguglajte refluks kod beba i vidite koji su prijedlozi da bebama olakšamo taj "problemčić"

  13. #13
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Pa i oni krevetići u rodilištu nisu ravni, nego malo nakošeni da im je glavica malo iznad razine nogu i buše (meni se to vidi i na slikama iz bolnice). Ja sam ispod gornje polovice madraca prvo imala dekicu, a sad imam ručnik za plažu. Tek toliko da nije ravno. Al mislim da ću uskoro i to maknuti
    Meni je i patronažna rekla da to obvezno stavim

  14. #14
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Obavezno nešto ispod madraca da glavica bude na povišenom, onako u koso da ide pod kutem od 45.. Ja sam baš jučer maknula knjigice ispod i tek sad je na ravnom..

  15. #15
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Apsu zar nije to malo previše pod kutem od 45, nama patronažna rekla da samo 10% smije biti nagib, mi smo ga iz tog razloga držali na boku prvih par mjeseci i iza jastuk da se ne prevrne i onda bi ga okretali, svako spavanje na drugi bok, isto je dosta bljucao ali bi ta tekućina lijepo izašla van...tako su nam savjetovali u bolnici i nije bilo nekih većih problema

  16. #16
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Apsu zar nije to malo previše pod kutem od 45, nama patronažna rekla da samo 10% smije biti nagib, mi smo ga iz tog razloga držali na boku prvih par mjeseci i iza jastuk da se ne prevrne i onda bi ga okretali, svako spavanje na drugi bok, isto je dosta bljucao ali bi ta tekućina lijepo izašla van...tako su nam savjetovali u bolnici i nije bilo nekih većih problema
    Potpis.
    Nismo imali ovih problema, ali 45 stupnjeva je totalno previše, 10 je.dovoljno, piše u knjigama.

  17. #17
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    I ja mislim da se Apsu malo zeznula za broj . to bi mi nekako bilo skroz neizvedivo.
    Kako je meni pedijatrica rekla dovoljno je smotati jedan ručnik i staviti ispod madraca (na uzglavlje) i mijenjati svako spavanje na drugu stranu kako je Mali Mimi i opisala. Pošto sam gore napisala da bi se meni tako deformirao madrac (lako za madrac, nego mu je kičma stajala krivo) stavila sam ispod nogu od kreveta (pa je cijeli krevet bio nagnut) dašćice.
    Carmina je spomenula refluks, dvije sam pedijatrice utlačila zbog sumnje na isti, i manje više sam dobila ovakve savjete, dakle ako nije baš povraćanje u mlazu i gubljenje na težini zbog istog, ovo je otprilike sve što mi možemo učiniti.
    Podrigivanje obavezno, nosanje poslije hranjenja uspravno, podignuto uzglavlje i probat ne skakat svaku noć na ama baš svaki zvuk .
    Malo off: ovo moje čudo je sad počelo glumatati da kašlje. I svaki put doletim do krevetića a on se nasmije...
    Least, kako je prošla noć, znam da se sigurno nisi naspavala od straha!?

  18. #18
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ahhaah oprostite!
    Taman razgovarala sa strane sa mamom o nagibima i brojevima i dobro da nisam napisala 90 stupnjeva

    Čisto za predođbu, ja sam ispod madraca stavila blok papira A4, zapakirano 500 komada, to je debelo nekih 6-7 cm i išlo je lagano u koso..

  19. #19
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Ja sad zamišljam mali madrac pod kutem od 45% i bebu kako kliiiiiiziiii na dno krevetića. Pravi tobogan. Ajme suze mi idu

    Moj cinci je bljuckao do10-11mj ali s obzirom da je spavao kraj mene uvijek bi čula kad se zagrcnuo. S druge strane tko zna koliko puta se on sam snašao da uhvati zrak dok sam ja mirno spavala. Tko zna.

  20. #20
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Moj je recimo sad prestao bljuckati, 4mj i tjedan dana ima. Dogodi se jos koji put,ali ne vise. Niti ga ne dizem na podrigivanje,to sam obavi u bilo kojoj pozi

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Naspavala sam se ok za ono koliko sam bila preplasena. Ostavila sam upaljenu nocnu lampicu i skorz ga privukla sebi da bolje vidim. Nego isla sam tempicu mjerit, ispod pazuha ims 36,9-37, rektalno 37,5...to ok?? Nekako mi je bio razdrazen pa za svaki slucaj

  22. #22
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    To je ok... izmjeri opet sutra ili prije ako primjetis da je vruc. Nemoj mjeriti neposredno nakon spavanja, vruce je i znaju biti topliji...
    Sto se zagrcavanja tice, jeza me hvata sto sam sve prosla s mojom mrvicom... doduse ona se zagrcavala dok je sisala, u podoju od 3 minute znala se po pet puta zagrcnuti i svaki put sam ju morala dizati i tapsati po ledjima i cekati da prodise.... sto se povracanja tice, isto me jeza hvata.... i u snu je znala povracati u mlazu... trajalo je dugo, mjesecima... vecinu noci je nakraju spavala na meni ili na mom kusinu milimetar od mene, a tijelo bi joj cijelu noc pridrzavala rukama da se ne skotrlja... cesto je povracala i sluz, koja nije curila iz nosa al je stalno hroptala.
    Eto nisam te nesto utjesila, ali da znas da je to cesto kod beba i da cesto nama roditeljima to izgleda puno strasnije nego sto u stvari jest.
    Posljednje uređivanje od S2000 : 29.06.2014. at 23:59

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    dovoljno je staviti malo deblji riječnik

  24. #24
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Least123 prvotno napisa Vidi poruku
    Imamo bebicu od 2tj i sinic nam se dogodilo nesto syrasno. Naime cula sam ga da se lagano meskolji u kreveticu i uzela ga k sebi te vidjela da se zagrcnio i bljucnuo. Jos je tada bio dobro, ali kad san ga odlozila na krevet da se pripremim za dojenje poceo se gotivo gusit, crvenit i imao je sline uz nosa. Otezano je disao, kao da prestaje i da ce se ugusit.
    Trajalo je to 10min do dolaska hitne. Tamo su nam rekli da je zdrav i krcna slika mu je ok i da se samo zagrcnuo??
    No meni taj prizor ne izlazi iz glave ;(
    Da li je tko slicno dozivio??
    dakle, male bebe ne znaju disati na usta...
    kad ti je bebač bljucnuo, dio mlijeka je otišao u nos i kako si ga ti polegnula taj ostatak nije mogao nigdje i bebač se počeo gušiti...
    dakle, nije mu ništa, temperatura je ok, bebe imaju malo višu nego odrasli


    znači kad bljucne, obavezno ga dignuti i držati jedno vrijeme
    što se tiče madraca, ja ga nisam imala nakošenog, ali su mi oboje spavali na boku u rolicama, preko dana i na trbuhu
    Posljednje uređivanje od Boxica : 30.06.2014. at 21:51

  25. #25
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    To moze biti gerb, ja bi ga odvela na pregled gastroenterologu u klaicevu, spavat na boku uz potporanj na ledima a madrac digni il nek spava u kolicima pa povisi, ne znam gdje si rodila al tako na povisenom su nama bebe u petrovoj spavale . Ne samo glava vec cijelo tijelo na oko 30%.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Pozz..Nova sam ovdje,no imam pitanje ako je tko mozda prosao kroz ovo u novije vrijeme..Imam curicu 4 i pol mjeseca staru,prije 2 i pol mj. dijagnosticiran gerb u klaicevoj.Bljuje nakon podoja i to smo vec navikli,spava na povisenom,na boku,nosi se gotovo stalno dok je budna da joj bude lakse,na terapiji gaviscon praska..Ali..Zagrcavanja su i dalje prisutna (svaki put se stresem kad se zagrcne)..Sad uskoro bi trebali na dohranu-a mene strah sta ako i uslijed tog hranjenja se zahlikne-a to je gusta hrana?Molim one koje su to prosle da se jave pa malo utjese da ce to sve biti ok ..

  27. #27
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Persileo prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz..Nova sam ovdje,no imam pitanje ako je tko mozda prosao kroz ovo u novije vrijeme..Imam curicu 4 i pol mjeseca staru,prije 2 i pol mj. dijagnosticiran gerb u klaicevoj.Bljuje nakon podoja i to smo vec navikli,spava na povisenom,na boku,nosi se gotovo stalno dok je budna da joj bude lakse,na terapiji gaviscon praska..Ali..Zagrcavanja su i dalje prisutna (svaki put se stresem kad se zagrcne)..Sad uskoro bi trebali na dohranu-a mene strah sta ako i uslijed tog hranjenja se zahlikne-a to je gusta hrana?Molim one koje su to prosle da se jave pa malo utjese da ce to sve biti ok ..
    Mirno čekaj da napuni 6 mjeseci, nećeš zakasniti s dohranom.

  28. #28
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Iz mog iskustva, s dohranom je postalo lakše. Gusta (viskoznija) hrana se njemu teže dizala van iz želuca. Mlijeko zna bljucati i sada s 14mj. Krutu hranu ako se zagrcne iskašlja ili izbaci s refleksom za povraćanje.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  29. #29
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Persileo trebalo bi biti lakše s uvođenjem dohrane, zgusne se sadržaj u želucu.
    Kreni sa žitaricama obavezno.
    Mi smo krenuli sa rižinim pahuljicama sa 5 mjeseci. I do punih 6 mu nisam ništa novo uvodila, samo je rižine klopao jednom dnevno. I baš mu je bilo osjetno lakše iako još uvijek povremeno bljuca

  30. #30
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    nedavno sam istu strahotu proživjela sa jednogodišnjim sinom. spavao je i učinilo mi se da čujem neki čudan zvuk. pitam muža, on kaže, ma ne, učinilo ti se i ode se tuširati. kako nisam imala mira, otišla sam u sobu i vidjela u mraku da se trza, tj gura nogicama unatrag i lupa glavom o stražnju stijenku krevetića. digla sam i onda shvatila da je av ispovraćan! počeo je plakati, odnijela sam ga u kupaonu i tek tada na svjetlu vidjela koliko je blijed i malaksao. Grozan osjećaj, pogotovo kad razmišljam što bi bilo da nisam otišla provjeriti!!

  31. #31
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    I kako to da ti nisu savjetovali da kreneš nešto ranije s dohranom (prije punih 6) i sa žitaricama?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •