Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: u čemu nositi ljetno novorođenče? !

  1. #1
    marina.lukacin avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    30

    Početno u čemu nositi ljetno novorođenče? !

    Lagano mi se približava termin, pa me zanima u cemu ste nosile ljetne bebače? Prije koji mjesec sam kupila Boba Wrap ali mi se čini da sam bacila novac jer je predebel materijal... Nisam razmišljala o temperaturama dok sam kupovala... sad ne znam što bih s njim... da ga prodam dok je još nekorišten ili da ga ostavim za kasnije.... hoće biti kasno za počet nosit bebicu tamo početkom rujna ili kad vec popuste vrucine?

  2. #2
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Naravno da neće biti kasno! ako nisi još rodila, beba će u rujnu imati mjesec ipo dana, ja sam starijeg počela nosit kad je imao nešto manje od mjesec dana, a nosila do 7mj.
    Uostalom, kakvo je ovo ljeto dosad, ko zna kakvo nas vrijeme čeka. Ja ne bih prodavala

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Moji su svi ljetni, ja ih nisam nosila u ničemu do jeseni jer mi je bilo nezamislivo zalijepit ih za sebe.
    Vozili su se u kolicima na ručniku.

  4. #4
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Mi smo se nosili u marami, debel je materijal, ali je pamuk tako da može koža disati. Ja bih se malo oznojila, ali on ne.

  5. #5
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Ja sam koristila ovo: http://www.bestbabystore.com/BabyBjo...yandWhite.aspx
    Savršena stvar za vrućine. Jedino mi smo imali dva mjeseca kada smo ju počeli koristiti. Rođeni smo u trećem mjesecu.
    Tako da treba pogledati upute.

  6. #6
    marina.lukacin avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    30

    Početno

    Hvala na savjetima u početku namjeravam koristiti kolica (košaru). Već sam negdje pročitala da se znoji mama a ne beba Al mi to nije jasno... i da neke mame stave tetru između sebe i bebe... I ako može savjet ili link kako bebu spakirati unutra... ne znam kako bi s nožicama i ručicama a da se ne spiga unutra

  7. #7
    marina.lukacin avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    30

    Početno

    Meni u uputama ništa ne piše za vremenske uvjete, samo da može od prvog dana

  8. #8
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ni meni nije jasno to sa znojenjem, evo moja se zadnja dva dana uznoji po čelu i iznad uha dok je dojim priljubljenu uz sebe. A ima 9 dana.
    Al velim, ako počneš sa bebinih 2 mjeseca, i dalje tu ima mjesta za pravi nosilački staž.

  9. #9
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Prvo da čestitam mladim mamama

    CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it




    A sada da odgovorim na pitanje - i moj pouch u kojem sam nosila svoje bebe sve dok nisu mogli u mei tai je od debelog materijala, ali onda skini bebu. Evo, kod nas je danas toliko vruće da bih ja bebi ostavila samo pelenu i ubacila je u pouch, pogotovo ako doji. A inače može i npr. pelena i tanka potkošulja ili bodić.

  10. #10
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Boba Air je jedna od najtanjih nosiljki, ali ne znam napamet koje su preporuke za tezinu bebe (koji je minimum, maksimum je vjerojatno oko 15-16 kila).

    Moj sin ima 19.5 mjeseci i 13kg i nosim ga bez problema, tako da beba od par mjeseci svakako moze u nosiljku i na jesen. Ljeti uglavnom ne nosim uopce, prevruce nam je (znojimo se oboje i oduvijek smo se znojili).

  11. #11
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja imam dvije ljetne i jednu proljetnu bebu, s prvim jos nisam znala pa sam ga vozila u kolicima ali sad to vise ne bi radila

    nosila sam u tankoj marami ali najvise u slingu, on je tanak i prozracan, pamucan

    znojili se jesmo ali sta sad, ljeto je, znojimo se , jedino bi stavila tetru ili nesto pamucno izmedu bebine glave i moje cice kad bi se naslonila, da se bas ne saftamo

  12. #12
    more avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    zapadna Istra
    Postovi
    134

    Početno

    Ja imam dva slinga: Tabita tanji za topliji dio godine i Pixiekid deblji za hladniji. To je tako slučajno ispalo, jedan kupila drugi dobila, ali ispalo je super.
    Posljednje uređivanje od more : 13.08.2014. at 00:55

  13. #13
    marina.lukacin avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    30

    Početno

    Evo da se javim... već smo iskusni šetači u marami. Bebica ju je odlično prihvatila i uziva. A na sebi ima samo bodić bez rukava. Nema niti čarapice. I nije vruće (ne znam na koju foru ali i nožice i ručice i glavica su taman tople ). A hvala Bogu ovo ljeto nije prevruće pa nam i to ide na ruku
    I da, nisam mogla vjerovati kad smo išli u prvu setnju koliko je lagano bebaca nositi u marami!!!

  14. #14
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    super, marina

    ovo ljeto je milostivo po tim stvarima, ali moja se nekako još buni na maramu, ne znam šta joj ne odgovara

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •