Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 138

Tema: Šestogodišnjakinja briše usta o rukav ili majicu, kako je odučiti?

  1. #51
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    lijepo puno puta, manje lijepo puno puta, a bome sam znala i zavikati, urlati za stolom i u autu ne smijem, MM mi brani, a ja usvojila

  2. #52
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mene stvarno zanima. Ne zekam se previše na ovom topicu i onaj prvi post sam i ja dozivjela kao "nema šanse", al onda sam shvatila da mene muči samo mrvicu drugačija stvar. Moj ne obriše ruke od majicu, nego ih opere. Ali razlog zašto ih mora prati, zašto krpa nije dovoljna, zapravo ga trpa u isti koš s ovom koja briše usta majicom.

  3. #53
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    slatko je da vam je smiješno. nadam se da vam nije ni u restoranu neugodno kad jedu rukama i brišu se u majicu. i gle, nisam ponavljala toliko puta, ni ne sjećam se tog problema (a vjerojatno je bio dok su bili mali),a nismo bome ni bonton čitala

    jbg, imam pametnu djecu. idem bit sretna. a vi brojite ponavljanja i uživajte u slobodi odgoja

  4. #54
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Sad zaozbiljno, možda ima nekih stvari koje djeca (još) ne mogu savladat? Moja mljacka i ne stavlja ruku (ili lakat) na usta kad kašlje (ovo drugo nevezano uz jelo). Ima 10 godina. Jako sam stroga mama, djeca su mi pristojna i odgojena. Ipak mala žvače ko dama i prinosi maramicu ustima kad kašlje, a velikoj sam ponovila priču, upute i prijetnje već >9000 puta u zadnjih 9 godina. Hajde sad lijepo i konstruktivno, prijedloge molim. Ne šalim se.
    coksa da prijedolg imam, ne bi mi pocetak jela izgledao ovako: Aria molim te bez mljackanja, pa jos koji put za vrijeme jela: mljackas.
    i super je sto ona sad ispravlja brata, ali ona je glavna mljackacica u familiji. jos zna dodati kad mi je fino. a nas troje zbilja ne mljackamo.
    joj ispade da mi djeca jedu kao da su u pecini.
    ja sam stvarno promasen slucaj.

  5. #55
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim, radi taj moj i gomilu drugih svinjarija, ali bojim se priznati jer me je sad strah ninocke.

  6. #56
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    a mozda smo mi marta samo osjetljivije, pa zapravo ovo mljackanje kod cokse i mene mi cujemo a ona ne.
    jer mozda bi neko rekao da moji ne jedu ko prascici, sad mi dodje da idem pitati okolo. znam da moja starija sestra misli da bi mogli ljepse jesti, ali ma idem bas pitati jednu frendicu, cija su djeca pristojna za moj pojam.

  7. #57
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    marta :D ja bar priznam sve piz.darije koji moji rade i daleko smo od savršenog. ovo me upiklo u oko jer nisam u žiotu srela dijete opisano u prvom postu. znaju mljackat pa ja šiznem, doma jedu pred telkom, rukom svejedno

    al znaju neke norme

    a bojat se ne moraš, jer koliko god pričam, zaboli me kakva su tudja djeca :D

  8. #58
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    slatko je da vam je smiješno.
    Meni fakat nije smiješno. A ni za ostale nisam stekla taj dojam.

  9. #59
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ne znam kako si stekla dojam da ja ne šiznem. I na mljackanje i na brljanje i na ruku u tanjuru i na sve druge stvari za stolom koje nisu ok. Moj problem je u tome što sve to skupa zajedno, uključujući dobre primjere naokolo, nisu dali zadovoljavajući rezultat. Zapravo, uglavnom imam osjećaj da nisu dali nikakav rezultat kod jednog od četvero.
    Posljednje uređivanje od marta : 01.08.2014. at 13:02

  10. #60
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    pa ja jesam. ne za tebe, nego za ekipu koja se hvata rečenice koliko puta treba ponoviti...nevermind. svatko valjda burnije reagira na ono što ga jače smeta. mene kod jela recimo mljackanje baš nervira (ne zato što je nepristojno, nego me iritira zvuk), dok komad piletine može uzet u ruku i jest. a ovo iz prvog posta mi nikad nije ni plalo na pamet da bi radili, pa sam se eto, čudila

  11. #61
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    nisam za tebe ni stekla dojam da ne šizneš...ali mima je recimo na početku rekla da je njoj to "no big deal" i da joj nije na listi prioriteta

  12. #62
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    evo jedan možda konstruktivan prijedlog
    kod nas se problem brisanja nosa o rukav riješio socijalnim pritiskom
    prvi put kad ga je vidila frendica da to radi i zabezeknula se, bio je zadnji put da sam ga ja vidila. Dotad sam mogla pričat, urlat, objašnjavat koliko sam htjela.

  13. #63
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa dobro, Mimin post bio i prošao, njoj ne smeta, meni smeta, a ne znam riješiti. Već smo se makli s Miminog posta. Meni je sasvim u redu što njoj to nije na listi prioriteta. Znam i druge ljude kojima nije na listi prioriteta, a djeca im se ponašaju kao ona iz prvog posta. A znam i zašto im nije na listi prioriteta i ja bi sve njih zajedno pustila na miru. Jer oni ionako nemaju problem. Ja imam.
    Stvar je u tome, da meni izgleda da mi preostaju samo još neke vrlo konkretne i ružne kazne. Tipa onoga što je čoksa nabacila iiz sezone kiselih krastavaca, nema jela. I zato želim razgovarati i o drugim opcijama.

  14. #64
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    tangerina
    Umjesto da ih ja upozoravam, dovest ću cijelu ekipu da se zgraža.

  15. #65
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    PA i nije mi big deal, što da ti kažem. Toliko mi je to nebitno da se evo uopće ne mogu sjetiti radi li ona to još uvijek ili ne, ali znam da je radila i naravno da smo opominjali i da pazimo da su na stolu uvijek salvete itd.
    Ali, ono, ne bih otvorila temu o tome, niti bih kaznila dijete jer je obrisalo usta u majicu.

    I eto recimo to mljackanje. Mene to isto jako smeta, opominjem, a onda se zapitam imam li pravo opominjati zato što meni smeta.
    Poznajem veliki broj odraslih ljudi koji opako mljackaju i sigurno bi se naljutili da im to netko kaže. Dapače, smatraju da se tako uživa u hrani.

    Kao što rekoh, mene su kao dijete dosta tupili sa ponašanjem za stolom, tako da imam priličnu averziju oko toga.
    Razmišljam tako da bi ljudi za stolom trebali biti veseli i opušteni, a kad opominjem onda me to počne podsjećati na atmosferu za stolom doktora Brnčića u filmu žKoko i duhovi

  16. #66
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    evo jedan možda konstruktivan prijedlog
    kod nas se problem brisanja nosa o rukav riješio socijalnim pritiskom
    prvi put kad ga je vidila frendica da to radi i zabezeknula se, bio je zadnji put da sam ga ja vidila. Dotad sam mogla pričat, urlat, objašnjavat koliko sam htjela.

    hahahahaha e ovako je i kod nas sa mljackanjem, kad joj je prijateljica rekla da mljacka, odmah je smanjila

  17. #67
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    otkad znam za sebe sjedila sam (i jela) za stolom tako da bih stopalo lijeve noge držala pod guzicom ili vrh pete na rubu stolca na kojem se sjedi.
    opominjali su me, kako nisu, i od stola su me udaljavali, pa me poslije zvali i sjećam se da sam se jako trudila, ali sam nesvjesno uvijek kretala gore s tom nogom.
    i s teškom mukom ju zaustavljala na pol puta. pa valjda sam i 14 godina imala

  18. #68
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Vjerujem da pokretačica topica (ako je baš ovako kako je napisano) ili pretjeruje ili (vjerojatnije) trola. Poanta rasprave je da svi imamo nešto što nas izluđuje, ali to ne moraju biti iste stvari. Nekome je svetogrđe što susjedovo dijete jede Smoki (sjećate li se vječnih smoki-tema?), netko dopušta "smoki", ali ni za živu glavu pred TV-om! Nekome nema gadljivije stvari nego kad dijete jede rukama salatu i rižu, a neki su sretni jer im tako vježba finu motoriku ili im je, eto, to baš na dnu liste. Netko se crveni što mu dijete ima strašan rukopis, a nekome je on samo odraz kreativnog duha.
    Kad moja velika negdje dođe u goste, svi je naglas hvale kako je dobra, pristojna i elokventna i ništa mi ne laskaju rečenice - kakvu krasnu djevojčicu imaš! - kad napeto iščekujem trenutak kad će počet mljackat . I na koncu taj trenutak ulovim samo - ja.

    Tako, eto....na forumu je sve prolazno osim - zgražanja .

  19. #69
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    čoksa, imaš point. a ja eto baš ne volim bit mainstream i tapšat ljude, pa se zgrozim uvijek :D

  20. #70
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ja sam mislila da je ipak više onih koji se zgražavaju?

  21. #71
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    da pojasnim, obično su ljudi spremniji osuđivati, zgroziti se nego razumjeti. općenito mislim.
    pa mi zato nije jasno ovo sa mainstream i tapšanjem.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Ovdje je pitanje gdje i kad treba upotrijebiti žešće metode.

    Nadam se da će mala iz prvog posta usvojiti neke higijenske norme prije nego što dobije prvu mjesečnicu da ne moramo čitati kako se mater muči oko pravilnog odlaganja bilo olvejs bilo platnenih uložaka .

  23. #73
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    AdioMare u svojim glavama jesu skloniji zgražanju, ali mislim da si dovoljno dugo na forumu da znaš kako to funkcionira. na to sam mislila, al uopće nije tema

  24. #74
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    je, dugo sam na forumu ali mislim da su vremena oazica odavno prošla, ima goodina.

  25. #75
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovdje je pitanje gdje i kad treba upotrijebiti žešće metode.

    Nadam se da će mala iz prvog posta usvojiti neke higijenske norme prije nego što dobije prvu mjesečnicu da ne moramo čitati kako se mater muči oko pravilnog odlaganja bilo olvejs bilo platnenih uložaka .
    LOL,
    mam mi je lakše, moj je muški, pričekat ću da odraste i odseli se nekoj na preodgoj.

  26. #76
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    i tako marta odlucila vec sad btii "svekrva"

  27. #77
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Misliš, svekriva

  28. #78
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    marta, ali moraš ga bar odgojiti da se ne ženi ako ulošci ne budu platneni .

  29. #79
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ja sam tipfeler

  30. #80

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    U potpunosti se slažem sa čokoladinim postom-nama smeta, drugi ni ne primjete.
    Moji, srećom, nisu koristili majice (ni za noseve), ali su stradavale stolice. Ne znam koliko puta smo ponovili, objasnili, no, u nekom trenu, su prestali to radit-za one koji se pitaju koliko puta. Ostaje mi enigma zašto su to radili, ustvari cure, sinak je kulturan.
    Posljednje uređivanje od Val : 01.08.2014. at 13:52

  31. #81
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    marta, ali moraš ga bar odgojiti da se ne ženi ako ulošci ne budu platneni .
    X

    znači zbog uloška sam s 14 spustila nogu sa stolca!

  32. #82
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Sve sam smislila.
    Napravit ćemo jednu kružnu akciju. Prvo ću recimo ja pozvati cijeli čopor fino odgojene djece (prijave u inbox, molim) na ručak sa zadatkom da tamo isprigovaraju mojoj djeci sve što se isprigovarat glede bontona za stolom da. Onda će moja djeca od toga postat fina (kaže tangerina da to šljaka, taj socijalni moment). Zatim ja šeljm svoju djecu po zadatku na ruček kod sljedeće na listi. Mislim da ćemo tako svi profitirat.

    Disklejmer, ne odgovaram za onu prvospomenutu finu djecu ukoliko se kod mene pokvare. U tom slučaju se povlačim iz projekta jer mi nema spasa i prelazim na plan B, a to je ovaj zadnji o čekanju snajke odgojiteljice.

  33. #83
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Samo ne smiješ ni pretjerati! Bila nam je prije ljeta jedna cura na igranju pa ostala na ručku. Najmanje 30 puta je prijekorno pogledala moje cure i opominjala ih ljubazno: molim te, ne mljackaj. molim te, možeš li ispravno držati nož. molim te, zar si zaboravila da sam te upozorila da mljackaš. hej, opet mljackaš.....itd, itd.
    I mljackalica i nemljackalica su kolektivno odlučile da im je to zadnje igranje s njima u životu .

  34. #84
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Moj mali još i sad u svojoj nježnoj dobi od 11 godina zna jesti salatu rukama, tako mu je valjda finija. Ja mu obično kažem nešto kao 'pametni znaju čemu služi vilica' ili 'nema šanse da te pustim kod nekog jesti, obrukat ćeš nas teško'. Ali, mali pametnjaković u gostima ipak više pazi (bake, ujaci - to se ne računa pod gosti, to su domaći i tu je ok bit prase), čak mi se pohvalio da je na nekom izletu baš sve jeo s vilicom, čak i kad su se drugi dečki namjerno blesirali i jeli prstima.
    Ali, uhvatim ga kako si gleda u one masne prste i vidim mu u oku želju da ih obriše u majicu. A onda me škicne ispod oka, susretne moj ledeni pogled, uputi mi šarmantni majasetosamošalim osmijeh i ode oprati ruke ili ih obriše u salvetu.
    Nema šanse da ćeš biti svinja preko moje grbače, to kad te nekoj nesretnici uvalim ili kad si sam veš budeš prao onda flekaj koliko hoćeš.

  35. #85

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Moram uletiti u ovu temu jer smo bas zavrsili s ruckom i jos sam svjeze ljuta na mladeg sina. Ima 4g i naviku brisanja ruku u sve samo ne postavljenu salvetu uz tanjur i krpu na krilu.
    Isprva je usta i rukice brisao u svoje rukave i majicu,a kako sam mu stalno kvocala prestao je. Sad brise u stoljnjak (cak i u plasticni),tapicirung stolca ili dasku stola (od ispod)...a najbolja inovacija mu je brisanje masnih prstica s ostacima hrane u svoju kosu!!!

  36. #86

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Objasnio mi je da hranu mora dirati prstima iako ima postavljen sav bestek jer tako zna da li mu je fino..

  37. #87
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ma hajde, i nije tolikostrasno ako dijetejede batak, pa masna usta otare rukom ili tako nesto
    Ali ako brise i rukavom, i stolnjakom, i o stolce, i o majcinu majicu... pa koliko je to hrane oko usta. Pogodi li ijednom usnu supljinu ili zlicom i vilicom sminka po licu?

  38. #88
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Pa i moja od 9 i pol svakako jede, najbolje mi je kad ima zmazane ruke, nesto bi pojela, ali joj se neda ici prati, pa direkt sa glavom u tanjur!

    Onda pozelim da jede prstima! Dakle, uvijek moze i gore.

    No, ona je uglavom ok, dok mali od 3 i pol brise ruke
    posvuda, najbolje o trosjed, a lice u majicu na ramenu.

    Opominjem, prijetim, oni presanu, pa opet iz pocetka, u krug. I znaju oni da to nije lijepo ni pristojno, ali su jednostavno lijeni. A ja prelijena da ih stalno korigiram.Nekad samo uzdahnem kad ih vidim i napisem tu koji post.

  39. #89
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ahahahahahahahahahahahahahaha

  40. #90
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Jedino imaju dobru naviku pranja ruku, posebno prije jela, jer sam ih uvjerila da su streptokoknu anginu pokupili jer su stavili prljave ruke u usta. Tako da samo spomenem Silapen strasni!!!

  41. #91

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Je li to pitanje meni?
    Pojede ok,samo su prstici masni i to ga smeta pa rjesenje koje je brze od odlaska u kupaonicu na pranje. No, zasto ne koristi krpu koja mu je ponudena? Inat?

  42. #92
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Ja sam dugo skrivala našu "svinjastu" tajnu od ostatka svijeta...sad vidim da nas ima još. Kod nas je počelo ovako... Princeza Sofia je igrajući se vani u dvorištu s kanticom i lopaticom trčala u kuću svako 2min prati ruke,a ja sam stvarno više bila preumorna za trčanje. Jedina rečenica koju je iz prve poslušala i slijepo je se bez iznime drži i dan danas je "Ma obriši tu u majcu,šta će ti bit" kriva sam

  43. #93
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Princeza Sofia je igrajući se vani u dvorištu s kanticom i lopaticom trčala u kuću svako 2min prati ruke,a ja sam stvarno više bila preumorna za trčanje. Jedina rečenica koju je iz prve poslušala i slijepo je se bez iznime drži i dan danas je "Ma obriši tu u majcu,šta će ti bit"

  44. #94
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Joj, baš sam se nasmijala. Vesela tema!
    Otvaračici topika ne znam što bih rekla, ja nisam baš tip za tips&tricks.
    No mislim da ako joj je to jako bitno i to zrači iz nje da će dijete to u 95% slučajeva i usvojiti. U 5% slučajeva neće, jer ima neki osobni issue s tim, pa će se onda u odraslom dobi sam gombati, kako zna i umije.
    Bez obzira što mislim da postoji nekakav globalni konsenzus o pristojnom ponašanju, on je danas prilično labav, pa kod ovakvih stvari koje nisu od globalnog značaja razumijem i mimu i ninočku.
    Bitno je da je roditelj autentičan.
    Što se tiče marte, teorijom vjerojatnosti ne može ni biti, pošto ima 4 djece, da sva budu po špagi. No mislim da ipak ne mora čekati do snajke. Ono što je tangerina rekla zaista djeluje. Sad možda ne dok je sin još 8 godina, ali uskoro hoće.

    Ja se baš ne mogu sjetiti kako je moja cura jela kad je bila mala, ali mislim prilično pristojno. Genetski ili uz našu pripomoć, ne bih znala više reći ali ja sam u nekim stvarima prilično gadljiva, pa ne bi baš išlo da mi briše usta o moju majicu ili dzemperčić pogotovo ako su nešto finiji.
    Baš bi mi falilo malo maslinovog ulja ili šalše na vunenoj vesti. Stoljnjake nemamo.
    Od brisanja šmrklji o rukav me jeza podilazi.
    Doduše pitam se kao i apricot, kako vam djeca jedu kad tu ima za majicu i dječju i roditeljsku, fotelju, pod..itd

    No zapravo htjedoh nešto drugo reći. Curka je 14 i ruča u školi. E sad da li ih oni tamo suptilno uče lijepom ponašanju za stolom, ili je to grupna dinamika, uglavnom unazad dvije godine jede izuzetno fino. i upozorava mene i muža ako napravimo štogod što nije po bontonu. Ako slučajno nešto zaustimo dok nam je hrana u ustima, samo nas prostrijeli pogledom i kaže: ne priča se punim ustima.
    Sve u svemu to mi je ok, jedino moram paziti kad smo na okupljanjima šire obitelji, pa ima par njih koji što zbog navika, što zbog starosti mljackaju ili jedu ne baš lijepo. Vidim kako se cura odmah ukoči, pa joj šaljem poglede tipa: nemoj slučajno štogod reći.

  45. #95
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    potičem ih, naravno, lijepom ponašanju za stolom, no, pri tome mi nikad ne bi palo na pamet upozoriti ih da se ne priča za stolom ili punim ustima i sl. (ok, ako baš ispada hrana van...). Ja volim kad je za stolom vesela, opuštena atmosfera...zapravo i nemamo svaki dan priliku tako se kupiti, tako da kad možemo ne želim oko sebe prebiše strogoće, napetosti...

  46. #96

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ja sam sad postiđena kad vas čitam, jer uviđam da smo mi prava prasad kad je jelo u pitanju naspram vas Moja djeca su mlađa, ali imaju naviku obrisati usta rukom (nisu vidjeli od nas, kunem se), a meni to nije nikakav bed, niti mi je to za kažnjavanje. Upozorim, skrenem pažnju na salvetu i to je to. I čini mi se da to rade instiktivno, a ne namjerno. Mi nemamo neku kulturu hranjenja, jedemo gdje bilo i kako bilo, mljackamo, prolijevamo, pričamo punih usta, ma isti smo kao ona debela crnačka obitelj iz filma Kuća debele mame Samo što oni jedu za stolom u blagovaonici, a mi na kauču za malim stolićem U restoranu smo fini i pristojni, ali kući si možemo dati oduška. MM i ja smo zasad na slobodi, nadam se da djeca neće postati delikventi zbog takvih tričarija

  47. #97

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i moja od 9 i pol svakako jede, najbolje mi je kad ima zmazane ruke, nesto bi pojela, ali joj se neda ici prati, pa direkt sa glavom u tanjur!
    To ti je zato što si je hranila do škole

  48. #98
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Za stolom se naravno ne samo priča, nego veselo brblja, ali ne punim ustima. Po njoj.
    Mm i ja smo tu puno fleksibilniji, no nemam ništa protiv njene faze. Lakše se je opustiti od pravila, nego ispravljati krive Drine.

    Pred koji mjesec dana smo bili na jednoj poslovno prijateljskoj večeri.
    Ostala sam paf, kad je jedna osoba počela čistiti ostatke odreska među zubima, vlastitim prstima i noktima. A tu i tamo vidim ljude koji zaista vrlo unapetitlich pričaju punim ustima. Čovjek se lako zaboravi.

  49. #99
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    To ti je zato što si je hranila do škole
    Joj, znam, reci cu samo dva argumenta u svoju obranu: baka-cuvalica i curka je sporojedacica! No, to ne umanjuje moju krivnju, znam!

  50. #100
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    A ja bi moju poslala k marti ili pokretacici topica da se opusti i par puta posteno usvinji.
    Najgore mi je kad pizzu ganja po tanjuru nozem i vilicom.
    Ok, krilce moze u ruke, ali nista drugo.
    Procitaj svojoj sestogodisnjakinji Finu Ninu, mozda upali.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •