Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Razvojne vještine i igre

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno Razvojne vještine i igre

    Kaleb će u petak imati 6 tjedana i ja bih voljela malo više naučiti o razvojnim vještinama djece prvih par mjeseci - nešto malo ima o tome u knjizi Sretna beba i na portalu, ali to mi je nekako preokvirno i preopćenito.

    Naime, htjela bih se s njim baviti i igrati na način da potičem njegove motoričke i kognitivne vještine, a nisam sigurna što je primjereno kojoj dobi - ja mu pjevam, pričam i sl., ali bi htjela i neke konkretne ideje kako ga "učiti" na svijet oko njega.

    Imate li dobrih linkova, vlastitih ideja i prijedloga...?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Daj mu da pipka razne materijale rucicom. Vec mozes staviti i mobile na krevetac. Ostalo vec radis....za vas uzrast...vise no dovoljno.

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    imaš baš knjigu o razvojnim vještinama i igrama u najranijoj dobi, u izdanju profila, ne mogu se sad sjetiti ni naslova ni autora

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Lijepo je znati da bar postoji.
    A neki linkići, možda...?

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Igre mozgalice, J. Silberg
    "Do treće godine života djetetov mozak oblikuje tisuću bilijuna veza, što je dvostruko više u odnosu na broj veza u odraslih. Neke moždane stanice povezane su i prije rođenja, no mnogo njih čeka aktiviranje. U ovoj knjizi možete doznati na koje se načine možete igrati sa svojim djetetom i uz zabavu pridonositi njegovu razvoju. Predložene igre razvijaju kapacitet mozga djece od rođenja do treće godine. One su temelj budućeg učenja, odnosno solidan početak za najmanje. I tako su zabavne!"

    http://www.knjiga.hr/04.asp?id=12678&param=I

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Wow, brzo si se sjetila!
    Hvala!
    Sad znam što ću reći nekome da mi kupi kad me sljedeći put pitaju što mi treba za bebu.

  7. #7
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    jao super!! jer i ja sam citala u raznim knjigama koje imam ali su preopcenite tako da, setnja sa njom, gledanje u ogledalu, jake boje oko nje, mobile nad njom, glasovne igre...nekako mi nisu dovoljne.
    (mislim da ce MM vec sutra kupit tu knjigu - u trudnoci je procitao cudesno drvece uma, knjiga o stimuliranju i razvoju mozga djeteta od zaceca do 14 god. )

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    E da, zaboravila sam spomenuti muziku, svaki dan slušamo Zagrebačke mališane i ima jedna pjesma koja mu se posebno sviđa, sav se ukipi kad je čuje. Moram i ja pjevati (već znam sve riječi) i onda tako hipnotizirano bulji u mene. Pomaže čak i kod grčeva, čim mu pustim tu pjesmu, tišina.

  9. #9
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    u trudnoci je procitao cudesno drvece uma, knjiga o stimuliranju i razvoju mozga djeteta od zaceca do 14 god.
    i ja sam dobila tu knjigu. nisam ju stigla još cijelu pročitati,al ovako mi se čini ful zanimljiva.
    moja v inače voli kad joj se pjeva (kod nas isto trešnjevački vladaju i bubamarac je nenadmašan). osim toga nije pretjerano zainteresirana za igračke osim ako nisu muzičke . više ju zanimaju ljudi i "face", tj. voli kad joj se rade grimase. što se više glupiram i beljim to je njoj smješnije

  10. #10
    Karin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    398

    Početno

    Nije loša ni Razvoj vašeg djeteta: Kako otkriti i potaknuti djetetove potencijale – dr. Miriam Stoppard
    http://razvojdjece.crolink.net/knjiga.asp?ID=2673

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    split/ zadar
    Postovi
    184

    Početno

    evo linkic sa zanimljivim knjigama za bebe i djecu razlicitih uzrasta:

    http://razvojdjece.crolink.net/knjizara.asp


  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    I meni su zgodne "Igre mozgalice", a u Jovančevićevoj knjizi "Godine prve - Zašto su važne" imas crteže s vježbicama za motoriku. On preporučuje i masažu za bebe.

  13. #13
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj lonni prvotno napisa
    I meni su zgodne "Igre mozgalice", a u Jovančevićevoj knjizi "Godine prve - Zašto su važne" imas crteže s vježbicama za motoriku. On preporučuje i masažu za bebe.
    da, imam i tu knjigu i dosta sam zadovoljna s njom.
    a te vjezbe i masazu nam je savjetovala i nasa pedijatrica.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Hvala vam svima, cure.

    Slobodno recite i neke svoje prijedloge, kako ste se vi bavile svojim skroz maleckim bebicama...

  15. #15
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Ja preporučam Baby Minds (na engleskom je, a ne znam jel ima prijevod).
    Dvije znanstvenice koje baš opisuju što se kada i kako razvija pa kojim igrama ili akcijama što poticati. Vidi http://www.amazon.com/gp/product/055...lance&n=283155

    A od njih preporučam i Baby Signs. Mislim da drastično mijenja suživot s bebom prije nego fizički može progovoriti (podnaslov je how to talk with your baby before your baby can talk).. Vidi http://www.amazon.com/gp/product/007...Fencoding=UTF8

  16. #16
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    luna,dr. jovancevic u dz-u tresnjevka vodi baby fitness,na kojemu se pokazuju vjezbe i masaze beba!! meni je to bilo dosta zgodno!!
    1 x kad sam bila bilo je besplatno,a 2x se placalo, i to dosta-1h=150kn!!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    split/ zadar
    Postovi
    184

    Početno

    jako dobra knjiga je i "čarobno drveće uma" u kojoj se mogu naci konkretni prijedlozi igara, slikovnica, igračaka...i to od najranije dobi!


  18. #18
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    evo, posto nas je vec nekoliko pohvalilo tu knjigu, saljem podatke

    carobno drvece uma
    autori:
    dr.sci.marian diamond i janet hopson

    kako razvijati inteligenciju, kreativnost i zdrave emocije vaseg djeteta od rodjenja do adolescencije

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    evo, posto nas je vec nekoliko pohvalilo tu knjigu, saljem podatke

    carobno drvece uma
    autori:
    dr.sci.marian diamond i janet hopson

    kako razvijati inteligenciju, kreativnost i zdrave emocije vaseg djeteta od rodjenja do adolescencije
    Tko je izdavac? Kod nas je nema za kupiti.

  20. #20
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    biblioteka:
    RAZVOJ DJETETA

    nakladnik:
    OSTVARENJE d.o.o.
    htto://ostvarenje.crolink.net


    mm ju je kupio prek neta

  21. #21
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    primjetili ste da link ne radi... tipfeller...

    http://ostvarenje.crolink.net

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    E da, zaboravila sam spomenuti muziku, svaki dan slušamo Zagrebačke mališane i ima jedna pjesma koja mu se posebno sviđa, sav se ukipi kad je čuje. Moram i ja pjevati (već znam sve riječi) i onda tako hipnotizirano bulji u mene. Pomaže čak i kod grčeva, čim mu pustim tu pjesmu, tišina.
    Mi isto slušamo puno muzike, a Dora najviše voli kad joj pjevam "Zekine jade" ili kad joj pustim Smithse

  23. #23
    Karin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    398

    Početno

    Pjevanje je super! :D Moj Marko najviše voli "Bježim, odlazim" od Hladnog piva & Belfast Fooda. I kad je bio skroz mali uvijek se smirio kad sam mu to pustila ili još bolje počela pjevati. A za kraj uspavljivanja (kad je bio tako mali ko tvoj Kaleb) uvijek sam mu puštala Nostalgičnu od TBF-a. To ga je obično "dokosurilo".
    Sad jako voli "Kad si sretan". S tom pjesmicom je naučio pljeskati. Sjeli smo se ispred velikog ogledala, pjevali i izvodili svakakve gluposti. To jako voli.
    Danas kad vidim da se sprema zaplakati zapjevam "Kad si sretan" i odmah se udobrovolji.
    Dakle pjevaj mu što više. Kažu da je to dobro i za razvoj govora.

  24. #24
    Bjonda avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    40

    Početno

    Ja sam svojoj Nini pustala cd Mozart for Baby s mind kada je bila skroz mala i to ju je stvarno smirivalo!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    696

    Početno

    Moji klinci imaju svatko svoju pjesmicu koju sam ja izmislila, a ustvari je kombinacija njihovih prvih glasova i melodije poznatih pjesama.

  26. #26
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    ja se kreveljim ko luda, pjevam plešen a njemu to očito paše jer se kida od smjeha. inače dobra je knjiga penelope leach ima dobrih ideja za izradu igračaka u kućnoj radinosti i žena se stvarno potudila da nam prikaže svjet iz dječje perspektive. moja je mama dobila negdje 80tih pa neznam di nabavit, ali je stvarno dobra knjiga. ja je uživam čitat

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Da vas čujem - koje igre potiču razvoj mozga i motoriku za petomjesečno dijete?

    Mi se:
    - valjamo po krevetu
    - plješćemo
    - pjevamo, brbljamo
    - fantastično hvata igračke, prebacuje ih iz ruke u ruku, drži s dvije ruke, sad sam mu počela davati male loptice da vježba hvat sa skroz raširenim prstićima (i sjajno mu ide)
    - radimo igrokaze s plišancima
    - nosimo se okrenuti prema van na rukama, gledamo i imenujemo stvari
    - čitamo slikovnice
    - naučio je hvatati predmete i stavljati ih u usta dok leži na trbuhu, pa ga često stavljam na pod u taj položaj, a ispred njega igračke
    - još uvijek su aktualni baby gym, didaktička dekica i mobil (koji sam morala postaviti puno više, jer povlači te đinđe koje vise)
    - često se igramo ku-kuc

    ...što se još može raditi s bebom te dobi?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Novi Zagreb - Sloboština
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Da vas čujem - koje igre potiču razvoj mozga i motoriku za petomjesečno dijete?

    Mi se:
    - valjamo po krevetu
    - plješćemo
    - pjevamo, brbljamo
    - fantastično hvata igračke, prebacuje ih iz ruke u ruku, drži s dvije ruke, sad sam mu počela davati male loptice da vježba hvat sa skroz raširenim prstićima (i sjajno mu ide)
    - radimo igrokaze s plišancima
    - nosimo se okrenuti prema van na rukama, gledamo i imenujemo stvari
    - čitamo slikovnice
    - naučio je hvatati predmete i stavljati ih u usta dok leži na trbuhu, pa ga često stavljam na pod u taj položaj, a ispred njega igračke
    - još uvijek su aktualni baby gym, didaktička dekica i mobil (koji sam morala postaviti puno više, jer povlači te đinđe koje vise)
    - često se igramo ku-kuc

    ...što se još može raditi s bebom te dobi?
    Ne znam da li se tvoj bebač već okreće na bok i rotira, ali nije loše poticati ga s igračkama da se okrene na bok pa s boka na trbuh ili s boka na leđe.

  29. #29
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Dobro Grendi kaže,okretanje na bok "mameći" je igračkom. To ponekad i nejde baš,al se zato za cikom okrene brzinom munje.
    To je, kaže naša fizioterapeutica bitno jer se na taj način počnu svjesno okretati na trbuh slijedeći igračku sa obje ruke.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    ...što se još može raditi s bebom te dobi?
    Shoppingirati .

  31. #31
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Romy prvotno napisa
    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    ...što se još može raditi s bebom te dobi?
    Shoppingirati .
    buahahahahahahah! kako li je samo ovo tocno!!!!

    (blazeni megalomanski shopping centri bez stepenica)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •