Stranica 4 od 10 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 496

Tema: MTHFR - Karika koja nedostaje?

  1. #151

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    21

    Početno

    Ja mislim da je 5000 mcg= 5 mg, a 5,000 mcg= 0,005 mg ; zbog tog zareza, mislim da to dvoje nije isto.

  2. #152
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Doza od 5 mcg nema nikakvog smisla. Mislim da je taj zarez tu samo zbog preglednosti zavisno od proizvođača.
    Pogledaj na tablicu hranjivih vrijednosti koji je postotak DV (daily value), ako je doza od 5mg trebao bi se kretati oko 83%.

  3. #153

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    21

    Početno

    eryngium imaš pravo za DV, 83,330 %. Tak piše na mojima.
    Ali npr. na Plibexu piše da sadrži 1mcg vit. B12 i da je to 100 % RDA. Ali onda taj RDA nije isto što i DV?
    U Elevitu ga ima 4 nanograma, što je 0,004 mcg.

  4. #154
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    RDA i DV nisu skroz ista stvar. RDA (recommended dietary allowance) je preporučena dnevna doza za zdravu osobu. DV (daily value) je izračunata vrijednost na temelju dijete od 2000-2500 kalorija koju osoba unosi u organizam preparatom u odnosu na ukupnu dnevnu prehranu. RDA i DV mogu biti isti ali i ne moraju.
    Evo i par linkova koji će, nadam se, objasniti bolje nego ja.
    http://myayuvia.blogspot.com/2011/07...ce-rda-vs.html
    https://ods.od.nih.gov/HealthInforma...ilyvalues.aspx

    Ovo je tablica DV za dojenčad, djecu do 4 godine i trudnice.
    http://www.fda.gov/Food/GuidanceRegu.../ucm064930.htm

  5. #155

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    21

    Početno

    Hvala eryngium : )

  6. #156

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    21

    Početno

    I krivo sam gore napisala, pa da ne bi nekog zbunila: Elevit ima 4 mcg b12, a ne 4 nanograma!
    Posljednje uređivanje od Birdy : 09.08.2015. at 21:28

  7. #157
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ostala sam poprilično zbunjena na razgovoru s hematologinjom…uglavnom, rekla je da slobodno pijem Foalcin, tj. folnu kiselinu, da moja MTHFR hetero mutacija ništa ne znači (u prevedenom smislu).

    Da je tu potrebno pratiti homocistein…ne znam više ni sama…ako jednog dana opet budem trudna, nisam sigurna bih li pila Foalcin ili ne (propisuju mi ga).

  8. #158

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    21

    Početno

    Vidim da si prije napisala da ti je neka prof. rekla da ne smiješ uzimati folnu kiselinu, a sad ova kaže da piješ! Da poludiš!
    Mislim da nam je svima ovdje tako!
    Ja isto imam tu mutaciju kao i ti ( ne mogu vjerovat da ti je rekla da to ništa ne znači!) i pila sam oko 2 god konstantno Folacin i Plibex.
    I kad sam vadila folnu i b12 bili su mi na gornjoj granici. To mi ima smisla s onim da se neiskorištena Folna taloži u organizmu.
    Onda sam si naručila folate!

  9. #159
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    I ja sam dugo pila Folacin i isto mi je folna bila na gornjoj granici, kao i B12. Također sam prešla na folate. Ali me stvarno živcira da se struka nije usaglasila.

    Jer, koliko god mi zdrav razum govorio da ne smijemo uzimati folnu kiselinu (pogotovo oni s MTHFR homo-mutacijom), opet sam nesigurna, jer ni sami liječnici nemaju ista mišljenja (a svi od struke, nisu neki koji se ne bave trombofilijom).

    Eto, meni je hematologinja rekla da smijem piti i Folacin i Elevit (baš sam konkretno za to pitala).

    A na stranu moja paranoja oko kupovine vitamina preko neta (u stilu: tko zna što je unutra )
    Posljednje uređivanje od Optimist : 14.08.2015. at 13:08

  10. #160
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam dugo pila Folacin i isto mi je folna bila na gornjoj granici, kao i B12. Također sam prešla na folate. Ali me stvarno živcira da se struka nije usaglasila.

    Jer, koliko god mi zdrav razum govorio da ne smijemo uzimati folnu kiselinu (pogotovo oni s MTHFR homo-mutacijom), opet sam nesigurna, jer ni sami liječnici nemaju ista mišljenja (a svi od struke, nisu neki koji se ne bave trombofilijom).

    Eto, meni je hematologinja rekla da smijem piti i Folacin i Elevit (baš sam konkretno za to pitala).

    A na stranu moja paranoja oko kupovine vitamina preko neta (u stilu: tko zna što je unutra )
    I ja sam malo skeptik za kupovinu bilo kakvih lijekova on-line. Zato sam pitala frendicu koja živi i radi u UK da mi ona kupi u ljekarni i pošalje. Ako imaš nekog tko putuje/živi po vani da ti nabavi, probaj tako.
    Struka se oko mnogo toga nije u stanju usaglasiti. U medicini jedan i jedan nisu dva, tj. rijetko kad se zbroje u 2. Žalosna istina je da puno liječnika na posao dolazi samo da ga odradi, ne čitaju studije, ne prate novosti i dijele terapiju onako kako se ona dijelila pred 10 godina. U Ri ne postoji hematolog kojem bi se dala u ruke.
    Odluka za prijelaz na folate je bila stvar moje logike. Imam mutiran gen koji ne može obaviti svoj posao i gen koji radi kako treba. Zašto dodatno opterećivati ovog koji radi kad mu mogu olakšati posao ako uzmem preparat koji ne mora proći 5 koraka metaboličke obrade do konačnog spoja da bi ga moj organizam iskoristio. Ne znači da je moj način razmišljanja pravi nego samo da sam na ovaj način ja mirnija u glavi.
    Posljednje uređivanje od eryngium : 14.08.2015. at 13:27

  11. #161
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Imam cijeli arsenal vitamina kupljenih preko neta, ali ih ne namjeravam više piti, strah me, pogotovo nakon drugog spontanog. Čak sam ih htjela dati na analizu, ali cijene su vrtoglave, čini mi se po jednom vitaminu oko 600 kn.

    Probat ću nekog zamoliti da mi kupi vani ili ću provjeriti mogu li se naručiti preko ljekarne na Dolcu.

    Ostala sam malo zatečena i odgovorima o samoj trombofiliji i heparinu u trudnoći…zbunjena sam, preplašena i nakon svih pretraga ni sama ne znam što da mislim, jer očito da ginekolozi koji se bave trombofilijom i hematolozi koji se bave istom nemaju ista mišljenja. Samo me šalju na dodatne pretrage.

    Prestrašilo me kad mi je hematologinja rekla da je uzrok ranog spontanog mogao biti i od heparina??? Tipa, tko bi ga znao, možda su u šumi…još je to područje koje se istražuje...Na njemu sam bila od prvog dana stimulacije (ivf), više zbog moje sigurnosti, jer imam tri od pet rađenih mutacija (Leiden, MTHFR, PAI). I na pitanje što u sljedećoj trudnoći…ne zna što bi rekla…ajde na dodatne pretrage…


    Bilo mi je neugodno hematologinji objašnjavati ovo za MTHFR i folnu. Trenutno ne pijem ništa, a ako se i dogodi sljedeća trudnoća, postupit ću ovako kao što si rekla, iako mi je žao što ne možemo imati povjerenje u liječnike, kojima se dajemo u ruke.

    A sve sami stručnjaci. Ljuta sam zbog toga.

  12. #162
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    I ovo za homocistein…kao on bi trebao pokazati ako mi folna ne paše (koliko sam shvatila)…pa ja folnu već dugo ne pijem…čemu onda pretraga??? Ili da se kljukam njome pa tek onda na pretragu? A to mi ne pada na pamet...

  13. #163
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Istekao mi edit…

    Najbolji su mi ti neodređeni odgovori, kad nešto pitam pa se počnu izmotavati…ma pustite to, to je sad pomodarluk i pređu preko toga, a meni bude neugodno fitiljiti po tome…smislen odgovor tako i tako ne bih dobila…

    I da smo mi s mutacijama uvjetno zdrave osobe…pa znam da jesmo, ali što je u trudnoći, ona je mogući triger okidač i kako postupiti, jedni bi odmah heparin, drugi ne znaju kad bi ga uveli, a mi u mpo vodama smo još zahebanija kategorija…uh…baš sam ljuta!

  14. #164
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Potpuno te razumijem.
    Ima doktora koji su prolazili s 2 i doktora koji su prolazili s 5. Ima onih koji su ispite položili a da nisu ni izašli na rok. Na svoje oči vidjela i doživjela. I nikad ne znaš kod koga ćeš završiti osim ako ne ideš ciljano kod tog i tog a desi se da i taj ima loš dan.
    S mojom neurologicom sam duboko razočarana. Što god ju pitam, žena odgovara da ne zna, da ćemo vidjeti a radi mi se o životu ili smrti. Kad sam ju pitala za mišljenje i savjet, da li da uopće idem na trudnoću, što s porodom itd, žena mi je bukvalno rekla: 'Mi ne možemo znati što će s vama biti. Može proći sve ok, a možda i ne. Vi sad malo zaboravite na vašu dijagnozu pa šta bude, bit će. Možete umrijeti sutra a možda doživite i duboku starost.' Rekoh tnx i poslah papire van po drugo mišljenje.

    S mojim ginom sam pak oduševljena. On čita studije, prati novosti i dao mi je više informacija, pogotovo što se trombofilija i mutacija tiče nego svi drugi zajedno. Prema njemu tj. onim što se pokazalo kroz studije u zadnjih cca 2 godine, heparin ima smisla od transfera za Laiden i faktor 2. Ove ostale aspirin i praćenje. To je pod uvjetom da u osobnoj anamnezi nema nekoliko pobačaja, trombofiličnih incidenata i sl. komplikacija. Kad sam ga pitala za folate ogradio se i rekao mi da se tim područjem nije bavio te da su mišljenja podjeljena jer nema dovoljno podataka, ali ako ću ja biti mirnija s folatima njemu je svejedno.

  15. #165
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    No, krasno, sve bolje od boljeg. Nemam komentara za tvoju neurologinju, nažalost, nije usamljen slučaj.

    Možda je od svega najgore što sam bila kod "najboljih" i "najstručnijih" i uvjerila se da je njihovo vrijeme očito prošlo, moraš izvlačiti odgovore iz njih, a vidiš da na neka novija pitanja odgovore niti nemaju.

    I kod mene je malo kompleksnija situacija, ne radi se "samo" o trombofiliji pa mi je već pun kufer nestručnosti, pogotovo kad se počnu miješati u domenu koja nije njihova specijalnost i bubaju gluposti pa me bude sramota njihove sramote.

    Također, najbolje iskustvo imam s mojoj prim. ginekologinjom, tu ženu obožavam.

    ALI, zbog kompleksnosti situacije, izašla sam iz njene domene. Ipak, ona je ta koja me je uputila na sva testiranja koja su joj pala na pamet, dala sve moguće uputnice pa se čudim kad netko kaže da svog ginekologa mora žicati za obične briseve. Jako ju cijenim i otvoreno mi kaže kad nešto ne zna i uputi me onomu tko bi možda mogao znati. Također, rekla mi je da najesen ide na seminar o trombofiliji pa će više znati. I veliki naglasak je na empatiji koju pokazuje, na običnim, izgleda nekim liječnicima davno zaboravljenim riječima utjehe, razumijevanja i suosjećanja.

    Osjećam se k'o loptica koju prebacuju jedni drugima.

  16. #166

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    I ja imam mthfr heterozigot i pijem aspirin 100 folna kis od 5 mg i moj dr onaj sta se bavi sa trombofilijama rekao je da uzimam i visokih doza b kompleks a folna nije uopste stetna da se pije tako su mi rekli dvajca lekari

  17. #167

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    A sada jos treba da ispitam mthfr a1298 c to su propustili da mi ispitaat rekli du mi samo da je ista terapija

  18. #168
    zdravka82 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    257

    Početno

    Pozdrav cure! Trudna sam 18tjedana i gin me poslao na pretrage za trombofiliju.. Ovo su nalazi:
    Faktor V-nema mutacija
    Faktor II-nema mutacija
    MTHFR-heterozigot
    PAI-1-prisutan 4G polimorfizam na jednom alelu
    Protein C - 1.02 (0.74-1.49)
    Lupus antikoag. - negativan
    Protein S- 0.48 (0.48-1.20)
    D-dimeri - 0.5 (<0.5)
    Fibrinogen- 3.6 (1.8-3.5)
    Bila sam na razgovoru kod transfuziologa i on kaze da nisam kandidat za terapiju, cak niti za andol.. Nije bio bas razgovorljiv i nije mi objasnio sta znace ove moje mutacije, rekla je da to znaci da sam zdrava.. Molim vas za vase misljenje, jako me strah da se nesto ne dogodi bebi...
    Jos cekam nalaz za kardiolipinska at...

  19. #169
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Mutirani geni ne znače automatski bolest ili bolesno stanje nego samo da postoji veća vjerovatnost za neke smetnje. Hoće li se one javiti ili ne zavisi u suštini kako ti grah padne.
    Koji MTHFR ti rađen?

    Ove mutacije što si napisala da imaš (MTHFR i PAI heterozigot) same po sebi nisu indikacija za terapiju jer one znače samo mutirane gene, ne i trombofiliju. Pogotovo što su ti ddimeri u 18tt 0,5. Gornja granica za prvi trimestar je 0,95.
    Moje iskustvo je da oni koji se bave trombofilijama u trudnoći kod propisivanja terapije reagiraju na progresivni porast ddimera ili pak kad ddimeri prođu određenu granicu. Gornji limit za treći trimestar je 1,7 a neki reagiraju ako se dignu iznad 2,5 dok neki (kao kod nas u Ri) čekaju porast tek iznad 5 da bi dali terapiju heparinom. Ovo je pod uvjetom da nema prijašnjih trudnoća s lošim ishodom ili obiteljske/osobne anamneze s trombofiličnim događajima jer onda obično terapija ide preventivno ili od transfera (ako je mpo) ili od ustanovljene srčane akcije ploda.
    Prije se heparin dijelio kao magični lijek većini žena kod kojih su otkrivene mutacije. Danas je kriterij pooštren pa o odobrenju odlučuje komisija i dosta često se desi da ga se ne odobri i žene ga kupuju same o svom trošku ako dobiju preporuku od liječnika s čijim mišljenjem se komisija ne slaže.
    Prouči malo ovu temu, tu detaljno piše o mutacijama i što one znače te kakva su iskustva s terapijom. http://forum.roda.hr/threads/34638-H...e-imam-pitanje

  20. #170
    zdravka82 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    257

    Početno

    Radjen mi je MTHFR 677.. Transfuziolog me narucio za mj dana kad budem imala i taj zadnji nalaz.. Hvala ti puno, utjesila si me.. Citala sam malo ali nisam bas pohvatala..

  21. #171

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav svim forumasicama
    Godinama citam, trazim, proucavam, lako mogu i medicinu da zavrsim (neulogiju, psihijatriju, endokrinologiju, ginekologiju, toksikologiju...) Naravno, salim se. Ali da nisam pocela sama da proucavam, odavno bih vec zavrsila s ovim zivotom.

    Do 26 godine bila sam potpuno zdrava, nikad injekciju nisam primila, niti pila antibiotike, lekove za bolove, nista...

    Pre 12 godina prezivela sam trovanje i zavisnost od opojnih lakova i rastvaraca, a oni me poslali na psihijatriju. Psihijatar nije uzeo u obzir da radim sa olovnim bojama i sa otrovim lakom punih 6 godina. Naravno, koji god lek bi mi dao, on mi je pojacavao simptome. Krize i trovanje sam prebolela "na suvo", tek ovih dana sam citajuci otkrila kod profesionalnih bolesti da sam prezivela akutnu encefalopatiju mozga. Zivi pakao. Otisla mi je stitna zlezda, dobila sam Hashimoto, prosle godine otkriveno opet slucajno, kad sam htela da idem na vantelesnu, problem je bio nadjen samo kod supruga, smanjen broj i slaba pokretljivost, i on je radio na tim poslovima, ali u znantno manjoj meri, ja sam vise radila sa olovnim bojama od njega. Svakako, brak nam je bio katastrofa, pa nas poslali kod psihologa, voleli smo se i dalje, ali nikako nismo mogli zajedno.
    I pored nesloge, poslednjih 5 godina smo pokusavali da ostanemo u drugom stanju, ali od tada mi je postalo jako lose. Opet, lekari govore da mi je sve u glavi. Prosle godine po ubrzavanju metabolizma eutiroksom, kad mi je i prestala nervoza i prestala sam da se raspravljam sa suprugom, javili su se novi simptomi, slicni MS, Lajmskoj bolesti, fibromijagliji, Alchajmeru, ukocenosti...

    Tek pre mesec dana aktivno sam pocela ozbiljno da se bavim ispitivanjima. Nemam Lajmsku, ispitala razne vitamine, toksine, nedostaje samo vitamin D. U jednom periodu sam bila alergicna apsoluto na sve hemikalije i ujede insekata.

    Onda, pre nedelju dana otkriveno je da imam blagu hipoksiju, slab dotok kiseonika do mozga i nerava. Preporuka lekara je da vise boravim na vazduhu i da uzimam vitamin b12, koji sam svakako vec uzimala u obliku multivitamina i koji sam prosle godine izmerila i bilo ga je u gornjoj granici. Rekla sam da mislim da za moju demenciju i uzasne bolove u rukama i nogama, ponekad i u celom telu, ceste infekcije disajnih puteva, to nije dovoljno. Po preporuci ginekologa uzimala sam i folnu kiselinu. Ostali opsti rezultati su bili odlicni i receno mi je da se idealno hranim. Prosle godine po pocetku uzimanja eutiroksa imala sam anemiju, koja je resena tabletama za dva i po meseca.
    Onda sam u daljem istrazivanju dala na ispitivanje olovo u krvi, folate, vitamin b12 (ponovo, bio je u redu pre godinu dana), vitamin b1, sve ono sto bi moglo da utice na nerve.
    Dobila sam deo rezultata: hormoni stitne zlezde i tsh su u redu, ali FOLATI su duplo veci od maksimalne doze. Vec 5 godina ih uzimam po par meseci pre nego sto planiram da idem na VTO, ali mi se onda slosi i ja ne odem. I tako u krug. Prestanem da uzimam, meni je bolje. Ali, to nisam mogla s tim da povezem. Tek sad vidim da toksicni efekat folne kiseline kod onih koji ne smeju da je uzimaju je katastrofalan, odnosno opasan, jer unistava nerve i mozak, cemu sam ja primer.
    Na forum sam se prijavila jer sam ovde najvise korisnih informacija dobila o folnoj kiselini, tako da... sledece je da po dobijanju ostalih rezultata, uradim i genetske pretrage, pa onda da pronadjem dobrog hematologa.

    Vidim da ne postoji nacin da se folna kiselina brzo izbaci iz organizma. Mesec i po nisam je uzimala, pa sam je uzimala u preporucenoj dozi 15 dana, i to sam neki dan i preskocila, napravila sam pauzu 5 dana pre laboratorijskih analiza i ona je toliko visoka! Ne uzimam je zajedno sa tih 5 dana, evo, 10 dana i nema tako velike zaboravnosti, magle u mozgu, i bolovi su se smanjili. Uzimam samo caj od korijandera kao prirodni kelat i koristim aromaterapiju. Mada, pojavljuje mi se blaga alergija u obliku plikova na dlanovima, nogama i podlakticama. To mi se prvi put desava.
    Izvinjavam se na dugom postu.
    Neki savet?

  22. #172

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Curecgdje mogu napravit nalaze za mutaciju? Imam toga poveci popis.

  23. #173
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj antony34 prvotno napisa Vidi poruku
    Curecgdje mogu napravit nalaze za mutaciju? Imam toga poveci popis.
    antony a sto ti tocno treba???
    Nesto mozes u petrovoj 3 a nesto na Rebru ili Merkuru.
    Na stranici od Petrove 3 ima popis ptetraga koje obavljaju i isto tako na stranici od kbc Rebro mozes pogledati.

  24. #174
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    I Vinogradska puno toga obavlja.

  25. #175

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Trebam napraviti antitrobin lll, protein c, protein s,pai-1, mthfcr, faktor v Leiden, lac, acl, f-ll protrombin, homocistein, anmtikardiopinska antitjela ana. Dal to sve mogu u petrovoj?

  26. #176
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj antony34 prvotno napisa Vidi poruku
    Trebam napraviti antitrobin lll, protein c, protein s,pai-1, mthfcr, faktor v Leiden, lac, acl, f-ll protrombin, homocistein, anmtikardiopinska antitjela ana. Dal to sve mogu u petrovoj?
    http://www.hztm.hr/hr/content/7/usluge/10/usluge/
    Pogledaj ovdje

  27. #177
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Homocistein- vinogradaska, vv, rebro.
    Ja sam na rebru vadila i ceka se 8 tjedana.
    Protein c i s sam isto na rebru radila i pazi koliko uputnica ces trebati. Mislim da ti je najjednostavnije ici u vinogradsku jer kao sto je optimist vec napisala da oni toga dosta rade pa provjeri. Mozda se neka od cura i javi koja je bila u vinogradskoj.

  28. #178

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Cure hvala vam puno zlatne ste

  29. #179
    Skura avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    35

    Početno

    Ana, ja sam kao i ti imala trovanje folnom zbog MTHFR mutacije.
    Kad sam radila nalaza za folic acid u krvi - bila je nemjerljiva, poviše refentnih vrijednosti.
    I to nakon mjesec dana što uopće nisam pila folnu! Mislim da sam čak i ovdje par stranica prije pisala...

    Anyway, da skratim, da bi izbacila folnu kiselinu iz organizma moraš npraviti detokiskaciju. Meni se najboljim pokazala mlada pšenična trava Wheatgrass. Da ne objašnjavam proguglaj.
    Druga stvar koju sam pila je vrsta gline - Zeolit. On vezuje teške metale za sebe i zajedno se s njim izbacuju iz organizma. evo detalja: http://www.svejeizljecivo.com/tretma...rati/50-zeolit

    Oboje naručujem s iHerba (ujedno i odgovor onima koji ne vjeruju u online ljekarne - svi amerikanci kupuju tamo jednako kao što mi kupujemo u nekoj našoj online ljekarni i nijedna se firma tipa Solgara ne bi usudila riskirati. A ako mislite da su te tablete fake, sjetite se njihove FDA i rigoroznih mjera koje ona provodi).

    Evo linkova za Wheatgrass koji ja uzimam:
    http://hr.iherb.com/starwest-botanic...7?rcode=tqd600
    http://hr.iherb.com/frontier-natural...7?rcode=tqd600

    I za zeolit, ali on već neko vrijeme nije na stanju:
    http://hr.iherb.com/healthforce-nutr...7?rcode=tqd600


    Anyway, potpis na Sweety, svatko neka odlučuje za sebe.
    Ono što ja mogu reći je da već iše od godinu dana nemam niti jednu alergiju (a teška sam alergičarka), da se osjećam bolje i da sam nakon više od 12 biokmijskih trudnoća u 2 godine dočekala svoj prvi malo jači plus. Hoće li sve ići kako treba, vidjet ćemo, ali sam sigurna da sam učinila sve što je bilo u mojoj moći


    I btw, naši liječnici ne prate nova istraživanja, ali ako vas zanima na netu ima masu službenih stvari napisanih od trobofiliji i mthfr mutaciji te folatima i metilaciji, samo treba proguglati.
    I prestati pitati naše liječnike jer naravno za to nisu čuli, a i ako su čuli neće vam prepisati folate jer ne mogu prepisati nešto čega nema kod nas za kupiti...

  30. #180
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Skura, je kod tebe hetero ili homo mutacija?

  31. #181
    Skura avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    35

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Skura, je kod tebe hetero ili homo mutacija?
    Sve tri su hetero - FVL, MTHFR i PAI.

    S tim da je sigurno da je moja MTHFR mutacija aktivna. Jer su sve alergije bile stečene i uglavnom su bile povezane s teškim metalima koje je moje tijelo godinama skupljalo zbog nemogućnosti detoksikacije (zbog MTHFRa).

    I kod tebe isto? Ili?

  32. #182
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Imamo iste mutacije, samo je moj pai homo.
    Prvu spontanu trudnocu sam spontano i zavrsila, nisam bila na heparinu, jer nisam znala za trombofiliju, a dugo sam se kljukala Folacinom (krvni test je pokazao da je folna blizu gornje granice).
    Druga trudnoca je ostvarena prvim pokusajem ivf/icsi-a, od pocetka stimulacije sam bila na Clexanu, pila folate i opet spontani.

  33. #183
    Skura avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    35

    Početno

    Da vidjela sam da i ti imaš FVL, nema nas baš puno
    Meni je ovo spontana, nadam se da će i potrajati jer dosad baš i nije bilo sreće
    I ja mislim da je prva trudnoća kod mene aktivirala mutacije jer nakon toga imam biokemijsku na biokemijsku. Ne znam nikoga tko vidi skoro pa svaki mjesec sjenu testu

    Na heparinu sam, ali pazim na sve, pogotovo na MTHFR. Otkad sam na metilnim oblicima B6, B12 i folatima riješila sam se dijagnosticirane dishidroze koja je defakto neizlječiva...


    I zaboravila sam reći gore. Kad sam otkrila mutacije, tad još Sweety nije objavila ovo o MTHFRu, pa sam sukladno preporici doktora bila na Folacinu koji ima 5mg folne kiseline. Ja sam doslovno mjesec dana, koliko sam pila Folacin, imala proljev svaki put kad bi popila tabletu. Počela sam čak piti pola ujutro pa pola navečer, ni to nije pomoglo. Mene je od prvog dana folna doslovno trovala i trebalo mi je mjesec dana da to skontam. U biti, da nije Sweety ne bi ni skontala, nego je taman negdje u to vrijeme ona iskopala sve ovo.
    Vani nije nepoznat MTHFR, ali i vani imate doktore koji znaju i koji ne znaju... ALi su im folati i metilni oblici dostupniji nego nama.

  34. #184
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Cestitam ti na trudnoci, naravno da ce potrajati, barem 40-tak tjedana
    Ove biokemijske su bile iz spontanih trudnoca ili si i ti (bila) u mpo vodama?

  35. #185
    Skura avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    35

    Početno

    Oboje
    2 iz AIHa, druge spontano

  36. #186

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Evo da vam javim od svih pretraga jedino homocistein ne rade u vinogradskoj ostalo sve da.

  37. #187

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Hvala puno Skura i ostalima,
    Mnogo mi je drago kad cujem da ce biti novih beba. Sve najbolje!
    Stigli su mi i preostali rezultati, imala sam vitamin B1 na donjoj granici, kao sto je i bakar. Obzirom na simptome, imam suvi beriberi. Godinama! Ili sam ga dobila trovanjem od posla, ili imam nasledni, obzirom da je moj otac dosta pio alkohol. Svakako sam osetljiva na to.
    Doktor mi je rekao da cu folnu izbaciti u roku od 3-4 nedelje spontano kad se povecaju ostali vitamini iz B grupe, jer su oni medjusobno zavisni, kao i bakar i jos neki minerali.
    Nisam otisla kod drzavnog lekara, vec kod privatnog lekara opste prakse. Dobila sam terapiju jednom nedeljno injekciju od 100 mg vitamina B1, vitamina B6 i B12. Dva puta sam vec dobila injekciju i osecam se skoro pa zdravo, narocito prvih cetiri dana od injekcije. Terapiju je doktor preporucio 5 nedelja. Odmah po dobijanju inekcije prestala je upala uha, prestala sam da kasljem, imala sam osecaj da su mi se pluca nekako napunila, odmah sam se oraspolozila. Cak su prestali i da me ujedaju ovi zimski komarci, svi plikovi su se povukli, jer kad neko nema vitamin B1 privlaci i komarce i ostale insekte i reakcija je alergijska, za dve nedelje ni jedna akna nije izasla... Videcemo da li ce se vitamin B1 povecati i folna smanjiti.
    Rezultati za olovo su negativni. Sreca!
    Svakako sprovodim detoksikaciju kurkumom i korijanderom i kupkama, ali sam prestala sa etarskim uljima koji sadrze tanin, jer on moze da smanji zalihe vitamina B1.
    Imam zeolit, ali jos uvek se nisam usudila da ga probam.
    Ovo sa vitaminom B1 objasnjava da cim nesto naporno radim dobijem upalu misica u roku od odmah! Takodje, ko ima manjak vitamina B1 ne sme dobijati glukozu. A ja sam, posle operacije sinusa 2011 godine, po budjenju dobila upalu misica celog tela! Nisam mogla da se pokrenem danima. A doktori su tada rekli da nije to nista! Od toga moze da se osteti mozak i nervi, sto i jeste u manjoj meri jer prste desne ruke ne mogu od tada normalno da koristim.
    Treba da uradim testove za mlecnu kiselinu, piruvat i laktat i nesto u vezi s mitohondijama, jos nisam stigla da proucim. I svakako genetske analize.
    Hvala Bogu da citam ovoliko i nadam se od sada da ce mi zivot biti laksi, ili ce mi se podici B1 ili cu morati dozivotno da dodatno uzimam jake suplemente. Sad vise ne govorim ni za sta "ne mogu", kakva jeste cesta uzrecica za one koji imaju beriberi, vec bas sve mogu!

  38. #188

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Gotove su analize. Sa terapijom jednom nedeljno 100 mg B1, B6 i B12. Imam Hashimoto, ANA test - negativan.

    Homocistein 6,65 (ref. 3-12)
    B2 191 (ref. 175-475)

    Folati (ponovo posle mesec dana od izbacivanja folne kiseline) 34,22 (ref. 10,4-42,4)

    Bakar - vratio se u normalu.

    MTHFR - heterozigot (+ i -)
    faktor V - heterozigot (+ i -)
    faktor II - normalni
    PAI-1 - heterozigot (+ i -) - jedan mutiran i jedan normalan alel 4G 5G

    Suprug:

    MTHFR - heterozigot (+ i -)
    faktor V - normalni
    faktor II - normalni
    PAI-1 - heterozigot (+ i -) - jedan mutiran i jedan normalan alel 4G 5G.

    u laboratoriji ne rade A1298C.

    Da li moze neko da mi protumaci ove nalaze?

  39. #189

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Cure trebam hitno pomoc. Dobila nalaz od pai1 i pise mi ovako: kod homozikotnih nositelja 4g/4g polimorfizma moguc je porast pai1

  40. #190

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Sastrane mi pise mutirani homozigot. Genotip 4g/4g

  41. #191
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj antony34 prvotno napisa Vidi poruku
    Sastrane mi pise mutirani homozigot. Genotip 4g/4g
    Koje je točno tvoje pitanje?
    Imaš mutaciju gena PAI 4G homozigot i prema tome genetski veću sklonost za trombofiliju.
    Nađi si dobrog hematologa/ginekologa, ako već nisi, koji će te pratiti i vidi s njim da li ti je potrebna terapija u trudnoći. Obično za 4g pai daju u početku samo aspirin ako anamneza nije opterećena pa se po potrebi uvede heparin. Ako u anamnezi ima razloga za heparin uvodi ga se nekome od transfera, nekome od srčane akcije, nekome od kretanja s postupkom itd. zavisno kakav je tko slučaj.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  42. #192

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Daj mi reci dal ce mi sad kad krenem u postupak dati lijek jer do sad sam bila na tri transfera al nije doslo do trudnoce. Poslao me mpo na te pretrage jer mu nije bilo jasno zasto me prije nisu poslali na te pretrage. I dal ja mogu sama otici do hematologa prije nek krenem na postupak? Da ne gubim puno na vremenu.

  43. #193
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj antony34 prvotno napisa Vidi poruku
    Daj mi reci dal ce mi sad kad krenem u postupak dati lijek jer do sad sam bila na tri transfera al nije doslo do trudnoce. Poslao me mpo na te pretrage jer mu nije bilo jasno zasto me prije nisu poslali na te pretrage. I dal ja mogu sama otici do hematologa prije nek krenem na postupak? Da ne gubim puno na vremenu.
    Da li će ti propisati terapiju ili ne, ja ne mogu nikako znati. Svatko je slučaj za sebe. Nekome sa slabim ili skoro nikakvim mutacijama može u trudnoći doći do aktivacije trombofilije a nekome s jačima ne mora. Garancija nema. Hematologa možeš obaviti i prije nego ideš u postupak jer neki mpo-ovci bez njegovog mišljenja ne mogu odrediti da li dati terapiju ili ne. Isto tako moguće je da tvom mpo ne treba nalaz hematologa jer se kuži u trombofilije pa bi vjerovatno bilo najbolje da vidiš s njim/njom što će ti reć na nalaze.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  44. #194

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Hvala draga na pomoci. Pocekat cu dve tj pa cu cuti sta ce reci mpo.

  45. #195
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Nema na čemu. Nadam se da će idući pokušaj biti uspješan. Sretno!

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  46. #196
    LIMAC avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    53

    Početno

    Cure molim vas pomoc. Ako mi netko moze reci dali sam kandidat za fragmin! dobila nalaze MTHFR C677T:CT, A1298C:AA. FV leiden nije dokazan, FII nije dokazan. Inace imam hasimoto i neuspjele ivf postupke. Citam forum ali sam totalno zbunjena...nisam ocekivala jos i to...

  47. #197
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Ima li itko ovdje budan. Ako moze pomoc. Koliko sam skuzila heterozigot je 1alel a homozigot 2alela(znaci veca steta) E sada. Moj nalaz govori

    Faktor V leiden heterozigot

    Faktor ll normalan

    Mthfr 677 homozigot

    Antitrombin u granici normale

    Protein C u granici normale

    Protein S snizen

    Ima jos par stvari u nalazu za koje nisam uopce skuzila dal su dobre ili nisu ako koga zanima rado cu i to prepisati.

    Meni sad vec nista nije jasno otkud sada ovo i sta sve ovo znaci.

    Naime ispada po mom nalazu da je neobicno da nisam imala do trece trudnoce nikakav al apsolutno nikakav problem koji bi ukazivao na ovakvo stanje. Cak ni u trecoj koja je zavrsila nazalost lose u 26tt zbog PPROMa nista nije ukazivalo na trombofiliju. U principu sam od 18-26tt bila sa puknutim vodenjakom uzrokovanim upravo ogromnom trombozom posteljice kako se kasnije ispostavilo,a da je beba cijelo vrijeme savrseno napredovala. Zastoj u razvoju je jedno od stvari koje ukazuje na trombofiliju ako sam dobro razumjela.

    E sad mene zanima ovo sto je meni izislo u nalazima zar je toliko losa genetska greska kad je prouzrokovala toliku stetu? Ako i jest kako sam uspjela prije ovoga bez ikakvog problema iznjeti dvije trudnoce? Sve skupa me zbunjuje. I plaši. Sta predstavlja ovaj protein S? I faktor V leiden? Jeli ovakvo stanje samo dovodi u opasnost trudnocu ili bih i inace u zivotu trebala uzimati andol i paziti? Zabrinuta sam vjerujte i za svoju djecu hoce li i njima danas sutra ovo predstavljati problem.

    Uskoro idem na sastanak da se vidi dali sam kandidat za heparin? Sta vi mislite? Na svakoj pomoci cu biti zahvalna

  48. #198
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Evo i ostatak

    PAI1 insercijsko delecijski genotip(4g/5g)

    ACE delecijski genotip DD

    Ako netko zna sta je ovo?

    Vise manje sam sve izpretrazivala sta koje znaci al na kraju nisam puno pametnija. Koliko kuzim sve je to jos u istrazivanju i na kraju bude kako grah padne.

    Ne kuzim koliko ova moja kombinacija je ustvari udaljena od neke idealne genetske slike a ustvari vidim da neki ovdje i sa manje odstupanja od mog nalaza imaju vise komplikacija. Ustvari nista mi vise nije jasno. A bojim se da kad obavim razgovor sa prof. necu bit nista pametnija

  49. #199

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Meni je dr lazarevski od sistini dao za mthfrc677t heterozigot neofolik meta go ima bugarskoj ovaj lek u makedoniji go nema ali uskoro ce go ima najbolji je za ta mutacija jer je ta metilirana forma na folna kiselina a to nam treba

  50. #200
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Hvala hulija. Ja i dalje bas puno ne razumijem sto i kako funkcionira. Bila sam nakon ovog posta na razgovoru u rodiliste kod jednog cijenjenog prof. i on je misljenja da meni u buducnosti nece biti potreban heparin ukoliko dode do trudnoce. Eto. Da ne duljim pricu,a bila je poduza dolazim do zakljucka da ni medicina nije dovoljno istrazila ovo podrucje. Tj koliko god da se iz dana u dan pronalaze nacini za uspjesno privodenje trudnoce svome kraju ipak se statistika u zadnjih 30 ili 50godina nije znacajnije promjenila. Tako su mi rekli i ja evo sada to pisem. Cak i kad je nmh u pitanju. Nazalost. Sto i kakve probleme mi ovo probleme u buducnosti moze donit ni sama ne znam. Trudim se saznati sto vise ali,ali,ali... Sretno cure koje ste u slicnim problemima

Stranica 4 od 10 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •