Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Suvag - slusno ostecena djeca

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno Suvag - slusno ostecena djeca

    Zanimaju me vasa iskustva sa rehabilitacijom djece ostecena sluha na Suvagu, jeste li zadovoljni terapeutima, koliko cesto vodite djecu na vjezbice.... Mi smo trenutno u procesu audioloske obrade, ustanovljeno je da moj dvogodisnjak ima slusnih problema no kako nemogu jos sa sigurnoscu utvrditi kakvih, nismo jos dobili slusni aparatic. Imamo operaciju trece mandule i cjevcica u usi , ali nam je i bera losa sto znaci da je bolest presla na slusni zivac vrlo vjerojatno ,,,, da li bi bilo dobro da odmah napravimo kod njih i logopeda i psihologa kako bi se mogli upisati na listu za vjezbice jer sigruna sam da budu potrebne... Nova sam u svemu ovome, mali ne govori skoro nista a i ono sto izusti je nerazumljivo. Zanimaju me vasa iskustva... Hvala

  2. #2
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    bas mi zao sto nitko nije odgovorio...

    ja cu se ubaciti sa svojim pitanjem, imamo li na forumu temu o slusnim aparaticima? (nisam na to sa pretrazivacem)

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    bas mi zao sto nitko nije odgovorio...

    ja cu se ubaciti sa svojim pitanjem, imamo li na forumu temu o slusnim aparaticima? (nisam na to sa pretrazivacem)
    Ima nešto na podforumu djece s posebnim potrebama - topic se zove Moja beba ne čuje, pa tu potraži iskustva:


    http://forum.roda.hr/threads/7737-Mo...a-ne-%C4%8Duje

  4. #4
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    hmm. meni treba za odrasle..

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Nisam vidjela na ovom forumu, ali to ne znači da nema. Pogledat ću još jednom.

    U Suvagu se bave i time.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 29.10.2014. at 12:31

  6. #6
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    SUVAG mi i nije bitan jer tamo ne idem...samo me zanimaju iskustva, pogotovo s NEUROTH aparaticima. Moj stize uskoro

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Super! Držim fige da budeš zadovoljna!

  8. #8
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    I ja se nadam iako kazu da cu sav potencijal aparata dosegnut tek za 5-6 godina, da je toliko potrebno mozgu da ponovno nauci slusati na to uho... kad mame na Rodi postanu bakice, valjda ce bit i vise nas na ovim temama

  9. #9
    AdrianovaMamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Daruvar
    Postovi
    464

    Početno

    Evo ja sam ti jedna od slusno ostecenih, gotovo sav svoj zivot, ali nisam cula za tu firmu koju si navela, ja ti koristim Bernafon.

  10. #10
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    sorry, krivo sam rekla.

    Neuroth je prodavaonica http://www.neuroth.hr/hr/
    Aparatic je Oticon http://www.oticon.com/products.aspx

  11. #11
    AdrianovaMamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Daruvar
    Postovi
    464

    Početno

    Dobit ces onaj zausni ili onaj sto ide samo u uho? A zasto kazes da ce trebati 5-6 god da dosegne svoju funkcionalnost? U pocetku je skroz sve to neobicno, ali naviknes se.

  12. #12
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Dobila danas onaj sto samo ide u kanal. Pa receno mi je da je dugo potrebno mozgu da nauci slusat na uho koje se nije koristilo 20 godina. Trenutno je ovaj aparatic maksimum sto moze iz mene izvuci, a za 5-6 godina da cu moci prijeci na bolji. Npr da sam sad odmah kupila neki od 12 tis kn da mi ne bi bio bolji od ovog od 4200kn. Na brzinu tipkam pa ne znam pisem li suvislo
    Posljednje uređivanje od S2000 : 30.10.2014. at 21:58

  13. #13
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Dobila danas onaj sto samo ide u kanal. Pa receno mi je da je dugo potrebno mozgu da nauci slusat na uho koje se nije koristilo 20 godina. Trenutno je ovaj aparatic maksimum sto moze iz mene izvuci, a za 5-6 godina da cu moci prijeci na bolji. Npr da sam sad odmah kupila neki od 12 tis kn da mi ne bi bio bolji od ovog od 4200kn. Na brzinu tipkam pa ne znam pisem li suvislo
    Radim s Oticonom zadnjih 6 godina.
    Imaš li binauralno oštećenje sluha? Kakav ti je model pomagala, CIC, ITC...? I koja je vrsta uopće tog kanalca, Ria, Ino, Get..?
    Kakva je govorna audiometrija s pomagalom?
    I ne, nećeš tek za 5-6 godina doseći maksimum slušanja s pomagalom. Uz pravilno podešeno pomagalo, uz stereo fit, rok prilagodbe je 2-3 mjeseca. Na početku je pravilan fitting nužan, no pojačanje (gain) nije nikako na maximumu. Kasnije će ti, kako se budeš prilagođavala, postepeno i pojačavati i gain. Za cca 2-3 mjeseca, ovisno o tebi naravno. Upute o nošenju na početku si dobila?

  14. #14
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Hvala na odgovoru.
    Sve ove informacije cu javiti veceras, jer sada sam na poslu a napamet ih ne znam.
    Sluh mi je ostecen samo na desno uho, na lijevo je sluh uredan.
    Dobila sam upute za koristenje, vec slijedeci tjedan idem na novo ''podesavanje'' aparatica.

    Medjutim, jako, jako mi je cudno, S aparaticem imam dojam strasnog pritiska u glavi. Kao da sam u avionu i kao da su mi zacepljena oba uha.
    Ne u smislu da ne cujem jer su zacepljena, nego kao da trebam progutati ili zijevnuti da osjetim malo zraka, a zraka nigdje Sebe cujem kao kad zacepim usi i pricam.
    E sad se nadam da je to sve faza prilagodbe.

    Jucer sam malenu nosila u desnoj ruci i cula sam njene zvukove koje ne bi cula inace. Ne znam... kad izvadim apartic osjecam olaksanje, taj dio mi se ne svidja.

  15. #15
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na odgovoru.
    Sve ove informacije cu javiti veceras, jer sada sam na poslu a napamet ih ne znam.
    Sluh mi je ostecen samo na desno uho, na lijevo je sluh uredan.
    Dobila sam upute za koristenje, vec slijedeci tjedan idem na novo ''podesavanje'' aparatica.

    Medjutim, jako, jako mi je cudno, S aparaticem imam dojam strasnog pritiska u glavi. Kao da sam u avionu i kao da su mi zacepljena oba uha.
    Ne u smislu da ne cujem jer su zacepljena, nego kao da trebam progutati ili zijevnuti da osjetim malo zraka, a zraka nigdje Sebe cujem kao kad zacepim usi i pricam.
    E sad se nadam da je to sve faza prilagodbe.

    Jucer sam malenu nosila u desnoj ruci i cula sam njene zvukove koje ne bi cula inace. Ne znam... kad izvadim apartic osjecam olaksanje, taj dio mi se ne svidja.
    Evo, ja te razumijem, u potpunosti. Jako je dobro da nije binauralno oštećenje sluha, sad ćeš s ovim pomagalom postići razumijevanje - nakon perioda prilagodbe. Ovako, kanalc i je u biti jedna vrsta čepa (u fizičkom smislu), tako da vlasiti glas i govor mogu stvarati poteškoće u početku. U biti, ti tek sada sebe čuješ u potpunosti. Ovo za nošenje na početku, moj ti je savjet pomalo i strpljivo...svaki dan malo više i malo duže negoli prethodni. Prva cca dva tjedna, nemoj ga nositi po vani, samo unutra, u mirnim uvjetima. I bude dobro.
    Oticon je super firma, danska, prva se počela baviti slušnim pomagalima, evo ja imam počeak blagog oštećenje sluha, i kad mi dođe vrijeme (a hoće, po obiteljskoj genezi), nositi ću Oticon. Inače Oticon pomagala
    E da, ako imaš VC (volume control) ili PB (push button), možeš si i sama pojačavati i stišavati, po potrebi.

  16. #16
    AdrianovaMamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Daruvar
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam... kad izvadim apartic osjecam olaksanje, taj dio mi se ne svidja.
    Znam tocno na sto mislis i kako ti je, ali naviknut ces se, iako mene i sad nekad nervira. Meni je i dalje najbolji dio dana vecer kad idem na spavanje pa ga izvadim van, ma milina.

  17. #17
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj AdrianovaMamica prvotno napisa Vidi poruku
    Znam tocno na sto mislis i kako ti je, ali naviknut ces se, iako mene i sad nekad nervira. Meni je i dalje najbolji dio dana vecer kad idem na spavanje pa ga izvadim van, ma milina.
    joj nisi mi utjeha

    a kakv ti imas, isto kanalni?

  18. #18
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj MalaRiba prvotno napisa Vidi poruku
    Radim s Oticonom zadnjih 6 godina.
    Imaš li binauralno oštećenje sluha? Kakav ti je model pomagala, CIC, ITC...? I koja je vrsta uopće tog kanalca, Ria, Ino, Get..?
    Kakva je govorna audiometrija s pomagalom?
    I ne, nećeš tek za 5-6 godina doseći maksimum slušanja s pomagalom. Uz pravilno podešeno pomagalo, uz stereo fit, rok prilagodbe je 2-3 mjeseca. Na početku je pravilan fitting nužan, no pojačanje (gain) nije nikako na maximumu. Kasnije će ti, kako se budeš prilagođavala, postepeno i pojačavati i gain. Za cca 2-3 mjeseca, ovisno o tebi naravno. Upute o nošenju na početku si dobila?
    Dakle, rijec je o Oticon, IdO HG Ria CIC 75.

    Poslusala sam tvoj savjet pa postepeno povecavam koristenje, stavim u mirno doba dana (tesko ga pronaci)

    I dalje ''cujem'' zacepljenost, bačvu. Inace otkad sam izgubila sluh na to uho ostalo mi je zujanje u uhu, neprekidno, no naucila sam ziviti s tim. Sad s aparaticem moram opet to uciti jer imam osjecaj da mi jace zuji...

    Onaj zvuk kojeg aparatic proizvodi ako se pomakne ili kad se vadi koji bi te rebao upozoriti da nesto nije u redu - ja to uopce ne cujem na to uho. Ponekad se desi da pomjesam svoje zujanje u uhu i pomislim da mi zuji da se pomakao, pa pitam sina cuje li on stagod...

    Znam da mi je sad kasno, ali pitam se bi li mi bilo bolje sa zausnim, on ne zacepi cijelo uho fizicki.

  19. #19
    AdrianovaMamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Daruvar
    Postovi
    464

    Početno

    Da, imam kanalni, sto ide samo u uho, njega sam dobila tamo sa 18 god, a dotle sam imala zausne. I puno mi vise pase taj kanalni. Da, on pisti prilikom vadenja ili ako ne sjedne dobro, ali ovaj moj je savrseno napravljen, i super mi je program. Prije par godina dobila sam noviji i taj mi nikak ne pase iako je raden po mom otisku isto, non stop je pistao.. Program isto neki slabiji, vise ne rade taj program koji imam na starijem aparatu, a puno bolje cujem na taj stariji.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •