Pokazuje rezultate 1 do 39 od 39

Tema: Spavanje bebe na trbuhu

  1. #1
    Peony avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    262

    Početno Spavanje bebe na trbuhu

    Dakle, ovako. Bebica ima skoro 4 i pol mjeseca, od prvog dana isključivo dojena, super dobiva na težini, motorički je super. Do navršenih tri mjeseca i tjedan dana spavala je super po noći, od cca 20,30 do 03,00, onda cicanje pa spavanje do 05,00 i onda prebacivanje u naš krevet i cicanje/spavanje do 7,30. Dnevno spavanje od prvog dana nula bodova, osim u kolicima za vrijeme šetnje i doma u krevetiću max. pola sata. U svom očaju zbog dnevnog nespavanja, jednom prilikom, nakon što je spavala na meni, prebacila sam ju u krevetić u tom položaju, dakle na trbuh i spavala je po danu skoro dva sata. Kako se to ponovilo i narednih dana, počela sam je na dnevna spavanja stavljati na trbuh i to je jedini način da mi nešto odspava doma po danu. Naravno da ju provjeravam svako toliko jer znam sve o preporukama za nespavanje na trbuhu. Primijetila sam da bez problema okreće glavicu s jedne na drugu stranu.
    E, sad. S navršenih tri mjeseca i tjedan dana, drastično se pogoršalo spavanje po noći. I dalje zaspe u 20,30 bez problema, ali se budi prvi put nakon dva sata, a zatim svakih sat vremena. Stavim ju spavati na bok (od rođenja), s tim da se ona dosta brzo izmigolji na leđa, unatoč jastuku. Opet u očaju zbog neispavanosti, stavila sam ju nakon jednog od stotinu noćnih buđenja spavati na trbuh, odspavala je 2,5 sata u komadu, noć poslije ista stvar, spavala je 4 sata u komadu. Narednu noć isto tako. Ja naravno polubudna i slušam da li pravilno diše.
    Moj zaključak je da joj paše spavati na trbuhu. Međutim, sve preporuke su protiv spavanja na trbuhu, svi znamo zašto. S druge strane, sve generacije između '75 i '95 (otprilike) su odrasle spavajući na trbuhu. Zapravo se pitam, ako stavim bebu spavati u krevet s nategnutom plahtom, bez ičega unutra, a beba je zdrava, samostalno okreće glavicu, kolika je realna opasnost od gušenja, Sidsa i sl? Da li je netko imao takvo iskustvo, odnosno da li ste stavljale vaše bebe spavati na trbuh? Da li ću time olakšati život njoj i sebi ili ju bespotrebno ugrožavam? Nisam pametna.

  2. #2
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Moje dijete spava na trbuhu od kad je imao 10 dana. Jednostavno je imao grčeve i tako je jedino mogao spavati. Prva tri mjeseca ga uopće nisam stavljala u kolica, jer nije mogao ležati na leđima od grčeva. Dok je spavao na trbuhu, bez problema je sam mogao okretati glavu lijevo-desno, kako mu je pasalo, od samog početka. I danas tako spava.

  3. #3
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Moja cura sutra ima 4 mjeseca. Super je bilo sa spavanjem do navršenih tri mjeseca kada je savladala okretanje. Do tada je spavala isključivo na leđima, nekad na boku. S tri mjeseca se počela buditi često po noći jer bi se okrenula na trbuh i samu sebe valjda prepala. I tad sam ja, naravno, slabije počela spavati. Onda je počela spavati kao noj. Glava direktno zabijena u madrac, nekad s rukama ispod. Ja sam joj okretala glavu lijevo ili desno i nakon par dana se prepustila. Ipak ne mogu to kontrolirati tijekom cijele noći. I tako je sad glavna poza za spavanje ona na trbuhu.

  4. #4
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Bilo je već dosta razgovora o ovome, potraži malo, mada nećeš biti ništa pametnija
    Moji su oboje spavali na trbuhu, prvo od nekih dva tjedna dana starosti, drugo od mjesec. I danas najviše vole tako spavati.
    Cura je imala grčeve i jedino je taj položaj dolazio u obzir. Dječak ih nije imao, ali je sa nekih mjesec dana otkrio spavanje na trbuhu i to je bilo to, nije više htio drugačije. Cura je spavala isključivo s nama u krevetu i veći dio noći sa cicom u ustima, pa ono malo što bi spavala na trbuhu, nije stigla zapasti u neki dublji san, pa se nisam baš nešto zabrinjavala, ali dečko je dosta bolji spavać, i dobar dio noći odspava u krevetiću, pa sam kupila onaj baby senzor, kako li se već zove, tako da sam s tim puuno mirnija.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    A gle, pedijatri će ti reći da ju ne stavljaš na trbuh, fizijatri da ju stavljaš... Odluka je na tebi. Ja prvo nisam stavljala, drugo i treće jesam. S trećom sam počela otpočetka, jer sam skužila da ju budi Morov refleks (čim nešto klapne ili zazvoni, ona širi rukice i to ju probudi). Nije mi svejedno, ali, ako ništa, naspavana je i lijepo je izvježbala glavicu :D
    Posljednje uređivanje od rehab : 10.07.2014. at 17:41

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    S trećom sam počela otpočetka, jer sam skužila da ju budi Morov refleks (čim nešto klapne ili zazvoni, ona širi rukice i to ju probudi). Nije mi svejedno, ali, ako ništa, naspavana je i lijepo je izvježbala glavicu :D
    Ovakva je bila i moja ćerka, jedino je mirno spavala na stomaku, inače se trzala i budila sama sebe, a i užasno je bljuckala, pa je meni bilo logičnije da leži na trbuhu nego na leđima. Stavljala sam je na stomak negde od recimo, druge-treće nedelje života, sina još i ranije, i oboje su tako najmirnije spavali-i sad bar deo noći prespavaju u toj pozi.
    Ćerka je svakako sa 3,5 meseca naučila da se sama rotira na stomak, tako da ne znam kako bih je sprečila da spava na stomaku sve i da sam htela. Sa 4,5 meseca beba je već prilično živahna i ne baš bespomoćna, teško mi je da zamislim da bi zdravoj bebi te starosti spavanje na stomaku samo po sebi škodilo.

  7. #7
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    moje nečakinje odrasle spavajuči na trbuhu,samo nekada se tako savjetovalo...svoju sam počela tako stavljati radi grčeva,kaj bude joj bilo??bebe su pametne,imaju refleks micanja da do nosa dođe zrak nema šanse da se uguši kako neki misle....u marami ju nosim,a ona zabije nos u mene i kaj da radim,osjetim da diše i ostavim ju kako joj paše...mi do neki dan ju vozili u as zakačenoj na kolica,tako nije imala grčeve,a sada su prestali pa na ravna kolica ju stavljam

  8. #8
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Meni zapravo žao što ga uopće nisam stavljala da spava na trbuhu. Sad bih rado da nekad i tako spava, malo i zbog glavice i da nije stalno na leđima. Na boku ne želi spavati, na trbuhu nikako

  9. #9
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Vrci, tvoj je par dana stariji od moje...i vjerojatno se isto okreće na trbuh i ne želi ostati tako? Kako sam iznad napisala..., nakon sto je moja cura to savladala, ja nisam više mogla utjecati na to.

  10. #10
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Jok,niti se okrece s trbuha na leda,nit s leda na trbuh
    Lijen je

  11. #11
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    E, onda kad krene, vjerojatno ce ti ispuniti želju i neće se micati s trbuha

  12. #12
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Pa i ja spavam na trbuhu, nek me slijedi

  13. #13
    Peony avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    262

    Početno

    Hvala na odgovorima. Evo, sinoć sam je stavila spavati na trbuh od početka i spavala je 5 sati u komadu, od 20,30 do 01,30. Kasnije se nešto češće budila, ali napredak je velik.
    Vrci, Sarasvati i Anđeo Kako vrijeme ide, kao da smo jučer bile na Trudnicama...

  14. #14
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Peony ista stvar je i s mojim prva 3,5 mj je spava super a od tad užas zaspe u 21 i nakon 1-1,5 počinje prvo ludovanje u snu,ja spavam nikako,još sad zadnjih noći traži jest oko 3 znači vratili smo noćne obroke!a stvarno mu nisu potrebni jer ima 10 kg i 7 mj!Baš ću ga i ja večeras stavit spavat na trbuh premda mislim da neće bit uspjeha jer se on vrti ko vrtuljak,i sad je u fazi da pokušava sjest tako da to radi i u snu!

  15. #15
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Kcer sam pocela stavljati na trbuh od neka tri mjeseca zivota, cisto da bolje spava po noci. I bas je bila spavalica.

    Sina stavljam da spava na trbuhu od rodjenja jer mu je gornji dio tijela zaostajao, glavicu je slabo drzao, pa mi je receno da spavanje na trbuhu jaca vrat i glavicu jer ih beba pridize i okrece u snu. I stvarno je ojacao i dosta motoricki napredovao.

  16. #16
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Ne znam sto bi savjetovala jer sve preporuke danas su te da treba bebu stavljati na ledja. S druge strane, lijecnici mijenjaju misljenje non stop. Osobno poznajem zenu koja je sama lijecnica i svo troje djece je stavljala na trbuh jer su tako bolje spavali. Na kraju se sve svodi na to da ti najbolje poznajes svoju bebu. Ako je zdava, vitalna, ako spava pored tebe i ako ju provjeravas, mislim da je u redu da spava na trbuhu. To je moje osobno misljenje.

  17. #17
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    A i to je upitno - neki smatraju da spavanje s djetetom povecava opasnost od SIDS-a, netko da ga smanjuje... sve je to nekako premalo istrazeno.

  18. #18
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    A i kod nas u bolnicu inzistiraju na spavanju na boku i malo povisenom, takvi su i krevetici u bolnici
    Moje sve tri su spavale na boku i tako mi se i cinilo najsigurnije, jer su se cesto zagrcavale pa bi lakse ispljunule ako bi trebale
    Zapravo mi se i spavanje na trbuhu zbog toga cini sigurnijim od spavanja na ledjima

  19. #19
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Moji su oboje sa 3mj otkrili okretanje i od tad samovoljno spavaju na trbuhu... mladji si jos zabije dekicu ili jastucic u nos... da hocu ne mogu tu nista napraviti

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra....blizu mora
    Postovi
    237

    Početno

    TAko i moja... Spava na trbuhu vec 2 mj (ima 3 mj i 7 dana) i vidim da prije zaspi ako ima tetru... Pa si prekrije glavu ili ju drzi s rukicama kraj nosica i zaspi

  21. #21
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ne pomaže ni spavanje na trbuhu!

  22. #22
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    neznam puno o sids-u ali mislim da to nema veze s načinom spavanja bebe niti što dijete spavas mamom,ja sam se ju jako bojala staviti pored sebe,ali nekako ti to dođe lakše se smiri pored mene i stisne se uz mene i spava,jednostavno imam osječaj da je tu i ne okrečem se,a ja inače vrlo nemirnoi spavam dok je ona u krevetiču....moja nečakinja ide za medicinsku sestru i održala mi je predavanja dok još nisam rodila da ju ne stavljam na trbuh,jer kako smo prvo dijete izgubili sad je i ona bila u strahu,a moja seka se sa strane derala da kaj nje više nebi bilo jer je spavala na trbuhu,a nju tako uče u školi i ona ne zna drukčije

  23. #23
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    Citiraj Peony prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na odgovorima. Evo, sinoć sam je stavila spavati na trbuh od početka i spavala je 5 sati u komadu, od 20,30 do 01,30. Kasnije se nešto češće budila, ali napredak je velik.
    Vrci, Sarasvati i Anđeo Kako vrijeme ide, kao da smo jučer bile na Trudnicama...

    fale mi kukanja s strahovi u trudnoći joj kaj bi ja još jednom prošla trudnoću,ali grčeve nekome drugome bi prepustila

  24. #24
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Meni je ipak sad bolje :D

    On nikad nije spavao s nama na krevetu,niti pored mene,niti uopce na bracnom. I tako mi je draze. Jedino kazem da bih rado da povremeno malo odspava na trbuhu
    (Al i ne mora,nocas je spavao od 22:30 do 6:15, jeo,i spavao do 9:30. I stalno na ledima,nece ni na boku,otkotrlja se natrag)

  25. #25
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Vrci pa to je super spavanje,a koliko ti po danu spava?

  26. #26
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Evo noc je uglavnom ovako:
    Zaspi oko 22-22:30. Budenje za hranu uglavnom oko 6, iako sad cesce i kasnije (bilo par dana i oko 7). I onda spavanje do pol 8, 8,9, kako koji dan

    Al po danu je slabije. Do podneva jedan spavanac od pola sata do sat. Onda popodne jos uglavnom 2-3 takva, ili jedan dulji od sat-dva i jedan kraci. Najdulje je budan navecer.

    Uglavnom po danu spava runde od 30-45 min
    Posljednje uređivanje od Vrci : 13.07.2014. at 18:08

  27. #27
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Valjda će i moj počet normalnije odnosno mirnioje spavat,vama su noći ok.

  28. #28
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj lukab prvotno napisa Vidi poruku
    Moji su oboje sa 3mj otkrili okretanje i od tad samovoljno spavaju na trbuhu... mladji si jos zabije dekicu ili jastucic u nos... da hocu ne mogu tu nista napraviti
    Ma ja sam jedva cekala da se pocnu sami okretati i sami se namjestati
    Oni znaju kak im pase
    Posljednje uređivanje od Ginger : 13.07.2014. at 21:09

  29. #29
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Mamice, mislila sam na to da beba spava pored nje, a ne sa njom. Krivo si me skuzila. No kad smo vec kod spavanja sa djetetom, znam da je u svakoj zemlji druga politika. U UK je to preporuceno ukoliko roditelji ne piju, ne puse, ne koriste tablete za spavanje, navodno ne povecava opasnost od SIDS-a u tom slucaju. U rodilistu mi je primalja stavljala kcer u krevet da spavam s nom. Na izlazu iz bolnice sam dobila UNICEF-ov letak o zajednockom spavanju. Preporucaju da mama lesi na boku, a beba okrenuta prema njoj.
    No, kako sam i sama rekla, misljenja jesu podjeljena, a majka najbolje poznaje svoje dijete i sto mu je potrebno...

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    A i to je upitno - neki smatraju da spavanje s djetetom povecava opasnost od SIDS-a, netko da ga smanjuje... sve je to nekako premalo istrazeno.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    moj bebac puni 2mj i jucer sam ga prvi puta stavila na spavanje na trhuh jer vise nisam imala ideja kako da ga uspavam i uspjesno polegnem. inace sam cula.da se ne prwporuca pa me bilo strah. evo i danas spava na trbuhu i soava duze nego inace.
    ocito cemo morati uvesti takvo spavanje po danunpa me zanima kako ih odlazete na tebuh primjerice dok vam je na rukama zaspao, a kako kad zaspi uz cicku lezeci bocno? i u kojem polozaju im.moraju biti rucice da im je najugodnije spavat ili to nije bitno?

  31. #31
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Citiraj Least123 prvotno napisa Vidi poruku
    kako ih odlazete na tebuh primjerice dok vam je na rukama zaspao, a kako kad zaspi uz cicku lezeci bocno? i u kojem polozaju im.moraju biti rucice da im je najugodnije spavat ili to nije bitno?
    Ako mi je bio zaspao na rukama, prvo ga na rukama spustim u vodoravan položaj (kao da dojim stojeći) i tako ga spustim. prvo izvučem donju ruku, a onda si pomognem i izvučem gornju.
    Ako bi mi zaspao na ciki, samo bi mu se izvukla i ostavila ga u tom bočnom položaju... eventualno ga malo povučem za ovu gornju ruku, tek toliko da se ne prevali na leđa, nego naprijed.
    Za ruke nebitno, koliko se sjećam...

  32. #32
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako mi je bio zaspao na rukama, prvo ga na rukama spustim u vodoravan položaj (kao da dojim stojeći) i tako ga spustim. prvo izvučem donju ruku, a onda si pomognem i izvučem gornju.
    Ako bi mi zaspao na ciki, samo bi mu se izvukla i ostavila ga u tom bočnom položaju... eventualno ga malo povučem za ovu gornju ruku, tek toliko da se ne prevali na leđa, nego naprijed.
    Za ruke nebitno, koliko se sjećam...
    Isto ovako. Moja je sa 6 tjedana prespavala noc, i to od 22-5, prvi put kad sam ju stavila na trbuh, kao samo kratko, a na kraju ostala cijelu noc. Slijedecu vecer sam ju nakon podoja pomovno stavila potrbuske, spavala je sat duze nego noc prije. Ja doduse nisam uopce spavala, jer sam ju non stop pogledavala, pipala, osluskivala.
    Uglavnom, dan danas spava na trbuhu, eventualno se okrene na bok, i sa skoro 8 mjeseci mi odvali od 22-9, uz mozda jedno cicanje.
    Isprva me bilo uzasno strah, i to niceg nego sids-a. Guglala sam ko blesava uzroke, i jedan od razloga za povecanu smrtnost od sids-a, i meni dosta logican, je toksicni madrac, odnosno madrac koji u sebi sadrzi neke opasne tvari koje u kombinaciji s gljivicama ispustaju bla bla....nemam sad link. Ugl. presli smo strah, ona dosta mirnije spava,ma i od 4 mjeseca se okrece, tako da se sama izvrti kako joj pase

  33. #33
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja svog malca ne mogu stavit da spava na trbuhu da se na trepavice postavim.. Ni na boku.. Ništa osim na leđima. Kako ga ostavim na leđima tako ga nađem. Taj se u životu u snu nije preokrenuo. A baš sam ga htjela stavit na trbuh da vidim oce mi prespavat u komadu duže i ne mogu, ja ga uspavam, postavim na trbuh a on glavu u zrak

    Jedino kako zaspi na boku je meni na cici al se majstor okrene na leđa čim se najede
    Bar se nikad nisam morala bojat da ce se ugusiti..

  34. #34

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    moj ne voli spavanje na boku nikako. i sad kak je 2 mjeseca više se ne trudim tako ga stavljati. jer pravo je čudo ako ga uopće uspijem spustiti da mi se ne razbudi. kako ga stavim, tako ga ostavim
    s trbuščićem me još uvijek strah noći...ne znam kad ću se osloboditi tog, možda kad me iziritira s tim razbuđivanjem. kada prestaje taj strah od sids-a?

  35. #35
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Malo preko 5 i pol mj i moj prihvaća spavanje na boku - sam se usred spavanja okreće Za sad samo na lijevi bok, kako se i inače okrene l-t. Na drugu još neće/ne zna/ne može :D
    Čak je jednu noć praktički bio na trbuhu kad sam ga gledala

    Znači dođe i to polako

  36. #36

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    danas smo se cjepili..ne znam ni sama jek rizik stavit ga po noci spavati na trbuh?

  37. #37
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj Peony prvotno napisa Vidi poruku
    Vrci, Sarasvati i Anđeo Kako vrijeme ide, kao da smo jučer bile na Trudnicama...
    Ja itekako vidim razliku u forumaškoj aktivnosti... prvo dok sam se ufurala, onda je taman došlo ljeto Ali, evo me natrag!

  38. #38
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Kcer sam pocela stavljati na trbuh od neka tri mjeseca zivota, cisto da bolje spava po noci. I bas je bila spavalica.

    Sina stavljam da spava na trbuhu od rodjenja jer mu je gornji dio tijela zaostajao, glavicu je slabo drzao, pa mi je receno da spavanje na trbuhu jaca vrat i glavicu jer ih beba pridize i okrece u snu. I stvarno je ojacao i dosta motoricki napredovao.
    Krenula guglati i istrazivati i naletim na samu sebe.

    Elem, u ova nesto manje od dva mjeseca, napatismo se sa trecom bebom (a navodno se trece odgaja samo).

    Od patnji s dojenjem opisanih na drugoj temi, do patnji sa nervozom, sto dnevnom sto vecernjom. Ono kad ne pomaze niti dojenje (stovise, pocne urlati cim vidi da skidam majicu), do toga da spava na nama u nosiljci (ali prije toga odreči 5-10 minuta, dakle, po meni cista cry out metoda, pusti ti i nosenje i mazenje i blizinu, on urla).

    Upregnuli i bijele šumove, i pjesmice i ninanje i sve zivo.

    Kad, primijetim zadnjih par dana, ako ga stavim na trbuh dok je tako nervozan i place, smiri se i gotovo da zaspi.

    Jutros nakon bezbrojnih nocnih podoja i plakanja, slucajno je nekako sa boka zavrsio na trbuhu ("spava" ili na nama ili na boku cvrsto uza me) i zaspao ko top. Vise od sat vremena cvrstog spavanja dok smo sin i ja oko njega klapali, pricali, hodali, spremali se.

    Danas popodne sam otisla i korak dalje - po podoju ga spustila na trbuh u krevetac i evo ga vec vise od sat i pol vremena cvrsto i mirno spava.

    Dosta je cvrst, glavicu podize i okrece lijevo desno, i pri jutarnjem spavanju ju je okrenuo uspjesno s jedne strane na drugu.

    A ja premirem od straha od SIDS-a i citam samu sebe od prije nekoliko godina i pitam se gdje mi je nestala ta hladnokrvnost i nepodnosljiva lakoca postojanja.

    Ne znam ni sta cu sada sa slobodom dok nitko ne visi na meni/na sisi, nista ne sumi i ne kenjka. Cisti zen, a ja tipkam na Rodi i buljim u monitor od babyphonea i gledam mu u glavu.

    A kako vi?

  39. #39
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Ja sam bila tako strašno podivljala kad je baka prvo dijete jednom stavila na trbuh, a kasnije sam i sama došla do zaključka da se tako najbolje naspavaju jer se ne uspijevaju sami probuditi trzanjem dok tonu u san. To trzanje se svima događa kod prijelaza u fazu dubljeg sna, ali kad bebe zbudi onda ih prestraši i učini premorenim. Ne mogu se sjetiti sada zašto sam bila u takvoj panici da bebu ne stavljam na trbuh, nešto u vezi nedizanja glavice i da će se zagušit, a baš sam bila budala i nisam se nikako uspijevala naspavati dok nisam prokužila spavanje na trbuhu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •