Stranica 6 od 21 PrviPrvi ... 4567816 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 1040

Tema: Recite mi da sam luda

  1. #251
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Popričat ću sigurno, ali ne vidim zašto ne, psihička bolest je isto bolest i to stanje utječe na dijete a i nekad je bolje za trudnicu da je što prije stave na lijek koji ja sad ne smijem piti.

  2. #252
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Dupli post. Obrisala.
    Posljednje uređivanje od lavko : 01.08.2014. at 17:02

  3. #253
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ne igraj se s time, lavko! Rodit ćeš dijete, koje će biti tvoja potpuna odgovornost. nemoj da krene u svijet tako da je majčino pshičko stanje odredilo raniji porod. Da se radi o tvome životu, možda bi se liječnici mogli "igrati" sa sigurnošću djeteta, ali puno je, puno pametnije da to ne rade u tvom slučaju.

    Jesam, izravna sam. Zbog onoga što sam preživjela, usudila sam ti se obratiti se ovako izravno.

    Strah je normalan, briga je normalna, ali ti pretjeruješ. Sredi se kako god znaš, jer odgoj i njega djeteta su puno teži od trudnoće. Ako se ne promijeniš, teško ćeš izdržati prve tjedne.

    Još imaš dovoljno vremena da dobro razmisliš, staviš sebe i svoje strahove u drugi plan i razmisliš jako dobro o djetetu. Sad je dijete najvažnije. Djetetu treba sretna i mirna mama. Sve ružne misli izbaci i gledaj ružičasto.

    Ako se nešto dogodi! Pa što! Ako se ima dogoditi, dogodit će se. Ali, zato ne treba o tome unaprijed razmišljati.

    Napravila si i više nego si trebala. beba je dobro. Sad je vrijeme da i ti budeš dobro!!!

    Razmišljaj što ćeš od robice spremiti za izlazak iz rodilišta. Razmišljaj o sreći kad rođaci vide novog člana. Razmišljaj o tome da ćeš imati nešto najdivnije što žena može imati: bebu u rukama. Ono divno, majušno lišce, one savršene prstiće, ona medena ustašca, one očice u kojima kao da je sva mudrost svijeta. Novo ljudsko biće!

    Zaboravi na trombocite, carski rez, i što je već sve radi čega se bojiš.

    Bit ćeš MAMA. Uskoro. Skoncentriraj se i spremi za novu ulogu. A crne misli odbaci, kako god znaš i umiješ i prihvati svaku pomoć koja ti se pri tome pruža.

  4. #254
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Beti, ok je, budi izravna, zato sam i postala,,
    Problem je što ja sad ni fizički nisam dobro, imam napadaje panike koji znaju trajat nekoliko sati, puls mi skače u nebesa, ne jedem dovoljno jer nemam apetita, ne spavam...ne znam kakvo sam ja utočište za bebu, koliko je to zdravo za nju. A može biti još gore, znam kakva sam u svojim najtežim fazama.

  5. #255
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Pa ja baš porod s 37 ili 38 tjedana ne bih karakterizirala kao nešto prijevremeno. Puno žena i same od sebe rode u tim tjednima

    Navodno (čitah negdje) da može psihijatar dati preporuku za carski, ako žena ne može podnijeti vaginalni porod. Ali sad, dal mogu reći u kojem to tjednu, i da to bude prije 40tt, nemam pojma. Ali onda se moraju s time upoznati i dr u rodilištu, a neki preporuku ignoriraju

  6. #256
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Tako je, za carski žene dobe preporuku i kad nemaju psihičkih problema. Isto, puno žena dogovori porod s doktorom ranije, to se radi ali nitko ne kaže. Pod ranije mislim 38 tt.
    Žene bez dijagnoze, to mi je već hir. Ali ja imam realnih problema.
    Razgovarat ću s gin i s psih.

  7. #257

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Lavko, valjda mi je promaklo ako si napisala, ali pretpostavljam da dobro funkcionišeš tokom dana uz propisanu terapiju kada je piješ?
    Ako terapiji treba vremena da u punoj meri prodeluje, onda bih ti savetovala da za prvih nekoliko nedelja (meseci?), obezbediš sebi stalnu svakodnevnu celodnevnu pomoć u kući i oko bebe.
    Jer ćeš se inače nakon porođaja doslovno raspasti psihički. Sasvim sigurno. I nadam se da si u svojim crnim scenarijima dobro uplanirala i razradila i plan za takav rasplet. Meni se čini da je bebi i tebi upravo takav plan ono što je najneophodnije.
    Ja sam eto bila najdirektnija od svih.

  8. #258
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Da, da, plan je odmah na staru terapiju bez odgađanja, mama će biti sa mnom, muž koliko bude mogao. Trebat će mi 2-3 tjedna da prodjeluje.

  9. #259
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Lavko zaista ne znam sto da ti kazem, ako mislis da bi bilo bolje da ide ranije van nego sto je naumila sama onda pitaj doktore. Imam u obitelji osobu koja se skinula sa seroxata da bi mogla imati dijete i nije izvodila nista priblizno ovome i dan danas zivi super zivot bez tableta, beba joj je bila poticaj a ne kamen spoticanja do terapije. Ne znam kako si ti zamislila zivot nakon rodenja bebe kad ce te hormoni i kemija mozga sorati na entu ali ako si sada u raspadu zaista bi trebala sto prije na terapiju.

  10. #260
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Nazalost kod mene ne ide bez lijekova. Izdrzala sam do sada sto je dugo za mene i sad mi fali serotonina. Ne znam koju je dijagnozu imala tvoja rodjakinja, moja nije bas samo anksioznost. A netko se izvuce, netko ne. Meni je psih rekla da je nakon svakog skidanja s lijekova povratak jos tezi.
    Mogla bih sad dugo pisati o tome, poanta je da je tedko razumjeti psih.poremecaj jer je neopipljiv, ne hodas svgipsom na nozi pa svi znaju da te boli. Hodas s neprijateljem u sebi zbog kojeg ne mozes biti sretan. Zao mi je sto ljudi ne smatraju psih.poremecaje bolescu kao svaku drugu. Na to se uvijek glrdacs osudom, da sam dijabeticar, svi bi rekli - daaa, carski rez, to je normalno. Kad boli dusa, isto boli.

  11. #261
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Nazalost kod mene ne ide bez lijekova. Izdrzala sam do sada sto je dugo za mene i sad mi fali serotonina. Ne znam koju je dijagnozu imala tvoja rodjakinja, moja nije bas samo anksioznost. A netko se izvuce, netko ne. Meni je psih rekla da je nakon svakog skidanja s lijekova povratak jos tezi.
    Mogla bih sad dugo pisati o tome, poanta je da je tedko razumjeti psih.poremecaj jer je neopipljiv, ne hodas svgipsom na nozi pa svi znaju da te boli. Hodas s neprijateljem u sebi zbog kojeg ne mozes biti sretan. Zao mi je sto ljudi ne smatraju psih.poremecaje bolescu kao svaku drugu. Na to se uvijek glrdacs osudom, da sam dijabeticar, svi bi rekli - daaa, carski rez, to je normalno. Kad boli dusa, isto boli.
    Anksioznost, depresija i kombinirana ovisnost...s time se ona susrela a i svi mi oko nje. Razumijem da ti je potrebna terapija ali bilo bi dobro za tvoju bebu da nades privremeno drugu soluciju kada si vec dosla do ovdje.

  12. #262
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Nazalost kod mene ne ide bez lijekova. Izdrzala sam do sada sto je dugo za mene i sad mi fali serotonina. Ne znam koju je dijagnozu imala tvoja rodjakinja, moja nije bas samo anksioznost. A netko se izvuce, netko ne. Meni je psih rekla da je nakon svakog skidanja s lijekova povratak jos tezi.

    Mogla bih sad dugo pisati o tome, poanta je da je tedko razumjeti psih.poremecaj jer je neopipljiv, ne hodas svgipsom na nozi pa svi znaju da te boli. Hodas s neprijateljem u sebi zbog kojeg ne mozes biti sretan. Zao mi je sto ljudi ne smatraju psih.poremecaje bolescu kao svaku drugu. Na to se uvijek glrdacs osudom, da sam dijabeticar, svi bi rekli - daaa, carski rez, to je normalno. Kad boli dusa, isto boli.

    Daj lavko ne sekiraj se..ako ti se psih i ginekolog slože oko ranijeg poroda, odi..i ne brini..s 38 tjedana beba je zrela, niš joj nece biti..i ja sam rodila s 38 tjedana, isto zbog med. indikacije i sve 5. Da je idealno, nije..al ne moze sve biti idealno

  13. #263
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    A iza poroda, kako ces s terapijom? Hoces smjet s tim dojiti. Ako neces, odmah se pripremi i na taj sok i prouci kako ces s dojkama da se ne upale.

  14. #264

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    lavko, a zasto si trenutno bez prave terapije? Imas malo nize na ovom pdf-u topic o takvim lijekovima u trudnoci.

  15. #265
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Nažalost, neću dojiti, važnije je da dijete ima stabilnu majku. Mislim da u bolnici daju nešto za zaustavljanje mlijeka, zar ne?

    Martina, psih mi nije htjela dati moj ad jer je stariji, triciklički ad i osim toga, ne smije se uzimati s inekcijama heparina na kojima sam.
    Nije meni bilo tako loše sve dok mi se beba nije počela slabije micati, tu sam pukla i počeli su svi mogući strahovi.

  16. #266
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Potrazi iskustva majki koje su morale uzimati teraliju i kako su one bile sredile stvari s laktacijom. Nije to samo bas da dobijes injekciju i gotovo. Informiraj se i o tome, jer osoblje rodilista moze nece znati sve o tome, pogotovo ako ti bebu par minuta nakon poroda stave na prvi podoj.

  17. #267
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Mozda i ja mogu pomoci. Sa mnom u sobi, nakon poroda (prije 8 mj.) je bila cura koja je imala psih.problema i goodinnama na nekoj terapiji (ne znam ni kojoj ni šta). Rodila je zdravog djecaka na carski, odmah su joj poceli davati tablete za zaustavljanje laktacije i odmah su ju stavili na terapiju lijekovima. Bebu je drzala i vidjela tek 2.dan nakon poroda. Nikakva panika, problem...cak dapace! Primjetila sam da se med.osoblje prekrasno odnosi prema njoj, svi su bili tu kad je trebalo. Zato glavu gore- i bez panike!

  18. #268
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Duma, ovo mi je dragocjena informacija. Gdje si rodila?
    Nije mi samo jasno zašto je bebu vidjela tek 2. dan?

  19. #269
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Cesto su nakon carskog mama i beba odvojene, ovisno o rodilistu. Rodilja nekad mora biti 24 sata na intenzivnoj, a beba ne moze biti s njom.

    Za terapiju je najvaznije da unaprijed dogovoris s lijecnicima koji te vode, tako da budes spremna.

  20. #270
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Zaustavljanje laktacije nekim lijekom zvuči grozno. Zašto sam to čitala? Radije ću hodat s kupusom.

  21. #271
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Ako nećeš moći dojiti zbog ljekova nemoj uopće dijete ni stavljati na prsa...tako ti možda mlijeko neće ni doći (čuj doći...ka da dolazi "avijonom iz Frankfurta" ) ako ga nešto i bude izdajat ćeš samo ako osjetiš bolni pritisak,napetost....i to ručno samo par kapi da ti olakša napetost. Budi na vezi s forumom ako gdje zapne. Kakvo ti je raspoloženje? Jesi bolje? Trudiš li se bit optimistična? Vježbaš li pozitivu il te trebamo pronaći i zalijepiti ti osmijeh selotejpom ako treba

  22. #272
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    A ja imam puno bolje rješenje.

    Stavi bebu na prsa, zaboravi na lijekove, neka ti dijete bude ono što će ti donijeti svijetlo i radost.

    Znam što znači zaustavljanje laktacije, jer nisam imala koga dojiti nakon poroda. To su tjedni problema. Kad popiješ tablete, ako ne stvore probleme, opet će mlijeko doći, manje količine dosuše. Ni kupus, ni peršin, ni tablete, ni podizanje grudi, nekad nije dovoljno. nekad to sve brzo prođe, nekad ne. Svjesna si tog problema, nadam se,

    Tko zna kako ćeš se osjećati kad bebu priviješ na prsa, to je nirvana samo takva. Na tvom mjestu bih ostavila sve opcije otvorene, Baš sve.

    Dok ne vidiš svoje dijete i ne znaš za što si sve sposobna.

  23. #273
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Ovo šta Beti predlaže bi bilo najljepše. Ja bih od srca da se, kad vidiš svoju bebu, u tebi nešto prelomi i da ti nabolji lijek bude tvoja prekrasna bebica. Od srca ti tako želim. Beti vjerujem da i ona sama sebi ovaj scenarij želi,ali u pitanju je ta nesretna bolest koja ju drži zarobljenom,koja ju sputava. Nije njena odluka o ovome bez razloga

  24. #274
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ajde o tom ću brinut kad dođem do toga tj. kad budem blizu poroda, zasad samo vidim da lijek ima tisuću nuspojava. Možda me ponesu neke ljepše emocije ali to je teško, kako je sad, još će me hormoni još više zašorat. Al dobro, vidjet ćemo.

    Carmina, baš lijepo što pitaš, jučer super, nekako mi je i beba bila aktivna, a danas dno, jer beba nije aktivna, tako je slabo osjetim - sve se vrti oko toga, pa crnjaci izlaze na površinu. Pozitivno je što ne ležim i buljim u plafon, stavila sam dvd Života na sjeveru i gledam. Tj. trudim se svim silama pratit radnju.

  25. #275
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Citiraj Carmina406 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo šta Beti predlaže bi bilo najljepše. Ja bih od srca da se, kad vidiš svoju bebu, u tebi nešto prelomi i da ti nabolji lijek bude tvoja prekrasna bebica. Od srca ti tako želim. Beti vjerujem da i ona sama sebi ovaj scenarij želi,ali u pitanju je ta nesretna bolest koja ju drži zarobljenom,koja ju sputava. Nije njena odluka o ovome bez razloga
    X

  26. #276
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Ajme "život na sjeveru" mene bi to uljuljalo u san. Tebi treba komedija,nađi nešto da se nasmiješ...da te malo digne. Smijeh je lijek Beba se ugnjezdila i uživa,spava....bebi je lipo.

  27. #277
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Mene to smiri, priroda, šuma, sjever..

  28. #278
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Gasim komp i idem ležat i razmišljat.

  29. #279
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Tko zna kako ćeš se osjećati kad bebu priviješ na prsa, to je nirvana samo takva. Na tvom mjestu bih ostavila sve opcije otvorene, Baš sve.

    Dok ne vidiš svoje dijete i ne znaš za što si sve sposobna.
    Potpis! Informiraj se o dojenju, nemoj ga unaprijed odbaciti, pričekaj dok rodiš. Nije kraj svijeta ako ne dojiš, ali bi ti sigurno bilo jedno od najljepših iskustava u životu (o koristi za bebu neću ni govoriti).
    Što se lijekova i tvoje bolesti tiče, velika je razlika strahovati u trudnoći i poslije. Ti si sad uvjerena da bi moglo biti problema, liječnici te uvjeravaju da je sve u redu, no ni ti ni oni zapravo ne znate ništa dok se beba ne rodi i tvoj je strah normalan - zato što ne možeš ništa učiniti da budeš sto posto sigurna da je sve u redu, ne možeš požuriti vrijeme, ne možeš nikako djelovati osim pustiti da sve ide svojim tokom.
    A kad se beba rodi, možeš - s kojim god se problemom susretneš (od dojenja, kakanja itd.) moći ćeš ga otkriti i moći ćeš djelovati. Zato mislim da ti lijekovi možda neće trebati i da bi mogla dojiti. Sigurna sam da bi dojenje pozitivno utjecalo na tvoje samopouzdanje i opće psihičko stanje.

    Što se carskoga tiče, ja sam bila pod općom anestezijom pa sam bebu vidjela sat i pol nakon buđenja, čim su je okupali i obukli. Polegli su je pored mene na krevet (na intenzivnoj) i taj dan donijeli još jednom poslijepodne i isto polegli pored mene. Od sljedećeg jutra sam je imala sva 24 sata.

  30. #280
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    O dojenju ću stvarno još razmisliti, mislim da ovisi najviše o mom stanju i potrebi za lijekovima.
    Zasad imam još drugih problema...
    Nastavljam sa Životom na sjeveru. I povremenom panikom.

  31. #281
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Da se vratim na početni problem...kako ste vi znale razbuditi bebu npr. prije ctg-a ili kad je dugo mirna? Sestra mi je rekla da je ujutro razbudim prije snimanja.
    Za slatko znam. Ne pomaže.
    Muzika? Hladan sok?
    Mojoj ko da niš ne odgovara....

  32. #282
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Drago mi je ako sam pomogla

    Rodila sam u jednom krasnom rodilistu u Slavoniji / ako te šta vise zanima javi se na po.

    Vec ti je receno, nije to bas tako jednostavno sa dojenjem. Ja sebi nisam mogla zamisliti kojim sve putevima ce moje ici, ali eto...guramo. Zato slušaj lijecnike i sve bude OK. Ne razumijem, zasto ti zvuci ruzno kemijski zaustaviti laktaciju? Vjeruje, TEBI ce biti lakse. A to ti je u tim danima neizmjerno vazno.

  33. #283
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    A ne mozes razbuditi sebe svaki dan isto, a kamoli bebonju. Ja sam isla sto kasnije na CTG, i obavezno doruckovala.

  34. #284
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ma ne zvuči grozno to što će se zaudtaviti mlijeko već što taj lijek ima milijun nuspojava.

  35. #285
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Citiraj duma prvotno napisa Vidi poruku
    A ne mozes razbuditi sebe svaki dan isto, a kamoli bebonju. Ja sam isla sto kasnije na CTG, i obavezno doruckovala.
    Ja mogu samo ujutro. Što go da popijem/pojedem, nema nekih uzbuđenja na ctg-u, desi se da se migolji ali većinom mi sestre kvocaju.

  36. #286
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    U nasoj TA su sestre tjerale trudnice da pojedu nesto slatko i nakon toga rade cucnjeve
    E, to je bio prizor

  37. #287
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Cucnjevi nakon soka i uz muziku. Uvijek prije ctg-a.

  38. #288
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Čučnjeve nisam probala. To ću ujutro probat.
    Sokovi i čokolade su mi nula bodova.

  39. #289
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Kiselo?
    Svježa limunada npr

  40. #290
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    I zapravo ne razumijem baš dobro zašto nisi na terapiji - promijenjenoj, smanjenoj

  41. #291
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Zato što:
    - radi se o starom AD koji nije za trudnoću a meni jedini pomaže
    - ne ide s inekcijama heparina koje uzimam

  42. #292
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    I zato što je privikavanje na AD pakao povraćanja, glavobolje i nemoćnog ležanja ko mrtvac. Takva ne bih mogla šalicu kave podići kamoli rodit.

  43. #293
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    ja bas cucnjeve ne bi radila u 34tj , to rade zene koje se zele otvoriti, bar sam se toga nagledala u bolnici ....
    slatko, voda, setnja ...

  44. #294
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Ma neće joj ništa biti od čučnjeva! Ja sam ih radila cijelu trudnoću pa sam na porod došla zatvorena.

    To je neku neku mit da čučnjevi i sjedenje na lopti izazivaju otvaranje. Čučnjevi su odlična vježba u trudnoći jer jačaju mišiće zdjelice. Bitno je jedino držati potkoljenice što je više moguće okomite na podlogu.

  45. #295

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    lavko pratim baš dugo temu i žao mi je što se toliko mučiš
    znam šta je anksioznost i napadi panike, ljudi uglavnom ne razumeju da je to bolest, prava, koja se leči lekovima i stalno govore da se opustiš, što zna prilično ići na živce

    enivej, imam prijateljicu koja je dve trudnoće različito izgurala, pa evo iskustva:
    u prvoj trudnoći je prestala sa anksioliticima, mučila se sa napadima panike stalno, ali negde pred kraj je sve popustilo
    kad se porodila bila je super, dojila dve godine, bez ikakvih lekova
    (pre trudnoće je bila na anksioliticima)

    druga trudnoća je počela pakleno pa je svo vreme bila na xanaxu
    njen ginekolog koji je upućen bio u sve, u saradnji sa psihologom, predložio je carski
    tako je i bilo, dobila je uput za carski i bukvalno su iz dana u dan išli da vide da li može još da izdrži
    dogurala je do 39. nedelje i tada je urađen carski
    prvih dva meseca je dojila, ali onda je prestala i počela da uzima i antidepresive i anksiolitike

    tako da iskustava ima raznih, nikad ne znaš kako će se složiti hormoni i sve
    polako, dan po dan i dogovaraj se sa svojim doktorima

  46. #296
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    bio mit ili ne ja sam u bolnici provela 4 i pol mjeseca , znam sta dr zenama koje prenesu i koje se ne otvaraju govore , radite cucnjeve radi otvaranja i bome nakon cucnjeva zene zavrse u radjaoni ...

  47. #297
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Vissnja, puno ti hvala što si podijelila ovu priču. Da, to je bolest i ne pomažu tu baš savjeti - trgni se, opusti se, upotrijebi snagu volje..ma nema tu snage volje, volja je na dnu kad tebe šora panika, puls ti je na 150, jedva dišeš i misliš da umireš koliko je strašno to što si zamislio u svojoj glavi - npr. imaš smrtonosnu bolest, nešto loše će se desit, dijete ti ima tko zna kakav sindrom, itd.

    Drago mi je za tvoju prijateljicu koja je odradila dvije trudnoće.
    Ja čekam svoju psih da se vrati s go i da popričamo o svemu.

  48. #298
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    I još me nešto nekako žulja - mislite li da ima forumaša koji vole sijati paniku? Ne mislim ovako kao ja, to je moja panika. Ali kad napišeš nešto, krenu bombardiranja o tisuću i jednoj opasnosti i kako je nekoj njezinoj susjedi od rodice bilo tako pa je eto jadna umrla il što ja znam..baš mi to treba, kad vidim da post počinje s rečenicom - ne želim te plašiti, ali...protrnem.
    Al to sam ja. Na mene svaki drek ima utjecaja.

  49. #299
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Kakve veze ima da li netko siri paniku?
    meni je super ona poruka : u moru informacija ignorirane je -izbor.
    nazalost, sama moras birati kolicinu i vrstu informacija kojima ces se izloziti. Sve je dostupno u dva klika, ti imas izbor na sto ces ( ili neces ) -klikati.

  50. #300
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    U ovoj situaciji teško mi je razabrati

Stranica 6 od 21 PrviPrvi ... 4567816 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •