Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Odgoj djevojcica u Hrvatskoj

  1. #1
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno Odgoj djevojcica u Hrvatskoj


  2. #2
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Slazem se, pjesma hajd jos nekako, ali pripadajuci spot.... Kombinacija bozesacuvaj, vidila sam ga na kockici, i proslo mi je kroz glavu, da zabranim djetetu gledati top listu. Steta zbog drufih pjesmica koje su nam lijepe i poucne

  3. #3
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Nedavno sam vidjela i ovaj video: https://www.youtube.com/watch?v=XP3cyRRAfX0

  4. #4
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nisam vidjela video, ali iz ovog teksta mi se čini da je pedagoški, da zapravo osuđuje "šminkerice" i takvo ponašanje.

  5. #5
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    da je tome i tako, djeca tu "osudu" sigurno ne prepoznaju, makar moja šestogodišnjakinja ne...

  6. #6
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa vjerujem da ne, ali mislim da je namjera bila pedagoška i da nitko ne bi napisao ovakvu pjesmicu za ozbiljno.

    To što je dobar broj tih dječjih zborova meni totalni trash je druga priča, pjesmice su im često pune besmisla.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    i ja mislim da je namjera bila pedagoška ali djeca tu namjeru i 'osudu' nisu u stanju prepoznati.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    i ja mislim da je namjera bila pedagoška ali djeca tu namjeru i 'osudu' nisu u stanju prepoznati.
    Slažem se i mislim da se pjesmica ne bi trebala emitirati.

  9. #9
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ni u najpedagoškijoj verziji ne razumijem dovođenje u korelaciju ili kontrarelaciju ljepote, šminkerstva i finoće i ženstvenosti - s - pameću i akademskim uspjehom

    kao da postoji ili ili

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    meni se čini da je poruka trebala biti: mama, curica svoju zadaću treba sama pisati( osnaživanje, savladavanje prepreka, dubina a ne površnost...). moja osmogodišnjakinja bi tu pjesmicu shvatila drugačije. vjerovatno ovako: da bi bila lijepa trebam biti glupa i površna.

  11. #11
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Nema tu poruke, to je ruganje onim ženama koje.....što god da napišem krivo je jer su manjina, ali nekako je svijet uzeo maha i kao da se povećavaju. Znači ne raditi ništa samo pozirati i od toga živjeti.
    Tako sam shvatila ovaj spot, ali da ga pjevaju djeca, spot mi ke čista katastrofa i uvreda.

  12. #12
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Pod pozirati nisam mislila na manekenstvo itd već popularnost i poziranje npr preko internet mreža itd. No uglavnom kako god da se izrazim za nekog može ispast krivo.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    moja osmogodišnjakinja bi tu pjesmicu shvatila drugačije. vjerovatno ovako: da bi bila lijepa trebam biti glupa i površna.
    Baš je pitaj, zanimao bi me odgovor. Naime, ako ta pjesmica ima nekakvu "pedagošku" poruku, onda je način potpuno promašen. Djeca te dobi u pravilu ne razumiju ironiju ili preneseno značenje. Tu poruku možemo iščitati mi odrasli, ali nisam sigurna za djecu koja su, kakti, ciljana publika...

    Bez obzira na potencijalnu poruku, i spot i pjesmica mi djeluju neukusno.

  14. #14
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    čak i kad bi djeca to razumjela, meni je jako ružno učiti djevojčice da ne budu orijentirane samo na svoj izgled na način da se ruga onima koji to čine. Čemu to?
    I te sirote sponzoruše, svak se osjeća pozvan da ih pljuje

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Tu se slažem, ali mislim da ih nisu zato prijavili.

  16. #16
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    budući solistice u baš tom zboru budu izabrane ako mame/tate plate za to, ili ako im fotka skupi najviše lajkova na fejsu, ne čudi me tekst

  17. #17
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moja je isla na taj zbor (spletom okolnosti jedino nam je to "ostalo" od dodatnih altivnosti, pa sam mislila nema veze, bude malo pjevala, to bar voli). Naravno, tek kasnije sam shvatila kakav je to zbor, I nisam bila nimalo sretna tekstovima koje su pjevali (npr neda mi se slusati kad mi dijete pjeva "volite se ljudi dok se zora budi, volite se danju, nocu, brata, sestru hocu" a takvih pronatalitetnih bisera ima brdo u njihovim pjesmama. Pa sv. Nikola koji vozi sanjke pune darova? U koreografiji su sklapali ruke u molitvu, klecali itd (naravno hrpa pitanja sto to, kako itd a meni se neda objasnjavati jer sam je upisala na zbor a ne na vrticki vjeronauk). Kad se blizi kraj godine stalno poticanje da zovemo onaj broj na djecjoj tv da budu prvi (mene bas briga za to) itd.

    srecom, dosadilo joj nakon pol godine pa smo je ispisali Nikad vise....

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    tv gledamo rijetko. ako slučajno naleti pitat ću je.

  19. #19
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Moja sestogodisnjakinja je, na moje tepanje - pametnice moja, izjavila da ona nece da bude pametna nego lijepa. Sama sam kriva, jer sam je pustila bez nadzora da gleda i slusa djecju tv

  20. #20
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    http://libela.org/vijesti/5321-javno...mi-sminkerica/

    Mi mozda imamo srece, nasoj maloj je pjesma glupa do beskraja

  21. #21
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    U ovoj takozvanoj aferi najviše od svega me šokiralo ponašanje jednog portala koji bi valjda trebao biti ljevičarski i liberalan.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •