Stranica 5 od 10 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 496

Tema: MTHFR - Karika koja nedostaje?

  1. #201
    Mala28 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    181

    Početno

    pozdrav!

    dobila sam nalaze pa molim savjete

    faktor V leiden 1691 - GG normalni
    protrombin (faktor II) 20210 - GG normalni
    mthfr 677 - TT homozigot
    mthfr 1298 - AA normalni
    serpin1 (Pai-1) - 4g5g heterozigot
    f13a1 (faktor XIII) - TT homozigot

    jesam kandidat za andol ili heparin?
    jer andol ne bi smjela piti jer imam hemolitičku anemiju zbog nedostatka g6pd

    ovo sam vadila u 1/2016
    smanjeno željezo (7-10 max),
    graničan feritin 25-37 (10-120)
    smanjen vitamin D 40,5 (>75)
    granična folna - 9,3 (7-46)
    B12 552 (187-883)
    Prošla sam 3 AIH-a, trebali krenuti u IVF ali operirala štitnjaču 2 puta, imala rak štitnjače i bila 2 puta zračena radioaktivnim jodom

    idem hemtologu na Rebro za mjesec dana, jer trenutno čekam nalaz elektroforeze hemoglobina pa ću dr pokazati i ovaj nalaz ( makar vjerujem da će reći da to nije ništa posebno jer mi jei prošli mjesec rekla da to ne trebam vaditi pa sam otisla sama u Genos)

    pročitala sam većinu kaj sam našla na netu ali mi je šuma u glavi

    1. nisam našla da itko ima ove 3 kombinacije
    2. jedni pišu da piju normalno folna a drugi da trebam piti metil folat oblik

    trenutno pijem Euthyrox 88
    dobila sam da pijem Plivit D 5-6 kapi ali još nisam počela piti

    ne znam od kuda da krenem
    prošlo je godina dana od primanja radioaktivnog joda, rak štitnjače smo ubili pa smo mislili krenuti ponovo u mpo ali za početak ne bi u postupak nego krenuli solo jer kao nemamo dijagnoze


    osimv kaj nemam štitnjaču
    imam inzulinski rezistenciju (trenutno čekam nalaze ogtt-a)
    anemiju
    manjak D vitamina
    problema sa laktozom i probavom od radioaktivnog joda (čekam kontrolu gastroenterologa)
    i očito sad i trombofiliju



    molim savjete..
    Posljednje uređivanje od Mala28 : 17.07.2016. at 18:46

  2. #202
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Pisala sam ti na Heparinkama, pa da se ne ponavljam.
    Ovdje bih dodala da mutirani geni ne znače nužno i trombofiliju već genetsku sklonost većem riziku trombofilije.
    Ako si čitala početak teme, lijepo je objašnjen mehanizam djelovanja MTHFR gena i utjecaj mutacija na metabolizam. Moj izbor zbog MTHFR 677 heterozigot mutacije su bili folati umjesto folne kiseline.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  3. #203

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav! da krenem od početka.. prva trudnoća - dijagnosticirana velika ompahlocela i induciran pobačaj u 17 tjedna, druga trudnoća uredna, treća - vanmaternična ( spontano sam se očistila ) i četvrta trudnoća - dijagnosticiran hydrocephalus u i druge teške anomaljie glave nespojive sa životom i induciran pobačaj u 22 tjednu. svakakve pretrage sam prošla od tada sve je bilo ok, svi doktori su se složili da je to čista nesreća. međutim sada nakon ove četvrte trudnoće su me napokon poslali i na testove trombofilije gdje mi je ustanovljen PAI-1 homozigot 4G i MTHFR heterozigot.Ali i dalje nitko to ne povezuje s mojim lošim ishodom trudnoća. Poslali su me hematologu koji me uputio još na vađenje folne kiseline, b12,proteina,koncentracije homocisteina.. Genetičarka mi je rekla da moram piti folnu kiselinu, hematolog mi nije uopće spominjao folnu kiselinu,dok googlam čitam o metil folatu ( njega mi pak niti jedan doktor nije spomenuo) i što više proučavam više sam zbunjenija i ne znam šta da radim. ovdje vidim da pišete o metil folatu i da pijete i b12. da li je to potrebno kombinirati? u svakom slučaju svaki savjet bi dobro došao.

  4. #204
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    kisha_666, zao mi je zbog losih ishoda tvojih trudnoca i zelim ti da iduca bude jednostavna i uredna!
    Sto se tice folata, nasa je medicinska zajednica vecinom kao gluha na taj dio price. Dapace, cesto forsiraju u spucaju MTHFR mutacija vece doze folne kiseline cine ne rade korist vec se organizam prezasicuje oblikom kojeg ne moze iskoristiti sasvim. Ima dosta objasnjenja cijelog metabolizma folne kiseline/folata i pratecih komponenata na mthfr.net pa tamo mozes naci hrpu detalja da razbistris taj dio price. Folati su oblik folne kiseline spreman za koristenje u nasem organizmu za razliku od folne kiseline koja se uz MTHFR pretvara u folate. I ljudima koji nemaju MTHFR mutacije pa dobro preradjuju folnu kiselinu, folati ce jednako koristiti jer manje "opterecuju" nas organizam. S druge strane, folna kiselina je vrlo jeftinam za proizvesti i zato je ima puno proizvodjaca. Folati su nesto skuplji, a buduci da je prica o MTHFR mutacijama u SAD istrazenija nego u Europi, vecina dodataka prehrani koji sadrze folate su americkog porijekla. Dakle, mi u ovom podneblju narucujemo izvana (imam dobro iskustvo s iherb.com i amazon.com; razlika je sto iher putuje cca 10-14 dana, amazon 2-3 dana).
    Nadam se da sam ti nesto pojasnila i sretno dalje ti zelim!

  5. #205
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Nedavno sam opet bila kod hematologinje i opet joj postavila pitanje u svezi pijenja folne kod MTHFR heterozigot mutacije, rekla je da slobodno pijem.
    Naravno da necu, vec cu piti folate ako budem trebala, ali toliko o nasim strucnjacima. Mislim, zasto opterecivati organizam kad mozemo nabaviti folate?!
    Rekla je da se prati homocistein pa ako je on u redu, onda folna ne radi stetu. Ne znam koji joj je stav za homozigote. Ne bih se cudila da je isti.

  6. #206
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Ja sam MTHFR homozigot i hematoligica mi je rekla da mi homocistein "pobija" tu mutaciju.
    Tako da vjerujem da im je stav isti bez obzira na mutaciju.

    Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk

  7. #207
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Ja sam MTHFR I PAI hetero.
    Homocistein mi je uredan i meni su ovo isto rekli sto je i optimist napisala.

  8. #208
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Drage cure,

    Da se i vama priključim na ovoj temi.
    Ja sam MTHFR HETEROZIGOT I PAI 1 HETEROZIGOT. Ovaj homocistein nisam vadila. Kao ni protein S, a pročitala sam da i njega treba vaditi.
    Meni isto svi govore da je obavezna folna kiselina, a ja se spremam naručiti od Solgara Folate.
    Tj.naručiti ću sigurno.

  9. #209

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Zdravo djevojke. Procitala sam ovu temu i pozeljela da podijelim svoje iskustvo s vama.

    1. trudnoca - missed abortion 8 nedj (2013)
    2. trudnoca - prekid u 26 nedj zbog hidrocefalusa, spina bifide (april 2016)

    Koliko sam propatila i koliko jos patim to necu ni da vam pricam.... Ono sto bih htjela da vam kazem je da sam prije i tokom prva 3 mjeseca druge trudnoce koristila folacin 5mg koji kao treba da preventira defekte neuralne tube iliti spina bifidu (rascjep kicmenog stuba). Na konzilijumu su mi doktori rekli da pretpostavljaju da se radi o genetickom problemu i da ce se kasnije sve detaljno ispitati.
    Do sad sam se ispitala ginekoloski i imunoloski i te analize su u redu. Beba nije imala hromozomskih anomalija. Kod geneticara nam zakazano za 10 dana. Pretpostavljam da imam problem sa MTHFR te da da obicnu folnu kisjelinu moj organizam nije mogao apsorbovati te se nisu mogle preventovati navedene anomalije ploda. To je neki moj zakljucak posle visemjesecnog istrazivanja (po internetu kako po forumima tako i neke studije). Sta vi mislite?
    E sad, citala sam i o Solgarovom metafolinu, i trazila neki proizvod slican tome na mom trzistu (nisam iz HR vec iz CG), tako da sam nasla FOLIC PLUS 400mcg, 20 tableta u kutiji, oko 7e, od Abela Pharm koji se proizvodi u SR. Ja pijem vec 3. kutiju. Mislim da je 400mcg mala doza pa pijem po 3,4 tablete ujutro na prazan stomak i uz to b12 1mg metilkobalmin 20 tableta, oko 7 i po e, betavitevit. Jes mi ovo "malo mnogo" ako se tako moze reci ali mi nije zao, pogotovo sto sam prosle nedjelje otkrila da sam u ranoj trudnoci. Uh samo da bude dobro molim boga. Idem kod dr naredne nedjelje pa cu je pitati o ovim folatima i dozama.
    Izvinjavam se na duzem postu, ali eto to je moje iskustvo.

  10. #210
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Rapunzel odmah da kazem zao mi je na gubitku. Ocito je da "ima tu nesto" ali nazalost mislim da nasi ginekolozi jednostavno nisu upuceni u svaki aspekt trudnoce onoliko koliko bi trebali. Je li to nedostatak vremena ili nesto drugo ja neznam. I ja sam poprilicna neznalica kad je Mthfr u pitanju pa ti za tocnu dozu ne mogu pomoci ali isto tako da sam trudna ne bih se pouzdala u folacin jer sam Mthfr-homozigot vec radila onako kako treba pa taman ono sto mi treba preslo pola svijeta. Da li si radila pretrage na trombofiliju? Ako nisi trebala bi. Zelim ti svu srecu u ovoj trudnoci. Ako ti treba razgovor o tvojim andelima javi nam se na pdf roditelji andela.
    Posljednje uređivanje od Carmina406 : 02.09.2016. at 22:19

  11. #211
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Draga Rapunzel,

    Žao mi je zbog gubitka.
    Naime, i ja imam dva spontana, u 6 tt i 9 tt.
    Razlog se i dalje ne zna.
    Osim što znam da imam MTHFR HETEROZIGOT.
    Rečeno mi je da ću valjda u slijed.trudnoći uzimati heparin, barem preventivno.
    Po meni bi trebala raditi testove za trombofiliju( to možeš rražiti i dokt.opće prakse za uputnicu ), možda imaš neku mutaciju jos uz to pa se plod ne može razvijati normalno.

    Preporučila bi ti Folat ( metilfolat ) od Solgara, evo prije par dana sam narucila od 800 mg preko stranice IHERB, došlo mi kroz par dana svega, i naručila sam B12 od 500 i s(kršitelj koda)ing mi je bio samo 7 dolara.
    To ti je puno isplativije i veća je doza, i vise tableta i potpuno sigurnoi provjereno.

    Ja sam za prvu ruku narucila od 800 jer mi se možda čini prevelika doza od 1000 pa ću vidjeti.

    Mislim da sam negdje pročitala da se u T preporuča od 600 do 800 mg folata.

    B12 pošto sam naručila od 500, pijem dvije na dan, ukupno 1000 mislim da je to dovoljno.

    Koje si pretrage radila ako mi možeš napisati??

    Ja ću raditi nakon ovog drugog spontanog sve: brisevi i papa, ogtt, LAC, ACA, urinokultura, TORCH, kariogram i genetsko savjetovanje mene i partnera.
    TORCH mi je uredan i vjerujem da će mi i drugi nalazi biti uredni.

    Moguće da je tebi došlo do nakupljanja folne kiseline. Jesi vadila iz krvi folnu? Iako ta pretraga prikaže količinu u krvi a ne može detektirati da li je došli do nakupljanja. Jesi uzimala neke preparate prije T?

    Držim fige za slijed.trudnoću.

  12. #212

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    I ja imam mthfr c677t heterozigot i pijem neofolik meta ta je ta metilirana forma na folna kiselina ja ih kupujem iz bugarskoj iz sofija neofolik meta i su oko 5 evra

  13. #213

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Sad cekam jos rez od hla i onih 16genetskih mutacija za trombofilijama jer pre nije mi bilo sve ispitano i idem na treci ivf

  14. #214
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Javi rezultate

  15. #215

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    U cetvrtak treba da se javim u institutu za imunologiju u skopje da pitam jel gotov rez

  16. #216

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    6

    Početno

    Lijep pozdrav vama herojima koji se borite sa svim problemima koje vam ometaju trudnocu. Ja sam mama kcerke koja ima 37 godina imala jedan spontani sa 6 tjedana, imala jednu vantjelesnu neuspjesnu i ove godine prirodno zatrudnila sa blizancima dvojajcanim, djecaci. Trudnoca dobro tekla, ultrazvuk u pocetku cesce a onda jednom mjesecno i sve u redu. Odjednom na redovnoj kontroli UZ ginekolog kaze bebe mrtve mjesec dana! Znaci umrle odmah poslijog UZ. Njoj se sav svjet srusio, psihicki pala, uzas za sve nas, nasilan porod, izgubila dosta krvi, dali joj bebe da ih oboje drze, uzeli im otisak stopala, pitali da li zele da ih sahrane oni ili bolnica? Naravno oni su sahranili, djeca dobila imena, tuga i bol i danas. Sve se ovo desava u Njeamackoj i da ginekolog koji vazi medju boljima nije radio neke vece pretrage niti posumnjao na neki problem. Bolnica traljavo odradila analize, neko zakazao jer nije uradjena autopsija djece a saznali kad su djecu sahranili. Iz posteljice nalaz ne govori nesto puno ali njen ginekolog kaze da bi joj za slijedecu trudnocu davao aspirine i heparine. Ona mjenja ginekologa i traga za nekim ko ce se vise posvetiti problemu. Ja dok je bila u bolnici na vasem forumu procitam da bi mogla trombofilija biti uzrok smrti beba te joj saljem poruku da joj u bolnici rade nalaze. Naravno niko nju ne slusa oni su je porodili, iskiretirali i idi kuci. Ona nekako uspjeva na njeno insistiranje da rade analize genetike i dobije nalaz da ima mutirajuci gen MTHFR C677T heterozygot i A1298C heterozigot. Na tom nalazu napisali preporuku da pije folnu kiselinu i jos su joj rekli da ce cjeli zivot morati piti 10x jacu dozu od normalne. Ona opet preko ljekara opce prakse vadi nalaz B9 vitamina koji je dobar. Ne pje folnu kiselinu ali kod tri ginica kod kojih je bila niko se nije obazirao na ovaj nalaz mutirajucih gena nego samo govore pij folnu kiselinu vidis da su ti napisali te nemamo mi vremena jer za svakog pacijenta imamo 10 minuta. Sve postalo biznis a ona i dalje traga ko ce se pozabaviti detaljnije.
    Mene je molila da se registrujem i vas pitam sta bi ona sve od analiza trebala jos uraditi? Zna da joj te uputnice nece ljekari dati ali je spremna sama da plati da sve odradi kako bi imala sve pretrage i kad nadje ginekologa koji bi usao u ovaj problem da joj moze odrediti terapiju i da pokusa trudnocu mada i to ide teze jer ima malo jajnih celija. Isla bi i na vantjelesnu ali bi trebala uraditi sve analize jer vantjelesnu ona placa pola cjene a to je 4.000 eura. Nije zbog para nego su godine u pitanju a i njen strah da ne izgubi opet bebu jer kako kaze ona to nebi mogla podnjeti.
    Ja vas molim da mi napisete sta bi ona sve trebala od nalaza uraditi kako bi se sve ispitalo te da bar s te strane ima jasniju situaciju? Hvala svima koji nam pomognu savjetima. Samo da napomenem da niti jedan ginic nije pomenuo da uz folnu trebalo bi uzimati i B12 a nisu radili analizu tog vitamina. Ona to svakom pomene sta s tim a oni kao da je ne cuju. Zato mjenja ljekare dok ne nadje nekog ko ce se malo zainteresovati.

  17. #217

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    6

    Početno

    Zaboravila sam napisati da je blizance izgubila u 24 nedelji trudnoce, da nije nikakve simptome osjetila cak je osjetila pokrete u stomaku a mrtve bebe je nosila mjesec dana do redovne kontrole. Ginekolog je smatrao da je dovoljno jednom mjesecno kontrola i nema vremena jer je prebukiran a i kad mu dodje ona uzme dva termina kako bi joj malo vise posvetio vremena ali on je odradi u 10 minuta i pozove slijedeceg. Zato ne zeli kod njega a ne moze naci nekog ko ce se pozabaviti ovom problematikom. Ona je razocarana u ljekare, plasi se da joj se opet ovo ne desi, ima ogromnu zelju da rodi, obilazi grob djece svaki vikend. Koliko vidim u HR je bolja situacija sto se tice ljekara i vjerujte da u Njemackoj vecina nemaju pojma o mutaciji gena ili ne zele da se u to petljaju jer bi na pacijentu gubili vise vremena od onoga koliko naplacuju a to je 10 minuta po pacijentu. Jos zalosnije je sto ne mozes izvaditi sve pretrage jer nece zdravstvo da pokrije nego moras sam placati i to tamo itekako kosta.

  18. #218
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Draga mimoza,
    Kao prvo, žao mi je na gubitku kćerinih beba
    Ne mogu zamisliti uopće to sve. Ja sam imala rane spontane, pa nisam morala prezivljavati porod i sl.
    Kao drugo, ovdje na ovoj temi su cure pisale da mutacija MTHFR ne može razgraditi folnu kiselinu, pa je potrebno uzimati folat - metilfolat. Ja sam to narucila preko IHerba od Solgara.
    Imam iste mutacije - MTHFR I PAI 1 HETEROZIGOT.
    Vrlo vjerovatno je da je to uzrok smrti beba, pogotovo iza 20 tj.
    Od pretraga mislim da je potrebno napraviti antikardiolipinska antitijela, lupus, veliki koagulogram.
    Ali definitivno je uvijek ista terapija - injekcije heparina koje razrijeđuju krv i eventualno andol.
    Trebalo bi izvaditi TSH, prije T ne smije biti veći od.2.5
    Cervikalne briseve isto da nema možda koju bakteriju. I urinokulturu.
    Mislim da je to dovoljno pošto je razlog spontanog trombofilija.
    Najvažnije je da dobije heparin odmah na početku T.
    Što se tiće.dr.ni ovdje nije bajno, osim eventualno kod privatnika.
    Nadam se da ce sve biti ok.
    Nadam se da sam bar malo pomogla.
    I da, uz folat bi se trebalo uzimati i B12 1000 mcg. Mislim da mjerenje ovih vitamina ne mijenja niš.

    Pročitajte malo o nagomilavanju folne kiseline kod ovih naših mutacija.
    Želim svu sreću, javite

  19. #219
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Obavezno kontrolirajte razinu folata i B12 jer usljed dugotrajnog trošenja nagomilavaju se u tijelu.

    Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk

  20. #220

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    6

    Početno

    Hvala vam sto ste se javile. Njoj su kontrolisali briseve u trudnoci i sve je bilo OK, secer dobar, cak su oj dali masinicu da mjeri secer, radili su obicnu krvnu sliku koja je bila OK. Imala je dobru krvnu sliku jer je izgubila 1,5 litar krvi kod poroda jer su je pustili da sama posteljica izadje pa je nakon 5 sati dosao sposobniji doktor i rekao da je rucno vade koja je izlazila u krpicama. Da li je istrunula ili se kidala, neznam ali ona je puno iskrvarila i onda nerkoza i kiretaza. Mislili su joj dati transfuziju ali su odustali jer kako su rekli da je imala tako dobru krvnu sliku i jak organizam da ce ona prirodno to nadoknaditi. Ona nije pila folnu kiselinu nikada i nalaz pokazuje da ga ima dovoljno ali nisu radili B12 nisu radili ni PAI samo ova dva mutirajuce gena su odradili. I njenom muzu su radili gene ali kod njega nema mutacija. Dok sam cekala vas odgovor ja sam trazila i nasla neke postove sa spiskom sta bi trebalo izvaditi pa sam joj poslala. Jest ogroman spisak ali valjda ce nesto pristati zdravstveno osiguranje platiti a ostalo ce morati sama placati. Kod njih su sve ambulante privatne ali zdravstvo placa isto drzavno i privatno. Jedino sto ima drzavne i privatne bolnice i to zdravstveno placa ali je problem sto na kontrole ides u ambulante privatne a oni su toliko puni tj. svi su odredili 10 minuta po pacijentu, valjda im zdravstveno toliko placa i onda nece niko da odvoji vise vremena koje mu niko nece platiti da se posveti ovom problemu. Svi djeluju kao da prvi put cuju za mutirajuci gen i prelaze preko toga kao da je prehlada u pitnju. Ona traga da nadje nekog ko ce pokazati bar malo volje i zelje da udje u taj problem. Ma zdravstvo je tamo bilo fantasticno ali u zadnjih par godina sve se to pretvorilo u biznis, sve manje pokriva zdravvstveno tj. odbijaju platiti skupe analize tako da ce s vremenom biti kao u Americi da sve placas. Na zalost nima se itekako odbija od placa zdravstveno koje eto ne mozes iskoristiti kad ti ovako bas treba. Kod nje nije iskljuceno da je organizam prezasicen kojekakvim otrovima jer sam citala o tome. Pisala sam joj da nabavi glinu neko je pisao da je cistio organizam i zeolit, citala sam o Solgarovim folatima te sam joj to rekla da ako bude trebalo da pije da to naruci. Njoj su npisali obicnu folnu koju ona nece da pije jer ima dovoljno po nalazima te ceka da nadje nekog ljekara koji bi usao u problematiku te bi onda po njegovim uputama radila. Ja isto sumnjam na trombofiliju a njoj su rukli da ona nema trombofiliju. Mozda nema sada ali u trudnoci se vjerovatno pojavila a posto joj nisu radili sve analize ne mogu da vjerujem kako tvrde da nema trombofiliju. Valjda sto joj ne daju upute da radi analize lakse je reci da to nemas. Vidjet cemo sta ce uspjeti a ako kod njih ne ide otici ce u neku okolnu drzavu gdje moze sve to odraditi privatno za manje para i manje nervoze i natezanja s njima. Ja imam vremena u mirovini sam pa cjeli dan tragam po internetu i saljem joj sve sto nadjem. Ona nema vremena radi i uz posao i jedan zavrseni fakultet upisala je i drugi pa uz posao i studira. Valjda joj je to odvalci misli jer ga je sad upisala kako je izgubila svoje sinove. Malo je reci koliko smo svi tuzni ali pred njiom nista ne pokazujemo nego je bodrimo. Ona bi usvojila neko djete ali zbog njihovih zakona koji su komplicirani to je jako tesko. Razmisljam da odemo ja i suprug da uradimo MTHFR da vidimo od koga je sta nasljedila? Ja sam rodila bez problema dvoje djece, doduse bila sam mladja kad sam radjala ali vidim da ima zenica koje su jedno rodile pa kod drugog nastao ovaj problem. Ovo je muka kao da ides po trnju u borbi za svje djete. Nadam se da cete sve izdrzati ovaj hod i dobiti svoju bebu skupa sa mojom kcerkom, od srca vam svima to zelim. Kako pati moja kci, tako patite i vi a znam i vaasa bliza obitelj jer vidim kako je nama. Nadam se i molim za sve vas majke heroje.

  21. #221
    vekyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Čavle
    Postovi
    29

    Početno

    Htjela bih samo obavijestiti sve sa problemom homo ili hetero zigotom na MTHFR da sam nasla preparat sa aktivnim folatom i na nasem trzistu, FolicPlus od Abela pharma

  22. #222
    vekyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Čavle
    Postovi
    29

    Početno

    Ja sam heterizigot na MTHFR i homozigot na PAI 5G i sad krecem sa Fragminom prvi puta i ovaj aktivni folat, nadam se da se nisam previse zeznula dugotrajnim uzimanjem Folne kiseline ali nekih par mjeseci je vec ne uzimam. Sretno svima, i mojem osmom ET

  23. #223
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj vekyn prvotno napisa Vidi poruku
    Htjela bih samo obavijestiti sve sa problemom homo ili hetero zigotom na MTHFR da sam nasla preparat sa aktivnim folatom i na nasem trzistu, FolicPlus od Abela pharma
    Super! Gdje ga ima? Cijena?

  24. #224
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Cca 100kn za 20 tableta od 400mcg - ipak su iHerb i Amazon daleko povoljniji, dulje u uporabi, vise iskustava korisnika.
    http://www.mojaljekarna.hr/vitamin-b...belapharm.html

    http://folicplus.hr

    http://pejdah-pharmacia.hr/proizvod/...s-abela-pharm/

  25. #225
    vekyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Čavle
    Postovi
    29

    Početno

    U Rijeci našla u ljekarni kod Orijentovog, u Zg navodno imali ali trenutno rasprodano jer je bilo na akciji u Heinzlovoj, pajdah ljekarna misim da se zove. Ja sam kupila 1+1 gratis 90 kn, svaka 20 kapsula

  26. #226
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Hvala, dobro je znati, iako je dosta skupo u odnosu na Solgarove s iherba.
    Ironicno je da ga ima kupiti u Hrvatskoj s detaljnim objasnjenjem o folnoj i folatima, ali vecina lijecnika (hematolozi, ginekolozi) i dalje propisuju Folacin kod MTHFR mutacija.
    Posljednje uređivanje od Optimist : 05.10.2016. at 22:36

  27. #227
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    vekyn, sretno i tebi! ❤️

  28. #228
    vekyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Čavle
    Postovi
    29

    Početno

    Hvala, ovo je za prvu ruku da pocnem, dalje narucujem netom, dok pronadem i ostale, B12 i D3 jel tako? Idem i na razgovor sa hematologom pa cu mozda nesto vise saznati. Pitam i za dodatne pretrage koje bi mozda trebalo napraviti, homocistein i jos nesto??

  29. #229
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    vekyn, kad su ti uveli Fragmin, po plusu na testu ili nakon potvrdjene srcane akcije?

  30. #230
    vekyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Čavle
    Postovi
    29

    Početno

    Od transfera, nadam se da sutra krece jer ga nemaju ovako u ljekarnama nego se narucuje. Na moj upit/inzistiranje nakon 7 neuspjelih transfera, bez zaprimanja, zadnja dva samo andol 100, al sad idemo na jače, i Decortin

  31. #231

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    6

    Početno

    Napisala sam post ali se negdje izgubio. Hvala vam na odgovoru. Moja kci ne pije folnu kiselinu niti je ikad pila a po nalazima ima je sasvim dovoljno u krvi tako da ne pije ijako su joj napisali da to uzima. Zna da ako bude trebalo da nabavi folate, rekla sam joj za Solgar proizvode. Traga za dobrim ginekologom s kojim ce udruzeno sa ostalim specijalistama da koristi sve sto joj budu predlozili ali kad se uvjeri da su usli u tu problematiku. Ja sam joj prije vaseg odgovora napisala sto sam nasla na forumima jednu vecu listo sta bi trebala da izvadi od pretraga medju njima i ovo sto ste napisale. Sta ce uspjeti da izvadi na teret zdravstvenog a sta platiti, cut cu od nje i da li je uspjela jer mnogi ne daju uputnice jer za njih mutirajuci gen je kao prehlada, tako se ponasaju. Uostalom rekla sam joj ako su pretrage jako skupe neka nazove okolne zemlje pa nek ode tamo gdje bi to sve komplet izvadila. U njemockoj sve su privatni ljekari i ordinacije sem sto ima drzavnih i privatnih klinika. Zdravstveno placa privatno i drzavno tj. mozes ici gje zelis ali svi oni znaju kako da izbjegnu skupe pretrage i odbiju te. Imaju oni upute od zdravstvenog koliko mjesecno smiju potrositi novaca i ako su na neke pacijente potrosili svoj limit onda ce moju kcerku odbiti s obrazlozenjem da ne moze uraditi te pretrage ili ce se praviti ludi kad im ona govori na tu problematiku na to da bi trebalo uraditi sto vise analiza. Zato sam joj rekla da zove okolne drzave da pita u privatnim ordinacijama da zna gdje bi mogla otici ako u svom gradu ne moze ili ne budu htjeli da joj to urade ili bude preskupo. Jos jednom hvala i lijep pozdrav. Budem ja javila kad saznam nalaze.

  32. #232
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Sreca na najjace za danas, vekyn!!!
    Na iHerb imas sve, i metilfolat i B12 (isto metilirani oblik) i D3. Amazon nema vise doze B12 jer one nisu prisutne u Europi, Ameri se vise usude s vitaminima preko preporucenih vrijednosti.

  33. #233
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Cure,
    Ja sam narucila preko IHerba, od Solgara, puno isplativije i mislim da je Solgar provjereno dobar.

  34. #234
    vekyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Čavle
    Postovi
    29

    Početno

    Citiraj mama_28 prvotno napisa Vidi poruku
    Sreca na najjace za danas, vekyn!!!
    Na iHerb imas sve, i metilfolat i B12 (isto metilirani oblik) i D3. Amazon nema vise doze B12 jer one nisu prisutne u Europi, Ameri se vise usude s vitaminima preko preporucenih vrijednosti.
    nemam baš dobro iskustvo s Iherb, jednom naručila betaglukan pa platila još 150 kn za DHL uslubu i morala otvorit neki EORI broj na carini svašta nešto, koje doze B12 i D 3 uzimate, ja sam mislima folat prvo 400 pa 800 a B12 1000, ne znam za D3 nisam još istražila sad ću, imam vremena doma

  35. #235
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Mislim da se na IHerbu ako narucis za cca 160 kn, plaća neka " carina " ili nesto.
    Dhl je najskuplji, ja zaokružim global mail pa mi s(kršitelj koda)ing dođe 4 dolara cca.
    Ja sam narucila folat od 800 mcg i B12 od 1000.
    D3 nisam.

  36. #236

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Nasli su mi da imam mutacije na faktor5 heterozigot faktor13 heterozigot kombinovan mthfr heterozigot mila dusicke da to je tacno da mi so mthff moramo cijeli zivot uzimati aktivni oblik na folna kiselina tacnije metilfolat meni su rekli da u narednoj trudnoci obavezno cu mi dati kleksan i to je razlog za mojih spontani pobacaji boze kako sam ja sa tim dijagnozama zatrudnjela iako su trudnoce bile sa ivf imam te mutacije imam ir imala sam septum imala sam hipotireozu i hiperprolaktinemija

  37. #237
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Hulija,
    I ja imam prolaktinemiju - uzimam Bromergon, i hipotireozu - uzimam eutirox.
    Također sam MTHFR Heterozigot - i jos uz to PAI 1.
    Cure su pisale da mi ne možemo razgraditi folnu.
    Ja sam narucila metilfolat preko IHerba i sad ga uzimam + B12.
    Također cu uzimati niskomolekularni heparin u slijed.T.
    Naruci si metilfolat ako nema za kupiti kod tebe. Isto ti je da li piješ folnu ili metilfolat, i cijena je tu negdje slicna.

  38. #238
    vekyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Čavle
    Postovi
    29

    Početno

    Citiraj mono111 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da se na IHerbu ako narucis za cca 160 kn, plaća neka " carina " ili nesto.
    Dhl je najskuplji, ja zaokružim global mail pa mi s(kršitelj koda)ing dođe 4 dolara cca.
    Ja sam narucila folat od 800 mcg i B12 od 1000.
    D3 nisam.
    Thanx, evo narucila ipak Iherb folat 400 i B12 1000 sa global mail

  39. #239
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Meni je čak došlo kroz nekih 4 dana prošli put kad sam narucila, a pisalo je oko dva tj cca.

  40. #240

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Ja pijem vec neofolik meta to je isto metilfolat kupila sam je od bugarskoj sofiji preko i herb mi nemozemo tu iz makedoniji da porucujemo

  41. #241

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Meni su nasli da imam kombinovan mthfr faktor 5 i faktor13 heterozigot i sad kad cu da ostanem trudna primat cu kleksan nisko molekularni heparin za mthfr pijem neofolik meta vit b12 od 120 mcg i vit b 6 i vit c i kardiopirin jer moj zeludac ne podnosi aspirin imala sam krvarenje

  42. #242
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj hulija prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su nasli da imam kombinovan mthfr faktor 5 i faktor13 heterozigot i sad kad cu da ostanem trudna primat cu kleksan nisko molekularni heparin za mthfr pijem neofolik meta vit b12 od 120 mcg i vit b 6 i vit c i kardiopirin jer moj zeludac ne podnosi aspirin imala sam krvarenje
    Hulija znaci kardiopirin je zamjena za aspirin??
    Jel imas gastritis ili cir pa ti je aspirin izazvao krvarenje??

    Ti ces u Sistini u Skoplju raditi ivf??

  43. #243
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Kardiopirin je isto sto i aspirin i andol, sastojak koji djeluje je acetilsalicilna kiselina. Moguce je da zbog nacina proizvodnje lijeka kod nekih ljudi bilo koji od navedenih lijekova uzrokuje vise/manje tegoba sa zelucem nego neki drugi (podnosljivost moze biti individualna).

  44. #244
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Ja uzimam Andol 100 prije T.

  45. #245

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Da isto je i da u sistini u skoplje cu radit ivf moje drugo ivf je bio tamo i sad cu opet tamo ne zelim da menjam doktori uopste

  46. #246

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    21

    Početno

    Pazite samo na doze!
    Ja sam godinu i pol uzimala Solgarov folat od 1000 mcg i B12 1000 mcg (jedno kratko vrijeme, možda mjesec- dva sam B12 uzimala od 5000 mcg, al to je bilo na samom početku uzimanja; pisala sam već gore o svojim dvojbama vezano za te doze). Uglavnom prije mjesec dana sam vadila B12 i bio mi duplo veći od gornje dozvoljene granice...oko 1200! Sad pauziram od B12, a folate i dalje uzimam.

  47. #247
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Birdy,
    Hvala.
    Hm...da li ce me moja dr.opće prakse poslati na vađenje B12 pošto pijem i ja od Solgara 1000 mcg,.ili me to mora hematolog slati??

  48. #248

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj mono111 prvotno napisa Vidi poruku
    Birdy,
    Hvala.
    Hm...da li ce me moja dr.opće prakse poslati na vađenje B12 pošto pijem i ja od Solgara 1000 mcg,.ili me to mora hematolog slati??
    Meni je sve te uputnice davao ginekolog, a na temelju onoga što su mi napisali u Petrovoj. Divan je, šta god treba!
    A dr. opće prakse mi jedva dala uputnicu za KKS jer su me uputili iz Petrove . Jer kao sve što je ginekološki, uputnice daje ginekolog.

    A sad ovisi kakva ti je ta dr. Ak je razumna dat će ti.
    Kod hematologa nisam nikad bila tako da za njega ne znam jel daje takve uputnice.

  49. #249
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Ok, tnx,
    Pitati cu.

  50. #250
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj mimozaaa prvotno napisa Vidi poruku
    Napisala sam post ali se negdje izgubio. Hvala vam na odgovoru. Moja kci ne pije folnu kiselinu niti je ikad pila a po nalazima ima je sasvim dovoljno u krvi tako da ne pije ijako su joj napisali da to uzima. Zna da ako bude trebalo da nabavi folate, rekla sam joj za Solgar proizvode. Traga za dobrim ginekologom s kojim ce udruzeno sa ostalim specijalistama da koristi sve sto joj budu predlozili ali kad se uvjeri da su usli u tu problematiku. Ja sam joj prije vaseg odgovora napisala sto sam nasla na forumima jednu vecu listo sta bi trebala da izvadi od pretraga medju njima i ovo sto ste napisale. Sta ce uspjeti da izvadi na teret zdravstvenog a sta platiti, cut cu od nje i da li je uspjela jer mnogi ne daju uputnice jer za njih mutirajuci gen je kao prehlada, tako se ponasaju. Uostalom rekla sam joj ako su pretrage jako skupe neka nazove okolne zemlje pa nek ode tamo gdje bi to sve komplet izvadila. U njemockoj sve su privatni ljekari i ordinacije sem sto ima drzavnih i privatnih klinika. Zdravstveno placa privatno i drzavno tj. mozes ici gje zelis ali svi oni znaju kako da izbjegnu skupe pretrage i odbiju te. Imaju oni upute od zdravstvenog koliko mjesecno smiju potrositi novaca i ako su na neke pacijente potrosili svoj limit onda ce moju kcerku odbiti s obrazlozenjem da ne moze uraditi te pretrage ili ce se praviti ludi kad im ona govori na tu problematiku na to da bi trebalo uraditi sto vise analiza. Zato sam joj rekla da zove okolne drzave da pita u privatnim ordinacijama da zna gdje bi mogla otici ako u svom gradu ne moze ili ne budu htjeli da joj to urade ili bude preskupo. Jos jednom hvala i lijep pozdrav. Budem ja javila kad saznam nalaze.
    Možda bi bilo dobro da dođe u Hrvatsku i privatno napravi sve pretrage, kod liječnika kojega sigurno mogu preporučiti cure s foruma, a koji ima iskustva sa ovom problematikom.

Stranica 5 od 10 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •