Stranica 1 od 34 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 1659

Tema: Ikea

  1. #1
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno Ikea

    Nigdje ne nalazim sličnu temu, a nadam se da ne kršim pravila foruma... Jeste li dobili kataloge, što ćete kupovati, koji su savjeti veterana koji dugo godina već kupuju u Ikei?

  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Savjet veterana: probajte švedske mesne kuglice

    A inače, jako se veselim što se otvara Ikea, treba mi hrpa stvari za stan jer već duže vrijeme čekam otvaranje Ikee pa ništa ne kupujem. Samo da je novaca!

    Ja jako volim Ikea dizajn, tako da mi se sve tamo sviđa, ali evo moram reći da sam se znala razočarati kad nešto vidim uživo jer bi mi u katalogu izgledalo puno bolje (recimo njihove sofe u katalogu super izgledaju, a uživo srednja žalost).
    No sad nećemo imati tih problema.

  3. #3
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Mene u biti zanima- kako do kataloga?

  4. #4
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Citiraj mala-vila prvotno napisa Vidi poruku
    Mene u biti zanima- kako do kataloga?

    Imaš online a ako živiš u Zg ili okolici (na njihovoj stranici piše u koji krug dostavljaju) dobit ćeš ga na vrata

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj mala-vila prvotno napisa Vidi poruku
    Mene u biti zanima- kako do kataloga?
    Mi smo svoj primjerak našli obješen o kvaku dvorišnih vrata....

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Svedske sam jednom jela i nikad vise. Moj savjet: uzmi iskljucivo kesovinu, onoliko koliko zelis potrositi, razno- razne kartice ostavi doma, inace si nagrabusila. Izlet u ikeu je meni jako super, uzivam....i potrosim! Zadnji puta smo isli samo po jedan okvir, potrosili 70€, okvir nismo kupili. Najgori odjel mi je onaj sa sarenim materijalima, tamo mi bude tako teeesko. Dobro da ne znam sivati, pa ih ne smijem kupovati.
    Regali za boravak su im bas bezveze. Daleko od onoga sto se vidi u katalozima.

  7. #7
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    obzirom da imam baš regal za boravak (Besta) iz Ikee, a fleischballchen obožavam, dalo bi se zaključiti da Uh puh i ja imamo dijametralno suprotan ukus.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    A kad se otvara ima li madraca?

  9. #9
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Ikea, sto je dobro e to dobro i kosta!
    Ikea madrac, jednom i nikad vise, a nije bio jeftin! Nakon 1god.,izgleda kao da sam surfala valovima,a ne spavala!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Hahahaha! Izgleda! A mozda ti imas neki dobar model ili si bestine komponente mudro ukomponirala. I mozda je teta kuharica u tvojoj ikei bila bolja nego ona u mojoj.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Uh, zaboravila sam citirati- odgovRala sam mimi

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Vidis sanja, dobro znati, zamalo smo tamo kupili i krevet i madrace. A bili su bas neki debeli, udobni, obecavajuci. Zato ja jos spavam na (starim) valovima.

  13. #13
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Stol i stolice iz Ikea-e odlični su, e sad ne znam kako sada to funkcionira da li sad naši iz HR stolari proizvode namještaj? Negdje sam čula priču oko toga, ali ne sjećam se gdje.

    Krevet dnevni preporučam samo za goste nikako uvrstiti u svakodnevno razvlačenje

    Stvarčice za kuhinju i ostale prostorije, ajme boli glava od ponude, veselim se tome , valjda baš najviše tim malim i većim sitnicama za kućanstvo...

  14. #14
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    po cemu su posebne svedske mesne okruglice?

  15. #15
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja samo znam da nejdem u nju prije 11-tog mjeseca dok malo ne popusti navala ljudi

  16. #16
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A kad se otvara ima li madraca?
    otvara se 21.8.
    evo kataloga
    http://onlinecatalogue.ikea.com/HR/hr/IKEA_Catalogue/

  17. #17
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    citam komentare po fejsu, ljudi se bune da su cijene previsoke (u odnosu na Austriju?)

  18. #18
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    po cemu su posebne svedske mesne okruglice?

    Pa fine su, odlazak u Ikeu u Graz uvijek mi je bio povezan sa fleischbollchenima za ručak.

    Što se tiče cijena, koliko sam ja vidjela neke su niže a neke više nego u Austriji.

  19. #19
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    oka​ imate li neki od tih Ikeinih dnevnih kreveta (koji)?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    ljudi laprdaju, rekla bih.
    cijene su skroz ok, u prosjeku kao austrijske.
    neke stvari koju kunu skuplje, neke koju kunu jeftinije.
    ono sto je skuplje i dalje opravdava trosak puta, slovenske i austrijske cestarine i vremena, barem nama kojima je stvarno blizu.
    neki su sanjali samostalnu hrvatsku, ja sam sanjala ikeu u hrvatskoj, malo je reci da jedva cekam. vec mogu namirisati one predbozicne, hladne i kisne dane kad s malo kuna provedem dan na toplom i sarenom

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    citam komentare po fejsu, ljudi se bune da su cijene previsoke (u odnosu na Austriju?)
    Krevet hemnes u hr 1599 kn, u Austriji 1799 kn

    Stuva djecji poviseni krevet u hr 2532 kn, u Austriji 3017 kn.

    Cijene dakle nisu vise nego u Austriji, nego samo neprilagodjene primanjima, kao i mnogo drugih stvari u lijepog nasoj.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    To ja ovako pausalno, jel. Neda mi se dalje preracunavat.

  23. #23
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Bojim se da će te cijene biti samo privremene kod nas... Ima, koliko vidim u katalogu, zaista lijepih sitnica (i krupnih stvari) za stanovanje. Kakva su vam iskustva s loncima iz Ikee, vidim isto neki lonac s poklopcem od 3 l za 39,99 kn!

  24. #24
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    oka​ imate li neki od tih Ikeinih dnevnih kreveta (koji)?
    Imala sam onaj drveni dnevni sa dvije ladice ispod i dobar je, ali kažem dnevni, odnosno za goste, mi smo ga koristili svaki dan i jednom selili tako da je bio kratkog vijeka.

  25. #25
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma zanima me kakav madrac ide na taj krevet.

    (sve mi se čini da sam te to već pitala)

  26. #26
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    winnerica u Ikei su cijene uvijek iste godinu dana, dok vrijedi katalog.

  27. #27
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Citiraj mala-vila prvotno napisa Vidi poruku
    Mene u biti zanima- kako do kataloga?
    Mene isto! Jer sam puno dalje od ZGa
    I da....križamo dane MM i ja do otvaranja. Jakoo volim IKEU, njen dizajn i praktičnost..samo da je više love. Meni su, recimo, njihove plahte i posteljina OK. Sa tavama i suđem sam se oduševila, opčenito sa stvarima i posuđem za kuhinju. Vece stvari tipa ormara, kreveta..nisam kupovala, ali pikiram jednu krasnu komodu.
    Uff! I baš bi katalog, ..papirnati, pravi jer to je jedna vrsta HR povijesti --da sačuvam unucima hahahha

  28. #28
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ja mogu reci za zdjelice, tanjure i lonce da su zaista kvalitetni (koristeno u restoranu) u 2 god min ostecenja i od 30-tak komada sto zdjelica, sto tanjura mozda 6-8 ostecenih i to nepaznjom peraca. Zdjele od inoxa su mi fenomenalne.

  29. #29
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    sad ste me malo pokolebale,dakle oni dječji kreveti na razvlačenje sa 140cm na 180cm/190cm nisu dobra investicija?
    neće izdržat toliko dugo?

  30. #30
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Mi od većih stvari imamo Ikein krevet i noćne ormariće iz serije Malm i Expedit police - sve je u dobrom stanju. Ipak, podnica i madrac su iz drugih dućana. Štedim na svemu i svačemu, ali madrac je jedna od rijetkih stvari na koje se to ne odnosi.

    Sad razmišljam o nekim sitnicama: vješalicama i polici za kupaonicu s vakuumskim držačima, ali malo sam skeptična. Jednom sam kupila neku takvu jeftinu vješalicu u nekom shopping centru ovdje i nije bila dobra. Pitam se kakve su ove iz Ikee? Bilo bi super da ne moram ništa bušiti i da imam mogućnost naknadnog premještanja, ali ako ne drži, onda ne vrijedi ni tih par kuna. Iskustva?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Mi imamo svašta iz Ikee, kuhinju, kauč, zapravo sve u dnevnom boravku, nešto u sobama ... previše bi bilo za nabrojiti.

  32. #32
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Mima
    Možeš kupiti tamo orginal mislim da se preklapaju, a ako ne onda su neka dva tanja ili cca 10 cm tako da u dnevnoj varijanti nije previsok, a ja sam kupila dva obična madraca 2x80 te prebacila jedan na drugog jer nisam ga koristila u dnevnoj sobi već samo u spavaćoj pa mi visina nije bila važna.

  33. #33
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma da, bio je neki madrac na preklapanje. Sad ću to moći vidjeti uživo, pa možda i kupim. To bi mi bilo za vikendicu, sviđa mi se da je običan krevet a da se ako treba može razvući.

    Inače mi u vikendici imamo okvire za krevete iz Ikee, to je valjda bilo najjeftinije što postoji, i traju već godinama (15 godina minimalno), istina malo je MM krpao podnice jer su se raspadale. Madrace nismo tamo kupovali.

  34. #34
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    sad ste me malo pokolebale,dakle oni dječji kreveti na razvlačenje sa 140cm na 180cm/190cm nisu dobra investicija?
    neće izdržat toliko dugo?
    Ma ne, ja sam govorila o dnevnim krevetima evo ova prva tri sa linka
    http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/ca...bedroom/19037/
    dobri su, ali za tu svrhu kao što piše, za goste,
    to je moj dobronamjerni savjet

  35. #35
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ma super su za vikendicu, ali najvažnije je da se ne prenose dodatno i da je podloga ravna, jer meni se dogodilo da je valjda mrvu bio parket nadignut na tom mjestu i transportirali smo ga iz sobe u sobu, sistem se malo pomaknuo i gotovo je bilo, nakon toga mm uletio naglo na koljeno na krevet i ošla letvica -podnica i tako sad ja Vama savjetujem da pazite sa izborom kreveta za svaki dan.

  36. #36
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    cure moze tocan link s njihove stranice gdje se naručuje katalog?
    stavrno nisam našla, samo on-line katalog

  37. #37
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    sto se namjestaja tiče ja sam jako zadovoljna omjerom cijene i izdržljivosti, mi smo nomadi, neke elemente smo selili i 3 puta i sve još drži
    samo sto smo ih selili sastavljene, nista nismo rastavljali

  38. #38
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Mi imamo u njemackoj crni set tanjura,salica i ako malo lupim, ode komadic. Medjutim za neko privremeno ili jeftino dokupljivanje polupanih setova, je ok. Ali bambus posude za salatu koje su mi mraaak , al i cijena isto
    Medjutim kupaonski tepisi za 1€ mrak,kuhinjse frotir krpe mrak. Plasticne posude za rizu,tjesteninu odlicne, velike plasticne kutije sa poklopcem takodjer.
    Danas smo uzeli za kuhinju led svjetla sa "štek dozama" 200€. Navodno bi elektricar kostao vise, ni ovo nije povoljno ali se moze naci "interesantno rjesenje"
    Djecji tepisi za sobu su ok. Valjda najgora stvar je stolic za boravak za 5€ ali ja evo kupila vec 2x i super je za djecju sobu, balkon,ili za boravak tko ima male zvrkice poput mojih pa sve iznad 5€ je skupa kupovina
    Zidne police za par €, i skroz su bile super.
    Vidla sam u hrv ikea katalogu poplun,super cijena. Ali to je onaj kad ga primis sve te pika po rukama, sintetika ziva. Djecja posteljina, i onaj mali poplun je skroz ok, jogi plahta za kinderbet 7€ 2pak.
    U gl.ima svega, ali tak su i cijene

  39. #39

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    U kojoj to ikea ima stolica za 5€ I kupaonskih tepiha za 1€? Daj da i ja odem tamo

  40. #40
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa Vidi poruku
    Mi od većih stvari imamo Ikein krevet i noćne ormariće iz serije Malm i Expedit police - sve je u dobrom stanju. Ipak, podnica i madrac su iz drugih dućana. Štedim na svemu i svačemu, ali madrac je jedna od rijetkih stvari na koje se to ne odnosi.

    Sad razmišljam o nekim sitnicama: vješalicama i polici za kupaonicu s vakuumskim držačima, ali malo sam skeptična. Jednom sam kupila neku takvu jeftinu vješalicu u nekom shopping centru ovdje i nije bila dobra. Pitam se kakve su ove iz Ikee? Bilo bi super da ne moram ništa bušiti i da imam mogućnost naknadnog premještanja, ali ako ne drži, onda ne vrijedi ni tih par kuna. Iskustva?

    Mi u unajmljenom stanu u kupaonici imamo takve vješalice i super drže, sve ne vjerujem da su na vakuum. Kaže gazda da stoje od 2010. i da se nisu ni pomaknule. Mislim da se isplati.

    Ima li netko djecji stol i stolice mammut? To pikiram već neko vrijeme, jesu li stolice stabilne? One sa naslonom?

  41. #41
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Citiraj mala-vila prvotno napisa Vidi poruku
    cure moze tocan link s njihove stranice gdje se naručuje katalog?
    stavrno nisam našla, samo on-line katalog

    Mislim da se ne moze naručiti, možeš ga dobiti u Ikei kad se otvori ili žicati nekog iz Zg i okolice da ti pošalje

  42. #42
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    U kojoj to ikea ima stolica za 5€ I kupaonskih tepiha za 1€? Daj da i ja odem tamo
    mi smo u njemačkoj često znali naletiti na takva sniženja...


    ručnici za plažu, oni kockasto plavi, po kojima možeš raspoznavati Zagrepčane na plaži .lol: nemi nakon 10 godina isti kao kas sam ih kupila, a bili totalna sića, na nekom sniženju....

  43. #43
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    nije samo plavi, imam ja i narancasti

    kao sto je neko napisao, sto se tice namjestaja koliko para toliko muzike, no tekstil i sitnice su ima povljne i meni zadovoljavajuce kvalitete.
    od kuhinjskih stvari imam case, ovaj lonac koji mi je super, a to mi je i najveci lonac u kuci, a uz njega koristim a bome i obozavam ovo cjedilo, od svih ispobanih na trzistu onih vragova za zgnjeciti cesnjak ovaj mi je najbolji. S obzirom da sve ove stvari na koje sam stavila link nisu plasticne i da ih koraistim vec godinama, mogu reci da omjer cijene i kvalitete je za moj pojam izvrstan. i zbog svih tih kuhinjskih dodataka ja obaozavm ikeu.
    i ono sto planiram kupiti je neka kanta za smece koja ima vise odjeljaka, radi odvajanja smeca na koji smo sad svi obavezni.

  44. #44
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    i ono sto planiram kupiti je neka kanta za smece koja ima vise odjeljaka, radi odvajanja smeca na koji smo sad svi obavezni.
    I ja.
    Al nije baš neki izbor, bar na netu. Furaju se više ne one unutar elementa.
    Za sada mi se jedino ovo čini kako-tako: http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/10255897/

    Inače, jučer sam se vozila, imam do ikee ravno 5 minuta autom

  45. #45
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Taj stolic za 5€ imam i ja i to vec 4 godine. Trofast (onaj drveni) i nesto suda. Sa svim sam zadovoljna.
    Da je bila blize, vjerojatno bi imala i vise stvari, ali kad sam zbrojila benzin i cestarinu cesto mi se nije isplatilo ici.
    Imam i neki materijal od kojeg sam napravila jastucice, isto je jako kvalitetan.

  46. #46
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    od svih ispobanih na trzistu onih vragova za zgnjeciti cesnjak ovaj mi je najbolji. S obzirom da sve ove stvari na koje sam stavila link nisu plasticne i da ih koraistim vec godinama, mogu reci da omjer cijene i kvalitete je za moj pojam izvrstan. i zbog svih tih kuhinjskih dodataka ja obaozavm ikeu.
    Potpisujem, imala sam tih protiskivača za češnjak more i nijedan mi nije ni blizu ikeinom. isto tako ono čudo za guljenje krumpira, ono najobičnije, za euro ili slično.

  47. #47
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

  48. #48
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku

    Inače, jučer sam se vozila, imam do ikee ravno 5 minuta autom
    Kolko onda ja imam

  49. #49
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Imate li nešto da vam je zapelo za oko u katalogu

    Ja već dva dana razmišljam gdje da postavim ovaj stalak u stanu http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/00258085/

  50. #50
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Hodnik?
    Kuhinja?
    Spavaca soba?
    Djecja soba?
    Balkon?

Stranica 1 od 34 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •