Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 132

Tema: Gadna navika - pušenje

  1. #51
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    uvijek sam pitala ocemo medju nepusace, ali nitko od njih mi nikad nije rekao ajd, smeta mi dim ili nesto...
    super su ti prijatelji
    ne zato što su masu tolerantni nego zato što je očito da si im jako draga pa si računaju, ja ću se malo nagutat dima i usmrdit će mi se roba, ali će mi ipak biti lakše nego mojoj prijateljici
    bar bi ja tako razmišljala... nekad
    što sam starija nisam više tako tolerantna
    iako i dalje jako volim svoje prijatelje, sve mi je teže podnositi druženje uz dim cigarete

  2. #52
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ne znam, ja sam pušila jer mi je bilo ugodno kad sam pušila, a ugodno mi je bilo jer sam bila ovisna
    iako mi je često bilo i mučno i peklo me grlo i jezik i td, znači nije uvijk bilo ni ugodno

    moj muž puši iz gušta, a to je u društvu (jednom u mjesec, dva - po 2 cigarete) za doček NG, u svatovima itd - on godišnje popuši 2, 3 kutije cigareta
    i sad se ja pitam....
    kakav je i njemu gušt dok mu se vrti u glavi i dok mu je mučno jer mu je od zadnje cigarete prošlo 2 mjeseca?!
    ali dobro, on zna
    ja za sebe mogu reći da sam se prilično samozavaravala
    iako, da sam pušač koji može popušiti 5,6 cigareta na dan ja bih i danas vjerojatno pušila, vjerojatno nikada ne bih razmišljala o prestanku jer bi mi to bilo podnošljivo

  3. #53
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    iako, da sam pušač koji može popušiti 5,6 cigareta na dan ja bih i danas vjerojatno pušila, vjerojatno nikada ne bih razmišljala o prestanku jer bi mi to bilo podnošljivo
    I tako sam nekad razmišljala. Ali mi je i to, otkako sam postala mama, postalo neprihvatljivo. Ne želim da me djeca gledaju kako pušim i kako se trujem. To je loš primjer. Ako će jednoga dana propušiti, ne želim razmišljati da je to zbog mene i želim im mirne savjesti braniti ili barem ne odobravati pušenje. Jer ja nikad nisam shvaćala zašto je moja mama tako burno reagirala na moje pušenje tokom srednje škole. Stari nije bio pušač, ali je bio skuliraniji u svome negodovanju. Meni je tada bilo - čekaj, ženo, pa i ti pušiš, što hoćeš od mene (nas - kad je i brat propušio)... Danas je razumijem.

    I tako, ružno mi je vidjeti roditelje koji puše pred svojom djecom...
    Posljednje uređivanje od Zuska : 19.07.2014. at 14:04

  4. #54
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    super su ti prijatelji
    ne zato što su masu tolerantni nego zato što je očito da si im jako draga pa si računaju, ja ću se malo nagutat dima i usmrdit će mi se roba, ali će mi ipak biti lakše nego mojoj prijateljici
    ne mislim da to rade zbog tolerancije ili zato sto sam im ja draga, rade to zato sto tako zele. kao i ja, tako i svatko od njih ima izbora, a do osobe je sto ce odabrati. i u periodu kad nisam pusila sjedili smo medju pusacima. tako smo navikli kroz sve ove silne godine kada nismo imali izbora, a da ne pricam da je 80% nepusackih prostora po kaficima prostorija 2sa2, 3 stola nagurana i goli zidovi, bud sretan ak dobijes glazbu i ak uopce netko skonta da tamo sjedis pa te posluzi. zalosno al istinito...

  5. #55
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ja sam samo u trudnoci ne pusila. A sad niti ne zelim prestat. Ne kuzim zasto se tjesim ako kazem da ne moram zapalit?

  6. #56
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ma ok, cure sve 5
    tema je za one koji žele prestati pušiti jer su osvijestili da je to ružna i štetna navika
    a više nego za pušače, tema je za bivše pušače koji onima koji bi željeli prestati mogu pomoći svojim iskustvom
    tema je najmanje za pušače, a još je manje da se na njoj prepucavaju bivši i sadašnji pušači
    i da jedni druge uvjeravaju kako su u krivu

    ja sam prestala pušiti i od sadašnjih pušača imam jedno iskustvo više. samo to.
    ivana mi se učinila kao osoba koja želi prestati, a ne zna kako.
    od prvog posta do sada ni ona mi se više ne čini kao netko tko želi prestati, a u nekoliko navrata je to i izrekla.
    tako da, brijemo mi tu svi skupa, razloga zbog kojeg smo došli ovdje više nema.
    pa može svatko na svoju stranu, s cigaretom ili bez nje

  7. #57
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    ja ko muž adiomare. zapalim jednom u mjesec dana. nekad češće, a nekad i rjeđe. sve ovisi o prilici. ako odemo na cugu s frendovima koji su pušači obično zapalim i ja. ali onako bezveze, niti ne uvlačim. od ukućana nitko ne puši, ali dozvolimo prijateljima da zapale kad su neka druženja. neki samoinicijativno odu na balkon, ali ih ne tjeramo.

  8. #58
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    istinu zboris... ovo sve jesu neka iskustva, nisam ciljala na prepirke, mislila sam da ce bit jos ljudi koji bi prestali pa da probamo skupa proc kroz to iskustvo...
    jer ja zelim prestat, vjerujem da cu opet jednom pocet, ali sad zbilja zelim prestat, pa tko zna poslije sta ce bit, mozda se i meni zgadi i nikad vise ne pozelim zapalit...

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    moj muž puši iz gušta, a to je u društvu (jednom u mjesec, dva - po 2 cigarete) za doček NG, u svatovima itd - on godišnje popuši 2, 3 kutije cigareta
    /
    evo kad bi do ove faze dosla pa to bi bilo savrseno... kako on to uspjeva? ja sam svaki put tako ponovo pocela... ne pusim 1,5god dodje neko slavlje, ajde samo cu 1,2 odjednom ujutro kava, kutija pored mene (poluprazna!) i opet zapalim, do sutra ni te kutije vise nema, a vuce me da uzmem drugu... zacarani krug. ne znam kako uvest tu samokontrolu da vec i ako pozelim zapalit i kazem da ce to bit 1 onda da ostane na toj 1.

  9. #59
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    evo kad bi do ove faze dosla pa to bi bilo savrseno... kako on to uspjeva?
    ma nije to tako savršeno kako zvuči. šta ima on od toga? što bi ti imala od toga? pa je li ta cigareta toliko divna, krasna, milna, lijepa, ugodna, vrijedna, zlatna, dražesna itd - da bi ju voljela makar svaki drugi mjesec popušiti?!
    ako ti ne treba 50 ili 60 dana između dva pušenja, pa šta će ti i taj jedan put?
    ja bih radije tako gledala na to.

  10. #60
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    krenila sam pisat post zasto i kako i sta bi imala od toga i sta je problem i sta nije i shvatila da zapravo sama sebi trazim milijun i jednu izliku, sto upucuje samo na jedno - a to je da nisam spremna jos uvijek odrec se pusenja... onda sam na trenutak zastala i pogledala svoj krajnji cilj... dala bi sve cigarete ovog svijeta za njega... tako da cu sad samoj sebi lupit samar, ostavit se cigare i izvjestavat vas kako mi ide!

  11. #61
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ivana
    neće ti biti lako, ali možda ti neće biti ni tako teško kao što misliš.
    probaj, ništa te ne košta

  12. #62
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Čitam,pratim i sramim se. Ovo ZLO me drži u šaci. To je činjenica. Mogu tražit milijardu opravdanja ali sve je to LAŽ. Upravo sam ugasila posljednju cigaretu. Vrišti mi se. Obznanila sam to ovdje jer želim da me se popljuje ako posustanem. Slobodno me izvrijeđajte ako odustanem,to je jedino šta me može održat da ne posustanem. Brutalna iskrenost i ovo malo srama šta iman. Fuj

  13. #63
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    ...ali ono što svima kažem, ako sam ja prestala pušiti, mogu svi, to mi je bilo nezamislivo, a evo već 5 godina ne pušim, niti patim zbog toga.
    Moj staz je nesto duzi od pet godina. Odlucila sam prestati i - prestala, ali pomoglo je i to sto sam s vremenom preselila negdje gdje je pusenje prakticki onemoguceno. Ne pusi se nigdje, osim na cesti, ali ni to nije lijepo. Ok, moze se i na terasi ponekog bara, ali tamo ne zalazim. Pusila sam preko 15 godina.

    Prestala je pusiti i mama, nakon vjerojatno 45 godina pusenja, ako ne i vise. Niti jednoj od nas ne pada na pamet ponovno zapaliti, zapravo se skroz grozimo i ideje. Mislim da ona ne pusi dvije godine.

    Nismo nista citale, nista jele, a ni pile. Ja sam odlucila ne pusiti, a ona je bila nesto kratko bolesna i nije joj odgovarala cigareta. Nakon toga je skuzila da joj ocito ni ne treba pa vise nije zapalila. Mama je dobila nesto kila u dvije godine, a ja izgubila oko 30-40 u tih pet.

  14. #64
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Zašto si tako stroga prema samoj sebi? Niti si manje vrijedna niti si manje inteligentna niti išta slabijeg karaktera. Stvar je samo u želji da se oslobodiš ovisnosti.
    Ne radi ikoga drugoga doli sebe same.
    Život je puno jednostavniji bez ovisnosti.
    Osvijesti sebi tu slobodu kretanja u svakodnevici bez moranja služiti se cigaretom u bilo kakvoj prigodi: kava, iza jela, dok čekaš tramvaj ili jednostavno uzmeš predah od svega.
    Ti nisi rob ničemu. Rođena si slobodna i bez moranja pušiti. Bez te bolesne ovisnosti.
    Ponavljam - pušenje nije navika. Navike ne ubijaju čovjeka.
    A pušenje ubija.

  15. #65
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Carmina, nećemo mi tebe pljuvati, samo ćemo ti jako držati fige.
    Prije nego sam prestala pušiti trazila sam ovu knjigu Alana Carra ili kako mu je vec bilo ime, mislim sa ga je Anchie 76 spomenula jednom tad sam čula za njega. Ali nisam knjigu mogla naći ni na jednom kiosku Tiska ni njihovom webshopu. I onda sam po internetu posla tražiti članke kako prestati i ustrajati ako me uhvati kriza. Oboruzala sam se tim člancima pospremila ih u torbu i čekala.....nikada mi ni jedan nije zatrebao.
    Ne kažem da vama neće, ali kada čvrsto odlucis nešto ja mislim da se i svemir uroti da ti se to ostvari - za one koji vjeruju i Bog pomogne
    Prestanak stvarno, ama stvarno nije nikaka bauk!
    Budite samo unaprijed svjesne da ćete malo navike morat mijenjat jer to je nužno za početak: kako su večeri bez cigarete duge, morat ćete uvest neku šetnju ili pokušat ići ranije lec da si skratis muke. Ili si narezati mrkve na stapice, prirediti da imas u kući badema ili ljesnjaka da si možete prigrist, a da ne natucete odma 5 kila.
    I samo naprijed, malo po malo.
    Obavezno sacuvajte lovu od prve 2,3 steke i kupite si nešto lijepo za nagradu.
    Ide to, vidjet ćete.
    Pa neće vas obični cik motat oko prsta i upravljat vam životom!
    Ako ste odlučile nepusiti neka bude tako kako vi kažete a ne fucking čik!

  16. #66
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Carmina, tako smo frendica i ja držale "dijetu vrijeđanja" - kao, koja prva poklekne može ovu drugu do besvijesti ismijavati i nazivati najpogrdniijm žderačkim imenima. Za par dana smo nakon izlaska krenule svaka u svom smjeru prema kući i za 10 minuta se srele svaka sa svojim hamburgerom u ruci
    Sretno s prestankom, OK ako ne uspiješ doći ćemo ti reći da si slabić i to...

  17. #67
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Adio Mare, potpisujem te u zadnja 2-3 posta, svaku riječ

    Ivana.sky, Carmina i ostale koje odlučite ne pušiti, poslušajte savjete koje smo već dale i probajte.

    Nemojte na nepušenje gledati kao na odricanje. Kao na odricanje od nečeg lijepog i ugodnog. To nije odricanje, to je dobitak, tek nepušenjem dobivate ljepši i ugodniji život, mirisniji i zdraviji. Vi nepušenjem niste žrtve, nego pobjednice nad vlastitom ovisnošću, a oni koji su nastavili pušiti nisu povlašteni, nego zakinuti.

    To stalno ponavljam jer je taj switch u glavi nužan, ta promjena kuta gledanja na (ne)pušenje. Zato je teško i prestati jer mnogi na to gledaju kao na odricanje od nečeg super. Normalno da nećeš uspjeti ako se moraš odreći nečega što je super, tko želi biti bez nečeg što je super? I zato treba sa sobom raščistiti je li to super ili nije.

  18. #68
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ajde cure, koja ima Carra u kompu ili na linku neka pošalje curama na pp.

  19. #69
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    U posljednje vrijeme kad zapalim tu cigaretu najradije bih sama sebi počupala kosu od jada i srama. Baš se osjećam zarobljena,nemoćna...ma jadna. Kupit ću kasicu prasicu čisto za utjehu i bacam se na ribanje fuga između pločica. Oko mene SVI puše,ali stvarno ŽELIM prestati. Možda sebi napravim tablicu sa smileicima

    A da napravimo listu ko na Odbrojavanjima

  20. #70
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde cure, koja ima Carra u kompu ili na linku neka pošalje curama na pp.
    budem ja

  21. #71
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj ivana.sky prvotno napisa Vidi poruku
    istinu zboris... ovo sve jesu neka iskustva, nisam ciljala na prepirke, mislila sam da ce bit jos ljudi koji bi prestali pa da probamo skupa proc kroz to iskustvo...
    jer ja zelim prestat, vjerujem da cu opet jednom pocet, ali sad zbilja zelim prestat, pa tko zna poslije sta ce bit, mozda se i meni zgadi i nikad vise ne pozelim zapalit...



    evo kad bi do ove faze dosla pa to bi bilo savrseno... kako on to uspjeva? ja sam svaki put tako ponovo pocela... ne pusim 1,5god dodje neko slavlje, ajde samo cu 1,2 odjednom ujutro kava, kutija pored mene (poluprazna!) i opet zapalim, do sutra ni te kutije vise nema, a vuce me da uzmem drugu... zacarani krug. ne znam kako uvest tu samokontrolu da vec i ako pozelim zapalit i kazem da ce to bit 1 onda da ostane na toj 1.
    Ivana moj brat je pusio 3 kutije dnevno...i jedan dan je rekao dosta! I 2 godine nije zapalio cigaretu...nakon toga kao da se nista nije dogodilo opet je poceo pusit 3 kutije...i tako jos 2 puta...i onda je jedan dan samo rekao e sad vise necu! I od onda vec 4 god nije zapalio i ne fali mu...cak stalno kuka da smrdimo sam sa tim cigaretama! Tako da ako se covjek odluci vjerujem da moze...a ako su i muz i zena pusaci lakse je prestati u paru...jer kao sto ste vec rekle prije jedan drugom ste podrska! Meni je bilo malo bed kad je mm zapalio pa kad zamirisi onaj prvi dim...ali i on je pokusao prestat haha izdrzao je 3 sata i odjurio u ducan! LOL

  22. #72
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Nisam nikad slala na pp nekaj u privitku pa ne znam gdje je ta opcija, sad gledam i nemrem naći, ukoliko uopće postoji. Zalijepiti ću ovdje link, a ako netko želi neka mi da privatni mail da pošaljem tamo.

    http://slobadidi.files.wordpress.com...ati-pusiti.pdf

  23. #73
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Citiraj Carmina406 prvotno napisa Vidi poruku
    U posljednje vrijeme kad zapalim tu cigaretu najradije bih sama sebi počupala kosu od jada i srama. Baš se osjećam zarobljena,nemoćna...ma jadna. Kupit ću kasicu prasicu čisto za utjehu i bacam se na ribanje fuga između pločica. Oko mene SVI puše,ali stvarno ŽELIM prestati. Možda sebi napravim tablicu sa smileicima

    A da napravimo listu ko na Odbrojavanjima
    Evo...to dovoljno govori kako pušenje nije navika...jer, ako radiš ono što očito ne želiš, onda je to MORANJE - OVISNOST.
    Tako sam se i ja osjećala pod zadnje.
    Najradije bih plakala od muke što pušim.
    I nikako prestati, čovječe.
    a peče jezik, boli želudac...okus u ustima da i ne pričam...fuj
    I prestala sam. Bilo je gusto ( samo u mojoj glavi, da se razumijemo ) dok mi ova knjiga ( thanks to Zuska ) nije samo pomogla posložiti kockice u glavi. Ona nije čarobni napitak ili jelo, kako je netko napisao da nije jeo ni pio ništa pa ipak prestao.
    U knjizi nas pisac oslobađa od nametnutih nam vjerovanja.
    Između ostalih, da je pušenje navika.
    Točka.

  24. #74
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj Carmina406 prvotno napisa Vidi poruku
    U posljednje vrijeme kad zapalim tu cigaretu najradije bih sama sebi počupala kosu od jada i srama. Baš se osjećam zarobljena,nemoćna...ma jadna. Kupit ću kasicu prasicu čisto za utjehu i bacam se na ribanje fuga između pločica. Oko mene SVI puše,ali stvarno ŽELIM prestati. Možda sebi napravim tablicu sa smileicima

    A da napravimo listu ko na Odbrojavanjima
    Dobra ideja carmina! Odbrojavajte zajedno! Bit ce vam lakse! Mozda se i ja predomislim kad vodim kak vam ide!~~~~~ da vas sto vise uspije

  25. #75
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ivana uostalom ti imas jos jesan dodatni poticaj...sa onog odbrojavanja...eto to neka ti daje snage za avaku novu minutu bez cigarete

  26. #76
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    bome imam!! hvala nivesa

    a evo prezivila sam i ovo popodne bez imalo beda! kako sam napisala to sto jesam, ostavila i duhan i motalicu sa strane, provozala se bicom, isto isla trazit kasicu (hahahaa), bila mi legica na kavi, al sam si umjesto kave napravila smoothie od banane i breskve, poslije se provozale na sladoled i sad dosla kuc i evo kuhuckam veceru... samo u jednom trenu sam pomislila na cigaru i obuzela me -ona zelja- a to je kad je muz doso u slastu po kljuc od stana i dao mi jednu pravo duhansku pusu... al dobro tek je par sati u igri tako da trebat ce jos puno volje i rada i bit ce jos i gorih iskusenja...

    carmina, zajedno smo jaci!!!

  27. #77
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    istina,zajedno smo jači. grizemnokte

  28. #78
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    nemojmislitinatorticu.nemojmislitinatorticu.nemojm islitinatorticu.

  29. #79
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    ovo je strašno. Mala mi jede sladoled,a ja sve gledam kako ću joj ukrasti. Neuračunjiva sam. Nemogu skinut onu knjigu s linka

  30. #80
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Eh....draga odi pod tus! Hahaha

  31. #81
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Carmina daj mi mail da ti pošaljem knjigu

  32. #82
    Sreća_83 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    1,312

    Početno

    Ne treba nikad prvi put zapaliti. Reći NE i ostati kod NE. Ako ne probaš, nemaš o čemu biti ovisan. Ja sam okorjela nepušačica.

    Sva sreća za mene, tata i mama pušači, dva brata isto. Od koga sam takav karakter?! LOL

    Sretno, cure!

    P.S. Moj tata je isto pušio 2, 2 i po kutije dnevno. Bio je na hipnozi u Poreču i od tada niej zapalio, evo ima već 6 godina, tako nešto... I brat je bio, ali nije mu upalilo. Isto se truje s motanim duhanom. Bolje bi mu bilo opet odvojiti par stotina kuna i otići ponovno na hipnozu, da se spasi.... Kad bi barem moja braća bili čvršća!!! Jadnički moji....

  33. #83
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ma koja hipnoza, obična papilova. Nije mu pomogla prvi put i sad bi, kao trebala?
    A tata je ipak bio više autosugestivan Ali dobro, ako on misli da mu je to pomoglo, neka, barem ne puši.

    Stvar je našem mozgu i u našoj odluci, a ne u nekakvim hipnozama, naušnicama, flasterima i ostalim pomagalima na kojima se jako dobro zarađuje.

  34. #84
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    sinoć me ubila Troja(Ahil je kriv)jutros kava. Ali ne odustajem još. Mayato stiglo mi,hvala ti puno

  35. #85
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Bitno je ne odustati, pa makar pokušavala tisuću puta.
    Čim pokušavavaš već je velika stvar.
    Nema na čemu Carmina.

    O hipnozi...hmmm...govorka se da je to vrlo rizičan pothvat.
    Zašto?
    Pa, pomoću hipnoze ovisnosti se ne rješavaš tako da se svjesno uhvatiš s njom u koštac već se ona ( navodno ) premješta na neke druge razine svijesti/podsvjesti i može uzrokovati neke neželjene posljedice.
    Djevojka koja je pomoću hipnoze prestala pušiti nekoliko mjeseci nakon toga počinila je samoubojstvo.
    Nevezano?
    Ne bih rekla...ja osobno ne vjerujem da bih ikada dala da mi netko prtlja po podsvjesti...daje mi sugestije i pumpa me raznoraznim savjetima...sve što meni oduzima sposobnost svjesnog odlučivanja - no thanks!

  36. #86
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    I ja se bojim hipnoze. Brrrrr. Držim se još. Neću odustat,valjda kako sam samouvjerena

  37. #87
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Bas jucer vidla na ponudi dana nekakav tretman bio laserom protiv pusenja i uplatila bi ga staroj kad bi znala dal vrijedi.. Jos su tolko ziher da ako prvi puta ne uspije , drugi daju gratis

  38. #88
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    izdrzala i danas! glava mi se raspada, imam osjecaj da cu pocet bacat vatru okolo i grist ljude! malo mrzim cijeli svijet kolko sam zivcana... aaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!! al nemam zelju zapalit nego sam samo zivac zivac zivac

  39. #89
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj ivana.sky prvotno napisa Vidi poruku
    izdrzala i danas! glava mi se raspada, imam osjecaj da cu pocet bacat vatru okolo i grist ljude! malo mrzim cijeli svijet kolko sam zivcana... aaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!! al nemam zelju zapalit nego sam samo zivac zivac zivac
    Bravo!
    Sjecam se ovog osjecaja ( sva 3 puta su mi 3 i 4 dan bili najgori) vec nakon 5-6 dana je lakse sto se tjelesne krize tiče, kasnije je sve u glavi .. A kad se sjetim zbunjenosti tek nakon neka 2,3 tjedna sam bila taaako zbunjena, nicega se nisam mogla sjetiti, nista zapamtiti, uzas..

    Ajde cure, dan po dan, držim vam fige :hug:

  40. #90
    Sreća_83 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    1,312

    Početno

    Zar sam napisala hipnoza? Ma mislila sam na autosugestiju. Nije to isto, zar ne? Dakle, tata i brat su bili na autosugestiji. Iskreno, mislim i ja da je to mamipara, ali bolje platiti i prestati pušitim, nego i dalje pušiti. Šanse su 50:50. Prestat ćeš ili nećeš prestati. Da, ispada da je moj tata podložniji sugestijama, ali nije baš. On je jako labilan, premda izgleda kao mrga. Tako da.... Radije vjerujem u ovo nego flastere, e-cigarete (znam dečka koji je paralelno pušio e-cigarete i prave... ), žvakaće....

  41. #91
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj ivana.sky prvotno napisa Vidi poruku
    izdrzala i danas! glava mi se raspada, imam osjecaj da cu pocet bacat vatru okolo i grist ljude! malo mrzim cijeli svijet kolko sam zivcana... aaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!! al nemam zelju zapalit nego sam samo zivac zivac zivac
    Super!!!!

  42. #92
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Evo da se i ja prijavim


  43. #93
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    šta ti znači ovaj škartoc?
    si prekršila?

  44. #94
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    živčanoća

    nemogu otvorit privitak na knjigu koju mi je poslala mayato. To je krivo za sve. Ma moš mislit. U mojoj glavi nešto nije ok potrudit ću se jače. U zdrav mozak me vrijeđa ova nemoć. Drži se ivana.sky

  45. #95
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ma dobro je, za koji dan više nećeš biti živčana.
    ja sam bila užasno umorna i pospana.

  46. #96
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Opet ne možeš otvoriti???
    Daj sama ukucaj u tražilicu Allan Carr "Lako je prestati pušiti".
    Izbaciti će ti sigurno

  47. #97
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Ma jesam,al neće. Nešto je do moba. Kad se domognem kompa pokušat ću. Ja sam posrnula djeva. Neznam,mislila sam da sam veći karakter. sramota me javljat se više

  48. #98
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    gle, nema ti to veze s karakterom
    i nema srama
    tu smo za tebe

  49. #99
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Carmina, nećeš uspjet prestat dok ne budeš imala dobru motivaciju i jasan cilj u glavi. Ne ide samo tako iznebuha, nemoj se ni maltrati bezveze. Bolje se vrati kad ti odluka sazrije. Sad si probala, znas s čime se trebaš nositi i koliko je teško. Zapravo, to fizičko odvikavanje je jos najlakše u cijeloj priči. Svaki dan iza toga je izazov koji ćeš prebroditi samo ako znas kamo i s kojim ciljem ides.
    Ipak, ipak vise moraš željeti prestati pusiti nego pusiti.
    Vidi o cemu se kod tebe radi.

  50. #100
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    nemoj bit prestroga prema sebi, jako je to tesko i adiomare ti je bas lijepo rekla sve... polako, nadji si cilj koji ce ti davat snage i volje i uspjet ces

    ja sam i svoju prvu nocnu odradila bez cigarete, zato sam se u ovo rano jutro pocastila jednim burekom
    Posljednje uređivanje od ivana.sky : 22.07.2014. at 06:22

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •