Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: cuvanje u autosjedalici

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno cuvanje u autosjedalici

    Moj malac za 2 dana puni 6 tjedana i ne voli lezati u kosari za kolica koju drzim u stanu pa ga povremeno kada nesto radim stavim unutra. Naime imam.kosaru koja moze biti i autosjedalica pa sam mu jednom pomaknula u polozaj autosjedalice i sutio je punih 15min, a to mi puno znaci jer je inace stalno na rukama.
    Stavljate li vi povrmeno svoje malce unutra ili samo kada ste u autu? Mi se u autu jos nismo tako vozili pa se tjesim da onda ovo sto mi je tak po sat vremena ukupno tijekom dana unutra i nije neki problem, ali naravno to me kopka.
    Cekamo ljuljacku koja nam dolazi kroz tjedan dana, ali ni te ljuljacke nemaju bas skroz ravan polozaj

  2. #2
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Moj je u as samo u autu. Inace ne voli biti u njoj jer ne moze micati rukama i nogama kako bi htio

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Least123 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj malac za 2 dana puni 6 tjedana i ne voli lezati u kosari za kolica koju drzim u stanu pa ga povremeno kada nesto radim stavim unutra. Naime imam.kosaru koja moze biti i autosjedalica pa sam mu jednom pomaknula u polozaj autosjedalice i sutio je punih 15min, a to mi puno znaci jer je inace stalno na rukama.
    Stavljate li vi povrmeno svoje malce unutra ili samo kada ste u autu? Mi se u autu jos nismo tako vozili pa se tjesim da onda ovo sto mi je tak po sat vremena ukupno tijekom dana unutra i nije neki problem, ali naravno to me kopka.
    Cekamo ljuljacku koja nam dolazi kroz tjedan dana, ali ni te ljuljacke nemaju bas skroz ravan polozaj
    Dobre sjedalice (jaje) se mogu staviti i na kolica i zapravo su idealne (sigurne) za transport djeteta i izvan auta. Pa i po doma.

  4. #4
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj m534 prvotno napisa Vidi poruku
    Dobre sjedalice (jaje) se mogu staviti i na kolica i zapravo su idealne (sigurne) za transport djeteta i izvan auta. Pa i po doma.
    ovo baš i nije dobar savjet

    autosjedalice služe za ono za što im i ime kaže - za sjedenje u autu
    i ne treba dijete i izvan automobila boraviti u njima

    Least123, ako ne možeš nositi, nabavi maramu ili sling. tako će ti ruke biti slobodne, a dijete će biti uz tebe

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Moja as je nesto malo vece jaje jane matrix...komotnija je, ali najvise me strah te kraljeznice. Ovo kolko ja njega stavim je zaista kad perem kosu ili idem na wc...
    Imam neki sling ali ja taj polizaj koljevke spetljam totalno...
    Dobila sam sling..na njemu pise Sling by mama

  6. #6
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    A kako se vozite u autu?

    Pokusaj radije da dijete bude na sto ravnijem, a u jaje samo kad bas moras i ne predugo.

    Ja npr takodjer zagovaram da je jaje samo za u auto, no medjutim s drugom bebom nisam ocekivala da cu imati toliko problema s hranjenjem i povracanjem. Tako da je jadnica od drugog tjedna zivota na povisenom. Sto u malo poravnatom jaju u kuci, sto na uzdignutom dijelu kauca, sto na mom jastuku.... i pelene smo presvlacili na uzdignutom.

    Zasada ne vidim nikakve posljedice toga, no vjerojatno strucnjaci imaju pravo kad kazu da beba mora biti na ravnom, osim u voznji kad je u AS.
    Posljednje uređivanje od S2000 : 22.07.2014. at 22:00

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    4

    Početno

    Autosjedalice služe za zaštitu djece tijekom kretanja.
    Zašto nije dobro da dijete boravi u sjedalici izvan auta, ukoliko se drugo nije moguće?

  8. #8
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Mene je AS spasila u jednom periodu (4. i 5. mjesec čini mi se), jedino je u njoj bio neko vrijeme miran, a i imao fazu kad je samo u njoj htio zaspati preko dana. No ja sam imala zeleno svjetlo od fizijatra za to budući da se dosta izvijao i zabacivao glavu, a položaj u AS mu to nije dopuštao. Od 6. mjeseca je AS u kritičnim momentima (kuhanje, uspavljivanje) zamijenila nosiljka (sa slingom se nažalost nisam snašla).
    Imam i viper koji također nije pomogao, nije htio biti u njemu ni minute (a nije ni smio predugo tako da ga na kraju nisam uopće koristila), ako bi ti pomogao mogu ti proslijediti (jesi u zg?), i ja sam ga dobila od jedne forumašice.

  9. #9
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj m534 prvotno napisa Vidi poruku
    Autosjedalice služe za zaštitu djece tijekom kretanja.
    Zašto nije dobro da dijete boravi u sjedalici izvan auta, ukoliko se drugo nije moguće?
    Cak su i proizvodjaci sjedalica naglasili uputu o duljini boravka djeteta u as.
    Za djetetov motoricki razvoj je bitno da je na ravnoj podlozi.

    Nije problem kad je dijete malo u autu u AS, pa nekad ako zaspe u njoj pa pristekas na kolica ili nosis u stan...
    Ali danas se cesto desi da je beba u AS u autu, pa u AS na kolicima u setnji, pa onda u AS doma dok se hrani, pa u AS dok se nesto obavi.... i tako svaki dan satima....

  10. #10
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj m534 prvotno napisa Vidi poruku
    Autosjedalice služe za zaštitu djece tijekom kretanja.
    Zašto nije dobro da dijete boravi u sjedalici izvan auta, ukoliko se drugo nije moguće?
    kako misliš da nije moguće?
    zašto bi dijete u stanu ili u šetnji moralo biti u sjedalici?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Vikki jesam u zg sam...trebals bi s tim pokusat. Stvarno bi mi posudila?

    Ja iman ovu autokosaru koja se veze i sve u autu, a i ne vozimo se puno pa ju nisam.dosad sklapala u as...osim u stanu kada sam morala na wc i kad sam skuzila da je tamo miran..no zaista unutra je minimalno.

  12. #12
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Meni je rezervna AS bila učvršćena u kupaoni i služila je ako se trebam brzinski otuširati, ili ići na wc, a dijete je imalo fazu vrištanja bez mame. Ovako je bio na sigurnom i nije plakao.
    To mi je bilo ok, jer se radilo o vrlo kratkim periodima 5-10 minuta.

  13. #13
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Least123 prvotno napisa Vidi poruku
    Vikki jesam u zg sam...trebals bi s tim pokusat. Stvarno bi mi posudila?

    Ja iman ovu autokosaru koja se veze i sve u autu, a i ne vozimo se puno pa ju nisam.dosad sklapala u as...osim u stanu kada sam morala na wc i kad sam skuzila da je tamo miran..no zaista unutra je minimalno.
    Samo da se ubacim da autokrevetici nisu idealni za voznju u autu. Preporucuju se za voznju beba koja imaju respiratornih problema i ne smiju pod kut od 45 stupnjeva kakav je u jaju. Za zdravu bebu u autu je najsigurnija voznja u suprotnom smijeru pod kutem od 45 stupnjeva.
    I bez obzira koliko se malo ili kratko vozili u autu, dijete mora biti ispravno vezano tokom cijele voznje.

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Mene je AS spasila u jednom periodu (4. i 5. mjesec čini mi se), jedino je u njoj bio neko vrijeme miran, a i imao fazu kad je samo u njoj htio zaspati preko dana. No ja sam imala zeleno svjetlo od fizijatra za to budući da se dosta izvijao i zabacivao glavu, a položaj u AS mu to nije dopuštao. Od 6. mjeseca je AS u kritičnim momentima (kuhanje, uspavljivanje) zamijenila nosiljka (sa slingom se nažalost nisam snašla).
    Imam i viper koji također nije pomogao, nije htio biti u njemu ni minute (a nije ni smio predugo tako da ga na kraju nisam uopće koristila), ako bi ti pomogao mogu ti proslijediti (jesi u zg?), i ja sam ga dobila od jedne forumašice.
    Nama je viper bio zakon, ali ne običan nego onaj koji je imao dolje sanjke (kao stolica za ljuljanje) + nogice s kojima se to moglo usidriti da se ne ljulja. I naravno, bio je posuđen jer to je trebalo kratko vrijeme.

  15. #15
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Ni u viperu ti ne smije biti dugo, no dobro je za nuždu. Poklanjam ga jer sam ga i ja dobila (od rutvice ), a kad ti i ako ti ne bude trebao, ti proslijedi dalje

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    4

    Početno

    Slažem se. Bitna je mjera. I bitno je da leži. Kada sam naknadno pročitao svoj post vidio sam da se mogao steći dojam da propagiram non-stop korištenje.
    Pogledao manual, za CabrioFix preporučaju korištenje ne duže od 2 sata i još:

    "So do not place a baby in his or her seat for the entire day for reasons of convenience, but give him or her the opportunity to develop. This also applies to front pack carriers and all other products in which a baby sits, hangs or lies in a stationary position."

    Inače, ja sam kada je prvo dijete bilo isto tako skroz malo imao priličan strah od nošenja u rukama, ako nisam bio posvećen samo i isključivo tome.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    4

    Početno

    Pa kako je Least123 napisala, nema drugo rješenje. Čeka da joj dođe slijedeći tjedan. Zato je kako sam shvatio i postavila pitanje.

    Moralo biti? Nisam to napisao.

    Šetanja nije transport. Šetnja je opuštena radnja u kojoj si potpuno posvećen toj aktivnosti i nema potrebe za sjedalicom (niti sam to spomenuo).
    Kada si s dva djeteta u kupovini, malo je teže nositi jednu trogodišnjakinju kojoj se ne hoda i jednu od mjesec-dva sa svim vrećicama do auta.

  18. #18
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    M534, you got the point

    I da, nije se iscitavalo tako iz prijasnjih postova

  19. #19
    more avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    zapadna Istra
    Postovi
    134

    Početno

    Citiraj Least123 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj malac za 2 dana puni 6 tjedana i ne voli lezati u kosari za kolica koju drzim u stanu pa ga povremeno kada nesto radim stavim unutra. Naime imam.kosaru koja moze biti i autosjedalica pa sam mu jednom pomaknula u polozaj autosjedalice i sutio je punih 15min, a to mi puno znaci jer je inace stalno na rukama.
    Nije da sam stručnjak, ali sat vremena za tako malu bebicu mi se čini puno ako nije baš sila. Stvarno, probaj neku nosiljku. (Nama je sling bio i još uvijek jest super.)

    (Znala sam i ja svog na kratko stavit doma u AS, nije da nisam, ali kasnije, izmedju trećeg i šestog mjeseca otprilike i mislim da bi se dalo na prste nabrojat koliko puta ukupno.)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •