Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Upomoc - rana od epiziotomije!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    258

    Početno Upomoc - rana od epiziotomije!

    Pozdrav svima, nadam se da ce mi se netko javiti za pomoc.
    Evo nepunih je mjesec dana od poroda proslo. Napravili su mi epiziotomiju. Zaista oporavak nije bio strasan. Prvih nekoliko dana nisam mogla sjediti, tusirala sam se samo vodom, dobro bi posusila ranu i poprskala octeniseptom. Brzo je zarastala,a bol je nakon pet dana bila neznatna. Najnelagodnije je bilo ispadanje savova koji malo ceskaju.

    Medjutim, sad kad je rana zarasla,savova nema, prilikom tusiranja osjecam bol. Na samom ulazu u vaginu mi je bas neko bolno mjesto, onako malo tvrdje kad diram vrskom prsta. Pogledala sam i na tom mjestu se nalazi velicine zrna rize kao divlje meso (il vec ne znam sto je, al izgleda kao kad lose zaraste rana pa onako intenzivno crveno).
    Dali je ijedna imala ista slicno i sto da radim?
    Ne izgleda to strasno, zaista je sitno, al boli na dodir i tvrdo je.

  2. #2
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Mislim da ces najbolje znati ako ides doktoru.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    258

    Početno

    Znam da hocu, al moja ginicka na godisnjem.
    A nestrpljiva sam do termina pregleda.

  4. #4
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Mislim da mozda cak mozes otici u bolnicu gdje su te porodili da te pregledaju (na kraju i koncu, oni su te zasili) ili, da nazoves patronaznu sestru da te pregleda...

  5. #5
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja imam to divlje meso, na ulazu u vaginu više, a na drugoj kraju šava manje. Taj se sad skoro više ne osjeti

    Rekla ginićka da sam šivana super, a da je to jednostavno način na koji moje tijelo zarasta. I da to nije nikakav problem - i stvarno nije. Ne smeta mi ni kod seksa ni inače. I čak mi se čini da se smanjilo kako je prije bilo

    E sad, kod tebe je jedino čudno da boli...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    258

    Početno

    Mozda boli jer jos nije proslo mjesec dana. Mislim nije to sad neka bol strasna, jednostavno osjetim.

  7. #7
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    A patronažna sestra da pogleda. Meni su sestre uvijek bile susretljive pa bi pogledale kako zarasta. Da nazoveš pa pitaš?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    258

    Početno

    Nije mi palo na pamet da je nazovem, al mogla bi to.
    Al vidim, dolje nikad vise isto. :D

  9. #9
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Citiraj Lili_nova prvotno napisa Vidi poruku


    Al vidim, dolje nikad vise isto. :D








    And it will never be the same again

    Ma bit će to sve dobro,vrati se to na svoje,još je friško

  10. #10
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ovo sto opisujes da imas zadebljanje sam imala i ja ali je s vremenom proslo. Ta rana me boljela dobra 3 mjeseca, tj osjecala sam ju toliko dugo..
    A sad ne znam da li sam luda, al mislim da osjecam ranu (koje vise nema) kod promjene vremena.
    No, mozda je to samo ptsp, mene je stvarno psihicki ubila ta epizotomija, danas me štrecnulo kad sam vidjela vir uloške

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    258

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo sto opisujes da imas zadebljanje sam imala i ja ali je s vremenom proslo. Ta rana me boljela dobra 3 mjeseca, tj osjecala sam ju toliko dugo..
    A sad ne znam da li sam luda, al mislim da osjecam ranu (koje vise nema) kod promjene vremena.
    No, mozda je to samo ptsp, mene je stvarno psihicki ubila ta epizotomija, danas me štrecnulo kad sam vidjela vir uloške
    Meni isto kao neko zadebljanje. I osjećam neku nelagodu. Ne mogu reći da je neka neopisiva bol, al jednostavno je prisutno.

  12. #12
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Moja frendica je imala sličnu situaciju ovoj koju ti opisuješ i otišla je na hitnu. Riješili su joj to,bilo je nešto kao prištić
    kod šivanja se koža valjda malo preklopila pa se zagnojilo. Ne kažem da je tako kod tebe, ali ne bi bilo loše otići doktoru ako te i dalje bude bolilo ili te počne boliti jače

  13. #13
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    a kada ispadaju konci mene zanima, proslo je vise od 20 dana od poroda konci su i dalje tu
    svrbi, boli, stavljam ulje gospine trave na ulozak
    kako ste vi lijecili ranu?
    jel i vas svrbilo ?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •