Stranica 3 od 10 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 496

Tema: MTHFR - Karika koja nedostaje?

  1. #101
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    idem danas kod dr. Đelmiša. Hvala cure!
    Posljednje uređivanje od kudri : 07.04.2015. at 10:47

  2. #102
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    I ja )


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #103
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    ma da? Isto zbog te mutacije?? Super, napiši pliz ovdje što ti je rekao. Ja sam u 16.15h

  4. #104
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Ja sam u 16:45 imam ovu Mtfhr mutaciju, visok homocistein, cardiolipin i PAI homozigot 4G. Zanima me sto ce reci. Svakako javim Nas dvije se mozda i sretnemo onda )


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #105
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    da, onda bi se mogle vidjeti! vjerojatno ćeš biti nakon mene

  6. #106
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Da ocito imamo pola sata vremena za konzultacije


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #107
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Sutra idem u dnevnu bolnicu na razno razne pretrage kod njega na odjel,ali definitivno kaže da bi bilo dobro heparin...za folnu mi nije ništa konkretno rekao.
    Mikipika32,čekam tvoj report! Jesi ti ona skockana ženskica,sitna?
    Posljednje uređivanje od kudri : 07.04.2015. at 18:23

  8. #108
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Nisam, bila sam u crnoj haljini i sivom kaputu. Ti si bice ona kovrcava Rekao je da kad ostanem trudna da se javim kako bi me narucio na odjel, napravio pretrage i dao heparin. Isto dakle kao tebi osim sto nisam trudna. Bila sam brzo gotova. Na kraju je rekao ono sto sam pretpostavljala da hoce.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #109
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    ajoj, onda te nisam skužila jer kad sam izlazila prvi put, onda je bila neka curka koju sam opisala....da, ja sam ona kovrčava
    jesi ga pitala za folnu?

    meni je ispao skroz ok jer mi je mogao raditi uzv privatno, ali je rekao da ćemo sve to sutra u bolnici...tako da mi je to skroz korektno. i samo 200kn sam platila

  10. #110
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Vidjela sam da si bila zamišljena a kasnije sam te vidjela vani na cesti ali kako nisam bila sigurna bilo mi je neugodno da zaustavim krivu osobu i da joj kažem Kudri )

  11. #111
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Da li ste pitale Đemliša za folnu? Ja sam pitala svog doktora, ali njemu je to bilo skoro pa smiješno. Meni nije. :/

  12. #112
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Pitala ja. Nije imao apsolutno nikakav stav o tome. Kao da mu nije ni bilojasno o čemu pričam. Koliko sam shvatila, ni optimist nije dobila nikakav konkretan odgovor...
    I sad mi uopće ništa nije jasno, da li da uzimam folnu ili ono drugo o čemu pišete i mogu li to na svoju ruku?

  13. #113
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko sam shvatila, ni optimist nije dobila nikakav konkretan odgovor...
    Točno. Meni je izgledalo kao da zna što pitam, ali ništa konkretno nije odgovorio pa ga nisam previše ispitivala.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Kod mene je nadzeno mthfr heterozigot sta je to tocno dr mi nije dao nista a imala sam blighted ovum i biohemiska isto i hipotireoza imam alitsh je bio ok pri ivf postapkama saeutiroxom

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    179

    Početno

    Bog cure , evo mene opet na ovoj temi. Hulija, i ja imam mutacije mthcr heterozigot i pai homozigot.( Također Tsh bio povišen ali je pod kontrolom s eutiroxom , ostalo sve ok)Moj mi soc. ginić dao folacin i rekao da ga u slučaju trudnoće neću piti samo u početku već cijelu trudnoću tako da ja pijem folacin.( inače iza mene je 5 neuspješnih transfera) Rekla to svom MPO dr. da vidim njegovu reakciju.( s obzirom na sve što sam pročitala vezano uz folnu i folate) Nije je uopće bilo. Nije mi rekao ni da pijem ni da ne pijem folacin, već da ćemo ovaj put probati s andolom, a u slučaju trudnoće obvezno heparin. Kad sam krenula u postupak i došla na prvu folikulometriju rekao mi je da ćemo već nakon transfera ipak ići s heparinom, ali da ću ga morati kupti sama. Svoje posljednje nade ulažem u heparin!

  16. #116
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Danas sam bas razgovarala s jednom zenom i bas mi je pricala o svojoj terapiji.
    Dr joj je dao folan, aspirin i fraxiparin (12 sati da bude razlike od uzimanja aspirina i fraxiparina) tak da vjerujem da ima nesto u tome. Od punkcije je pocela sa aspirinom i fraxiparinom.

    Lea ispade da je soc.gin.pametniji od mpo dr.
    Ja zbilja nemogu shvatiti te doktore da na postavljeno pitanje nedaju odgovor.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    179

    Početno

    Ma ja sam to spomenula,kao usputno da vidim reakciju.Ovog puta ću ga pitati direktno.ima li razlike između folana i folacina?

  18. #118

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Curke, čitajte što piše na kutijama. Folan i Folacin su istog sastava - folna kiselina, samo različiti proizvođači.

    Liječnik preporučuje ono što je "aktualno" na tržištu.


    Nijedan od ova dva preparata nije aktivni oblik folata (metylfolat), već ovična folna kiselina.

  19. #119
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    a što onda treba uzeti i ima li toga u našim ljekarnama??
    iskreno, malo sam isto skeptična uzimati nešto na svoju ruku.

  20. #120
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    a što onda treba uzeti i ima li toga u našim ljekarnama??
    iskreno, malo sam isto skeptična uzimati nešto na svoju ruku.
    Kudi mislim da je ako ne grijesim snekica i jos par cura stavljale link gdje su narucivale.
    A sto se narucivanja tice puno toga se moze u ljekarni na dolcu naruciti pa probaj.

  21. #121
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj lea13 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ja sam to spomenula,kao usputno da vidim reakciju.Ovog puta ću ga pitati direktno.ima li razlike između folana i folacina?
    Lea ne izlazi iz ordinacije dok nedobijes odgovor na svoja pitanja.
    Pa toliko bar zasluzujemo
    Nedaj se zbuniti pa da ti samo nesto trabunja na brzaka i opet nista konkretno neznas.

  22. #122
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    hvala ti. da, vidjela sam te linkove, ali zašto se to pobogu ne može kod nas u ljekarnama najnormalnije kupiti?
    kao što rekoh, ne sviđa mi se to da naši doktori ništa ne znaju o tome, odnosno ne pridaju tome veliku pažnju, a istovremeno nisam sigurna želim li nešto na svoju ruku i biti pametnija od nekog tko je stručnjak u svom području jer ruku na srce, internet trpi svašta
    u prvoj trudnoći pila sam folnu, sad sam isto krenula. pitat ću sutra opet dr što misli o tome da se prebacim na folat
    Posljednje uređivanje od kudri : 16.04.2015. at 11:15

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    179

    Početno

    Sara,tako ću i učiniti.moram priznati da sam i ja skepticna uzimati bilo što na svoju ruku,pogotovo ako nije iz ljekarne.čula sam za tu ljekarnu na Dolcu,ali nama koji nismo iz Zagreba opet ostaje problem.vidjet ću što će dr.reći pa vam javim.

  24. #124
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    hvala ti. da, vidjela sam te linkove, ali zašto se to pobogu ne može kod nas u ljekarnama najnormalnije kupiti?
    kao što rekoh, ne sviđa mi se to da naši doktori ništa ne znaju o tome, odnosno ne pridaju tome veliku pažnju, a istovremeno nisam sigurna želim li nešto na svoju ruku i biti pametnija od nekog tko je stručnjak u svom području jer ruku na srce, internet trpi svašta
    u prvoj trudnoći pila sam folnu, sad sam isto krenula. pitat ću sutra opet dr što misli o tome da se prebacim na folat
    Slazem se apsolutno s tobom al je na zalost tako da se same puno moramo informirati, tragati i citati da bi na kraju opet trebale njih molit za nesto sto je najnormalnije da kao pacijenti dobijemo.
    A to je objesnjenje, savjeti i podrska.
    Prestrasno

  25. #125

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    a što onda treba uzeti i ima li toga u našim ljekarnama??
    iskreno, malo sam isto skeptična uzimati nešto na svoju ruku.
    Draga moja...

    Ja sam ovaj topic napisala u dobroj vjeri pokušavajući curama pokazat da postoje nova istraživanja i neke potpuno nama nepoznate situacije otkrića i preparati, a koje ljudi koriste.
    Kako sam ja ovdje prisutna samo kao forumašica, a ne kao liječnik, niti ne dajem službene naputke ikome što i kako da koristi. Odlučujete sami.

    Svaka druga forumašica može pročitati ovo ovdje kao i bezbroj drugih tema koje postoje na internetu. Kome će tko vjerovati, stvar je osobnog odabira.

    Ovo tvoje zadnje pitanje pokazuje da nisi shvatila temeljnu razliku u sastavu i djelovanju folata, a o tome piše na ovoj temi, te nadalje miješaš pojmove koji bi mogli zbuniti mnoge koji dođu ovdje pročitati informacije.


    Gore višlje u temi imaju informacije o tome koji su oblici folata prikladni za osobe sa MTHFR mutacijama i gdje ih nabaviti, te koji oblici folata nisu prikladni.
    Kojem mišljenju ćeš ti biti sklonija, je stvar tvoje osobne odluke.
    Da li ćeš koristiti terapiju koju ti je liječnik prepisao, stvar je tvoje osobne odluke.
    Da li ćeš na svoju ruku uzimati nešto što si sama otkrila, je isto stvar tvoje osobne odluke.
    Bilo da se radi o metilfolatima ili o multivitaminima za koje si vidjela reklamu na tv gdje tvrde da su baš ti vitamini najbolji. Poanta je ista, sama odlučuješ o svojim akcijama.

    Jedino što vas molim je da čitate što piše na kutijama i da razumijete što uzimate, bilo tko vam to preporuči, liječnik, televizija, forum ili baba vračara.
    Budite upoznate sa onim što uzimate. Nisu sve stvari iste i nisu sve stvari iste za svakoga.

  26. #126
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    hvala ti. da, vidjela sam te linkove, ali zašto se to pobogu ne može kod nas u ljekarnama najnormalnije kupiti?
    kao što rekoh, ne sviđa mi se to da naši doktori ništa ne znaju o tome, odnosno ne pridaju tome veliku pažnju, a istovremeno nisam sigurna želim li nešto na svoju ruku i biti pametnija od nekog tko je stručnjak u svom području jer ruku na srce, internet trpi svašta
    u prvoj trudnoći pila sam folnu, sad sam isto krenula. pitat ću sutra opet dr što misli o tome da se prebacim na folat

    Isto pitala dr. da li da nastavim piti folnu. Dobila odgovor da je upitan utjecaj folne kod osoba s MTHFR mutacijama. Kao, neke studije govore jedno, druge drugo i nitko u biti nije pametan. Onda sam malo sama promozgala pa sračunala da ako i možda 1/4 nečega šteka (u mom slučaju) to znači da mi minimalno 25% razgradnje folne zapinje i to mi je bilo puno. Odllučila sam se pobrinuti da ništa ne zapinje i naručila preko frendice koja živi u UK od Solgara Folat 1000mcg. Ako zbog ničeg drugog onda bar da budem mirna da sam sa svoje strane napravila sve što sam mogla a ostalo je ionako izvan moje moći.

  27. #127
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    I ja se lomim oko toga. Nitko od naših doktora se nije izjasnio na tu temu. Pijem Solgarov folat i B12. Homozigot u PAI 1 4G/4G i MTHFR. Nisam pametna...Čak sam mislila uzimati četvrtinu folacina.
    Posljednje uređivanje od Varnica : 16.04.2015. at 12:54

  28. #128
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Varnica, ako uzimaš folat ne bi trebala uzimati folacin, ali kao što sweety kaže svatko uzima ono što želi, ali čitajte i kopajte i 100 puta ako treba svaku informaciju

  29. #129
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Nebum.
    Uzimala folacin.
    Posljednje uređivanje od Varnica : 16.04.2015. at 19:35

  30. #130
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno


  31. #131
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Curke slucajno citajuci i kopajuci po internetu o folatima naletim na folate od solgara da ima oglas na njuskalu pa kome treba a nema mogucnosti kupnje preko interneta pogledajte.

  32. #132
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    pitat ću sutra opet dr što misli o tome da se prebacim na folat
    Jesi pitala?

  33. #133

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    4

    Početno

    Djevojke molim vas za savjet. U braku sam 5 godina i borim se sa neplodnošću. Nalazi su nam ok, osim blago povišenog TSH, koji sam uz pomoć Letrox-a dovela u normalu (1,75) i tek otkrivene trombofilije MTHFR C677T - homozigot mutirani i PAI-1 homozigot mutirani. Spremam se za drugi IVF postupak. Moj ginekolog je preporučio da odmah počnem sa clexane 0,4, jer smatra da ove mutacije mogu biti uzrok dosadašnje neplodnosti. Do sada nije nikada dolazilo do trudnoće. MPO ljekar je rekao da se obratim hematologu. Hematolog je tražio dodatne nalaze, koji su uredni i nije siguran da li ove mutacije mogu uticati na začeće. Moj slučaj će iznijeti na konzilij. Napomenuo mi je da će mi prepisati aktivnu folnu kiselinu. Totalno sam zbunjena. Da li je vama poznato da li ove mutacije mogu uticati na začeće? Ukoliko imate neki link ili vaše iskustvo pošaljite molim vas. Link koji je postavljen na nekoj od prethodnih stranica ne mogu otvoriti.

  34. #134
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj dzenica prvotno napisa Vidi poruku
    Djevojke molim vas za savjet. U braku sam 5 godina i borim se sa neplodnošću. Nalazi su nam ok, osim blago povišenog TSH, koji sam uz pomoć Letrox-a dovela u normalu (1,75) i tek otkrivene trombofilije MTHFR C677T - homozigot mutirani i PAI-1 homozigot mutirani. Spremam se za drugi IVF postupak. Moj ginekolog je preporučio da odmah počnem sa clexane 0,4, jer smatra da ove mutacije mogu biti uzrok dosadašnje neplodnosti. Do sada nije nikada dolazilo do trudnoće. MPO ljekar je rekao da se obratim hematologu. Hematolog je tražio dodatne nalaze, koji su uredni i nije siguran da li ove mutacije mogu uticati na začeće. Moj slučaj će iznijeti na konzilij. Napomenuo mi je da će mi prepisati aktivnu folnu kiselinu. Totalno sam zbunjena. Da li je vama poznato da li ove mutacije mogu uticati na začeće? Ukoliko imate neki link ili vaše iskustvo pošaljite molim vas. Link koji je postavljen na nekoj od prethodnih stranica ne mogu otvoriti.
    Ne znam šta da ti kažem... Na začeće mogu i ne moraju utjecati jer je toliko čimbenika od kojih hrpa još nije ni otkrivena (zato imamo tako puno idiopatske neplodnosti). Koliko su meni objasnili, ako su ostali nalazi krvi u redu (d-dimeri, koagulogram) onda se za ove mutacije (imam slične kao i ti samo što sam na MTHFR677 heterozigot) ne gleda kao na uzrok neplodnosti i ne daje terapija. Tj. objasnili su mi da nije neophodna tako da ja nisam na Clexanu ni sada. Kako sam u drugom pokušaju IVF-a uspjela ostati trudna bez heparina nekako sam sklona misliti da ne utječe na implantaciju. Ali 100 ljudi, 100 različitih nalaza i simptoma. Moj gin mi je rekao da ako se daje od samog početka a krene spontani, heparin samo komplicira stvari jer da su ti problemi implantacije i rani spontani posljedica lošeg embrija a ne trombofilije. Onda čitam hrpu literature gdje se već od punkcije daje heparin ili pak od transfera i ima cura koje su uspjele ostati trudne baš u postupcima gdje su s heparinom počele odmah. I sad budi pametan. U dogovoru s mojim dr-ima smo odlučili pričekati s heparinom dok d-dimeri ne porastu ali svatko je slučaj za sebe.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj funky prvotno napisa Vidi poruku
    I kod nas je jedini nadjeni problem pai i ace heterozigot, sto se i ne smatra nekim narocitim poremecajem i navodno nije presudno za zatrudnjivanje...pa ipak, kad sam se izborila za fragmin, u tom sam postupku ostala trudna isto nakon skoro 5 godina neplodnosti...pa sad nemam pojma je li to presudilo, ali evo me sad 31+4 tt, nadam se da ce i vama uskoro uspjeti!
    Ja sam misljenja da dijagnoza idiopatske neplodnosti i ne postoji, nego oni jednostavno ne nalaze pravi problem.
    funky, od kada si ti počela koristiti fragmin?

  36. #136

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    179

    Početno

    Citiraj dzenica prvotno napisa Vidi poruku
    Djevojke molim vas za savjet. U braku sam 5 godina i borim se sa neplodnošću. Nalazi su nam ok, osim blago povišenog TSH, koji sam uz pomoć Letrox-a dovela u normalu (1,75) i tek otkrivene trombofilije MTHFR C677T - homozigot mutirani i PAI-1 homozigot mutirani. Spremam se za drugi IVF postupak. Moj ginekolog je preporučio da odmah počnem sa clexane 0,4, jer smatra da ove mutacije mogu biti uzrok dosadašnje neplodnosti. Do sada nije nikada dolazilo do trudnoće. MPO ljekar je rekao da se obratim hematologu. Hematolog je tražio dodatne nalaze, koji su uredni i nije siguran da li ove mutacije mogu uticati na začeće. Moj slučaj će iznijeti na konzilij. Napomenuo mi je da će mi prepisati aktivnu folnu kiselinu. Totalno sam zbunjena. Da li je vama poznato da li ove mutacije mogu uticati na začeće? Ukoliko imate neki link ili vaše iskustvo pošaljite molim vas. Link koji je postavljen na nekoj od prethodnih stranica ne mogu otvoriti.
    Skoro identičan slučaj je i sa mnom. Samo što ja imam mutaciju MTHFR heterozigot i PAI homozigot i TSH mi je bio dosta povišen. I mi se evo borimo već pet i po godina.Danas sam trebala imati transfer ali nažalost od pet zamrznutih stanica samo jedna prezivjela i nije se oplodila. Ako si čitala prijašnje postove vidjela si da je i meni gin. propisao folacin a mpo. dr. je ovog puta htio ići s heparinom nakon transfera, s tim da ga sama plaćam. Pretpostavljavam da nema dokaza da pomaže pa ga HZZO ne želi financirati. Kaže da po njegovom mišljenju heparin pomaže. Propisao mi je i andol sto kojeg sam već počela piti i rekao mi je da ga nastavim piti i dalje iako idem u stimnulirani postupak u tek šestom mjesecu. Citiram:" s obzirom na ove mutacije andol može pomoći da ostanete prirodno trudni s obzirom da je sve drugo ok". A meni to zvuči kao znanstvena fantastika! Cure, pitala sam ga za folacin s obzirom na ove mutacije. On začuđeno upita : Pa što s folacinom? Ja spomenula ovo o čemu smo raspravljale a on se doslovno nasmijao i odmahnuo rukom. Samo mi je rekao da ga više ne pijem jer mi nije potreban. On se se koristi kod spontanih a kod mene nije nikad došlo do trudnoće. Uglavnom, nastavljam s andolom sto i promijenit će mi stimulaciju s gonala na menopur.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Citiraj lea13 prvotno napisa Vidi poruku
    Skoro identičan slučaj je i sa mnom. Samo što ja imam mutaciju MTHFR heterozigot i PAI homozigot i TSH mi je bio dosta povišen. I mi se evo borimo već pet i po godina.Danas sam trebala imati transfer ali nažalost od pet zamrznutih stanica samo jedna prezivjela i nije se oplodila. Ako si čitala prijašnje postove vidjela si da je i meni gin. propisao folacin a mpo. dr. je ovog puta htio ići s heparinom nakon transfera, s tim da ga sama plaćam. Pretpostavljavam da nema dokaza da pomaže pa ga HZZO ne želi financirati. Kaže da po njegovom mišljenju heparin pomaže. Propisao mi je i andol sto kojeg sam već počela piti i rekao mi je da ga nastavim piti i dalje iako idem u stimnulirani postupak u tek šestom mjesecu. Citiram:" s obzirom na ove mutacije andol može pomoći da ostanete prirodno trudni s obzirom da je sve drugo ok". A meni to zvuči kao znanstvena fantastika! Cure, pitala sam ga za folacin s obzirom na ove mutacije. On začuđeno upita : Pa što s folacinom? Ja spomenula ovo o čemu smo raspravljale a on se doslovno nasmijao i odmahnuo rukom. Samo mi je rekao da ga više ne pijem jer mi nije potreban. On se se koristi kod spontanih a kod mene nije nikad došlo do trudnoće. Uglavnom, nastavljam s andolom sto i promijenit će mi stimulaciju s gonala na menopur.
    meni su dali aspirin 100 i folna od 5 mg jer ja sm imala dve trudnoce prva zavrsila sa blighted druga biohemiska

  38. #138

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    inace ja imam mthfr heterozigot a pai nije mi ispitan neznam zasto

  39. #139
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam šta da ti kažem... Na začeće mogu i ne moraju utjecati jer je toliko čimbenika od kojih hrpa još nije ni otkrivena (zato imamo tako puno idiopatske neplodnosti). Koliko su meni objasnili, ako su ostali nalazi krvi u redu (d-dimeri, koagulogram) onda se za ove mutacije (imam slične kao i ti samo što sam na MTHFR677 heterozigot) ne gleda kao na uzrok neplodnosti i ne daje terapija. Tj. objasnili su mi da nije neophodna tako da ja nisam na Clexanu ni sada. Kako sam u drugom pokušaju IVF-a uspjela ostati trudna bez heparina nekako sam sklona misliti da ne utječe na implantaciju. Ali 100 ljudi, 100 različitih nalaza i simptoma. Moj gin mi je rekao da ako se daje od samog početka a krene spontani, heparin samo komplicira stvari jer da su ti problemi implantacije i rani spontani posljedica lošeg embrija a ne trombofilije. Onda čitam hrpu literature gdje se već od punkcije daje heparin ili pak od transfera i ima cura koje su uspjele ostati trudne baš u postupcima gdje su s heparinom počele odmah. I sad budi pametan. U dogovoru s mojim dr-ima smo odlučili pričekati s heparinom dok d-dimeri ne porastu ali svatko je slučaj za sebe.
    A vidiš, ja sam se pikala heparinom od jednog transfera, bila je biokemijska i što sam se dulje pikala, to sam jače krvarila...Tako da i ja mislim da ne utječe na implamtaciju, prije će biti loš embrij.

  40. #140
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Cure, koliko imate povjerenja u vitamine kupljene preko interneta, konkretnije, preko iherba, jer pretpostavljam da nas većina s ovog topica vitamine naručuje preko te stranice?

    A da bi bilo još konkretnije i vezano uz temu, mislim na folate, koje sam kupila preko iherb-a (usput sam kupila i druge vitamine, vitamin B12, D3…) i to sve od Solgara.

    Iako na jednom nalazu imam napisano da pijem folate, na drugima mi i dalje propisuju Folacin.

    Kakvo je stanje kod vas?

    Pijete li i dalje folate, jeste li se vratili na Folacin/folnu kiselinu ili ne pijete ništa?
    Posljednje uređivanje od Optimist : 16.06.2015. at 14:25

  41. #141
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Folat od Solgara. Frendica mi ga kupuje u ljekarni i šalje internom poštom firme od muža tako da ne mogu komentirati pouzdanost iherba ali do sada se niti jedna cura nije žalila. Možda ima nešto u tome.

  42. #142
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Folat od Solgara. Frendica mi ga kupuje u ljekarni i šalje internom poštom firme od muža tako da ne mogu komentirati pouzdanost iherba ali do sada se niti jedna cura nije žalila. Možda ima nešto u tome.
    Koliko dodju folati u toj ljekarni??

  43. #143
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Negdje oko 6 funti. Frendica ne želi reći točnu cifru. Jer ima filing da je nešto dužna kako dođe k nama na ljetovanje. 60 tableta u bočici.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

  44. #144

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Bok cure,
    da li se uputnica za trombofiliju dobije od soc.gin. ili me ona mora slati kod hematologa pa da me on šalje na pretrage?
    Da li znate što točno mora pisati na uputnici za trombofiliju? Da li to ima veze s MTHFR? Ama bas nist ne kuzim u tom dijelu.
    MPO Dr. mi je napisao da napravim i homocisetin i B12 u krvi .

  45. #145
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ako ti je mpo-ovac na nalazu napisao da napraviš gen.faktore trombofilije, tu ti spada i mthfr. Soc.gin ti da uputnicu za sve.
    Hematologu ideš tek kad imaš te nalaze.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2
    Posljednje uređivanje od eryngium : 18.06.2015. at 00:14

  46. #146
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj Bananka prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure,
    da li se uputnica za trombofiliju dobije od soc.gin. ili me ona mora slati kod hematologa pa da me on šalje na pretrage?
    Da li znate što točno mora pisati na uputnici za trombofiliju? Da li to ima veze s MTHFR? Ama bas nist ne kuzim u tom dijelu.
    MPO Dr. mi je napisao da napravim i homocisetin i B12 u krvi .
    Meni je moj soc.gin dao uputnicu po preporuci mpo dr.
    Na uputnici je pisalo testovi na trombofiliju: MTHFR, PAI-1, VAKTOR V LEIDEN, FAKTOR || PROTROMBIN.
    Mislim da bi bilo bolje da ti napise na uputnici tocno sve sto trebas. Ja sam isla u petrovu i vise se tamo ne narucuje. Do 11 h mislim da vade krv. Pogledaj na njihovoj stranici.

  47. #147
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, koliko imate povjerenja u vitamine kupljene preko interneta, konkretnije, preko iherba, jer pretpostavljam da nas većina s ovog topica vitamine naručuje preko te stranice?

    A da bi bilo još konkretnije i vezano uz temu, mislim na folate, koje sam kupila preko iherb-a (usput sam kupila i druge vitamine, vitamin B12, D3…) i to sve od Solgara.

    Iako na jednom nalazu imam napisano da pijem folate, na drugima mi i dalje propisuju Folacin.

    Kakvo je stanje kod vas?

    Pijete li i dalje folate, jeste li se vratili na Folacin/folnu kiselinu ili ne pijete ništa?
    Ja sam prije par dana bila na onom testiranju vitamina preko koze. Iskreno neznam koliko je to pouzdano i tocno ali isla je moja prijateljica kojoj su izmjerili nedostatak skoro pa svih vitamina sto je i za ocekivati jer je na dugotrajnom lijecenju pa sam isla i ja da vidimo dali je neka fora za prodaju. Zena kad je pocele mjeriti samo me blijedo gledala i na pola pitala dali ja nesto konzumiram. Uglavnom sve na sta me testiralo pokazivalo je skoro maximum osim cinka koji je jedva zabiljezen i Q10 osrednje vrijednosti. Pila sam sve ove vitamine o kojima se tu pisalo. Cink nisam njega sam sada kupila, i moj vit. D je od 5000 iu pa mi je zenska rekla da ga sada smanjim posto smo na moru i sunca ima u izobilju. Tako da ja sam zadovoljna.

  48. #148

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Hvala cure!

  49. #149

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    21

    Početno

    Ja pijem drugu turu Solgarovog folata od 1000 mcg i b12 druge firme od 5,000 mcg ( ne znam jel to 5 mcg ili 5000 mcg?!). Moram priznati da mi te doze nisu baš jasne.
    Isto me zanima da li druge cure piju i da li netko ima kakva nova saznanja od svojih ginekologa, po pitanju uzimanja folata.
    Jel ima netko da uzima ove preparate u trudnoći?
    Jer na svim bočicama piše da se za uzimanje tih pripravaka u trudnoći treba konzultirati s liječnikom.
    A nisam čula da je ikome od nas ovdje, liječnik preporučio folate.

  50. #150
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ovo mcg bi trebali biti mikrogrami što bi dalo da je to što uzimaš 1 miligram(mg) folata (folne) i 5 miligrama b12.
    Naši ginekolozi (ne svi, ali oni s kojima sam pričala o tome) nemaju baš stav oko MTHFR mutacija i folne kiseline.
    Jedan poznati mpo-ovac mi je rekao da je upitno što folna kiselina (ona što ide na recept) točno radi u toj dozi (5mg) kod MTHFR mutacije.
    Moj gin je pak rekao da je bitno samo da je uzimam pa ako ću ja biti mirnija s folatima (a jesam) nek uzimam njih a ne folacin.
    Inače sada više-manje na svemu i svačemu piše preporuka za trudnice da se konzultiraju s liječnikom prije korištenja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •