Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 138 od 138

Tema: Šestogodišnjakinja briše usta o rukav ili majicu, kako je odučiti?

  1. #101
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    None mi je svojedobno pričala kako su je roditelji (iz fine familje, molit ću lijepo) s početkom 1.svj.rata stavili u talijanski katolički internat; tada je to bilo šik, da 10-godišnjakinje nakon par godina izađu lijepo odgojene .
    Kako je strogoća bila ravna onoj u gulagu, nije dolazilo u obzir da netko pri obroku mljacne, da sve ne pojede ili da nedajbože nešto ispadne s vilice - časne bi ih istukle do krvi. Tako bi ona, jadna, kad bi dežurna prošla mimo nje, trpala nepoželjnu hranu u gaće i tako poslije hodala okolo sve dok ne bi "stiglo" vrijeme za otići na WC .

  2. #102
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ajme strave,
    Ali nona ti se dobro snašla.

  3. #103
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    A tko je prao te gace

  4. #104
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    nemam pojma. možda same?
    Posljednje uređivanje od čokolada : 01.08.2014. at 18:09

  5. #105
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    moja kolegica s posla je isla do 4 u boravak, tad su ih posteno natukli ako nisu sve pojeli za rucak. i ona je postala strucnjakinja u skrivanju hrane koje gdje.
    eto bilo je to i pocetkom 80tih

  6. #106

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Moja ne briše ruke u majicu kad jede, ali zna joj se zaletiti da obriše u hlače, ako joj krpa nije nadohvat ruke. Inače, čim su joj ruke malo masne ,traži krpu da ih obriše. Ne voli jesti rukama, čak ni ono što se inače i jede rukom. Jedino je ne mogu nikako odviknuti od mljackanja. Povremenom flekanju uzrok su stavljanje jedne ruke na stol a druge ispod stola i sjedenje ukoso, pa joj zna kapnuti na majicu.Znam joj reći da sjedi kao kauboj za šankom a ne curica.
    Posljednje uređivanje od Diana72 : 01.08.2014. at 20:23

  7. #107
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moja ima hrpu nepoželjnog ponašanja
    ali to nije nikada radila
    tako da se mogu malo zgražavati
    (zato u širokom luku obilazim teme gdje se piše o dječjoj nesuradljivosti kod doktora)
    zato joj ćaća, kada opere suđe, obriše ruke o hlače

  8. #108
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    vjerojatno radi prenosa tlacenja kojeg vucem iz djetinjstva moja 3godisnjakinja je ispala picajzlasta,cim malo zaprlja ruke vice da joj dam salvetu,jucer kazem da me dodje poljubit a ona da ne moze jer je musava oko usta...

    dok MMa nema doma cipele bi po ulasku u kucu odma presvukla i pospremila u ormar,no sad je doma i ljen je to uciniti sa svojima nego ih samo ostavi u hodniku i sad odjednom vidim da to radi i ona...

    nekad joj dodje da kopa nos u javnosti i ja ju opomenem da to radi samo doma, MM se ne slaze (on joj ne bi dao nikako) ali bome svima ruka nekad nesvjesno poleti tako da mu kazem da ne bude licemjeran...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 01.08.2014. at 21:53

  9. #109
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    U strahu od snižavanja osobnog rejtinga ne smijem napisati da sam nedavno slučajno otkrila dugogodišnji hobi mlađe koja je inače superuredno, bontonsko dijete.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam. moji nisu nikad dobili preko usta. i sve sam sigurnija da se žena iz prvog posta za.ebava. pročitaj opet. ne znam jel vaši to naprave random , tu i tamo, ali ova žena priča o modusu ponašanja. to vam je, ukoliko je istina, svima stvarno ok?
    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    ovo me upiklo u oko jer nisam u žiotu srela dijete opisano u prvom postu.
    Samo da za početak napišem da se ne zaebavam, ne provociram, ne provodim sociološko istraživanje.
    Dijete opisano u prvom postu je moja kćer. I to dijete je sada neurednije nakon jela nego što je to bila kao dvogodišnjakinja.
    I meni to nije prihvatljivo. Ponovila sam preko 9000 puta. Ne mogu reći da smo strogi roditelji, ali ni da smo pretjerano popustljivi.
    Prihvatljivo mi je da se dijete slučajno zafleka, da ima mrlje zbog jela jer mu je pala hrana na odjeću, jer je nešto slučajno prolilo po sebi,
    jer se igralo ili je crtalo, ali mi nije prihvatljivo da uz salvetu na stolu briše redovno usta o odjeću. Par puta je vani zamazane ruke krenula
    brisati o mene, imale smo "ozbiljan" razgovor o tome (pedagoški ili ne, shvatila je da sam ljuta) da bi neki dan u parku obrisala ruke o svilenu
    košulju svoje bake odnosno moje mame. Kad je vidjela moj pogled odmah je zbrisala.
    Čini mi se ponekad da nije svjesna tog brisanja pri jelu, ali ako smo svi za stolom vidim da to pokušava napraviti i kriomice. Isto tako,
    ruke briše i o navlake na stolcima.
    Gadi mi se što budu masni isti dan nakon pranja, što je odjeća kad je stavljam na pranje s prednje strane cijela u flekama nakon jednog obroka.
    I ruke je brisala o stolac valjda od treće godine, ali ovo s odjećom postaje sve gore.
    Ne znam više što bih joj rekla i što bih napravila.
    Nažalost, ne šalim se, ne zaebavam, ko što sam već napisala. I ne, nije mi prihvatljivo. Da mi je ne bih otvorila ovu temu.

  11. #111
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Marta, ja mislim da si ti dobro prosla- od njih 4, samo jedno neuredno!
    Kod mene je uspjeh na 50 posto. Jedno jede sve tako fino da se ja postidim
    Druga se zna obrisati u robu. Meni to smeta jer ne volim da je u flekavoj robi i uostalom, zasto ne bi koristila krpu
    Meni je pricati o delinkvenciji i putu prema njoj preko rukava... onak, malo preambiciozno.
    Vecini ljudi, osim Mimi ovakav obrazac smeta i nastoji ga popraviti, upozoravanjem, dodavanjem krpe
    Ne pljescem ni ja.

    Sad sam ustvari sretna da se ne brise o moji robu

    A ovo, pa prestat ce to raditi.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    7

    Početno

    U stvari, sad mi je zbog te nevjerice da je istina to što sam napisala neugodno što sam uopće ovo pokrenula jer ja imam
    eto valjda tako glupo dijete da mojih 9000x9000 ponavljanja nema rezultata. I da bi neki da to vide smatrali da smo roditelji
    koji ne drže do higijene i nekih uobičajenih normi lijepog ponašanja.
    Ma meni nebrisanje o odjeću nije lijepo ponašanje, jer mi se to u stvari podrazumijeva.
    I nikad nije mogla nikoga u našem domu vidjeti da to činimo. Ne znam radi li to još netko u njezinoj vrtićkoj grupi al iz vrtića
    nikad ne ide tako jako zmazana. Bude nešto mrlja na rukavima, ali ne tako temeljito po cijeloj prednjoj strani majice.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    U strahu od snižavanja osobnog rejtinga ne smijem napisati da sam nedavno slučajno otkrila dugogodišnji hobi mlađe koja je inače superuredno, bontonsko dijete.
    Molim te da me utješiš

  14. #114
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Bolje nemoj čoksa, ova tema je silno popularna u bespućima internetske zbiljnosti.

    A za još malo zabave, evo jedne Kratke priče, prigodno nazvane

    SVINJE

    U kućici od crvene cigle živjela je obitelj svinja.
    Jednom su svinje sjele za stol ručati.
    Sve svinje jedu svinjski: bez žlica, bez vilica i bez noževa.
    Tatica je srkao ravno iz tanjura, mama je glasno mljackala, a djeca, uguravši prednje nožice i gubice u zdjelice, grokćući su gutala sve bez žvakanja.
    Kao prave svinje.
    Samo je jedan, najmlađi praščić. donio nož i vilicu. zataknuo ubrus za ovratnik, lijepo sjeo i počeo ručati.
    - Zašto se ponašaš kao kakav čovjek?! - prijetećim glasom prekorio ga je tata.
    - Koliko ti je puta već rečeno da se trebaš ponašati kao svinja?! - dometnula je mama.
    - Sram te bilo! Sram! - složno su zacvilila ostala djeca.
    Malog praščića doista je bilo jako stid - čak su mu i obraščići pocrvenjeli.
    Strgnuo je ubrus i bacio na pod nož i vilicu. Onda se sa sve četiri nožice uspentrao na stol i počeo srkati ne samo iz svoje, već i iz zdjelica praščića koji su sjedili kraj njega.
    - A, to je sad druga priča! - pohvalio ga je tata.
    - Pravi junak! - sinuvši od radosti dodala je mama - Dođi k meni, mili moj, da te poljubim.
    Praščić je preko cijelog stola jurnuo k mami, usput prevrćući na sve strane zdjelice, tanjure i drugo posuđe. Kao pravo svinjče.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    marta :D ja bar priznam sve piz.darije koji moji rade i daleko smo od savršenog. ovo me upiklo u oko jer nisam u žiotu srela dijete opisano u prvom postu. znaju mljackat pa ja šiznem, doma jedu pred telkom, rukom svejedno

    al znaju neke norme
    Moja brisačica o majice ne mljacka. Mljackala je, ali nakon samo par upozorenja je prestala.
    I nos nikad nije brisala o rukav. I ona zna neke norme.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa Vidi poruku
    Procitaj svojoj sestogodisnjakinji Finu Ninu, mozda upali.
    Fina Nina? Promakla mi ta knjiga.
    Zato nam i je tako
    Neku od tri koje nudi Ljevak?

  17. #117
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    U strahu od snižavanja osobnog rejtinga ne smijem napisati da sam nedavno slučajno otkrila dugogodišnji hobi mlađe koja je inače superuredno, bontonsko dijete.





    Samo ću ti reć da pretpostavljam....ako sam u pravu dodajem ovo.......naša GA donese nama da ga bacimo....a kad smo kod toga,već neko vrime nije GA donila....tko zna gdje je

    Kad bi bilo za očekivat da dijete koristi vilicu? Nož?

  18. #118
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Fina Nina su ti Algoritmove slikovnice.

  19. #119
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Chandra.....uzmi par dana na glavu i dežuraj pored nje. Čim pomisli na rukav.majcu ili stolnjak ti upozori "Ne" na svako njeno brisanje u ubrus pohvali ju "bravo"

  20. #120
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    .. i daj joj keksić

  21. #121
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    ....mobiteeel stupidni. Odletio post. Uglavnom... Uz prigodni uvodni razgovor. Možeš i na frižider nalijepiti papir i upisivati sretne i tužne smajliće. Za ubrus veliki rozi sretni,za rukav i sl tužni mali. Meni je tablica upalila kod jednog drugog problema kod nešto mlađeg djeteta. Možda ti pomogne.

    Ali obavezno par dana dežuraj...opsjednuto. Budi njena sjena ako treba. Njoj je to ušlo u naviku,niti ne promisli o tome...zato moraš ti potegnut malo žešće. Ja ne bih ni vikala ni neznam šta..objasni joj da tako lijepa cura ne može u tako prljavoj odjeći biti po cijeli dan. Budi nježna ali ne skidaj oka s nje 24h t.j onoliko koliko ste zajedno. Sretno ti bilo...

  22. #122
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Naravno da je nepoželjno, naravno da korigiram, naravno da se omakne ali ide naprijed.

    Ali...

    Zar vi sve zbilja jedete na isti način kad ste same i kad ste u društvu? Ili smo mm i ja jedine odrasle svinje na svijetu

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    trampolina niste
    nama je porodično (još iz moje primarne porodice) najveće uživanje jesti prstima (ne supu ili varivo, ali meso ili kajganu jesti hlebom umesto viljuškom)
    i jesti zavaljeni na kauč (mm i ja to kad dete nije tu)

  24. #124
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Baš me zanimalo što na 3 stranice pišete i jako mi je drago da sam otvorila ovaj topic jer sad,u 01.00h sjedim u mraku, na fotelji i piškim od smijeha.
    Marta, valjda sam ti lajkala sve postove...mislim fakat
    Deaedi urlam od smijeha
    Zabavno, nema šta
    Posljednje uređivanje od mayato : 02.08.2014. at 02:09

  25. #125
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    .. i daj joj keksić





    bravo. Da ga obriše u stolnjak

  26. #126

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da je nepoželjno, naravno da korigiram, naravno da se omakne ali ide naprijed.

    Ali...

    Zar vi sve zbilja jedete na isti način kad ste same i kad ste u društvu? Ili smo mm i ja jedine odrasle svinje na svijetu
    Promakao ti moj post ? Da, mi smo doma svinje, i javno to priznajem

  27. #127
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    None mi je svojedobno pričala kako su je roditelji (iz fine familje, molit ću lijepo) s početkom 1.svj.rata stavili u talijanski katolički internat; tada je to bilo šik, da 10-godišnjakinje nakon par godina izađu lijepo odgojene .
    Kako je strogoća bila ravna onoj u gulagu, nije dolazilo u obzir da netko pri obroku mljacne, da sve ne pojede ili da nedajbože nešto ispadne s vilice - časne bi ih istukle do krvi. Tako bi ona, jadna, kad bi dežurna prošla mimo nje, trpala nepoželjnu hranu u gaće i tako poslije hodala okolo sve dok ne bi "stiglo" vrijeme za otići na WC .
    I mm-ov nonić pričao jeslične stvari iz doba svog školovanja... Njih su u vojnoj školi učili da ne smiju širiti laktove za vrijeme jela tako da su morali jesti dok drže po jednu knjigu ispod svakog lakta. Ovakve grozote ipak nije pričao iako to ne znači da ih nije i doživio. BIla su to drugačija vremena...

    Ne da mi se sad sve čitati, ali moj sada 13-godišnjak je dugo brisao usta rukavom. Kako sam to riješila? Poslala bih ga u školu takvog, musavog, s flekovima na ramenima. Pa ga je rugalačka ekipa odučila.

  28. #128
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Moji se ne usvinje brisanjem, ali se ponekad pokapaju, sto i nije prestrasno. Nekad me namjerno zivciraju takmicenjem ko ce glasnije srkati supu jer znaju da se na to jezim. Ali sestogodisnja princess mi je zimus pravu zbrku pravila sa makazama. U vrticu su sjeckali razne oblike za cestitke pa je trazila da se time zabavlja i kuci. Operem ja ves, da ga popeglam i slozim kad imam sta vidjeti: dvoje helanke, tri majice i jedna trenerka - presjecene po rubovima nogavica ili rukava. Stramplicama odsjecen vrh na mjestu palca. Narogusim se, ocitam bukvicu i dobijem obecanje "necu niiikad viiiise". Ajd' povjerujem, kad za par dana nastrada rukav ponovo. Oduzmem makazice i mislim rijesila problem. Obecava ona ali ja ne nasjedam. I jedne prilike podjemo kod dr a gospodjica voli da se sredi, uzmem finu odjecu (kod nas se zna "radno" i "paradno"), a majcica otfikarena po donjem prednjem rubu. E sad ces je fino obuci i ici takva. Plakala je kao kisa, ali sam je takvu odvela (dr se smijala, kaze dobro je dok mama nesto svoje u ovakvom stanju ne izvuce iz ormara). Zapamtila je dogadjaj dobro te je sada robica sigurna i kad su joj makaze u rukama.

    Cokolada, mislim da dijelimo istu strasnu tajnu u vezi djece .

  29. #129
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Jel? Ja sam naviku otkrila pri gledanju trosjeda iz žablje perspektive .

  30. #130
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Jel? Ja sam naviku otkrila pri gledanju trosjeda iz žablje perspektive .





    žablja perspektiva



    Nešto je stvarno "pokvareno" u mojoj glavi

  31. #131

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    moji lijepo jedu nožem i vilicom, brišu usta ubrusom, ne mljackaju. ali najmlađa, koja gleda i mamu i tatu, i seku i brata kako koriste maramice za brisanje nosa, sa 5 godina nos briše u majicu. kad je upozorim ne opire se ali ako ne upozorim bez razmišljanja, u trku briše u majicu. možda joj ove zime neće curiti nos pa zaboravi. tješim se.

  32. #132
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    A ja sam naviku otkrila kad sam radila generalku, izvrnem klub stolic naopako da ga i odozdo posteno izribam, mos' misliti kako je sve "ozivilo" kad sam povrsinu pokvasila! Sad ide smajlic kome oci ispadaju ali kucam s moba

  33. #133
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    ja znam da bi i moja djeca bila istinski zgrožena da netko kraj njih u restoranu, uz krpu na stolu, briše usta majicom. a nismo ni najuredniji, nit sam ja najstroža to je jednostavno nešto što se nauči po izlasku iz jaslica. kao i pljuvanje po cesti, ispuhivanje nosa kao nogometaši bez maramice (brrrr), pa kasnije upadanje u riječ, vrištanje u birtiji...ono simple pristojno i ljudsko ponašanje
    Slažem se sa svime, i dodala bih da mi je brisanje ičega u majicu, rukav, stolnjak... problematično ne samo kao nekulturno ponašanje nego i kao neprihvatljiva nehigijenska navika.
    Mislim da se takve situacije odgajaju od najranije dobi, zajedno sa gore navedenim upadanjem u riječ, vrištanjem, prenemaganjem kada je djetetu dosadno itd.

  34. #134
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    Moj mali još i sad u svojoj nježnoj dobi od 11 godina zna jesti salatu rukama, tako mu je valjda finija. Ja mu obično kažem nešto kao 'pametni znaju čemu služi vilica' ili 'nema šanse da te pustim kod nekog jesti, obrukat ćeš nas teško'. Ali, mali pametnjaković u gostima ipak više pazi (bake, ujaci - to se ne računa pod gosti, to su domaći i tu je ok bit prase), čak mi se pohvalio da je na nekom izletu baš sve jeo s vilicom, čak i kad su se drugi dečki namjerno blesirali i jeli prstima.
    Ali, uhvatim ga kako si gleda u one masne prste i vidim mu u oku želju da ih obriše u majicu. A onda me škicne ispod oka, susretne moj ledeni pogled, uputi mi šarmantni majasetosamošalim osmijeh i ode oprati ruke ili ih obriše u salvetu.
    Nema šanse da ćeš biti svinja preko moje grbače, to kad te nekoj nesretnici uvalim ili kad si sam veš budeš prao onda flekaj koliko hoćeš.
    Poznato mi jeeeeee...

  35. #135
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    I, ima li napretka? Tata mi sjedi slijeva, kći s desna, dijeli ih 70 godina. Povezani srkanjem i mljackanjem. Gubim nadu.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    i ? jesu li naučili jesti kako se spada ?

  37. #137
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Tko, moji? Tata mljacka/srče i u 84.g.
    Kći mljacka samo kad je SAMA za stolom. Kaže da (n)joj ne smeta pa se može opustiti .

  38. #138
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Tko, moji? Tata mljacka/srče i u 84.g.
    Kći mljacka samo kad je SAMA za stolom. Kaže da (n)joj ne smeta pa se može opustiti .
    Hehehe...

    Moj mlađi je zadnje 2-3 godine govorio starijem "nemoj mljackati", a onda je i on dobio fiksni aparat za zube. Sad ON mljacka, a stariji ne, jer se riješio drota iz usta. Tako da sam se uvjerila da je prolazno.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •