Stranica 2 od 10 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 496

Tema: MTHFR - Karika koja nedostaje?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    179

    Početno

    Pozdrav i tebi Noah, evo ja se nisam dugo javljala jer moj ginić bio na bolovanju a kod MPO doktora još nisam išla jer mi kasne nalazi kariograma. Bila sam prije par dana kod svg ginekologa da mi pročita nalaze (MTHFR( C677T) -HETEROZIGOT, PAI-1 ( 4g/5g) - HOMOZIGOT 4G) pa nije ni on bio siguran da li je potreban heparin. Rekao mi da će se raspitati u bolnici pa da će mi javiti. Nakon par dana mi javlja da to nije za heparin već samo da počnem piti folacin i da ga u slučaju trudnoće neću piti samo prvih par mjeseci već cijelu trudnoću.Pa folacin sam pila i do sada iako ne redovno. Zapravo on mi bi zaboravio propisati, ja zaboravila pitati a MPO doktor ga nikad nije ni spomenuo. Sad mi tek ništa nije jasno.Čini mi se da sam opet na početku. Rekao mi je totalno suprotno od onog što sam čitala na netu.
    Pozdrav i svim ostalim curama trudilicama i neka nam ova godina svima bude uspješna!!!!

  2. #52

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    21

    Početno

    Pozdrav!

    Evo ja sam naručila L- methylfolate 1000mcg i B12 methylcobalamin 5000mcg, ove iste kao i Skura. Pa molim Skura ili netko tko zna da li se uzimaju u istoj količini? Npr. ako počnem uzimati 1/4 tabletice folata da li uzimam i B12 isto toliko? Iako je folat u manjoj koncentraciji.

    Pomoć!
    Unaprijed hvala

  3. #53

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    isto, heterozigot mthfr (c677t), imam 3 spontana i 1 izvanm, u 4 godine.
    i sad čitam i za jetru - da, i imam i masnu jetru i također neke sitne benigne tvorbe u jetri
    a kažu nam, "nebitna mutacija"

    da, uvijek sam umorna...

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    179

    Početno

    Kad sam bila na sistematskom pregledu prije par godina i meni ja dr. rekao da imam masnu jetru .prvi put čujem da to ima veze s ovim.martta na kojoj si ti terapiji?

  5. #55

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    @Birdy

    Ja pijem sve po 1000. jer mi smeta više od toga.
    B12 u jutro jer razbuđuju pa dođu "umjesto kave", a folate naveče jer mi više paše.
    Posljednje uređivanje od sweety : 03.01.2015. at 19:08

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    179

    Početno

    Sweety možeš li molim te objasniti razliku između folne kiseline i folata.ja sad pijem 5 mg folacina.koliko sam shvatila postoji i mogućnost da se kod ove mutacije folna ne razgraduje kako treba.što da radim?

  7. #57

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj lea13 prvotno napisa Vidi poruku
    Sweety možeš li molim te objasniti razliku između folne kiseline i folata.ja sad pijem 5 mg folacina.koliko sam shvatila postoji i mogućnost da se kod ove mutacije folna ne razgraduje kako treba.što da radim?
    Folna kiselina je sintetski dobivena. Prirodni folati se nalaze u hrani.

    Prirodni folati su oblika koji direktno može ući u mozak i koristiti se. Folna kiselina mora proći proces pretvorbe u oblik metilfolat.
    MTHFR mutacije onemogućuju ovu pretvorbu folne kiseline u metilfolate.

    U toliko osoba sa mthfr mutacijama koja uzima folnu kiselinu, a ne može ju sintetizirati, nakuplja višak koji zaštopava moždane sinapse koje bi trebale upijati onaj prirodni/aktivni oblik metilfolate.

    U toliko ni prirodni folati ne ulaze preko sinapsi u mozak te u mozgu nastaje deficit folata koji je nužan za izgradnju neurotransmitera.

    Kada u mozgu nedostaju neurotranzmiteri, stvaraju se bolesna stanja.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Evo pronašla sam i jedan tekst na hrvatskom.

    http://znanstveno.com/2015/01/kakav-...nje-populacije

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    179

    Početno

    Sweety hvala odgovoru.sad ne znam što da radim. Da li da nastavim sa folnom. Trebala bih uskoro na razgovor sa MPO doktorom pa ću ga pitati. Ne znam kakav je inače njihov stav o tome.

  10. #60

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    moj "prevoditelj" jako loše prevodi tekstove pa molim ako netko ima volje da mi bar ukratno napiše što se preporučje jesti, a što trebamo izbjegavati.
    hvala!

  11. #61

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Super tema, samo sta ja imam Laiden V, pa nebi bilo lose i o toj mutaciji pisati. Inace sam procitala sve postove... Bravo Sweety!!

  12. #62

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima, da se nadovezem na temu. Sweety je odlicno objasnila razliku izmedju folne kiseline i metil folata, tj.aktivnog oblika folne kiseline. Ima jedan preparat Femibion 1 sa tim oblikom koj odgovara nama sa mutacijama. Folnu kiselinu ne moze asporbovati, tako da je ne treba uzimati. To mi je moj hematolog rekao. Ja se pripreman za ivf postupak, pocetkom 2 mjeseca ce bitii receno mi je da cu od embriotransfera krenuti sa heparnim na svakih 12h. Ako dodje do trudnoce nastavicu tokom cijele trudnoce i 2mjeseca poslije, ako ne dodje onda nista,prekidam do sljedeceg postupka.
    Puno srece svima nama i da sto prije postanemo trudnice

  13. #63

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    21

    Početno

    Pozdrav cure!

    Ja sam uspjela dobiti uputnicu za folnu kiselinu i B12 i sve mi je u granicama normale, čak mi je Folna blizu gornje granice!
    E sad vas pitam s obzirom da imam mutaciju- mthfr heterozigot i pai heterozigot, kaj mislite da li piti taj methylfolate i b12 ili ne?

    S obzirom da planiram trudnoću.
    Ginekolog mi je na godišnjem.

    : )

  14. #64
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Došao nalaz...MTHFR C677T, C/T, heterozigot…
    Vadila sam i folnu i vitamin B12, oboje su prema gornjoj granici…

    Već više od 1 godinu pijem Folacin od 5 mg. Pročitala sam temu i sad sam zabrinuta.

    Očito bih ga trebala prestati piti??? Koliko onda trebam piti folatne, ako mi je ova doza folne kiseline bila od 5 mg?

  15. #65
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Ja sam uzela folat od 1000 mcg. Tjedan dana sam uzimala trecinu jedne tablete, pa po pola i sada cijelu. Tako su mi preporucili da se tjelo privikne na folate.

  16. #66
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Tnx na info! A B12?

  17. #67
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Isto od 1000. Nju cijelu otopis ustima kao bombon. Ja sam narucila preko neta, vise se isplati.

  18. #68
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    ja uzimam onu od 800 i od prvog dana cijelu jer sam prije toga uzimala Folacin pa mislim da mi je organizam već naučio na nešto slično Isto cuclam, baš je fina

  19. #69
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Hvala, curke! Onda ću si naručiti i ja preko neta, pretpostavljam da je Solgar OK.

    Ako imate preporuku, slobodno dajte

  20. #70
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    U našoj populaciji postoji velik broj ljudi sa MTHFR polimorfizmom, (c/t 677 i 1928) mutacijom gena koja ne dopušta pretvorbu folne kiseline u aktivni oblik potreban mozgu (L-metilfolat–5MTHF). Konstantnim unosom folne kiseline tim ljudima se u tijelu nakuplja neiskorištena folna kiselina koja ima jači utjecaj na moždane receptore nego aktivni oblik folata (L-metilfolat–5MTHF), te kada folna kiselina postoji u većoj količini u tijelu nego sam aktivni oblik, ona blokira receptore folata te aktivnom obliku onemogućuje prelazak moždane barijere i korištenje unutar mozga. U tom slučaju u mozgu dolazi do deficita folata te nastaju vezane bolesti i stanja, počevši od raznih oblika depresije, aneksioznosti, kroničnog umora, smanjenog rada nadbubrežne žlijezde, nerazgradnje histamina, neplodnosti, pa do porasta homocisteina koji utječe na stvaranje krvnih ugrušaka.
    Godinama se borim s umorom, nesanicama, meni je uvijek puno hladnije nego drugima, stalno sam zabundana… ne znam ima li ovo zadnje veze s MTHFR-om ili nekom drugom mutacijom, ali sve mi se više čini da se i ta hladnoća uklapa u sliku trombofilije

    E, sad, hipotetski gledano…koliko je moglo doći do štete konstantnim uzimanjem folne kiseline od 5 mg, skoro 6, ako uključimo i onu u Elevitu?
    Razina folne u krvi mi je dosta visoka, kao i vitamina B12, prema gornjoj granici su.
    Je li ipak folna kiselina uspjela preći u iskoristiv oblik L-metilfolat–5MTHF ili je došlo do nagomilavanja?

    Znači, krvna pretraga koju sam radila je baš za vitamin folnu kiselinu, ima je dosta u organizmu (16,6, a gornja granica je 20,5), a tu sam laik pa ne znam je li naš mozak tu folnu može iskoristiti ili radi štetu?

    Zbunjuje me zašto onda ne mjere folate, a ne folnu kiselinu?!

    I koliko je organizmu potrebno da se očisti od nagomilanog smeća?

  21. #71

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku

    Zbunjuje me zašto onda ne mjere folate, a ne folnu kiselinu?!
    Testovi nisu dovoljno sofisticirani. Mjeri se količina u krvi - koja je taloženje, ne aktivno stanično apsorbiranje, ali je bitnija ona količina koja se apsorbira u mozgu odnosno ona količina baš folne kiseline koja zaštopa moždane sinapse. A to se ne može izmjerit.



    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku

    I koliko je organizmu potrebno da se očisti od nagomilanog smeća?
    E to ne zna nitko.

  22. #72
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj sweety prvotno napisa Vidi poruku
    Testovi nisu dovoljno sofisticirani. Mjeri se količina u krvi - koja je taloženje, ne aktivno stanično apsorbiranje, ali je bitnija ona količina koja se apsorbira u mozgu odnosno ona količina baš folne kiseline koja zaštopa moždane sinapse. A to se ne može izmjerit.
    Sranje, da prostite. Ja sva hepi kad sam dobila nalaz folne - vidi kolika je, suuuuper, a očito bi bilo bolje da je koncentracija manja, time bi i taloženje bilo manje.

    Logično mi se nastavljaju i sva gore navedena pitanja oko umora, nesanica, hladnoće…


    Što se preporuča izbaciti iz prehrane? Ili ubaciti, iako se relativno "zdravo" hranim, što god to značilo.

  23. #73
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Upravo sam saznala da mi je snižen vitamin D 73, a treba biti viši od 75. Što sad s tim, je li on siguran za uzimanje?

  24. #74
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Optimist jesi proucila malo ovu temu?
    http://forum.roda.hr/threads/83688-K...+popraviti+j.s.

    Ja uzima vit D od 5000 iu

  25. #75
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Jesam, ali idem ponovo, jer sam mislila da mi je vitamin D u redu

    Sad mi je gin napisala da uzimam 25.000 jed.

  26. #76
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    25000 iu? Napisala ti je i recept za to ?

  27. #77
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    D vital 25.000 jed 1x

    Valjda je to ovo: http://www.almp.hr/?ln=hr&w=lijekovi...rnije&id=10554
    Posljednje uređivanje od Optimist : 17.03.2015. at 21:06

  28. #78
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    kako to namjeravaš uzimati? vidim da su u kutiji samo 4 ampule. Mislim da ti je 25 000iu previše za odjednom i za prvi put. Ja pijem 5000, ali počela sam sa 2500, i to pijem već neko duže vrijeme. Prvo sam sve to pošlicala na Hanuminom postu, pa pričala i s neurologicom (zbog druge dijagnoze, ali koja je btw imala isto problem neplodnosti u svoje vrijeme) a ona mi je samo potvrdila doze i dodala E-vitamin.

  29. #79

  30. #80
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Snekica prvotno napisa Vidi poruku
    kako to namjeravaš uzimati? vidim da su u kutiji samo 4 ampule. Mislim da ti je 25 000iu previše za odjednom i za prvi put. Ja pijem 5000, ali počela sam sa 2500, i to pijem već neko duže vrijeme. Prvo sam sve to pošlicala na Hanuminom postu, pa pričala i s neurologicom (zbog druge dijagnoze, ali koja je btw imala isto problem neplodnosti u svoje vrijeme) a ona mi je samo potvrdila doze i dodala E-vitamin.
    Nikako

    Sad sam se vratila iz ljekarne, to su 4 ampule i čak je i ljekarnici bilo zagonetno doziranje, kao individualno je, ali koliko smo shvatile mogu se popiti 4 ampule u 7 dana ili 1 ampula mjesečno, ovisno o potrebama.
    Uglavnom, i meni se to učinilo puno, nazvala sam gin., rekla je da ipak uzmem nešto drugo i to u dnevnoj dozi od 800 pa ću vjerojatno uzeti od Solgara za početak.

  31. #81
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    najpametnija odluka ali, stvarno, pogledaj si na gornjim linkovima, imaš puno različitih firmi, provjerenih i od strana drugih forumašica, a daleko jeftinije od Solgara. Za moj pojam, ne isplati ti se uzimati sad od 800, pa za kratko vrijeme krenuti na npr. 2000. Ja bi počela sa 2000. Sta pričam, ja i jesam počela sa 2500 heheee Ako ti šta treba slobodno pitaj tu ili na pp
    Posljednje uređivanje od Snekica : 19.03.2015. at 10:09

  32. #82
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Imaš pravo Naručit ću si jedan od ovih tvojih gore, Solgar je fakat preskup, najjeftinije što ga mogu nabaviti je onaj od 100 komada za 90 kn (i to od onaj od 400iu, mislim). Ne isplati se.

  33. #83
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Cure, je li krivo kontam ili postoje ginekolozi i hematolozi (?), koji unatoč utvrđenoj MTHFR mutaciji i dalje propisuju Folacin, tj .folnu kiselinu?

  34. #84

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, je li krivo kontam ili postoje ginekolozi i hematolozi (?), koji unatoč utvrđenoj MTHFR mutaciji i dalje propisuju Folacin, tj .folnu kiselinu?


    Ništa krivo ne "kontaš". Samo naši doktori ne idu na edukacije. Rade onako kako su prije 20 godina naučili na faxu.
    Posljednje uređivanje od sweety : 19.03.2015. at 20:28

  35. #85
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    To su, valjda, oni koji pacijentima obvezno napomenu da se drže dalje od interneta

  36. #86
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Prof. potvrdila da ne smijem uzimati folnu kiselinu, čitko napisala

    Zar ne postoje neki prenatalni vitamini, koji umjesto folne kiseline sadrže folate?

    Pls, recite da postoje...

  37. #87
    TrudyC avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    506

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Prof. potvrdila da ne smijem uzimati folnu kiselinu, čitko napisala

    Zar ne postoje neki prenatalni vitamini, koji umjesto folne kiseline sadrže folate?

    Pls, recite da postoje...
    Imaš ove

    http://www.seekinghealth.com/optimal...ng-health.html

    Neka te ne zbuni veliki broj tableta u bočici - po njihovoj preporuci uzima ih se 8 dnevno

  38. #88
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj TrudyC prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš ove

    http://www.seekinghealth.com/optimal...ng-health.html

    Neka te ne zbuni veliki broj tableta u bočici - po njihovoj preporuci uzima ih se 8 dnevno
    Bravo! Hvala ti!

    Folate [50% as Quatrefolic® ((6S)-5-methyltetrahydrofolate, glucosamine salt) and 50% as folinic acid (calcium folinate)]
    Da me ne buni ovih 50% folinic acid (calcium folinate)?

    A da su dnevnu dozu mogli utrpati u jednu malo veću kapsulu, jesu

  39. #89
    TrudyC avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    506

    Početno

    Ili možeš sama prepolovit dozu...ili početi s 2 pa laganao povečavati....

  40. #90
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Cure a Femibion sto je tako popularan u njemackoj.....
    Pogledajte sastav....nemogu vam sad ovdje zalijepit stranicu na mobu sam....a cini mi se da u sastavu isto stoje folati al i folna ako sam ja to dobro vidjela......bas me sad zanima.

  41. #91
    ema 1 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    129

    Početno

    Sara
    I ja sam gledala da kupim taj femibion
    Mislim da je to ista stvar sto i metafolin od taxofita samo puno jeftinije ca4-5€ a čini mi se da oba sadrže folate i folnu ali piše da ga svi mogu uspješno razgraditi
    Mislim da jedino od solgara su cisti folati ali ih kod nas nema ako neko zna gdje ih se može kupit NEK javi

  42. #92
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Hej ema pitala sam neki dan prijateljicu za femibion jer ga ona pije i kaze da je u sloveniji kupila i dodje negdje oko 13,14€ za mjesec dana...30 tableta je u pak.
    A ovo od solgara se sigurno u ljekarni na dolcu moze naruciti.

  43. #93
    ema 1 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    129

    Početno

    ok hvala za info probat cu pitati

  44. #94
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj ema 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Sara
    čini mi se da oba sadrže folate i folnu ali piše da ga svi mogu uspješno razgraditi
    Mislim da jedino od solgara su cisti folati ali ih kod nas nema ako neko zna gdje ih se može kupit NEK javi
    I mene ovo zbunjuje pa sam odlučila naručiti Solgarove folate.


    Citiraj sweety prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da mi je još naći liječnika koji mi se na ovo ne bi smijao...
    Evo, ja sam ih našla nekoliko u par dana

    Zapravo sam se ugodno iznenadila…ginekolozi koji se više susreću s problemom trombofilije, znaju za ovaj "problem" (meni jasno u nalazu piše da ne smijem piti folnu kiselinu), dok su drugi objeručke prihvatili informaciju, spremni proučiti problematiku.

    Ili sam bila kod dobrih ginekologa Nadam se da nisu u manjini.

  45. #95
    ema 1 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    129

    Početno

    Optimist

    Koliki je rok isporuke i gdje si naručila
    Bas me zanimaju sastojci sitno napisani na pakiranju čim dobiješ piši nam detalje

  46. #96
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Zamolila sam frendicu da mi naruči, dodala sam na popis još i vitamin D i B12, razmišljam još o CoQ 10 pa kad budem sastavila cijeli popis i znala detalje, javim!

    Inače, preporuke sam dobila za iherb!

  47. #97
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj ema 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Sara
    I ja sam gledala da kupim taj femibion
    Mislim da je to ista stvar sto i metafolin od taxofita samo puno jeftinije ca4-5€ a čini mi se da oba sadrže folate i folnu ali piše da ga svi mogu uspješno razgraditi
    Mislim da jedino od solgara su cisti folati ali ih kod nas nema ako neko zna gdje ih se može kupit NEK javi
    Solgarov Folat samo vani. Kod nas nemaju. Probaj preko Ebay ili iHerb.

  48. #98
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593
    Posljednje uređivanje od Snekica : 31.03.2015. at 20:25

  49. #99
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    cure, dajte mi pliz preporučite dobrog hematologa ili privatnog ginekologa koji se razumije u ovu problematiku. bila sam neki dan na sv.duhu kod hematologice i nije ništa spomenula...naime, prije neki dan sam popišala plus, a imam tu i još neke druge mutacije. u utorak idem do svog ginekologa, ali bi rado otišla i privatno..hvala!!!

  50. #100
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Prof. Đelmiš - radi u Petrovoj ali možeš i k njemu privatno na konzultacije (pl. Pronatal).

Stranica 2 od 10 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •