Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 92 od 92

Tema: Otok Prvić, informacije i iskustva

  1. #51
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja sam dugo na godišnjem, 4 tjedna, pa onda volim i jedno i drugo. i plaže na kojima nema pasa. odnosno, ispravka, ima pasa i jedino na te možemo s psom. ima jedna prepredivna, mi ju zovemo naša :D i tu smo najčešće.

    a bome volim i birtijanu na plaži, onako u suton pivu popiti. pa produžiti kupanje do u noć. pa još koju pivu popiti.
    ili, s ove naše plaže, dođemo pješke u najnajdražu birtijanu :D
    evo, ovu, kad su me već ponijele uspomene na friški godišnji...
    zove se fjaka i nema većeg gušta nego iz fjake, uz pivu, gledati zalazak sunca.

    1-2 put odemo i na slanicu, u žižu, na picigin, tobogane, palačinke, trampoline, sladolede...al onda se pripremiš i ne nerviraš.
    i to mi je gušt, al umrla bi da tamo moram svaki dan, ma i 2 dana zaredom, umrla.
    a onda opet, meni je drago i staro dobro kupanje na - rivi.
    dođeš na rivu, skočiš u more, malo se osvježiš i - doma.
    ili, na plaži gdje možeš po najvećoj vrućini biti cijeli cijeli dan, uz debeli hlad borova i cvrčke. ona ima svoju malobrojnu publiku jer nema ništa osim starog betona s rupama koje slabo krpaju. to je plaža mog djetinjstva i tu sam neracionalna i neobjektivna i ne želim nikakav birc, ma ni krpanje rupa.

    a onda jednom sigurno odemo i na after party garden festivala, među engleze

    jooj, kud prije završilo...
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 26.08.2014. at 17:43

  2. #52
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Mi volimo kuhat, a osobito na go kad imas svo vrijeme svijeta. Na Mljet naravno nosimo tonu hrane sa sobom. I kupimo od lokalnih grozdja, povrca i ribe..ne mogu vjerovat da je vec prosao go..
    I da Seni, ja isto zivim zivot bez grickanja, i beneficiram iz istog.

  3. #53
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Sad vidite zasto nama trebaju case za vino u app- jer navecer pijemo doma i kupamo se u moru dok djeca spavaju. A to je puno bolje iz finih casa. Birceva nema!

  4. #54
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Sad sam se ini nasmijala, nisam bila na mljetu i isla sam sad malo citati, ne bi bilo lose sljedece ljeto par dana...i onda me strecnula recenica - prva bolnica je u dubrovniku lol

  5. #55
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Cvijeta 73, sve ovo što si nabrojala imam nekako cijelo ljeto, radila ili ne. Razne plaže, osamljene, one s bananama i smajlićima, rive; događanja da ne stignemo ni destinu obići, svi mogući festivali...Doduše, otkako smo roditelji, svega je manje, ali mogućnosti su tu.
    Ali onda najmanje tjedan dana (iako poželjno i dulje da MD može) hoću ne gledati i čuti nikoga i ništa.

    Mi isto ne grickamo, na plažu se nosi samo voće. Ako smo dulje, onda maloj marenda.

  6. #56
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Najbolje da, kao u pravnom tekstu, zapravo definiramo što ljudi kažu kad misle "godišnji odmor". Uh-Puh je to 7 dana, ženi koja brani nekišni krk 5 tjedana, Cvijeti 4 tjedna, iz ove moje perspektive to bi se prije zvalo "sabbatical" itd. . Mislim, sad se ja pravim važna a pitanje je bi li ja tipa 4 ili 5 tjedana izdržala npr. bez mašine za robu i takvih stvari.... iako, ko zna, kojio put mi se čini da bi ja mogla tako do Božića... Evo, meni neki prosječni GO znači 2-3 tjedna... u kojem se obavezno ipak neko razboli (taj pusti "antistres" je ipak za tijelo naviknuto na 4.-tu ili 5-tu brzinu stres)... tako da mi je bitno da je ipak neki doktor na 2-3 h udaljenosti vožnje autom ili brodom, ne moraju dizat helihoptere.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.08.2014. at 18:09

  7. #57
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Je zuska imas pravo. Meni je tisno drugi dom. A idealni godisnji mi je 3 tjedna tisno, tjedan dana negdje srednji/ juzni jadran. Najbolja varijanta bi bila a brodom. Po valama. Eh da je soldi :D

  8. #58
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    E moja Cvijeto, Murter su Havaji naspram ovoga di sam ja inače godinama ljetovala. Ali to ionako nije pučinski otok pa je i za očekivati. Kažem, meni je bilo super dok su klinci bili mali i dok je ritam bio podređen njima. Iako mi je nedostatak liječnika uvijek bio trn u peti :hipohondar: Srećom, nikad nismo imali nekih većih problema. Ali ja već godinama guštam baš u tom svemu što si navela. Popijem ja pivo i na balkonu kuće gledajući zalazak sunca, al bome nije ni približno ko u birtiji :D

    Kod mene je vjerojatno i pitanje društva jer mi je sva ekipa rasuta ljeti i teško nas je skupiti. A neka nova poznanstva mi se baš ne da sticati. Tako sam ja ovo lito provela u Zadru i baš mi je bilo lipo. Preko dana kupanje na nekoj od gradskih plaža gdje je more stvarno čisto uz nezaobilazno pivo u bircu na plaži jer Zd je grad di se možete bez problema okupati i na srid rive i nećete pokupiti neku boleštinu, a navečer opet na pivo u omiljenu birtiju ili na kakvu lipu večericu. Naravno, uvik u društvu jer meni i mm tako paše iako nam zna biti dobro i kad smo sami, ali s ekipom je bolje. taman sam se ufurala u taj ritam i onda došlo ovo zahlađenje, a mene sad drma viroza nemilo i jedva čekam prizdraviti da krenem opet malo u život.

    Ne isključujem mogućnost kojeg vikenda na onom mom robinzonskom otoku sad u rujnu iako mi neke druge obaveze vise nad glavom. Ako i ne odemo, meni ljeto nije propalo jer sam tek sad s preko 40 skontala kako lito u Zd može biti zapravo lijepo. Da mi je to ko rekao prije kojih 20 god. ne bi mu vjerovala.
    Da se razumjemo, boduli su boduli i ne nosim uzelud taj nick, al nije sve ni u suncu i moru

  9. #59
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni nije ok platit (nedovoljno uređen prema onome na što sam naviknula) apartman 60-70 EUR a realno vrijedi 40-45 EUR, ja o tome pričam suncokret. Volim uredan omjer cijene i kvalitete.
    kasno palim, ali evo: nije ni meni ok, ali radije sam platila 85 eura ap koji bi negdje drugdje vrijedio 50-60 nego da su svi bolje uređeni i da si odmor u np ne mogu uopće priuštiti.

  10. #60
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja mislim da bi svaki apartman trebao zadovoljavati onaj propisani minimum, a čistoća je definitivno minimum, ali mi je s druge strane potpuno normalno da su apartmani na Mljetu znatno skuplji.

  11. #61
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    naš ap je bio čist i nov, ali bez klime, bez tv-a, mali, čak nam je i stolica falilo. gnječilice, noževe i slično bolje da ni ne spominjem. po kruh biciklom svako jutro i to nekih 12km, čak nije bilo ni signala za mob u selu, ali bilo nam je super.
    jedino što me ljuti je ponuda u restoranima, uz te cijene i bogatstvo ribe hrana bi trebala biti puno bolja, a porcije obilnije, pa smo uglavnom kuhali sami.
    Posljednje uređivanje od suncokret : 26.08.2014. at 22:42

  12. #62
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    E ali ne bi smjelo faliti stolica niti pribora za jelo.
    Kad sam ja bila na Mljetu apartman nam je bio OK, ali posuđe katastrofalno, no ipak je svega bilo dosta.
    A ovo drugo, kruh itd. to je druga priča.

  13. #63
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    naravno da ne bi smjelo faliti stolica, ali ako mi odgovara lokacija to su sitnice na koje ne obraćam pažnju.
    jedino mi je bitno da je čisto, da je kupaonica ok i kreveti novi-sve ostalo mi je manje važno.

  14. #64
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam dugo na godišnjem, 4 tjedna, pa onda volim i jedno i drugo. i plaže na kojima nema pasa. odnosno, ispravka, ima pasa i jedino na te možemo s psom. ima jedna prepredivna, mi ju zovemo naša :D i tu smo najčešće.

    a bome volim i birtijanu na plaži, onako u suton pivu popiti. pa produžiti kupanje do u noć. pa još koju pivu popiti.
    ili, s ove naše plaže, dođemo pješke u najnajdražu birtijanu :D
    evo, ovu, kad su me već ponijele uspomene na friški godišnji...
    zove se fjaka i nema većeg gušta nego iz fjake, uz pivu, gledati zalazak sunca.
    Joooj di me nađe ... mi iz Biograda barem jednom tjedno potegnemo do Fjake

  15. #65
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Mima;2658800[B prvotno napisa
    ]Ja mislim da bi svaki apartman trebao zadovoljavati onaj propisani minimum, a čistoća je definitivno minimum,[/B] ali mi je s druge strane potpuno normalno da su apartmani na Mljetu znatno skuplji.
    očito nije, trebam bit sretna što sam na Mljetu zekam se.

  16. #66
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Nas uobicajeni godisnji zadnjih 10 godina je nas dvoje sami, sator, bez struje, kuhanje na špirit, ne sjedimo na plazi skoro nikada. Odem, otplivam pol sata i vratim se u ligestul u hladovinu citati. MM ujutro ustane, otrci 5-10km, ode u ducan po kruh, ja skuham instant kavu, da ne moram prati dzezvu. Nekad uzmemo svoje salice s kavom i odemo negdje drugdje na kavu. Popodne prosecemo do ducana (nema struje, nema frizidera, cesto dvaput dnevno u ducan), kasno popodne odemo na setnicu, sjednemo na stepenice i gledamo zalazak sunca, kad padne mrak nema svjetla, spavanac.
    Voda-kanistar s pipom za sitnice, inace u odlican sanitarni cvor s lavorom.

    Ove godine iznimno nesto skroz drugacije, malo smo okolo putovali i isto je bilo odlicno, al i puno skuplje, buduci da ne placas samo nocenja, nego i prijevoz.

    Dosta toga nam ovisi o tome kako se osjecamo, da li bismo radje u velegrad ili u izolaciju. Al nikad nismo isli s drustvom. Ta nam je ideja totalno strana. Ok kad znas da ti je netko od prijatelja na otoku pa se dogovorite za kavu jedan dan ili vikend s ekipom, al na glavnom godisnjem za sada jos nemam nikakvu potrebu za drustvom.

  17. #67
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ove godine smo upoznali jedan mladi par na otoku bez auta i sadrzaja. Prozvali su nas "vacation experts"

  18. #68
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    I da, kad smo u kampu, s lavorom u sanitarni cvor nosim sudje prati, da ne ispadne da u sanitarnom ima samo lavor Sve je precisto. Ljudi ciste cijeli dan neprestano, osim izmedju 12 i 14 h, pocnu u 6 i zavrse u 22h.
    Nigdje nema smeca, ni psece k., uglavnom tisina

  19. #69
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    I tako ja zalutala na krivu temu. Sorry!

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Ima li netko info o kakvoj agenciji i izletu na Prvić, Zlarin...?

    Brzim pregledom po netu ne pronalazim konkretne info s cijenama...
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 22.07.2018. at 21:33

  21. #71
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Vrijeska ako se radi o jednodnevnom izletu ne treba ti nikakva agencija, samo odete na beod i eto vas na destinaciji.zaista ti ne treba nikakav vodič

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Mi smo išli ujutro brodom iz šibenika i iskrcali se u onoj luci gdje je centar faust vrančić. Obisli centar u zatim šetali kroz selo, stali u nekom restorančiću dok je bila najveća vrućina i onda dalje do druge luke (jedna je prvić luka, druga šepurine ali ne znam kojim redom) i tamo se u samoj luci kupali do trajekta. Ima malena ali pješčana plaža.

  23. #73
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo išli ujutro brodom iz šibenika i iskrcali se u onoj luci gdje je centar faust vrančić. Obisli centar u zatim šetali kroz selo, stali u nekom restorančiću dok je bila najveća vrućina i onda dalje do druge luke (jedna je prvić luka, druga šepurine ali ne znam kojim redom) i tamo se u samoj luci kupali do trajekta. Ima malena ali pješčana plaža.
    Tamo gdje je memorijalni centar Faust Vrančić, to je Prvić Luka, ono s druge strane su Šepurine .


    Zapravo sam došla samo iskazati svoje simpatije prema Prviću (i Zlarinu). Obožavam ih

  24. #74
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko info o kakvoj agenciji i izletu na Prvić, Zlarin...?

    Brzim pregledom po netu ne pronalazim konkretne info s cijenama...

    Možeš i iz Vodica, do Prvića se voziš vrlo kratko

  25. #75

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Ja bih da me netko vozi tj.da ne
    moramo razmišljati... i Zlarin bih uključila...

  26. #76
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih da me netko vozi tj.da ne
    moramo razmišljati... i Zlarin bih uključila...
    Pa vozi te kapetan Jadrolinijinog broda, di ćeš lipše , i sve obiđeš, gle:

    https://www.jadrolinija.hr/docs/defa...1.pdf?sfvrsn=2

  27. #77

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno


    Vidjela sam raspored, zato se i dvoumim.
    Ako se iskrcamo na Zlarinu, skoro 4 sata čekamo brod za dalje....

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Možda je bolje da samo odemo na Prvić.

    Parking u Šibeniku u luci nije ograničen na sat-dva?

  29. #79
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Možda je bolje da samo odemo na Prvić.

    Parking u Šibeniku u luci nije ograničen na sat-dva?
    Ne znam kako je ljeti, ja sam išla zadnji put izvan sezone i nije bilo ograničenja

  30. #80
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Taman vrijeme potroši na šetnju i kupanje
    Bar imaš birati brodove
    A ne da imaš jedan brod u danu kak ima većina otoka

  31. #81
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni se taj plan bas i ne cini nesto dobar. I Zlarin i Prvic su mjesta na kojima mozes provesti cijeli dan, szovise, nekoliko dana. Steta provesti dan na brodu da bi se odjednom obisla oba otoka...

  32. #82
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    marta a jel neto vozi na otoke tam

  33. #83
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ne kuzim pitanje. Ima hrpa linija i za Prvic i za Zlarin. Iz Vodica i iz Sibenika plove.

  34. #84
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Vrijeska prvotno napisa
    Ima li netko info o kakvoj agenciji i izletu na Prvić, Zlarin...?

    Brzim pregledom po netu ne pronalazim konkretne info s cijenama...

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Vjerujem da se može provesti i nekoliko dana u istraživanju, kupanju i sl., ali ljeti, po suncu nismo baš za to ...
    Jednom ćemo u lipnju ili rujnu doći s biciklima pa uživati, ovako samo želimo na jednodnevni izlet.

  36. #86
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zlarin i Prvić su premaleni dabi bili zanimljivi turističkim agencijama za neki obilazak.

    Vrijeska, ako želite jednodnevni izlet odite na kupanje na jedan od tih otoka. Obilaziti 2 u istom danu mi se čini previše, pogotovo po suncu.

  37. #87
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Slažem se s Martom.
    Također, ako želite obići oba, skoro 3 sata ćete se voziti brodom, a to nije baš udobno

    Ja bih Prvić
    Posljednje uređivanje od Jurana : 23.07.2018. at 11:05

  38. #88
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    i ja glasam za Prvić.
    Odete brodićem iz Vodica do Šepurina tamo ste za tren oka.Iskupate se ,a poslije u šetnjicu do Prvić Luke,..nema smisla tako brzinski preletiti preko oba otoka, nećete vidjeti nijedan kako treba, a više ćete bit na brodu.

  39. #89
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Samo potvrđujem... nema smisla oba u istom danu. I ja bi prije Prvic nego Zlarin, ali subjektivna sam. Tamo sam bila 3x po 2 tjedna, a na Zlarinu jednom na 2 sata, ali Prvic bi mi definitvno bio prvi izbor.

    ... samo, ne znam koliko “očekujete” i sto biste radili... netkome tko dođe s boravka iz npr. Vodica ili Crikvenice (kao primjer) to može biti turbo dosadno i zbilja može oba otoka “preletit” za čas... ako vam se laganini šeta i pije/jede u jednom od tri ugostiteljska objekta, idite na Prvic... ako vam se “samo prođe” možete i oba. Nema se tamo bas sto “raditi” nego prošetati, pojesti/popiti na doslovce par mjesta... i memorijalni centar obiđeš vrlo brzo. Tamo ideš da ne radiš ništa .

  40. #90
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ajme Bubi a sve te prekrasne stare kamene kuće, ja ih obožavam mogla bih satima hodati i gledati ih.
    Nama je jedan lokalni pričao o njihovoj školi nekad (ona ogromna.sada oronula), kako je bila puna đaka, pa se može preći na drugu stranu Šepurina s pogledom na Srimu/Vodice.
    Bila sam u jednodnevnom posjetu al od jutra do večeri.

    Krasna mi je i ona crkva u Šepurinama.
    Obišli smo i groblje
    Zavirivali po dvorištima onom šernjicom prema Prvić Luci.

    Ma sve mi je i draže mi puno Šepurine.

  41. #91
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pa i meni je, ja sam visjela tamo ne radeći ništa satima i danima.
    Ali nisu svi ljudi isti. Često bih viđala ljude koji izađu s trajekta, dođu do crkve u centru Šepurina i faca “je l to to?”... popiju sok i natrag na trajekt. Zato kažem, ako Vrijeska (pogotovo djeca joj) nisu od gledanja 2 crkve i 15 kuća cijeli dan (a ni od cjelodnevnog kupanja tamo), za samo prohodati mogu sve u jednom danu (pod uvjetom da se trajekti poslože).

  42. #92
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Nego vrijeska, ako vas zanima stvarno svaki kutak, svaki kamen ... mogu pitati vlasnika apartmana u Šepurinama u koji idem bi li vas proveo, vjerujem da bi to rado učinio.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •