Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Biolozi-klinički embriolozi i MPO pacijenti

  1. #1
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno Biolozi-klinički embriolozi i MPO pacijenti

    Vrlo su rijete teme ne forumu u kojima pacijenti koji se liječe od neplodnosti iznose svoja iskustva s kliničkim embriolozima. Mnogo se piše o liječnicima subspecijalistima humane reprodukcije, a o jednako važnim (ako ne i važnijim sudionicima liječenja neplodnosti ), o kliničkim embriolozima, malo se piše, malo se zna o njihovom radu i doprinosu procesu liječenja neplodnosti.

    Biolozi-klinički embriolozi rade sve postupke vezane uz naše spolne stanice i naše embrije. Bez njihovih znanja i vještina, bez njihovog pažljivog i predanog rada nema ni trudnoća ostvarenih postupcima medicinski potpomognute oplodnje.


    Kakva su vaša iskustva s biolozima-kliničkim embriolozima tijekom liječenja?

    Jeste li imali pristup razgovoru sa embriolozima, da li su vam bili na raspologanju za pravovremeno davanje informacija o spolnim stanicama i embrijima?

    Da li ste mogli se konzultirati sa kliničkim embriolozima, zatražiti i dobiti savjete i upute vezane uz vaše konkretne probleme vezane uz neplodnost i proces liječenja neplodnosti?

    Kako se zovu embriolozi u vašim klinikama?

    Imate li kritika i pohvala na račun rada kliničkih embriologa?

    Pišite
    Posljednje uređivanje od Inesz : 16.07.2014. at 20:36

  2. #2
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Predpostavljam da se tema odnosi na embriologe u bolnicama u Hrvatskoj,ali eto da i ja napisem svoje iskustvo iz Belgije. Zapravo i nije nesto posebno, jer sam o stanju embrija cula u trenutku ET. Receno mi je tad,dok sam lezala na stolu sa uperenim reflektorom, koliko je stanica oplodjeno i koliko imam embrija,koliko je zaledjeno (nije mi rekla kakvog su kvaliteta) i koliko stanica ima embrion koji je trenutno u necemu sto lici na veliku pipetu. To su bile informacije o embrionima iz druge stimulacije. O onima iz prve stimulacije nije mi nista receno, samo sam cula da nijedan nije prezivio odmrzavanje i da se ET nece obaviti

  3. #3
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Alma svako iskustvo nam je dobrodošlo. Hvala ti.

    Zanima me jesi li svoje postupke sama plaćala ili ih je plaćalo tvoje zdravstveno osiguranje?

  4. #4
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Alma svako iskustvo nam je dobrodošlo. Hvala ti.

    Zanima me jesi li svoje postupke sama plaćala ili ih je plaćalo tvoje zdravstveno osiguranje?
    Prema zakonu u Belgiji,ja imam pravo na 6 postupaka stimulacije ,ET se ne racunaju u postupke. Imala sam do sad 2 stimulacije. Zdravstveno osiguranje placa do 46g starosti. Lijekove za stimulaciju kao i sprice i igle sam dobila u bolnici,nisam to nista placala. Fraxiparin sam dobijala na recept,morala sam doplatiti nekih 20-tak eura. One tablete koje sam morala piti u pripremi za FET sam dobijala na recept,morala sam nesto doplacivati,par eura. Za svaku folikulometriju sam morala platiti oko 50 eura,ali mi je osiguranje vracalo 75%.

  5. #5
    nirvana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    150

    Početno

    Jedino u poliklinici Vili smo imali kontakt s embriologom, Patrik je popričao s nama prije početka postupka, čuli smo se telefonom nakon punkcije i dobili sve informacije o razvoju embrija, a na dan transfera smo i vidjeli embrije koji su se vraćali. To je bilo 2008. Inače u svim drugim bolnicama i klinikama, a bili smo u Mariboru, Postojni, Petrovoj i Citu, nismo ni vidjeli embriologa, ne znam im ni ime, a o kvaliteti embrija obaviješteni smo na dan transfera.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Vidjela sam embriologa kad je bio transfer,objasnila da od 5 j.s. Su se oplodile dvije, za ostale isto nesto objasnila, 8-stanicni koji je bio transferiran pokazala mi je na plazma Tv i to je sve... Stvarno mi je zao sta u Ri ne mozemo vise s njima porazgovarati i zvati nakon punkcije da vidimo stanje... Eto tako je meni bilo u Ri...
    E da i jos kad je MM prvi puta bilo los sgram, pozvala ga je,pretpostavljam biologica i objasnila mu nalaz, utjesila ga i nju zovemo prijateljica, starija plava gospođa...ma sigurno ce fiumanke znati kako se zove

  7. #7
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Ta plava je linda i meni se ona najvise svidja..ljubazna je uvijek i na transferu mi je sve sto sam ju pitala odgovorila..ovaj put mi je bila tamara i ona mi nije bas ostavila neki dojam..dosla je na minutu,pokazala na ekranu i to je bilo to..pokusala sam ju pitati par stvari,ali kako nije nis konkretno odgovorila onda bi se doktor ubacio i dao odgovor koliko netko tko nije biolog moze reci..on je bio taj koji mi je dao u biti sve info o broju stanica,oplodjenim stanicama,razvoju embrija,pokazao mi papir sa popisom stanica i ocjenama..

    Ocito je da komunikacija sa biolozima nije nesto pogotovo sto kao ne smiju bas direktno s nama komunicirat..a ja stvarno imam stvari koje bih htjela saznati,a za koje mislim da moj doktor nema potrebno znanje..a isto mi je glupo igranje gluhog telefona di on moje pitanje postavlja njoj pa se vraca i odgovor prenosi meni..

  8. #8
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    U Betaplusu sam biologicu vidjela na dan transfera, kad su mi na mikroskop pokazali embrij. Malo su mi objasnili kako izgleda, a inače sam sve informacije o js, oplodnji i što je trebalo dobila od doktorice

    E da, a u IVF Centru sam biologicu vidjela samo kroz vrata dok je na transferu doktoru dala cjevčicu.
    Posljednje uređivanje od Vrci : 17.07.2014. at 00:52

  9. #9
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Evo ja sam prosla stari i novi rezim u Rijeci.
    U vrijeme kada se jos zvalo lab. dobivali smo informacije o tome kada i dali ce biti transfer, biolog je dolazio prije ET-a i obavio razgovor i bio stvarno pristupacan za odgovor na svaki upit. To je bilo u vrijeme kada je embriolog bio Dejan koji je ako se ne varam otisao raditi u Vinogradsku.

    Sada se ne moze zvati u lab. Informacije o ET-u dobiju se na predvidjeni dan za to pred sam postupak. Embriologica je sasvim ok. Javi se kroz onaj prozorcic, kaze nakon punkicje dali ima koju stanicu. Na ET-u kaze kakav je embrij, da slikicu i to je to. Nekih blizih susreta sa njo m nismo imala. Mozda smo trebali traziti pa bi bilo drugacije, neznam.
    Osobno mi je bilo drazi prijesnji sistem kada su dr. i embriolog zajedno obavljali razgovor.

  10. #10
    sanjam avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Moje iskustvo iz Vinogradske-embriolozi su dostupni i mozes razgovarati s njima. Nakon punkcije ti dodu objasniti sto ste dobili, dobijes broj telefona i mozes zvati vec drugi i svaki naredni dan i pratiti situaciju zajedno s njima. Na dan transfera takoder s tobom pricaju prije i objasne sto ce se vracati i zasto, sto eventualno zamrznuti..

  11. #11
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    prije godinu dana dok sam bila na trnsferu imala prilike upoznati Patrika Stanića i covjek je za svaku pohvalu, ne znam da li jos radi u Petrovoj.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Moje iskustvo iz Sistine je i vise od svake pohvale za embriologa Bobana koji je meni bio dostupan 24 h. Dobila sam odgovor na sva svoja pitanja i dosta vremena posveti pacijentima. Bio je odmah kad sam se probudila kod mene da mi kaze za js. Culi smo se dan kasnije po dogovoru. i isto tako na transferu je dosao prije mpo dr u salu.

  13. #13
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    U BetiPlus (privatno, Zg) embriologica je prisutna na aspiraciji, nazove me nakon toga i kaže koliko se js oplodilo i kako napreduju zameci. Bude prisutna na ET-u, prokomentira kvalitetu i da nam ispis slika zametaka. Sve strpljivo objasni i odgovori na sva pitanja.

  14. #14
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    Citiraj sanjam prvotno napisa Vidi poruku
    Moje iskustvo iz Vinogradske-embriolozi su dostupni i mozes razgovarati s njima. Nakon punkcije ti dodu objasniti sto ste dobili, dobijes broj telefona i mozes zvati vec drugi i svaki naredni dan i pratiti situaciju zajedno s njima. Na dan transfera takoder s tobom pricaju prije i objasne sto ce se vracati i zasto, sto eventualno zamrznuti..
    X upravo takvo je i moje iskustvo...sve pohvale

  15. #15
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Citiraj Sadie prvotno napisa Vidi poruku
    U BetiPlus (privatno, Zg) embriologica je prisutna na aspiraciji, nazove me nakon toga i kaže koliko se js oplodilo i kako napreduju zameci. Bude prisutna na ET-u, prokomentira kvalitetu i da nam ispis slika zametaka. Sve strpljivo objasni i odgovori na sva pitanja.
    E da,to sam zaboravila napisati,mislim da je i mene zvala. Ne sjecam se sto je bilo receno,imala sam tremu tad

  16. #16
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    alma, hvala na informacijama iz Belgije.

    Imala sam priliku liječiti se i u državnoj i u privatnoj poliklinici i što se mog iskustva s embriolozima tiče, imam ih samo pozitivna.
    Nakon pukcije u Vinogradskoj bolnici, odmah sam dobila informaciju koliko stanica sam dobila i otprilike koje su kvalitete. Odmah sam dobila broj telefona na koji sam mogla zvati već drugi dan i pratiti situaciju. Na dan transfera su isto bili sa mnom, točno sam znala što sam dobila, koliko mi vraćaju i zašto.

    U privatnoj poliklinici, biolog je bio Patrik Stanić.O tome kako su se razvijale stvari znala sam od liječnika, s kojim sam bila u kontaktu.Na dan transfera imali smo mm i ja priliku vidjeti embrije i pod mikroskopom. Svaka informacija bila nam je dostupna.I od liječnika, i od biologa.
    Posljednje uređivanje od amazonka : 17.07.2014. at 20:13

  17. #17
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Moja iskustva su iz Češke Nakon oplodnje smo svaki dan dobivali poruku kako se razvijaju naši embriji (koliko js je dobiveno i koliko ih je uspješno oplođeno, koliko ih se nastavilo normalno razvijati....) Na dan transfera smo prvo pozvani na razgovor s embriologinjom (koordinatorica nam je prevodila), koja nam je sve objasnila (koliko je embrija dobiveno i kakve kvalitete, koliko smrzlića (i kako su spremljeni u cjevčicama po 1), zašto su se u našem slučaju odlučili za SET-ove....), i mogli smo pitati što nas je još eventualno zanimalo. Nakon et-a je još došao s nama porazgovarati dr, koji nam je objasnio kako se trebamo ponašati do bete, što se ne/preporuča, i isto tako je odgovarao na pitanja....
    Sve u svemu, same riječi hvale

  18. #18
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Već su cure gore opisale kako ide komunikacija sa embriolozima tijekom liječenja medicinski potpomognutom oplodnjom u KBC Sestre Milosrdnice (Vinogradska).

    Bravo za embriologe iz Vinogradske

    Red je da i napišemo njihova imena:

    Mr.sc. Dejan Ljiljak, iskusni embriolog, ranije radio u KBC Rijeka, 2009. godine prešao u Vinogradsku

    Mr. sc. Romina Rakoš Justament, dipl. ing. biol., ranije radila na Sveučilišnoj Klinici Vuk Vrhovac, 2009. prešla u Vinogradsku

    Rea Bijelić, dipl. ing. mol. biol., mlađa embriologica, započela s radom u Vinogradsoj 2011. godine

  19. #19
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj sejla prvotno napisa Vidi poruku
    Moja iskustva su iz Češke Nakon oplodnje smo svaki dan dobivali poruku kako se razvijaju naši embriji (koliko js je dobiveno i koliko ih je uspješno oplođeno, koliko ih se nastavilo normalno razvijati....) Na dan transfera smo prvo pozvani na razgovor s embriologinjom (koordinatorica nam je prevodila), koja nam je sve objasnila (koliko je embrija dobiveno i kakve kvalitete, koliko smrzlića (i kako su spremljeni u cjevčicama po 1), zašto su se u našem slučaju odlučili za SET-ove....), i mogli smo pitati što nas je još eventualno zanimalo. Nakon et-a je još došao s nama porazgovarati dr, koji nam je objasnio kako se trebamo ponašati do bete, što se ne/preporuča, i isto tako je odgovarao na pitanja....
    Sve u svemu, same riječi hvale
    Ajd napiši što su ti rekli da smiješ i ne smiješ raditi. Baš me zanima.

  20. #20
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    Evo još malo prigovora na kbc Rijeka, mislim da je to potpuno bedasto da pacijenti tri dana nakon punkcije nemaju pojma kako se razvija situacija u laboratoriju.
    Ne mislim da je to krivica biologa, pretpostavljam da je netko 'odozgora' zamislio da bi to tako trebalo biti.
    Kako znam da je forum čitan tako ih i na ovoj temi pozdravljam s nadom u bolje sutra .

  21. #21
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ne znam meni su u KBC Rijeka, biolozi pokazali jako susretljivi, upravo ta Tamara je došla kod mene u sobu nakon transfera da mi malo pojasni nalaze vezano za spermiogram MM, isto tako su me nazvali telefonski nakon što su sve j.s propale kod odmrzavanja da me obavijeste o tome i baš smo dosta dugo pričali tel.
    Prijašnje iskustvo s embriolozima je bilo da se može zvati, e onda se to promjenilo što je jedina zamjerka u pogledu komunikacije, bilo bi lijepo da se vratimo na staro... ja ni u MB a niti na VV nisam ni vidjela embriologa (tad je radila još Lana) tako da s obzirom na to ovi mi se čine super!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    U 2 od 3 stimulacije dobila sam broj laba da dan nakon punkcije nazovem i vidim kakvo je stanje s embrijima.
    Jedini put kad se to nije desilo je kad je vec na dan punkcije bilo toliko lose stanje da smo tad mislili da uopce nece bit transfera, odnosno da ce se ici na krioprezervaciji skoro svih oocita (u vrijeme odlaska iz klinike nadjena su samo 2 spermija, bilo je 8 oocita).
    Praksa na VV je razgovor s biologom na dan transfera. Na tom razgovoru su mi uvijek receni svi detalji koji su me zanimali (kvaliteta oocita, sgram, broj oplodjenih, kako su se razvijali).
    Moje neugodno iskustvo je samo s jednom biologinjom na VV koja je nonsalanto na tel kad sam zvala dan nakon punkcije rekla - mislim da se nije nista oplodilo, svi spermiji su bili nepokretni.
    Druge dvije biologinje su za svaku pohvalu! Napominjem da tu ne pricam o strucnosti vec o pristupu pacijentu.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    110

    Početno

    Citiraj snupi prvotno napisa Vidi poruku
    prije godinu dana dok sam bila na trnsferu imala prilike upoznati Patrika Stanića i covjek je za svaku pohvalu, ne znam da li jos radi u Petrovoj.
    Također sam bila prije godinu dana i na transfer mi je došao Patrik Stanić i sve mi objasnio, divan pristup prema meni. Nadam se da je još u Petrovoj

  24. #24
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Citiraj Sadie prvotno napisa Vidi poruku
    Ajd napiši što su ti rekli da smiješ i ne smiješ raditi. Baš me zanima.
    Rekao je da se ne treba strogo mirovati, ali da se treba suzdržavati teških fizičkih napora i dizanja teškog, izbjegavati saune i bazene, ne kupati se u vrućoj vodi nego nabrzinu istuširati mlakom vodom. Koliko se sjećam, to je više manje to od tih općih savjeta....ostalo vrijeme je sa svakom od nas još prokomentirao daljnju terapiju i odgovarao na pitanja (bile smo sve zajedno).

  25. #25
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    I još sam se nešto sjetila, nisu uopče po defaultu prepisivali folnu kiselinu (što znam da neke klinike preporučuju).
    Ja sam počela piti prenatal mjesec prije na svoju ruku, pa sam to rekla i pitala jel ok da nastavim, pa je rekao da je....
    Ispričavam se na off topic, ali činilo mi se zanimljivo spomenuti, neću više

  26. #26
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    cure u postupcima, znate li koji od embriologa vam je radio opodnju i kakvi su bili rezultati?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •