Stranica 32 od 34 PrviPrvi ... 223031323334 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,551 do 1,600 od 1659

Tema: Ikea

  1. #1551
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne vjerujem da bi vratili nekaj kaj je uništeno mojom krivnjom.
    Pa nisi pisala o unistenoj stvari nego o neotpakiranoj.

  2. #1552
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Pa da, ali sam mislila da bi moglo biti komplikacija jer inače, ono, u trgovini možda i možeš zamijeniti artikl, ali sad baš da ti na licu mjesta vraćaju keš jer si se predomislio, baš i ne.

  3. #1553
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Meni to nije neuobičajeno, al to mi se baš i ne događa da se predomislim kad dođem doma

  4. #1554
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ima li netko ikein lonac inox? Piše da je aluminij između dva sloja inoxa. Nakon dvije tri g korištenja, naravno da smo prali i metal spužvom, a dno na mjestima gdje je izgrebano izgleda kao da se hrđa počela hvatati. Kakav je to inox? Što sad da radim? Je li to opasno?

  5. #1555
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Imam ja dulje od tebe. Nisam imala problema.
    Ja ti ne vjerujem da ti je to nastalo od ribanja žicom, prije u suđerici elektrokorozijom. Pokušaj možda polirati (ima tih polirpasti, mislim u dm-u) ili oprati s kokakolom.

    Zdravstveno mislim da to nije nešto opasno. Hrđa je opasna za one što rade u čeličanama i sl., a ne od jednog lončića.

  6. #1556
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Perem samo ručno. Mislila sam je li moglo probiti do sloja s aluminijem pa da mi se on otpušta dok kuham.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 09.01.2020. at 22:22

  7. #1557
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Perem samo ručno. Mislila sam je li moglo probiti do sloja s aluminijem pa da mi se on otpušta dok kuham.
    A to stvarno ne znam je li se probio sloj čelika. Al nije nehrđajuči čelik baš skuplji od aluminija da bi netko radio toliko tanki sloj na aluminijskoj osnovi, pa ne mogu vjerovati da bi grebanjem nekoliko milimetara (vjerojatno čak i centimetar) debelog dna posude došla do aluminija. Stvarno je ovako teško nešto zaključiti. Isto tako pretpostavljam da se proizvodi deformacijom (nekakvim kovanjem i sl.) a ne prevlačenjem aluminija tankim slojem čelika. Tim više kod takvih preradbenih postupaka ne vidim da bi radili toliko tanak sloj čelika.
    Nisam ti puno pomogla.
    Pokušaj ukloniti te mrlje sodom bikarbonom ili kokakolom ili tako nečim, ima tih savjeta po webu pa ćeš vidjeti kakva će ti površina ostati.

    Aluminij ako dođe u dodir sa zrakom stvara zaštitni sloj aluminijeva oksida koji nije topiv, osim u nekim ekstremnim kemikalijama tipa fosforna kiselina, i tamniji je od "srebrne boje". Jedino da ga opet daljim grebanjem sa žlicom ukuhaš. E sad je l ti se napravi galvanski članak ako imaš juhu i dvije elektrode od čelika i aluminija, to opet ne znam.

    Ne znam zašto uopće pišem kad ništa ne znam
    Posljednje uređivanje od Jelena : 10.01.2020. at 11:44

  8. #1558
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Cool. Samo ti piši. Fino mi je ovo čitati.

  9. #1559
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ima li itko mješalicu za tuš i set za tuš iz Ikee?
    jeste li zadovoljni?

  10. #1560
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko ikein lonac inox? Piše da je aluminij između dva sloja inoxa. Nakon dvije tri g korištenja, naravno da smo prali i metal spužvom, a dno na mjestima gdje je izgrebano izgleda kao da se hrđa počela hvatati. Kakav je to inox? Što sad da radim? Je li to opasno?
    To ti je od suđerice. Ja nisam tako upropastila Ikein lonac, ali jesam jedan za kuhanje na pari - ovakav sličan: https://www.lonciipoklopci.hr/korkma...5-lt/pid/12808
    Taj ima uložak s rupicama (kao cjedilo) i taj dio s rupicama e stradao u suđerici prvi put kad sam to uvalila unutra. Sad to više ne perem unutra, ali gotovo je. U suđericu ulazi sol i deterdžent koji ima hrpu fosfata. Trebala sam znati da postoji opasnost od toga. Ko prava bedasta žemska, nisam sačuvala upute, a prilično sam sigurna da je pisalo "ne prati u perilici posuđa", barem za to sito.

    Offt. nisu bez razloga izmislili emajlirano posuđe. Baš sam si neki dan mislila kako bi se trebalo vratiti tradiciji i kupiti neku takvu posudu u Sparu, prodaju ih na kile.

  11. #1561
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ima li itko mješalicu za tuš i set za tuš iz Ikee?
    jeste li zadovoljni?
    Imam ja.
    Prezadovoljni.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #1562
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

  13. #1563
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    stavila sam krivi link za tuš, ovaj kojeg želim je takav ali bez miješalice
    želim da mi miješalica ima tri "izvoda", a ova u setu nema

  14. #1564
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne, ma ja nemam suđericu. Sve rukom, ali grebunjamo čeličnom spužvom. Možda zato. Soda bikarbona je pomogla na pola dana. Sutra se opet pojavilo.

    Već smo imali ovakve diskusije, ali ništa ne uspijem popamtiti. Koji je deal sa emajliranim suđem? Zašto ga profi kuhinje izbjegavaju?

  15. #1565
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, ma ja nemam suđericu. Sve rukom, ali grebunjamo čeličnom spužvom. Možda zato. Soda bikarbona je pomogla na pola dana. Sutra se opet pojavilo.

    Već smo imali ovakve diskusije, ali ništa ne uspijem popamtiti. Koji je deal sa emajliranim suđem? Zašto ga profi kuhinje izbjegavaju?
    Emajl je sloj stakla, to nije za profesionalce koji koriste suđe često i puno, jer se lako ošteti.

  16. #1566
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Inače, ovdje sam našla upute za INOX bačve https://www.damor.hr/upute-za-inox-bacve/ i unutra piše da ih treba prati sredstvima koja ne sadrže klor ni sol.

    Daklem, rekla bih da je Jelena u pravu - elektrokemijska korozija. Ne treba ti suđerica za to. Dva metala su dovoljna + elektrolit (slana voda ili deterdžent). Uzmi neku grebalicu koja nije metalna, ovako nešto: https://www.tri-o.rs/katalog/sve-za-...york-3kom.html

    Moram pitati sina (on je bolji kemičar) kako taj proces zapravo ide, ali nije bitno. Jelena sigurno zna točno objasniti... Sigurno ima veze i kvaliteta materijala, ali nemam baš ništa od suđa iz IKEE, pa ne mogu tvrditi...

    Inače, za prevenciju korozije možda pomogne premazivanje uljem (običnim jestivim) u tankom sloju.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 13.02.2020. at 12:34

  17. #1567
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Soda bikarbona je pomogla na pola dana. Sutra se opet pojavilo.
    A ovo zapravo ima smisla, na žalost, samo nisam znala da to tako brzo ide. Nehrđajući čelici kad počnu hrđati hrđaju brže od običnih, samo teže krene oksidacija. Slobodno napiši što je dalje bilo, zanima me.

  18. #1568
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Da, to je to. Otišlo je.
    Je li ta hrđa nešto opasna?
    Sad to izgleda jednostavno izgrebano.

  19. #1569

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    Offt. nisu bez razloga izmislili emajlirano posuđe. Baš sam si neki dan mislila kako bi se trebalo vratiti tradiciji i kupiti neku takvu posudu u Sparu, prodaju ih na kile.
    Nemoj. Kupila sam 2 veličine prije cca godinu dana. Jedna je u potpunosti bila uništena nakon par mjeseci, a u drugoj samo grijem vodu i nikad ju ne perem (samo ispirem vodom) pa nije još uništena. Ali samo da znaš, te sprske iz Spara su katastrofalne u usporedbi s vintage emajliranim loncima. Ili sam ja radila nešto jako krivo, ne znam.

  20. #1570
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Koja im je razlika? Meni se emajl malkoc zamjerio kad mi je nešto zagorilo, a cijela donja površina se otkrhala.

  21. #1571
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nije to ta kvaliteta. Jedino kvalitetno posudje emajlirano koje se moze kupiti kod nas je slovensko Emo Celje.

  22. #1572
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Nije to ta kvaliteta. Jedino kvalitetno posudje emajlirano koje se moze kupiti kod nas je slovensko Emo Celje.
    Ja imam još od Gorice, i to je nepoderivo.

  23. #1573
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Da, to je to. Otišlo je.
    Je li ta hrđa nešto opasna?
    Sad to izgleda jednostavno izgrebano.
    Napisala sam ti da je opasna ako radiš u čeličani, a u ovako malim dozama nije, koliko znam.

  24. #1574
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Nije to ta kvaliteta. Jedino kvalitetno posudje emajlirano koje se moze kupiti kod nas je slovensko Emo Celje.
    Da, slažem se - imam u vikendici njihove dvije velike rajngle. To je nasljedstvo od svekrvine tete (bolje da ne zbrajam godine) i fakat je nepoderivo, ali moram priznati da kod mene i nije puno u upotrebi, jer tamo nitko trajno ne živi.

  25. #1575
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Navlake za dječje poplune naše su 120cm a Ikeine 150...zar stvarno nema manjih?

  26. #1576
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Ma ima, odi na posteljina za bebe

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  27. #1577
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Nema treba mi 120,130x200

  28. #1578
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Ahaaaa, nisam nikad cula za poplun tih dimenzija. [emoji854]

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  29. #1579
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Ima li netko vrtni namještaj iz Ikeee, konkretno Applaro?
    Nisam ga uživo vidjela, a ni do ikee neću skoro, a sviđa mi se cijenom, dizajnom, dimenzijama...

  30. #1580
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ja sad gledam nešto u toj Ikei i dostava k mojoj mami na selo je 600 kn. Jesu li oni normalni? Može li se organizirati druga dostavna služba kad dođem tamo i platim?

  31. #1581
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sad gledam nešto u toj Ikei i dostava k mojoj mami na selo je 600 kn. Jesu li oni normalni? Može li se organizirati druga dostavna služba kad dođem tamo i platim?
    Pa naravno da mozes organizirati svoj prijevoz.
    Ne znam koliko kilometara ti je udaljena mama, ali dostava se racuna po kilometru .

  32. #1582
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Jesti sigurni da je po kilometru. Ja sam plaćala po veličini paketa, mali paketi valjda 60kn(do xykg odredjenih gabarita) veliki ako se ne varam 400. Prošle godine. Možda su digli na 600.

  33. #1583

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko vrtni namještaj iz Ikeee, konkretno Applaro?
    Nisam ga uživo vidjela, a ni do ikee neću skoro, a sviđa mi se cijenom, dizajnom, dimenzijama...
    Imam ja, stoji mi na balkonu. Imam klupu, stol i dvije male stolice.

  34. #1584
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Larmama jesi zadovoljna kvalitetom?
    Prije par godina smo u prolazu skicnuli neku vrtnu garnituru, sva mi je neka klimava bila. Ali čini mi se da je to bila neka druga linija proizvoda.

  35. #1585

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Jesam, sve je odlično. Ja sam sve to kupila u Austriji prije deset godina jer tada Ikee nije blo kod nas.
    Imam ove dvije male stolice, jako su mi udobne i nekad ih koristim i kao mali stolić. Čim sam u dućanu sjela na njih, odmah su me kupile.
    https://www.ikea.com/hr/hr/p/aepplar...bajc-40413131/
    Ovu klupu
    https://www.ikea.com/hr/hr/p/aepplar...c-sd-80208529/

    I stol kojeg ne vidim više u ponudi. Bilo mi je bitno da se lako sklapa.
    Ovako izgleda samo je moj većih dimenzija
    https://www.ikea.com/hr/hr/p/aepplar...bajc-20204925/
    Posljednje uređivanje od larmama : 14.06.2020. at 14:19

  36. #1586
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Nemam tu garnituru al sam sjedila kod ljudi koji je imaju u vrtu.
    Meni kao gosci bila je udobna. A s obzirom da je oni koriste godinama vjerujem da je i izdrzljiva.

  37. #1587
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Ne vjerujem da je dostava po kilometru, do mene u dalmaciju sam nekidan platila 300 kn dostavu, a narucila krevet, kauc, madrace...

  38. #1588
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa Vidi poruku
    Ne vjerujem da je dostava po kilometru, do mene u dalmaciju sam nekidan platila 300 kn dostavu, a narucila krevet, kauc, madrace...
    Ako si u vecem mjestu u kojem ide puni dostava tada dostavu obave zbirno , kad skupe dosta stvari i to onda bude jeftinije jer se trosak djeli na vise ljudi.
    Ako je dostava u neko selo 100 km od ducana i dostavljac nema narucene druge robe za to podrucje tada dostavlja samo za tu osobu. Kombi vozi 100 km za madrac ili kompletnu kuhinju , svejedno. Benzin i vrijeme takoder trosi samo za tu jednu dostavu. Nema IKea svoja vozila nego turu ponude firmama koje rade prijevoz, pa kako firma odluci.

  39. #1589
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Ne voze oni nego dostavne tvrtke, cijene su po zonama, zone se određuju po blizini dostavnog centra. Tako sam ja 250km od ZG-a ali 50 km od Osijeka prva zona.
    Hvala za info za stolice. Mada koliko mi se čini zbog financijske konstrukcije ću za početak kupiti jednu ili dvije stolice, pa onda nekad ostatak garniture.
    Trebam visoku i udobnu stolicu, mislim da je https://www.ikea.com/hr/hr/p/aepplar...c-sd-70208539/ ovo zadovoljavajuće.
    Ljepota Ikee je što možeš godinama nadokupljivati, osim ako si baksuz kao ja pa kad to naumiš prestanu proizvodit

  40. #1590

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    ta s ručkama je bolja od one gore linkane bez ručki
    naravno, treba jastuk za nju

  41. #1591
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Citiraj martincius prvotno napisa Vidi poruku
    Ahaaaa, nisam nikad cula za poplun tih dimenzija. [emoji854]

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Nasla sam ju: https://www.vitapur.hr/djecja-pamucn...ok_Mobile_Feed

  42. #1592
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Sad sam zvala Ikeu. Do težine je. Prelazi 30 kg.
    Nj. cijena je preko 30 kg 300 kn, a valjda onda drugi prag težine dignu i na 700 kn dostave.
    Zovem neku kombi dostavu, rezultat s googlea, i opet frajer veli 250 kn cijena dostave.
    Aaaaaa

  43. #1593
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    kako brzo dostavljaju?
    Ako obavim kupovinu u ponedjeljak, koliko dana im treba u prosjeku da dostave?

    Prije par godina je to bilo 2-3 dana, ne znam jel se promijenilo štogod od tada .... kakva su vam novija iskustva

  44. #1594
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Naručila sam sad i piše da bi u pon dostavili, ali zadnja dva puta nisu bili točni kod dostave, trebalo im je duže. Računaj ono tjedan dana, tak im i piše 7-10 radnih dana.

  45. #1595
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ništa od njih danas. Dakle, mogu ih očekivati bilo kad. Bitno da je dostava masno naplaćena.

  46. #1596
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Trebam poplun za bračni krevet..kakvi su njihovi? Jesu šuškavi? Koji su ok? I jesu lagani pa ne padaju na tijelo ili su teži pa lijepo pokrivaju? Imate preporuku koji kupiti? Hvala

  47. #1597
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    I trebam prekrivač za trosjed, ne za krevet, jel bi ovo bilo ok: https://www.ikea.com/hr/hr/p/indira-...ava-20191763/?

    Drugo ne nalazim...

  48. #1598

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    I trebam prekrivač za trosjed, ne za krevet, jel bi ovo bilo ok: https://www.ikea.com/hr/hr/p/indira-...ava-20191763/?

    Drugo ne nalazim...
    Ja imam sličan, samo je moj jako davno kupljen pa je uzorak malo drugačiji. Sav je rebrast. Meni je dobar. Trosjed mi se ofucao pa ga zadnje dvije godine koristim kao prekrivač za trosjed.

  49. #1599
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Trebam poplun za bračni krevet..kakvi su njihovi? Jesu šuškavi? Koji su ok? I jesu lagani pa ne padaju na tijelo ili su teži pa lijepo pokrivaju? Imate preporuku koji kupiti? Hvala
    Mi imamo njihov poplun i meni je savršen. Ne volim teške poplune i ne volim da mi je pretoplo. Nije šuškav. Mi smo uzeli srednje topi i taman. Gledala sam na stranicama, ne znam točno koji smo uzeli, pogledam kad dođem kući.

  50. #1600
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    I trebam prekrivač za trosjed, ne za krevet, jel bi ovo bilo ok: https://www.ikea.com/hr/hr/p/indira-...ava-20191763/?

    Drugo ne nalazim...
    Ova ja imam 2 komada i koristim ih za fotelju na kojoj je pas pa ih često perem i onako se ofucaju i ukrute, izgube boju. Ne bih baš preporučila.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •