Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: novorodjence bi da prespava cijelu noc

  1. #1
    stoic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    87

    Početno novorodjence bi da prespava cijelu noc

    druga beba, ova rodjena carskim rezom i, barem u ovih 7 prvih dana zivota, sasvim drugacija od prve

    prva je bila stalno na siki, a ova... danju doji cesto, a cijelu noc bi prespavala... kako znam da je dojenje nocu izuzetno vazno za odrzavanje dojenja, lucenje hormona oksitocin i sl., tako ja svakih 1-2h pokusavam da mu "uvalim" siku u usta, da ga nekako probudim, no to mi uglavnom ne polazi za rukom... cak i ako prihvati dojku, ubrzo se uspava na njoj

    generalno stanje bebe djeluje ok, pomalo vraca porodjajnu tezinu (rodjen sa 4300g, sad ima malo preko 4100g), izgleda fino, kaka cesto a pomalo, zlatno-zuta stolica, fontanela nije udubljena...

    sto da radim? je li neko imao slicnih iskustava?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Imala sam ja, ali moj je bio 2000g, rodjen sa 34+ i jako uspavan. Budila sam ga nocu jednom, danju vise puta radi dojenja jer samostalno se ne bi budio ni nocu ni veci dio dana. Ali tvoje dijete je preko 4000g - na tvom mjestu ja bih ga s odusevljenjem pustila da prespava noc. Pitaj pedijatra za savjet, pa ako odobri cjelonocno spavanje - tim bolje. Sretno i uzivaj!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 15.07.2014. at 11:07

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Imam je takvo iskustvo, moj prvi, rođen s 4100, velika beba. Najeo bi se preko dana, a noć bi prespavao.
    Nisam ga budila, dobio kilu i pol u prvih mjesec dana.

  4. #4
    stoic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    87

    Početno

    hvala vam na odgovorima..... nakon prve bebe koja skoro pa nikad nije spavala u prvoj godini dana (danas 10 puta vise spava nego kao novorodjence), ovo mi dodje kao abnormalna pojava..... a i strah me da ne izgubi na kilazi pa da mu budem prisiljena uvesti dohranu cime bih se pozdravila sa dojenjem

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Pa može ti ga patronažna izvagati da vidiš kako napreduje.
    Mislim da za velike bebe nije opasno da prespavaju noć, ne znam kako se to reflektira na stvaranje mlijeka.
    Meni je bilo tak da sam ujutro cupkala kraj njega čekajući da se probudi i pocica da ne eksplodiram.

  6. #6
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Nekakav opceniti savjet je da se novorodjence ne pusti da spava duze od 4 do 5 sati u komadu, jednom u 24 sata, ako dijete dobro napreduje. Neka ti je netko izvaze, prati pelene pa ces biti sigurnija da se dobro razumijete

  7. #7
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Imala sam ja takvo iskustvo. Rođena sa 4650 g, carskim rezom, od prvog dana je spavala celu noć, pa sve do osmog meseca kada su joj krenuli zubi. Isto, danju stalno sisala, noću nije bilo šanse da se probudi. Prvih mesec dana sam je budila na podoj jednom u toku noći, a prestala sam kada sam videla na prvoj kontroli (sa mesec dana) da je dobila preko kilograma.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •