Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 92

Tema: Otok Prvić, informacije i iskustva

  1. #1
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno Otok Prvić, informacije i iskustva

    Razmišljam da u drugoj polovici kolovoza tjedan dana provedemo na otoku Prviću. Bila sam tamo na par dana prije nekoliko godina i svidjelo mi se to što nema puno turista i što vlada nekakav spokoj malog otoka... No, nismo imali mnogo vremena za upoznavanje otoka pa vas koji ste bili tamo molim za konkretne informacije:

    - Prvić luka ili Šepurine i zašto? Mi smo bili u Prvić luci i bilo nam je super, prošetali do Šepurina, ali meni nekako Luka ostala u ljepšem sjećanju.

    - idemo s klinkom i važno nam je da su plaže (plaža) ok za klince, odnosno da je pristup u more postepen. Ima li takva plaža (šljunčana ili kamenita, svejedno) u blizini Prvić luke ili/i Šepurina? Odnosno, koliko je npr. hodanja do takve plaže od centra tih mjesta?

    - što preporučujete posjetiti/raditi tamo, osim kupanja i sunčanja? Šetnje na relaciji Prvić Luka-Šešurine se podrazumijevaju, restorani isto, ali ima li još kakvih sadržaja za odrasle i klince? Pitam za svaki slučaj, mada se duboko u sebi nadam da nam ništa više osim nabrojanog neće trebati.

    - imate li preporuka za izlete oko Prvića? Tipa, je li pristupačno otići do Zlarina i isplati se?

    - gdje ostaviti auto, u Vodicama ili u Šibeniku? Imate li kakve preporuke gdje se auto može ostaviti bez plaćanja, a da je sigurno?

    - i da, ako netko ima kakvu preporuku za smještaj, svakako opišite, ne znam smije li se ovdje na topiku, ali ako ne, onda svakako pp.

    Hvala na svim informacijama!

  2. #2
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Sljuncana plaza s takvim pristupom ti je izmedu Prvic Luke i Sepurina. Ne sjecam se da li ima hlada.
    Za ostalo nemam pojma.
    E da, ima tamo i stari ljetnikovac Fausta Vrancica, ali nije bio sreden kad sam ja tamo bila.

  3. #3
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

  4. #4
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Mi smo par godina dolazili na Prvic i meni je tamo prekrasno.
    Nemam odgovore na tvoja pitanja jer smo mi bili sa brodom, pa nismo trazili smjestaj niti plaze.

  5. #5
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Prvić Luka je veoma mirno mjesto,prakticki nema niti dućana,no povezana je sa Sepurinom 10-ak minuta hoda. Izmedu Luke i Sepurine je setaliste koje je zapravo jedina velika plaza na otoku,sljunak je,ima hlada.
    Od zanimljivosti ti nije nesto zanimljivo,dakle muzej fausta vrancica. Za djecu i odrasle nema zanimacije osim beskrajnog setanja po otoku i mozda koji park-igraliste.
    Vodicama,Zlarinom i Sibenikom je povezan brodom,putovanje traje kratko,mozes sve obići,a sad u Sibeniku stvarno ima svega,od setnice prema kansalu,tvrdava Sv.Mihovila,plaza... I u Vodicama ti je fino.
    Prvić je bas mirno mjesto,pogotovo Luka,odmor za dusu i tijelo. Auto ostavis u Vodicama ili Sibeniku,tu ti ja mogu pomoći

  6. #6
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Fingertips, ovo zvuči savršeno. Ne želim zanimacije, osim plaže, šetnji, hrane i pokojeg izleta brodom! Za ostavljanje auta ti se javim na pp.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Prvić Luka je veoma mirno mjesto,prakticki nema niti dućana,no povezana je sa Sepurinom 10-ak minuta hoda. Izmedu Luke i Sepurine je setaliste koje je zapravo jedina velika plaza na otoku,sljunak je,ima hlada.
    Mi smo jedne godine obilazili otoke oko Šibenika pa tako i Prvić. Nisam uopće skužila da se plazom moze doci od Luke do Sepurina i to samo za 10-tak minuta kako kažeš.

  8. #8
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Fingertips, ovo zvuči savršeno. Ne želim zanimacije, osim plaže, šetnji, hrane i pokojeg izleta brodom! Za ostavljanje auta ti se javim na pp.
    Ako volite mirna mjesta, uživati će te. Još ako se skompate sa nekim lokalcima, pa dobijete finu ribicu, mmm!

  9. #9
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    Upravo se vratili sa Prvica nakon 3 tjedna milina, mir i bez guzve . Definitivno treba vise od Prvic luke do Sepurina sa djecom manjom i oko 20-25 minuta
    Nema pretjeranih zbivanja, no svako vecer vise manje negdje nesto ima (klapa,bend,svirka,festa) prosle godine vise desavanja nego li ove ali nama je bas to odgovaralo sto dosadnije to bolje P.s. Signal za mob i net nije vrhunski no ako se dobro namistis ima

  10. #10
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Evo nas, bili, vratili se. Dobili smo sve što smo htjeli - smještaj kraj mora, odmor bez turističke gužve, šljaštenja i plastičnih štandova, lijepo vrijeme, izvrsne domaćine koji su nam nosili smokve, kolače i vino... Jedina mrlja je kvaliteta smještaja, odnosno apartman koji nije u najboljoj kondiciji, a nije bio ni prečist. No, ovdje neću pisati o apartmanu, već o otoku.

    Dakle, Prvić je idealan za obitelji s djecom, nema auta, nema gužve, a bogme ima i dosta djece (ljeti). Šepurine imaju ok plaže, iako smo mi radije bili na drugoj strani otoka gdje su plaže ružnije (nikad neću razumjeti šutu na plaži), ali bili smo ili na molu ili na dijelu plaže s pijeskom, more je bistro, predivno..., a cijela ta strana otoka nije imala ukupno 20 ljudi na plaži. Mir samo takav. Jedini minus te strane prema kopnu je što nema zalaska sunca pa je za uživanje u zalasku sunca pogodnija druga strana, prema Tijatu, iako je na plaži gužvovito.

    Šepurine imaju i dječji park u kojem smo bili svakodnevno, ima zanimljivih penjalica. Jedini minus Šepurina je smrad kanalizacije u centru, ne uvijek, ali često (zato, što dalje na kupanje) te to što se u principu nema puno izbora za jesti vani, a i ono što ima je tako-tako (osrednja pizza u večernjim satima; užasno loš fast food; jedan korektan grill s druge strane otoka i jedan restoran kraj šepurinske plaže u kojem smo bili jednom i nikad više).
    Zato Prvić Luka ima sjaaaaajne restorane te konobu i pizzeriju, do njih ima 20-ak minuta šetnje, doduše, s djetetom (bez kolica) je to dulje...zato nismo išli često koliko bi išli bez klinke. No, Prvić Luka (meni osobno draže mjesto na otoku, nešto veće, sa nešto više sadržaja) nema child-friendly plaže, zato bih uvijek prvenstvo dala smještaju u Šepurinama.

    Inače, auto smo ostavili u Srimi (kraj Vodica), a po nas je došao gazda s barkom. Vodice i Srima su na 10 minuta vožnje, svi imaju barke, ima hrpa taxista.
    Smještajni kapaciteti Prvića su jako mali pa ima i malo stranih turista, uglavnom tu borave naši od kojih mnogi imaju neku nekretninu na otoku ili su se dokopali apartmana. U Prvić-luci ima i nešto nautičara, u Šepurinama zanemarivo.

    Nekoliko puta na dan vozi redovita linija Vodice - Prvić - Zlarin - Šibenik, pa se može skočiti i na izlet.

    Uglavnom, odmor za dušu i tijelo. Preporučam.

  11. #11
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Evo nas, bili, vratili se. Dobili smo sve što smo htjeli - smještaj kraj mora, odmor bez turističke gužve, šljaštenja i plastičnih štandova, lijepo vrijeme, izvrsne domaćine koji su nam nosili smokve, kolače i vino... Jedina mrlja je kvaliteta smještaja, odnosno apartman koji nije u najboljoj kondiciji, a nije bio ni prečist. No, ovdje neću pisati o apartmanu, već o otoku.

    Dakle, Prvić je idealan za obitelji s djecom, nema auta, nema gužve, a bogme ima i dosta djece (ljeti). Šepurine imaju ok plaže, iako smo mi radije bili na drugoj strani otoka gdje su plaže ružnije (nikad neću razumjeti šutu na plaži), ali bili smo ili na molu ili na dijelu plaže s pijeskom, more je bistro, predivno..., a cijela ta strana otoka nije imala ukupno 20 ljudi na plaži. Mir samo takav. Jedini minus te strane prema kopnu je što nema zalaska sunca pa je za uživanje u zalasku sunca pogodnija druga strana, prema Tijatu, iako je na plaži gužvovito.

    Šepurine imaju i dječji park u kojem smo bili svakodnevno, ima zanimljivih penjalica. Jedini minus Šepurina je smrad kanalizacije u centru, ne uvijek, ali često (zato, što dalje na kupanje) te to što se u principu nema puno izbora za jesti vani, a i ono što ima je tako-tako (osrednja pizza u večernjim satima; užasno loš fast food; jedan korektan grill s druge strane otoka i jedan restoran kraj šepurinske plaže u kojem smo bili jednom i nikad više).
    Zato Prvić Luka ima sjaaaaajne restorane te konobu i pizzeriju, do njih ima 20-ak minuta šetnje, doduše, s djetetom (bez kolica) je to dulje...zato nismo išli često koliko bi išli bez klinke. No, Prvić Luka (meni osobno draže mjesto na otoku, nešto veće, sa nešto više sadržaja) nema child-friendly plaže, zato bih uvijek prvenstvo dala smještaju u Šepurinama.

    Inače, auto smo ostavili u Srimi (kraj Vodica), a po nas je došao gazda s barkom. Vodice i Srima su na 10 minuta vožnje, svi imaju barke, ima hrpa taxista.
    Smještajni kapaciteti Prvića su jako mali pa ima i malo stranih turista, uglavnom tu borave naši od kojih mnogi imaju neku nekretninu na otoku ili su se dokopali apartmana. U Prvić-luci ima i nešto nautičara, u Šepurinama zanemarivo.

    Nekoliko puta na dan vozi redovita linija Vodice - Prvić - Zlarin - Šibenik, pa se može skočiti i na izlet.

    Uglavnom, odmor za dušu i tijelo. Preporučam.
    ej Zuska, baš sam ti se htjela javiti prije odlaska na Prvić al nisam uspjela. Ja sam tamo bila samo na izletima al otočić mi je prekrasan, jedina razlika je što su meni Šepurine puno ljepše i draže zbog tih starih kamenih kuća, uskih ulica, lijepog kamenog zvonika, plaža...

    Nama na Mljetu isto nije smještaj bio onakav kakav smo navikli imati, a nije bilo ni prečisto u prvom apartmanu (bili 2 tjedna, svaki tjedan u jednom), izgleda da je to boljka nekih malih otoka da vlasnici smatraju da trebamo biti sretni što smo uopće na takvom otoku a ostalo zanemarit

    Eh da kad sam bial u Šepurinama jedan stari gospodin koj ije odrastao tamo nam je pričap kako je to nekad bilo na otoku, pokazao nam onu veliku školu na 3 kata koja je nekad bila puna đaka, inače je Prvić bio najnaseljeniji otok srednje Dalmacije tamo 60-70 tih godina.

    Kažeš nije bilo dosadno naveče po otoku?! mi bi išli al bojim se premale turističke ponude. Slično nam se dogodilo na Mljetu, otok je divan al brate mili da barem malo minimalno porade na turističkoj ponudi. Bit će da se drže mora i sunce to je dovoljno
    Mi čak nismo imali gdje ni obične novine kupit, internet je naravno štekao al to me nije briga, svježi sir možeš kupit samo četvtkom, a svježe meso srijedom i subotom i to u tom jedinom dućanu na istočnoj polovici otoka do kojeg moraš autom nemaš gdje novce potrošit sve i da hoćeš. Jedva sladoled ima, na jednom mjestu.

    Cijeli život ljetujem po otocima al s tim se dosad susrela nisam Volim mir i tišinu al volim i zagrist naveče slane tek ispžene srdele na ribarskoj večeri

  12. #12
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Jao ja se nadam da ce na Mljetu zauvijek ostati sve na moru i suncu.. U tome i je car, postoji milijun drugih otoka na kojima je ziva turisticka ponuda, neka ih par ostane i za one koji zele drugacije..

  13. #13
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    sasa, krivo si me shvatila ne volim ja klasičnu turističku ponudu pompu, gužvu. kič... al osim prirodnih ljepota nema ničega, skoro da ne možeš djetetu kupit sladoled.Ne možeš kupit skoro ni maslinovo ulje domaće, običnu razglednicu za poslat mi nismo uspjeli u ta 2 tjedna.

    I moram priznat da su me razočarale plaže sve su tako stjenovite (al one oštre stijene) pa su uglavnom zbetonirane po cijelom otoku u tim malim mjestima uz more, jedine plaže su Saplunara (pješčana, nisam ljubitelj pijeska,al ga djeca obožavaju), Sutmiholjska i jezera u NP. To je to.

    Ja sam navikla na nšim otocima da mogu birat plaže, ne znaš koja je ljepša, na svakom koraku ih ima (volim šljunčane i stijene), čak ne moraš ići kozjim putevima (koje btw obožavama), ne znam puno sam očekivala, al ipak to nije bilo ono što sma očekivala, nagledala sam se ljepših viških i hvarskih plaža. Odmor je bio odličan jer smo išli nas 3 obitelji s djecom, iskrenp da smo bili sami nas 4 tih 14 dana bi nam bilo predugo za Mljet (neki su me upozoravali, istina)
    Najviše me oduševila Odisejeva špilja, Nac. park (iznajmili smo kajake i bicikle) i naravno Goveđari. Oni su mi za +5.

  14. #14
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    a u Odisejevu špilju smo išli plivajući jer je to jedini način s 5 komada djece od 9 mj do 5 god, bial je to prava avantura, baš smo uživali.

    i nikad se nisam toliko odmorila otkad imam djecu kao ove godine. Klinci su se igrali, mi plicali, ronili, ribu na gradele...ma uživancija.

  15. #15
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    npr u Prožurskoj luci gdje smo bili 1. tjedan uopće ne možeš kupiti barem kruh,a to je malo turist. slatko mjestašce. Meni je nepojmljivo da ne mogu kupit kruh, nego MM mora sjest u auto i vozit se do dućana 10 min u kojem je često gužva jer je jedini u tom dijelu otoka (i on je oskudno opremljen, onako nekako kako je bilo u Jugi ). Tamo je vrieme stalo. Što je u nekim stavrima super,al sami otočani kažu da bi htjeli to sve malo više, bolje.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 24.08.2014. at 17:06

  16. #16
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Pa evo, mozemo se sloziti da se ne slazemo. Ja mislkm da tako slaba ponuda svega osigurava mir i malo ljudi. Mi smo uvijek u NP i ljepse si plaze ne mogu ni zamisliti. Hocu reci, razumijem sto vama ne odgovara, ali i sama kazes, ima hrpa drugih mjesta gdje vam je bilo odgovarajuce.
    Totalno smo ot. Otok Prvic nisam nikad vidjela.

  17. #17
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Pa evo, mozemo se sloziti da se ne slazemo. Ja mislkm da tako slaba ponuda svega osigurava mir i malo ljudi. Mi smo uvijek u NP i ljepse si plaze ne mogu ni zamisliti. Hocu reci, razumijem sto vama ne odgovara, ali i sama kazes, ima hrpa drugih mjesta gdje vam je bilo odgovarajuce.
    Totalno smo ot. Otok Prvic nisam nikad vidjela.
    Sasa može, slažem se da se ne slažemo

    A Prvić treba svatko otići vidjeti, stvarno je presladak i ono meni najljepše je što nema auta uz meni omiljene stare kamene kuće, vinograde,.....

  18. #18
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Ni ja nisam nikad bila na Prviću, a pok. prababa mi je od tamo. Bome ste me sad zaintrigrirale da jednom odem

    A ako ne volite gužvu ni ikakve sadržaje na ljetovanju samo odite do Žirja. :D tamo nema doslovno ništa. Lažem, ima jedna trgovinica u kojoj se artikli nabroje na prste, a ni nje nije bilo par godina. i jedan kafić ako ga tako možemo nazvati. Meni je bilo dobro dok su klinci bili mali pa nam je kupanje i odmor bio prioritet, al bome ovo ljeto nisam bila jer je ipak premirno za moj pojam. Odemo nekad na vikend s frendovima van sezone i to mi je super, ali mi bome taj mir brzo dosadi.
    Posljednje uređivanje od Bodulica : 24.08.2014. at 19:16

  19. #19
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    https://www.google.hr/search?q=%C5%B...43%3B559%3B359

    ovo vam je centar zbivanja i to je to...na fotki se vidi čak i naša kućica

  20. #20
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Jao ja se nadam da ce na Mljetu zauvijek ostati sve na moru i suncu.. U tome i je car, postoji milijun drugih otoka na kojima je ziva turisticka ponuda, neka ih par ostane i za one koji zele drugacije..
    potpis,
    nadam se da neće svi ni apartmane preuređivati jer ovi preuređeni dođu 170 eura po danu.

  21. #21
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    Citiraj suncokret prvotno napisa Vidi poruku
    potpis,
    nadam se da neće svi ni apartmane preuređivati jer ovi preuređeni dođu 170 eura po danu.
    Meni nije ok platit (nedovoljno uređen prema onome na što sam naviknula) apartman 60-70 EUR a realno vrijedi 40-45 EUR, ja o tome pričam suncokret. Volim uredan omjer cijene i kvalitete.

  22. #22
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Ja se više slažem sa sasom. Bilo jednom u marketingu koji sam učila, ako se više sjećam, nekakav princip 4 Ps koji formiraju cijenu, od kojih je jedan place - lokacija. Na udaljenoj lokaciji stvari su skuplje i za život i za sve. Mislim da sam ja više od onih kojima ne smeta manjak turističke ponude, sasvim mogu (dapače, poželjno mi je) da nema ribarskih noći i takvih veselica - a mjesta na Jadranu koja su ostala čista od toga (kao i od ski liftova, masaža na plaži, coctail barova, beach partyja, onoga padobrana sa smajlićem koji (mi) kvari pogled na more itd.) - ima ih sve manje i manje. I neka lipo žive, isti takvi kakvi jesu - barem što se mene tiče . A uvjerena sam da u ful turističkom mjestu možeš dobit i apartman s perilicom i gnječilicom za krumpir po dobro odmjerenom cijeni, da se referenciram na drugi topic - ali šta će to meni - i doma imam sušilicu i perilicu, cijenim malo odmora i od tih stvari.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.08.2014. at 13:57

  23. #23
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se više slažem sa sasom. Bilo jednom u marketingu koji sam učila, ako se više sjećam, nekakav princip 4 Ps koji formiraju cijenu, od kojih je jedan place - lokacija. Na udaljenoj lokaciji stvari su skuplje i za život i za sve. Mislim da sam ja više od onih kojima ne smeta manjak turističke ponude, sasvim mogu (dapače, poželjno mi je) da nema ribarskih noći i takvih veselica - a mjesta na Jadranu koja su ostala čista od toga (kao i od ski liftova, masaža na plaži, coctail barova, beach partyja, onoga padobrana sa smajlićem koji (mi) kvari pogled na more itd.) - ima ih sve manje i manje. I neka lipo žive, isti takvi kakvi jesu - barem što se mene tiče . A uvjerena sam da u ful turističkom mjestu možeš dobit i apartman s perilicom i gnječilicom za krumpir po dobro odmjerenom cijeni, da se referenciram na drugi topic - ali šta će to meni - i doma imam sušilicu i perilicu, cijenim malo odmora i od tih stvari.
    Ej ina letimicno citas
    Ne pricam ja o yakvim stvarima to i ne volim.ja pricam o neimanju mogucnosti za kupit kruh, novine i sladoled. To su meni neke osnove koje podrazumijevam imat pri ruci.

    I kako objasnjavas po tvojoj logici da je skuplje na Mljetu nego na Visu? A znamo koji je otok dalje od kopna.

  24. #24
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    I btw na ovu tvoju plazu iz opisa gore ne bi isla na godisnji ni u ludilu.

  25. #25
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    NP Mljet je skup jer ima uzasno malo smjestajnih kapaciteta i jer su puni pa im može bit.
    Ti smatras da si preplatila apartman i to je tvoje pravo. Ali ne znam zašto želiš da se složimo s tobom oko toga?
    Svašta su ljudi na onoj temi o apartmanima napisali da bi očekivali u apartmanu od 100 eura. I zato oni nece doc u ekstremno skroman apartman na Mljetu koji košta baš toliko. Radi se samo o tome da ima nas koje boli briga za sve gnječilice, perilice, sladolede i kruhove svijeta jer na odmoru želimo potpuni mir. Koji je nekima dosadan, i to je ok.

  26. #26
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Joj Mljet...
    Mi smo tamo spavali urednoj i čistoj u sobi iz 50-tih, kod predivne žene, dijelili kupaonu koja je bila u drugoj kući s domaćinima, jeli s njima... i vraćali se još puno puta. Meni su na godišnjem svi civilizacijski gadgeti osim minimuma čisti višak...

  27. #27
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    NP Mljet je skup jer ima uzasno malo smjestajnih kapaciteta i jer su puni pa im može bit.
    Ti smatras da si preplatila apartman i to je tvoje pravo. Ali ne znam zašto želiš da se složimo s tobom oko toga?
    Svašta su ljudi na onoj temi o apartmanima napisali da bi očekivali u apartmanu od 100 eura. I zato oni nece doc u ekstremno skroman apartman na Mljetu koji košta baš toliko. Radi se samo o tome da ima nas koje boli briga za sve gnječilice, perilice, sladolede i kruhove svijeta jer na odmoru želimo potpuni mir. Koji je nekima dosadan, i to je ok.
    Ja sam mislila da svatko voli dobar omjer cijene i kvalitete, ne samo ja, no dobro očito nismo isti Meni ne bi bio problem platit apartman 100 EUR ako smatram da toliko i vrijedi.

    Ha ha najsmija me s ovim gnječilicama, perilicama...nisam na toj temi, baš ću pogledat. Meni je najviše smetalo što nije čisto (a fakat nisam picajzla), mislim da je minimum minimuma počistiti nakon jednog gosta za drugog. Kad su se djeca u igri zavukla pod bračni krevet ju hu hu znala sam da će izaći s gomilom prašine i mrtvih kukaca na majicama

  28. #28
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Joj Mljet...
    Mi smo tamo spavali urednoj i čistoj u sobi iz 50-tih, kod predivne žene, dijelili kupaonu koja je bila u drugoj kući s domaćinima, jeli s njima... i vraćali se još puno puta. Meni su na godišnjem svi civilizacijski gadgeti osim minimuma čisti višak...
    mojca tek sad vidim tvoj post ne znam kako sma ga preskočila a baš sam pisala o čistoći
    Uglavnom svakom bih preporučila tko dolazi na Mljet da se smjesti negdje na zapadnom dijelu otoka (NP, Goveđari, Pomena), a ako dolazi na istočni dio (Sobra, Prožurska luka, Saplunara) da ponese dosta svoje hrane

  29. #29
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Svi vole dobar omjer cijene i kvalitete pa tako i ja. Samo sto ocito isto mjerimo razlicitim metrima. Pa meni nemogucnost da se kupe novine i sladoled doprinosi kvaliteti, a tebi bas obrnuto.

  30. #30
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ej Zuska,
    Kažeš nije bilo dosadno naveče po otoku?! mi bi išli al bojim se premale turističke ponude.
    Mi smo s namjerom išli na mjesto gdje nema turističke ponude i gdje nema mnogo turista. Ne želim ribarske ni bilo kakve druge večeri, nikakva masovna okupljanja... Htjeli smo more, plažu, mir, što manje ljudi. To smo i dobili, tj. količina ljudi na koje smo nailazili bila je podnošljiva

    Bio nam je dosta taj jedan dućančić, jedna prodavačica na "tržnici", spoznaja da postoji barka koja u 7 ujutro dolazi s netom ulovljenom ribom (iako tu mogućnost nismo iskoristili ) i par restorana. Tj. restorani su nam važni jer nismo od velikih nakuhavanja na ljetovanju (nismo ni općenito, a tad još manje). I taj parkić za klince bio je kao dodana vrijednost, mogli smo i bez njega, ali bilo je ok s njim. Maloj su plaža, smokve, sladoled i parkić uvečer bili sasvim super.
    Nama plaža bez ljudi, mir, knjige i hoba ispod peke sasvim dovoljni. Ništa više od toga.
    A internet...čak mi je i čudno da ga je bilo, nisam očekivala, nije mi trebao, povremeno sam provjerila što ima u svijetu, iako sam sasvim lijepo mogla i bez toga.

  31. #31
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Otok Prvic nisam nikad vidjela.
    Nisam nikad bila na Mljetu, ali mi zvuči super

    A do Prvića je lakše doći nego do Mljeta pa vam preporučam. U Šepurinama su snimana Svećenikova djeca.

  32. #32
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    sad ste me sjetili mog bivšeg šefa, koji je s familijom (4 djece) uplatio tjedan dana robinzonskog turizma na kornatima.
    i nije malo platio. kao, mir, zajedničko vrijeme, nema ničega - idila.
    kaže on, auuu, znao sam ja da je to robinzonski, al nisam očekivao da će baš tako biti robinzonski.
    joj, sad mi suze idu na oči kad se sjetim te njegove priče.
    uglavnom - ovi ponijeli nemam pojma, valjda sendviče za put, i to je sve što su se spremili, a iskrcalo njih 6 u nekoj vali s nekom malom slatkom ribarskom kućicom i ode tip. još su mu mahali, kaže ovaj moj
    oni mislili da će im netko doć, donijet ono bar kruh, ma kakvi, niđe nikog. djeca proklinju i mamu i tatu da di su ih dopeljali, svi nakon par sati gladni ko vukovi, u međuvremenu bura počela puhati, dobili tog tipa na telefon - e, evo, doći ću. i nikako da dođe. čekali su ga ja mislim do sutradan popodne, tako nekako. lol

  33. #33
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ja mislim da je zato dobro da ponuda ne bude uniformirana. nego prilagodena mjestu i ciljanim turistima.
    meni su isto i novine i sve te druge stvari nebitne, ali mi je bitno recimo da su restorani dobri, jer taj tjedan ne kuhamo.
    s druge strane da recimo kuham, vjerojatno bih zdvajala da ne mozes kupiti ni ribu, ni pristojno voce ili povrce.

  34. #34
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    e cvijeta, sef ti je malo s marsa pao.

    ja sam onako po sredini, ne volim ni guzve, ni puno ljudi, ali ni bas robinzonski.
    nego ono mirne plaze bez (puno) ljudi, prekrasno more, mir, ali da mogu popiti kavu i nesto dobro pojesti.
    i da me u apartmanu ne lupaju u glavu plasticne zavjese, heklani stoljnaci, plasticne deke, mnostvo boja, hrpa namjestaja..itd

  35. #35
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam nikad bila na Mljetu, ali mi zvuči super

    A do Prvića je lakše doći nego do Mljeta pa vam preporučam. U Šepurinama su snimana Svećenikova djeca.

    Je, kad sam pročitala tvoje postove upravo sam to pomislila...
    Ali, trenutno nam je i Prvić nedostižan.

  36. #36
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    U Šepurinama su snimana Svećenikova djeca.
    i onda, kad je bila premijera, lokalni svećenik nije dao mještanima da se ukrcaju u brod za vodice
    stajao na pristaništu i tjerao ljude. a svi se skupili, čak i starci, jer su svi htjeli vidjeti svoje misto, svoju kuću...
    e, i nije dao da se one scene na groblju snime na lokalnom groblju.
    nego su išli snimat na moj otok na groblje u murter.
    a šta nije ovo bolja komedija od samog filma

  37. #37
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    e cvijeta, sef ti je malo s marsa pao.

    ja sam onako po sredini, ne volim ni guzve, ni puno ljudi, ali ni bas robinzonski.
    nego ono mirne plaze bez (puno) ljudi, prekrasno more, mir, ali da mogu popiti kavu i nesto dobro pojesti.
    i da me u apartmanu ne lupaju u glavu plasticne zavjese, heklani stoljnaci, plasticne deke, mnostvo boja, hrpa namjestaja..itd
    E, to ti je Prvić. Nema, a ima.

    S tim da nam u apartmanu nisu bile plastične zavjese, nego platnene i prašnjave, stolnjak smo skinuli, deke nije bilo jer nije bilo potrebe (a gepard leopard presvlaku s kauča i kreveta skinuli da ne gledamo ipak je riječ o kamenoj kući, lol), nije bilo mnoštvo boja jer je riječ o starom i drvenom namještaju, a spavali smo ispod slike Marije i ekipe. I ispod nekakvog drvenog pulta koji je bio nagnut, a na njemu nekakva ikebana u staklenoj vazi. Ispod nas prašnjavi tepih. Aaa, sad mi se to čini kao fora, ali onda mi nije baš bilo smiješno
    Ipak, složili smo se dragi i ja, lokacija kuće na plaži, kamena terasa s pogledom na more i smokvom odmah do, prevagnula je u tome da ostanemo i uživamo.

  38. #38
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    nego su išli snimat na moj otok na groblje u murter.
    A najbolja fora je da imaju dva groblja, jedno pored drugoga
    To je valjda granica između Šepurina i Prvić Luke ))

  39. #39
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    A najbolja fora je da imaju dva groblja, jedno pored drugoga
    To je valjda granica između Šepurina i Prvić Luke ))
    e, mom kolegi s posla je mama iz šepurina, a tata iz luke. il obratno.
    i kaže, nije im bilo lako doma reć u koga su se zaljubili

  40. #40
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo s namjerom išli na mjesto gdje nema turističke ponude i gdje nema mnogo turista. Ne želim ribarske ni bilo kakve druge večeri, nikakva masovna okupljanja... Htjeli smo more, plažu, mir, što manje ljudi. To smo i dobili, tj. količina ljudi na koje smo nailazili bila je podnošljiva

    Bio nam je dosta taj jedan dućančić, jedna prodavačica na "tržnici", spoznaja da postoji barka koja u 7 ujutro dolazi s netom ulovljenom ribom (iako tu mogućnost nismo iskoristili ) i par restorana. Tj. restorani su nam važni jer nismo od velikih nakuhavanja na ljetovanju (nismo ni općenito, a tad još manje). I taj parkić za klince bio je kao dodana vrijednost, mogli smo i bez njega, ali bilo je ok s njim. Maloj su plaža, smokve, sladoled i parkić uvečer bili sasvim super.
    Nama plaža bez ljudi, mir, knjige i hoba ispod peke sasvim dovoljni. Ništa više od toga.
    A internet...čak mi je i čudno da ga je bilo, nisam očekivala, nije mi trebao, povremeno sam provjerila što ima u svijetu, iako sam sasvim lijepo mogla i bez toga.
    oh draga moja Zuska ovakva ponuda na Prviću je puno veća nego na Mljetu na istočnom dijelu otoka, trust me...a srdele sam spomenula kao izgovor da taj dan ne trebam kuhat nego nešto pojest s nogu gotovo jer ovdje je nemoguće hranit se po restoraniam jer su jako skupi. Obični neki "koliba-bar" na plaži u Saplunari (sendvič 30ak kn, malo narezanog pršuta i sira-45-50kn, a o delicijama da ne govorim).

    Na cijelom niednog parkića za djecu vidjela nisam, sad naravno govorim iz perspektive mame jednog 3-godišnjeg djeteta (i ovog 5-god).

  41. #41
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    e cvijeta, sef ti je malo s marsa pao.

    ja sam onako po sredini, ne volim ni guzve, ni puno ljudi, ali ni bas robinzonski.
    nego ono mirne plaze bez (puno) ljudi, prekrasno more, mir, ali da mogu popiti kavu i nesto dobro pojesti.
    i da me u apartmanu ne lupaju u glavu plasticne zavjese, heklani stoljnaci, plasticne deke, mnostvo boja, hrpa namjestaja..itd
    seni, X, ja ovako identično.

    Nisam imala pojma da mi može falit neko mjesto za popit ili pojest, nas je spasilo što smo išli s društvom-3 obitelji pa društva nije falilo. Vidječa sam da bi MM nekad tako s guštom sjeo u kafić i popio pivo, al nema brate mili...možeš sanjat...ha ha...

  42. #42
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    da dodam na popis, ne volim ni ružne slike po zidovima, ni školjke koje se skupljaju godinama i skupljaju prašinu u vitrini....

  43. #43
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    E, to ti je Prvić. Nema, a ima.

    S tim da nam u apartmanu nisu bile plastične zavjese, nego platnene i prašnjave, stolnjak smo skinuli, deke nije bilo jer nije bilo potrebe (a gepard leopard presvlaku s kauča i kreveta skinuli da ne gledamo ipak je riječ o kamenoj kući, lol), nije bilo mnoštvo boja jer je riječ o starom i drvenom namještaju, a spavali smo ispod slike Marije i ekipe. I ispod nekakvog drvenog pulta koji je bio nagnut, a na njemu nekakva ikebana u staklenoj vazi. Ispod nas prašnjavi tepih. Aaa, sad mi se to čini kao fora, ali onda mi nije baš bilo smiješno
    Ipak, složili smo se dragi i ja, lokacija kuće na plaži, kamena terasa s pogledom na more i smokvom odmah do, prevagnula je u tome da ostanemo i uživamo.
    Zuska, nasmija me s opisom svog smještaja, vidim da ste i vi slično prošli kao mi, al kod nas je ipak bilo bolje pogotovo nakon što sam posakrivala po apartmanu sve te stolnjake, svijećnjake, viškove stolica ....grrr..

    koliko vas je došao taj smještaj na Prviću (može i na pp), nama je frajer kao dao popust sa 70 na 45 EUR, ma daj molim te ne mogu vjerovat da to netko plaća 70 EUR.
    Iako terasa je bila preeeeedivna, 20 koraka od plaže, okolo su bile mandarine, limuni, lavanda...tu smo uglavnom boravili. Ona je bila najljepši dio kuće.

  44. #44
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    Evo baš sam danas išla čistit naš stan u ZG koji iznajmljujemo da ga pogleda nova podstanarka i baš ga gledam i mislim se kako je lijepo bez svih tih "viškova" čak sam se mislila dal da ostavim deterdžent za prat rublje i tekući sapun (ostalo od prethodnih podstanara) da ne remetim ravnotežu i ljepotu stana

    (mi naravno nismo imali u apartmanu ni sapun, ni toalet papir...1. put u životu otkad ljetujem).

  45. #45
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    oh draga moja Zuska ovakva ponuda na Prviću je puno veća nego na Mljetu na istočnom dijelu otoka, trust me...a srdele sam spomenula kao izgovor da taj dan ne trebam kuhat nego nešto pojest s nogu gotovo jer ovdje je nemoguće hranit se po restoraniam jer su jako skupi. Obični neki "koliba-bar" na plaži u Saplunari (sendvič 30ak kn, malo narezanog pršuta i sira-45-50kn, a o delicijama da ne govorim).

    Na cijelom niednog parkića za djecu vidjela nisam, sad naravno govorim iz perspektive mame jednog 3-godišnjeg djeteta (i ovog 5-god).
    a gle, ja sam za ovo sve znala i prije, a ako nisam, informirala sam se. Da idem na Mljet, prilagodila bih se ponudi.
    Može se i bez parkića, i bez sladoleda, i bez pive (tj. ako ti je baš do toga, sjedneš u auto i odeš u nabavu).

    U principu, ja sam za što manje podržaja na ljetovanju. Kad s klinkom odemo na plažu na kojoj nema ništa, onda ništa ni ne pita, skuplja puževe po stijenama i pliva u moru, jede što sto ponijeli. Kad odemo na plažu na kojoj ima dućan, parkić, pješčanik i trampolin, onda najprije kopa po pješčaniku, pa pili za sladoled, pa onda se ljulja i ponovo kopa po pijesku, i onda gnjavi za trampolin, more ni ne pogleda. Hvala lijepo, idemo na prvu plažu malo češće.
    Tako mi Mljet izgleda idilično za razvijanje pravih vrijednosti i uspomena ))

    Samo da s nama ode par koji voli kuhati, ne bi mi ni restorani trebali

  46. #46
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    to je tocno. ja volim plaze na kojima nema nicega. posto je cura vec velika nosimo samo vodu.
    to je malo druga tema - vjezbacice , ali nevjerovatno je koliko to dobra cini tijelu, kad nista ne grickas ili pijuckas.

  47. #47
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    izmedu obroka.

  48. #48
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    ja mislim da je zato dobro da ponuda ne bude uniformirana. nego prilagodena mjestu i ciljanim turistima.
    meni su isto i novine i sve te druge stvari nebitne, ali mi je bitno recimo da su restorani dobri, jer taj tjedan ne kuhamo.
    s druge strane da recimo kuham, vjerojatno bih zdvajala da ne mozes kupiti ni ribu, ni pristojno voce ili povrce.
    De gustibus. Ako je baš ono stani pani - onda rađe bez novina (u stvari, novine mi uopće ne trebaju, rado ih "pasem" kad se nude, ali zaprvo se odmorim više bez njih) i bez kava i bez ovoga i onoga - ali da je mir. Recimo... ja biram ljetovat u mjestu koje nema kafić, nema kruha, nema novine i nema samoposluge i nestaje struje, ali zato ima pogled od milijun dolara, nekom bi to bila tlaka. Povremeno i meni je, ali kad važem to, i drugo mjesto u kojem znam bit, a di mi je na horizontu padobran od onog nečeg ne znam ni kako se ta zabava zove, sa smajlićem (ono nešto kad gliser vuče 2 čovika koji vise na tom padobranu sa smajlićem) - ma nevažne mi sve stvari i preteže ovo prvo. Idealno bi bilo da je baš sve po mome, ali nisam baš Bill Gates, a i da jesam, onda bi mi stres stvorilo razmišljanje što to ja zapravo hoću, a što neću vidit na horizontu.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.08.2014. at 16:31

  49. #49
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Iako, svako ima svoje granice "robizonštine" i treba se fakat informirat jer i ovo moje je relativno udobno prema nekim skupnim spavaonicama, da nema tekuće vode itd. - a i to ljudi neki vole, i nekima je baš to "the it" i dizali bi obrve na spike omjera cijene/kvalitete, kao da je to neka objektivna datost - formiranje cijena, mislim (manimo sad na stranu klasifikacije ministarstva itd.). Treba bit in touch s razinom "robinzona" u sebi... valjda. Nekome je robinzonština već i drugi red otoka, što bi rekao moj omiljeni fellow hipohondar Šajeta - tamo ne može doć' hitna, to je ipak hazarderstvo . Doživila sam i da mi je jedna dr. rekla "svaka čast" za "destinaciju" na koju idem, a ono ovi lokalci na to komentiraju wtf? ko da ovdje ne žive ljudi. Itd.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.08.2014. at 16:35

  50. #50
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    I ovo što je rekla Zuska - mala mi je mirnija, ma svi smo, di nema tog "službenog sadržaja" - jer si ga stvorimo sami (ili ga priredimo sami - da razbijem idilu - nosimo tablete, readere i bojice na plažu, nismo baš robinzoni u tom smislu). Tj. da nema nešto da stalno "ulijeće u ekran" mimo nas - ovo ono što vuče pažnju - sladoled, košpice, trampolini, ljudi na bananama, ljudi na nekim gumenim krugovima, ljudi koji letaju po zraku sa smajlić padobranom, gliseri koji piče itd..
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.08.2014. at 16:39

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •