Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Kad ste počeli govoriti ljudima da čekate bebu?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    20

    Početno Kad ste počeli govoriti ljudima da čekate bebu?

    Dogovor je pao i polako počinjemo raditi na bebi.
    Oboje jedva čekamo, zasad smo u kontrolama (krv, gin) i pripremama, gledamo polako opremicu, razmišljamo o imenima i topimo se na sve...

    I jedva čekamo plus i znam da će nam doći da jumbo plakatom obavijestimo cijeli svijet.
    (Ali ćemo se vjerojatno odlučiti za neku dječju sitnicu. :D)

    Znam da ima tisuću bapskih priča kad i zašto (ne) reći i kome prvo...

    Kad ste rekli, kome ste prvom rekli?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    rekli smo roditeljima u prvih tjedan dana, a šogorica je razglasila svima ostalima

  3. #3
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Kad smo otišli na pregled ginekologu i vidjeli da je sve ok..

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    20

    Početno

    Koji tjedan je to bio?
    Koliko od pozitivnog testa je to bilo?

  5. #5
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Kad sam usla u 4.mj.trudnoce. Roditeljima smo rekli ipak odmah. Ne zurite, prvi napravite bebu, pa pricekajte malo.

  6. #6
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj Ms_Manners prvotno napisa Vidi poruku
    Koji tjedan je to bio?
    Koliko od pozitivnog testa je to bilo?
    S obzirom na to da sam prokrvarila u 8-mom tjednu, išli smo prvi puta tad.. Inače bi išli sa 12 tjedana kada se sve lijepo vidi. Tad smo im onda i rekli (12,13 tjedan)

  7. #7
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Apsu, sve se vidi i sa 7 tjedana. Ne treba čekati 12. Ali, ne treba ići ni prerano.

    Ms Manners, sve ti ovisi o tome kakva si osoba. Netko svima objavi da radi bebu, pa ako im taj "posao" ne uspije nakon mjesec-dva, ni nakon godine-dvije...Jer, nitko nikome ne garantira da će zanijeti po želji, imati trudnoću po želji, roditi po želji.

    Uglavnom, ako želiš razglasiti, razglasi. Ako ne želiš, nemoj. Rekla, ne rekla, ako treba sve ići OK, ići će. Ako ne treba, neće ići. Što se praznovjerja tiče.

    Ako budeš trebala mirovati, morat ćeš reći. Ako radiš neki posao za koji je obavještavanje poslodavca o trudnoći bitno, moraš odmah reći.
    Ako želiš obradovati buduće bake i djedove što ranije, reci. Samo pazi da ti se ne dogodi da smatraju da si ih prerano napravila istima ( to se meni dogodilo svekrva je imala tek malo preko 40 i nije bila sretna, a-a, a ni mama: kud tako mlada!!)

    Mnogo je varijabli. A ti sve pobroji i odluči. Što god odlučila, želim ti da brzo zatrudniš. I bez problema nosiš i rodiš svoju bebu.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 10.08.2014. at 10:55

  8. #8
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Apsu, sve se vidi i sa 7 tjedana. Ne treba čekati 12. Ali, ne treba ići ni prerano.

    Dakle, da se ispravim, ne znam šta mi je danas...
    Prokrvarila sam sa 5 tjedana, na pregled išla sa nekih 8 i ponovno išla na pregled sa 12 tjedana di sam se počela nadat da neće bit spontanog.. pa smo tada svima rekli da se i oni nadaju s nama

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako želiš obradovati buduće bake i djedove što ranije, reci. Samo pazi da ti se ne dogodi da smatraju da si ih prerano napravila istima ( to se meni dogodilo svekrva je imala tek malo preko 40 i nije bila sretna, a-a, a ni mama: kud tako mlada!!)
    Ne, naši jedva čekaju, bit će oduševljeni da mogu nanašat nešto osim mačića. :D

    Ne znaju što se planira, za slučaj da potraje, ali plusić ćemo htjeti što prije podijeliti sa svima.

  10. #10
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Isti tren na pozitivAn test bas svima , s 4 tjedana
    Moj je stav, da ako se nekaj i desi lose opet ce svi znat a i nije to neka tajna .. Znali su i kad sam imala van,atericnu. Prvu stvar sam kupila s 3 mj


    Sent from my iPad using Tapatalk

  11. #11
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    sa 7+ tjedana najbližima, a polako su saznali i ostali..ovaj kaže ovom, ovaj onom itd...

  12. #12
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mnogi su saznali tek kad sam rodila

  13. #13
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    roditeljima odmah a ostali su ipak saznali koji tjedan kasnije, oko 10og

  14. #14
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Tek nakon 14 tj. Sto je ispalo dobro jer sam prve dvije trudnoce izgubila s 11 tj. Ne bih zaista u tim trenucima podnijela pretjeranu patetiku i sazaljenje ljudi koji mi nisu najblizi (ovdje ubrajam samo mm-a i jednu-dvije prijateljice).

  15. #15
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    Isti tren na pozitivAn test bas svima , s 4 tjedana
    Moj je stav, da ako se nekaj i desi lose opet ce svi znat a i nije to neka tajna .. Znali su i kad sam imala van,atericnu. Prvu stvar sam kupila s 3 mj


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Ovako sam i ja mislila.i sa prvom trudnocom.nakon pozitivnog plusa (istu vecer se prijatelji i moj muz zapili)a drugi dan kod ginekologa da potvrdi i odmah poruke slali.
    To mi je sad glupo.ako odtanem drugi put trudna...i dalje mislim da nemamo sto skrivati ali cu ipak mucati do 6tt da srce kuca i reci obitelji a okolo tek sa 12tt.
    Ne zbog toga ako se sto desi nego da me svi ne pilaju raznim negativnim info.ili mama i sveki bi se odma postavile koda sam bolesna.mozda bi i njima mucala do 12tt

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    [QUOTE=lunahor;2656266]Isti tren na pozitivAn test bas svima , s 4 tjedana
    Moj je stav, da ako se nekaj i desi lose opet ce svi znat a i nije to neka tajna .. /QUOTE]

    isto ovako

    u drugoj trudnoći smo svima samo poslali sliku pozitivnog testa

  17. #17
    Dilek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Malmo
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    mnogi su saznali tek kad sam rodila
    Takodjer. Roditeljima smo rekli oko 12-og tjedna, onda se polako prosirilo, ali nije da su bas svi znali. Samo 2 najbolje prijateljice, od plusica na testu.

  18. #18
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Prvi put sam rekla svima koji su mi bili pri ruci. Onda sam morala ležati pa su saznali svi na poslu. Ta trudnoća je završila u 12.om tjednu i tek sam onda saznala da je nekoliko žena iz moje okoline imalo spontani. Zbog toga mi je bilo puno lakše prihvatiti gubitak i uopće nisam znala da je to relativno često. Spontani je kao neka polutabu tema, ne znam zašto. Ja nisam imala nikakvih negativnih iskustava zbog toga što je moja okolina znala da sam bila trudna, nisu me baš previše ispitivali o tome ni bili patetični. Dapače, bilo mi je drago da mogu normalno razgovarati o iskustvima iz trudnoće, jer iako je završila tužno, bilo je lijepo biti trudna.

    Drugi put sam isto rekla, a rekla sam i prijateljima da radimo na trudnoći, to je isto normalan dio života i pa što ako ti ne uspije iz prve (druge, treće..)?

    A za brže postizanje duple crte, meni je super bila knjiga "taking charge of your fertility". Ono, zašto gađati na slijepo, kad se može precizno naciljati
    I na Amazonu sam kupila veliiko pakiranje jeftinih testova za trudnoću, jer kad ih kreneš trošiti dva-tri po ciklusu fakat ispadne skupo kupovat u ljekarni!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    S obzirom da je prva trudnoća završila spontanim u 8. tjednu, kad sam drugi put zatrudnila rekla sam tek nakon ultrazvuka, sa 14, tj.
    Za ovu zadnju trudnoću, rekla sam kad je potvrđeno na prvom pregledu, negdje oko 10. tjedna. Prvi put sam se požurila, pa sam poslije čekala sa izjavama, jer sam htjela biti sigurna da će sve biti u redu.

  20. #20
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    U početku smo rekli samo najbližima i mojima na poslu (jer jesmo bliski, a i zbog komplikacija). Kad su prošla 3 mj. rekli smo i drugima s kojima smo bili u kontaktu, ali nisu baš svi znali pa su se neki baš iznenadili kad su čuli da sam rodila.
    Obje su mi trudnoće rizične pa zato ne pričamo previše, jer bih sigurno teško podnijela sažalne poglede, ako se nešto loše dogodi. Mada, ako treba biti dobro, bit će, rekli mi ili ne. Smatram da se treba radovati svakoj točkici ma koliko dugo ili kratko bila s nama. Daj Bože, da sve narastu u velike i zdrave bebe.

  21. #21
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Roditeljima i dvjema prijateljicama nakon 1. vađenja krvi (s oko 4 tjedna). Ostalima ćemo reći s 12 tjedana. Ne zbog praznovjerja već zbog velikoj postotka spontanih u 1. tromjesječju. Naravno da ga ne očekujemo, ali čemu žuriti.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj zadarmamica prvotno napisa Vidi poruku
    To mi je sad glupo.ako odtanem drugi put trudna...i dalje mislim da nemamo sto skrivati ali cu ipak mucati do 6tt da srce kuca i reci obitelji a okolo tek sa 12tt.
    Ne zbog toga ako se sto desi nego da me svi ne pilaju raznim negativnim info.ili mama i sveki bi se odma postavile koda sam bolesna.mozda bi i njima mucala do 12tt
    Meni uopće nije problem reći ljudima da nešto ne želim slušati, ovoga se ne bojim previše.

  23. #23
    bubamara! avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    39

    Početno

    roditeljima i par kolegica odmah a ostatak ljudi još ne zna sada sam 23tt

  24. #24
    Ledamo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    196

    Početno

    Nakon jucerasnjeg pregleda (12+4)gdje je potvrdjeno da je sve u najboljem redu, obavjestili smo prijatelje i blizu rodbinu. Danas su i moji sefovi saznali. Inace do sad su znali samo roditelji.

  25. #25
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    prva trudnoća nakon 12 tj. a s drugom trudnoćom najbližima nakon 8 tj. a na poslu nakon 12

  26. #26
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Ko me vidio još pred mjesec dana znao je jer je trbih bio vidljiv,nismo komentirali previše. Ali službeno sami od sebe prijateljima i poznatima koji bi pitali za familiju tek poslje 18tt kad smo dobili nalaz amniocenteze.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •